Jump to content
CombiMan

Случка с евентуално лош бензин на Петрол

Recommended Posts

Вчера (понеделник, 14 февруари) сутринта рано пътувам от Плевен за София. Надявах се да не зареждам по пътя, но стрелката на резервоара удари дъното и се отбих в "Петрол" на Ябланица горе на баира в началото на магистрала Хемус. Налях бензин А95 за 10 лв. колкото да стигна София, щото тук си зареждам с карта с намаление от Еко или от Лукоил. Забравих да си взема касовата бележка и потеглих.След около километър ми светна лампата на таблото "check engine". Първо си помислих, че пак ламбда сондата ми играе номера, щото така светеше тая лампа преди основния ремонт, когато колата ми още гореше много масло и грешката беше "Богата смес". След ремонта, обаче, колата ми не близва масло и тая лампа вече 3000 км. не беше светвала. Веднага след това другото, което ми дойде на акъла беше "Лош Бензин!" Ами да, всичко се връзва: празен резервоар, колата си работи добре, нищо не свети по таблото, наливам от ново място, карам малко и светва. Подкарах бавно-бавно със 70 км/ч към следващата бензиностанция, която е ОМВ няколко км. по-нататък по магистралата.Веднага се отбих и налях догоре пак бензин А95 с надеждата ако оня е бил лош да се пооправи с новия. Дори се бях уплашил да не са ми заредили нафта, въпреки че пистолетите на нафтата са с по-голям диаметър и те просто не могат да се пъхнат в гърловината на бениновите коли, това е направено нарочно. Върнах се обратно в Петрола на Ябланица. Разрових се в коша за боклук и си намерих касовата бележка - бензин си беше. Подадох оплакване и те казаха, че ще изпратят технолог да вземе проба от бензина, но за момента нищо друго не могат да направят. Ако се окажело, че е техен проблемът, може евентуално да ми върнат парите. Аз тия 10 лв. не ги ща, просто искам да не си чупя колата заради глупости. Както и да е.Тръгнах си пак към София и пак около километър-два по-късно (след като бях вече карал и от ОМВ обратно до Петрол) лампата на таблото "check engine" изгасна.Вие какво мислите?П.С.: Когато/ако имам резултат от пробата ще ви кажа какво са открили, макар че в Плевен могат да я тестват за примеси като нафта и др. боклуци, но за октаново число може само във Варна и не знам дали ще им се занимава да пращат проба чак до там.

Редактирано от CombiMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда аз също имам наблюдение над бензин-а в Петрол и то е че бензина е БОКЛУК:blink: Едно че колата не върви,второ е че за същите пари който съм слагал там на друга бензиностанция изминавам в доста повече километри за същата цена! Затова ви казвам НЕ се лъжете да слагате бензин на ПЕТРОЛ! :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз близо година карах само с бензин на Лукойл, но откакто карам с Ромпетрол, колата ми стана забележимо по - пъргава и разхода ми падна с между 0.5л до 1л. Който иска да не вярва. Но нали знаем, че все пак живеем в България, така, че и него ще развалят, въпрос на време е. :blink:

Редактирано от PARUSHEV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петрол работят още и мошенници от времето на соца.И продължават традицията с кръщаването на бензина, манипулирането на броячите и др. гадни номера, за да си пълнят джобовете.Тея бензиностанции ги подминавам винаги.Вече и от Лукойл се отказвам, зареждам в Еко, Ромпетрол и ОМВ!

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Петрол никога не сипвам бензин :tooth: По някога и на другите бензиностанций има разлика в партидата :blink: В България няма стандарти а и да има никой не ги спазва. ;) Да са затворили или глобили солено някой до сега ;) Така ще е докато си мълчим :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене си внушаваш. Чека ти е светкал заради нещо друго, я ламбда, я някое кабелче. Иначе няма спор, че на места има смотан бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на колегата CombiMan, и аз имам такова наблюдение над "бензиностанция" петрол. При мен се получи следното - на сливенската писта имаше спортен полуден :) (гонки) и аз реших естествено да отида. Слагам аз 10лв бенз на петрол, защото ми е по път и тръгвам. Всичко е Ок, но и карам нормално - 90-100. Стигам на пистата иииии.... реших да изпъна, дет се вика, колата и изненада - даваш газ, а тя бучи само и не може да дигне повече от 6500rm(д16з9) дори и на място. По пътя обратно за Ямбол и много размисли стигнах до извода, че преди да зареДя на пертол, на колата и нямаше нищо, след като се прибрах отидох до ОМВ, заредих за 20лв, покарах колата няколко км. и всичко се върна по старо му. От тогава на петрол не стъпвам, ако ще и бенза ми да свърши точно до него, няма да заредя там!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лошото е,че на различни бензиностанции на една и съща марка колата дава тазличен разход.Пътувам много и почти през ден пълня до горе.Така съм установил,че в Пловдив има 2 бензиностанциина Лукойл на които като заредя колата минава около 80 км. повече отколкото от 5 други.На дали двете са се объркали :) . Ама така е като няма контрол.....всяка бензиностанция-държава в държавата:)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само бензина им да беше ... Аз каква хурка съм ял с нафта на Петролска бензиностанция. Срам ме беше да подам газ, тровех хората зад мен. Добре, че беше малко и бързо я смесих с РОМ-ска догоре !!! Таблото беше станало дискотека, филтър чистих ...Колега, от кой бензин си дал проба - само от техния (преди да я фулираш) или от смесения с на ОМВ?Лук са същите ла*на.

Редактирано от chefo77

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лошото е,че на различни бензиностанции на една и съща марка колата дава тазличен разход.Пътувам много и почти през ден пълня до горе.Така съм установил,че в Пловдив има 2 бензиностанциина Лукойл на които като заредя колата минава около 80 км. повече отколкото от 5 други.На дали двете са се объркали :cool: . Ама така е като няма контрол.....всяка бензиностанция-държава в държавата!!!!

Колега,кои са тези 2 бензиностанции на Лукойл,ако не е тайна :) Та да пробвам и аз това,защото също имам съмнения за една тяхна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от кой бензин си дал проба - само от техния (преди да я фулираш) или от смесения с на ОМВ?

Не съм давал проба от моя резервоар. Те са си изпратили човек от техния отдел за контрол на качеството да им вземе проба от колонката. Говорих лично с регионалния мениджър на Петрол по телефона. Надявам се да го направят, все пак и те имат интерес да поддържат качество и да няма оплаквания. Още не знам какво е станало с пробата, но дано се окаже недоразумение, защото аз имам доста високо мнение за Петрол в плевенския регион по принцип. Редактирано от CombiMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, останах с впечатлението че ти си дал проба, но след зареждането и малко ми се обърка...Абе дано няма проблем с колата оттук нататък, е*и ги тях какво ще стане с бензиностанцията...

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�. За бъдещо подобно нарушение ще има �анкци�

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже обичам да довеждам нещата докрай, ето още малко информация:За съжаление резултат още нямам официално.Нали ви казах, че на няколко пъти се свързвах с главен експерт по качество и метрология в Петрол София (а не регионалния мениджър както погрешно си мислех, но това са подробности) и той лично ми обеща да ме извести с резултата от пробата веднага щом я имат. Аз го чаках до сряда и, след като не се свърза с мен, му пратих официален мейл в който общо взето обясних същото което съм написал и тук. Отговор нямах до четвъртък. В четвъртък му се обадих вече по телефона да го питам дали е получил мейла и докъде е с резултата. Той потвърди, че е получил мейла ми, но каза, че пробата не е взета веднага след случката в понеделник, понеже метрологът се разболял зверски, а била взета едва в сряда. Питах дали не е зареждано друго гориво в бензиностанцията, че да развали пробата - не било. ОК. От понеделник 09:00 сутринта до сряда е доста време, но те си знаят. Както и да е, каза, че обезателно до края на деня (четвъртък, 17.02) ще има резултат със сигурност и ще ми го прати. Беше доста учтив (и аз също). Излишно е да казвам, че до края на деня нишан нямаше.Днес, петък, като изчаках да стане поне следобяд се обадих пак по телефона. Този път г-н главният експерт по качество и метрология в Петрол София беше доста по-рязък и с едно изречение, нетърпящо включване от моя страна каза "Аа, да, да, да всичко е наред с бензина, ей сега ти пращам резултатите на мейла, не мога да говоря повече в момента, пич!" и затоври. Аз едвам се вмъкнах да кажа "Благодаря." Дали трябва да казвам, че нищо не ми изпрати?Сега, аз някак си упсях да намеря контакти на този служител от Петрол. И пак нищо! А какво ако ги нямах? На кого да се оплача? Да напиша оплакване в бензиностанцията на място. Добре, но след като това, което направих не доведе до резултат, написването на едно оплакване в книгата на бензиностанцията е още по-обречено на забвение. Ами ако се бях прибрал до София и там разбера за лошия бензин? Да се върна 100 км назад, за да си подам оплакването на място ли? Опитах се да намеря от сайта на Петрол някакъв мейл, на който да опиша случката, но на http://www.petrol.bg/contacts.php няма мейли, а само телефон. Обадих се на Телефон на клиента и попитах как се подават оплаквания и човекът каза "Кажете на мен, аз ще я подам". Отказах се, звучи ми несериозно да няма писмен отпечатък от оплакване на клиент, а само устно по телефона. А и все пак бях говорил със самия човек, който се занимава с качеството, какво повече ми трябва?Също, по неведоми пътища знам, че пробата е взета и обработена в сряда и резултат има, но не искат да ми го кажат. И "всичко е наред с бензина, пич" не е резултат от изследване. Не знам какво повече да направя, най-вероятно нищо. Пак казвам, аз не съм пострадал нито с пари, нито с щети. Какво са 10 лв. за съмнителен бензин, и нали после долях друг? Какво е един час загубен сутрин рано, когато бързам за работа, нали все пак пристигнах? Не им търся компенсации, просто лоялно отношение към лоялен клиент. Ако има проблем да си кажат, даже нямаше да пиша тук, защото това за мен щеше да означава приблизително следното: "Да, грешки стават, но пък нас ни е грижа, следим за качеството и реагираме своевременно. Благодарим Ви за сигнала, ще ви уведомим незабавно от резултата" и т.н. А сега ми звучи като нещо такова: "Ми кофти късмет пич, няма начин да е от бензина, той е безупречен, нещо друго ти има на колата. Ще вземам проба тия дни по Великден и ще ти се обадим, ама друг път."В интерес на истината, човекът обеща да ми възстановят парите за бензина, ако се окаже лош и евентуални разходи в сервиз, ако имам проблеми с колата, но аз няма да им търся нищо. Все пак горчивият вкус остава.А аз толкова да вярвам в качеството на бензиностанции Петрол... (сериозно, не се шегувам)П.С.: Съжалявам, че не налях едно шише с бензин да си направя независимо изследване.

Редактирано от CombiMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата ни държава е такава,никой не го *** за другия! Опитал си,направил си всичко по силите си,но виждаш че резултат няма,дори и да беше продължил да ги притесняваш пак същото ще да е! Просто нямам думи....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петрол ги подминавам като бърз влак малка гара.Единствения 95 бензин от който съм доволен до момента е на Ромпетрол и след него на Еко.Лукойлски бензин също не зареждам.Газта им няма да коментирам не ми харесва.Зареждам газ единствено от Витогаз и с нея ми дава най добър разход и вървеж. :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам лоши спомени от Петрол още със старата ми кола и при тях не зареждам!От година може би вече слагам само на Ромпетрол и няма проблеми колата ,чувства се лекота при ускоряване -няма бучене ,придърпване и такива ,поне засега,но както писа колегата по-горе ,на всяко нещо след зарибявката на клиентите рано или късно му развалят качеството.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобна случка на Ром Претром. Заредих колата до горе и цила седмица си "подпръцваше" :) после. За момента иначе съм най-доволен от ОМВ каточели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:)

само на Ромпетрол

Горивото им определено ми харесва, но след като в газова бутилка, която хваща 27 литра, ми заредиха 34л(всъщност 2 пъти, така) се отказах от тях завинаги. Ако ви е интересно, мога да постна отговора, на оплакването ми - първо през комисия, за защита на потребителя(те си свършиха работата, пренасочиха оплакването, към подходящата инстанция) и после от официалната инстанция :worthy: С две думи, ми казаха, че точно били правили замерване, на количествата отчетени от колонките, на същата бензиностанция и даже били пускали повече, отколкото трябвало - смях голям. ;):worthy: :worthy:Велкъм ту Абсурдистан :worthy:
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все ки си има предпочетания към определена бензиностанция.А за това коя колконка колко пуска мога да ви кажа, че всички колонки се занервар на всеки 6 месеца от Агенцията за метрологичен надзор.Аз работя като управител на бензиностанция и имаме калибрована канта 20л. и всеки клиент може на момента да пойска да му се направи замерване на пистолета.За колонките на газта въпроса стой така:ако имате накакви претенции викате АМК и те правят замерване, и ако всичко е в нормите вие си заплащате проверката, която за цялата бензиностанция струва 350лв.В България има само една верига бензиностанции, които не купуват гориво от Лукойл Бургас, а си внасят горивото.Към колегата LAMER-без да се заяждам.Твоята газова минавала ли е преглед, но не преглед където са ти познати и минаваш ей така, а инстински преглед.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Имаш лс, да не цапаме темата.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............

Ей така за сведение на колегите-Коя е тая верига? Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото съм чувал на ромпетрола само дизела и А95 са си от Румъния , а А98 си е на лукойл.Газта я взимат от Витогаз.И деиствително аз като налея 95 не мога да си позная колата.Колеги с дизели почти минаха на ромското гориво.Не им правя реклама изказвам лични впечатления.От газта им обаче колата ми дава по-голям разхода в сравнение с вито газ и затова слагам газ от Вито, а бензин 95 от ромския петрол.Или Еко.И пак казвам горното е непотвърдена информация, бях го чел това в някои форуми.

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Опитах се да намеря от сайта на Петрол някакъв мейл, на който да опиша случката, но на http://www.petrol.bg/contacts.php няма мейли, а само телефон. Обадих се на Телефон на клиента и попитах как се подават оплаквания и човекът каза "Кажете на мен, аз ще я подам". Отказах се, звучи ми несериозно да няма писмен отпечатък от оплакване на клиент, а само устно по телефона. А и все пак бях говорил със самия човек, който се занимава с качеството, какво повече ми трябва?

 

Колега, тъй като си направил достатъчно много до момента по въпроса, според мен не си струва да се отказваш от правото да получиш информация...

 

Ето какво трябва да направиш според мен:

 

1) Напиши едно писмо, в което разкажи какво се е случило до момента (с всички факти, но сбито и без емоции - както културно си го направил тук в първия си пост), включително цитирайки имената на хората, с които си контактувал дотук. В писмото задай един въпрос - кога ще можеш да получиш в писмен вид резултатите от въпросната проверка. Остави ясни координати за писмена връзка с теб - най-добре факс, пощенски адрес или email.

Адресирай писмото ДО: Веселин Бекирски* (Регионален мениджър на бензиностанции) и с КОПИЕ ДО: <Името на човека, с който последно си комуникирал по телефона и от който все още не си получил нужната информация> и Мениджър "Връзки с обществеността"**

* От тук става ясно, че Веселин Бекирски е "Регионален мениджър на бензиностанции за населени места: София, Ботевград, Костинброд, Етрополе, Новачене" и затова мисля, че е правилния адресат на писмото ти.

** От тук и тук можеш да видиш информация за името, email и телефон на Мениджър "Връзки с обществеността", но тъй като е отпреди 2+ години информацията, може да не е достоверна вече - затова по-добре общо по длъжност само да я/го копираш.

 

2) Входирай писмото официално в деловодството на Петрол (в централата им на Черни връх), като в резултат на това вземи входящ номер. Най-добре е да получиш входящия номер не на отделно листче, а да си носиш втори екземпляр на писмото (за теб) и да ти сложат входящ номер върху него.

Това можеш да направиш поне по два начина:

- най-добре - да отидеш на място лично или някой твой близък човек, на който му е по път, да го направи;

- можеш да го направиш и с куриер - мисля, че Еконт например могат да ти свършат такава услуга - доставка до деловодство и взимане на входящ номер. (аз съм правил чрез Еконт купуване на документации от деловодства и получаване на изходящ номер на мое име... което е почти същото).

 

Ако направиш горните неща според мен:

- до 5 дни най-вероятно ще получиш хабер и информация от Петрол;

- ако не получиш хабер - ще имаш съвсем различна от сега позиция за евентуално по-нататъшно изискване на информацията, която търсиш, и съответно - сравнително ясен път по-натам.

 

Та така... според мен си положил доста усилия и не си струва да се откажеш сега. Още повече, че реално "нормалното" приключване на въпроса е от интерес както на теб, така и на компанията! (имам предвид "компанията" като цяло, а не конкретен или конкретни служители в нея)

 

Поздрави и успех!

 

 

П.П. Тук можеш да видиш информация за контакт с деловодството на Петрол (вкл. email адрес, но ако решиш да им пишеш писмо - не го пращай по ел. поща според мен!). А тук най-долу - инфо за контакт с офис мениджъра им - информацията е пак отпреди 2+ години, но дори и човекът да е сменен, поне телефоните най-вероятно са актуални.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на петрол само 96екстра форс става другото е боза ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sanka вярно е, аз имам карта там и само 96 става ( на петрол в кб Чайка ) Двигателят работи много добре , не притриса и бързо качва обороти при неподходяща предавка, обаче.......ми дава разход 10 на 100, което е много подозрително ( относно качеството), щото с 95 на Лукойл преди ( Аспаруховия мост ) ми дава неотменно 8 на 100, голяма разлика са 2 литра ( засечено и изцяло градско каране );)А иначе най-смотан бензин съм слагал от ОМВ, половин резервоар ( на ул. Мир )( колата с него работеше на 1100 оборота на празен ход и се спъна ужасно ), като заредих с нов, всичко се оправи и вече не стъпвам в ОМВ.

Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

.........
Колега Ромпетрол работят с ВИТОГАЗ, 100% ти го гарантирам. Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, за газта не споря. От много време не съм помирисвал кола на газ и не ми е правило впечатление :angry:Добре, ако не са Ромпетрол, кои са изцяло вносни? ОМВ не е, Еко не е, Шел не е... Ами то май няма други "вносни" вериги ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви споделя и моя опит с Петрол.Бях заредил догоре нафта в люлински петрол до магазин плюс + добавка зимна Хелиос.И вече когато резервоара беше наполовина демек към 25 литра и паднаха температурите не повече от -8 и се прибирам от училище паля си колата и след 2-3 километра нещо като натисна газта и над 2000 оборота колата се задавя сякаш.След няколко секунди таблото стана дискотека и загасих колата.Запалих я и светеше жълтата лампа с тръбата + този навития реутан които се чака да изгасне преди да запалиш. Отидох в най-близкия сервиз направиха диагностика и компютъра показваше няколко грешки от типа на датчик за педала на газта и тем подобни,но човека си ми каза,че е замръзнала нафтата.. покарал я е 30 километра и е изгаснало всичко.Подобна случка имам и със шел заредих 20 лева и на сутринта в най-големия студ -17 преди 1 месец и се прибирам но колата се държеше странно по пътя обаче се прибрах до нас имах 15 лева шелска нафта и към 20 лукойлска.Вече бях пред нас и викам дай да видя сега дали пак ще стане така и я ръчнах съвсем леко,но тоя път загасна и не искаше да пали - Шел е поредни боклук доста често сипвах там,но никога повече и по същия начин изчаках няколко часа и после си запали и след 30 километра ми изгаснаха лампичките. Сега зареждам лукойл и ОМВ.На ромпетрол никога не съм зареждал защото са ми далече и нямам впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го е страх човек да си купи дизеларка с тия греси дето ги продават за нафта...Аз досега с ромския 95 не съм имал проблеми - качеството е доста съпоставимо при отделните зареждания и разходът е много добър, а ако му се долеят 30% от 100 октановия на ЕКО става още по-хубав (двигателя утихва).Много години зареждах на Лукойл и ОМВ, но откакто имам Хондата не ми харесва как работи (и гори) с бензина от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели в София на кой станций на Ромпетрол дизела е пушка,като изключим този на Дружба,че чух едни мнения за него....Става на въпрос за другата ми кола,затова питам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам колегите с дизели, как имате вяра зимата на нафта с добавки? Газ за отопление (1%) и никакви грижи. При -18 си пали като пич трактора и върви като такъв.Пък някои още помним преди годииини как на една бензиностанция от известна верига Алпин дизела беше замръзнал в колонката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз с Alpin Diesel-а на -23 в планината големите студове януари си запалих на половин оборот с OMV Alpin Diesel. То и принципно от както съм взел колата само OMV Premium Diesel сипвах (ся зимата нали Алпин му казват). Дава по-малък разход от ЕКО и Лукойл от където сипах няколко пъти в начало и определено работи по-тихо и гладко. Много се замислям дали да не почна да пробвам в Rompetrol, просто от тях още няма изгредане мрежа. Май има една такава на изхода от София по Ботевградско, там ми е сравнително близо до работа - мога да стигна за 6-7км (и още толкова да се върна), което може и да си струва, имайки предвид, че за под 50л няма да отида.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели в София на кой станций на Ромпетрол дизела е пушка,като изключим този на Дружба,че чух едни мнения за него....Става на въпрос за другата ми кола,затова питам

Колега не би трябвало да има разлика в дизела на Ромпетрол.Всичко се докарва от базата в Русе, а в нея с танкери от Констанца.Аз съм пробвал дизел от Ромпетрол сложен във фризера на –24С и не замръзна.Скоро искам да си направя и тест с другите бензиностанции, но не ми е останало време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам колегите с дизели, как имате вяра зимата на нафта с добавки? Газ за отопление (1%) и никакви грижи. При -18 си пали като пич трактора и върви като такъв.Пък някои още помним преди годииини как на една бензиностанция от известна верига Алпин дизела беше замръзнал в колонката :)

Да ти кажа по-имам вяра на добавките отколкото както се казва на тия бабени девитини.Плюс това хората от офроуд форума като направиха теста с различните нафти във фризер с добавки и никое не помага при нафтите които замръзват на -10 вече..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sanka вярно е, аз имам карта там и само 96 става ( на петрол в кб Чайка ) Двигателят работи много добре , не притриса и бързо качва обороти при неподходяща предавка, обаче.......ми дава разход 10 на 100, което е много подозрително ( относно качеството), щото с 95 на Лукойл преди ( Аспаруховия мост ) ми дава неотменно 8 на 100, голяма разлика са 2 литра ( засечено и изцяло градско каране ):)А иначе най-смотан бензин съм слагал от ОМВ, половин резервоар ( на ул. Мир )( колата с него работеше на 1100 оборота на празен ход и се спъна ужасно ), като заредих с нов, всичко се оправи и вече не стъпвам в ОМВ.

Значи засега за Варна като фаворити се очертават 96 ( на Петрол в кв. Чайка ), 95 на Лукойл (преди Аспаруховия мост ). Човека от когото купих колата в София ми каза, че бил най-доволен от Лукойл и 100 от ОМВ, но явно за Варна е друга ситуацията. понеже имам колата от една седмица и като се прибирах за Варна заредих на най-близката бензиностанция (Петрол 96), че лампата светеше и сега заредих пак 96 от тази на Петрол в кв. Чайка, но не мога да дам все още впечатления. За Варна и аз съм чувал не много ласкави отзиви за ОМВ и то в крайна сметка не остана къде да заредиш свестен бензин ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа по-имам вяра на добавките отколкото както се казва на тия бабени девитини.Плюс това хората от офроуд форума като направиха теста с различните нафти във фризер с добавки и никое не помага при нафтите които замръзват на -10 вече..

Да ти кажа ... хич не са бабини деветини, газта е многократно изпробвана не от случайни шофери на дизели, а от тираджии с доста дъъъълъг стаж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано - не съм се задълбочавал в теста в офроуд-форума. Вярвам на патило.Елементарен пример с баща ми - с негов колега са на паркинг в Австрия. Кучи студ (-20++ градуса), бащата с газ в нафтата (8 литра на 800 нафта), оня с бензин (много повече от газта). Лягат да спят, всеки в камиона си разбира се :ranting: На сутринта оня озъбен, печката замръзнала по време на работа:) Не питай как са успели да запалят камиона.Та - камионите са заредени един след друг, явно действа тази добавка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това дали е от бензина можем само да гадаем на мен лично не ми се вярва. Обаче виж на петрол е доказано лош бензина, аз лично зареждам от Shell дали имат контрол за качество, дали заради марката незнам но съм много доволен, а и за редовни клиенти имат отстъпки. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...