Jump to content
japho

колко реално вдига 1.3 сивик

Recommended Posts

много ми е интересно да ви питам колиги:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 12 процента наклон. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сivic-а от 1986-а който имах на газ си пълнеше километража до 180 :) Сам го смятай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема изобщо не е за този раздел:D:):):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема изобщо не е за този раздел:D:):D:D

Не е па верно баш е затука .Глей са да видиш кви скорости ще от има ууууаааааааааауун 210 по байр почва да спуска 300 и задминава на гошо жигулата и па газ. :) Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен 170-80(макс)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моятъ бивша любов повече от 180 на 4 нище като и муна 5 и се връщаше :)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 160-170 върви след това спира.. или ускорява до 180 1 седмица :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По нагорнище не повече от 140 - 150, на равното 170 някаде, а на спускане 190 и нататък хвърчат бутала през ауспуха :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

минавал съм 40 000 km за година с д13б2(мисля че може да се нарече опит), съответно си ги дига на варненския хемус 190 без проблем.крис, твоето не спада в категорията :Р

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Германия на аутобана с немския бензин над 195В БГ с нашите лайна със зор 180...Ама защо са ти тия скорости...?Къде аутобани тука :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично съм виждал до 185 макс . повече не искаше :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...170 съм правил,но мисля,че лимита и е 180км/ч :thumbs1:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам аз ви питах штот с моита по равно 200км 160км на 4та реве яко ама с 100октана бнзин а и моита е с жигулови екстри има само ел фарове то нема кво да я спава:lol:

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявамсе ама да не пускам нова тема и реших да попитам тука аз имам Д15Б2 и повече от 180 и то на равното неиска повече и съм на 4-та това нормално ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колегата мирко колко правописни грешки е направил, мисля че и в цифрите е сгрешил много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със файнал 4,9 и скорости от Д16З5 към 155 на 5-та на прекасвач 8000об. Иска шеста ама ще я опрайм.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каталог 170км > направени 170км София-Ботевград хемус, но като чукне 170км набирането нагоре става плачебно и дори не виждам смисъл да се напъва за още.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам аз ви питах штот с моита по равно 200км 160км на 4та реве яко ама с 100октана бнзин а и моита е с жигулови екстри има само ел фарове то нема кво да я спава:tooth:

Опаа някои хора пишем пяни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука вече почнаха да граничат с фантастиката тия д13-ки :D:tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ядове пил трезвен това е аз него пиша това че няма кво да правя нямам полза да говоря дивотий Сигорно ште кажете и за vtei - че прави 190км а то си обрашта километража 200 ги няма за ништо абе кво да говоря нема смисал И на 1.5 90кс пак пише 170км а то реално колко прави сигорно пак неможе да направи 200 ок няма да говоря повече ште си мълча и ште чета тапотий

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:beer: черпя бира ако произнесеш правилно, думата която си написал

тапотий

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле какви неща се пишат тука... Преди като имах Фиеста 1.3 60 магарета, този сайт ме просветли колко вдига: 153км/ч. Еми толкова си беше, 155 показание на километража и просто умиргаше отвсякъде. http://catalog.auto.ru/catalog/cars/ford/fiesta/За гореупоменатия Сивик 1.3 75 магарета, колко да вдига? Пише 170 и им вярвам. http://catalog.auto.ru/catalog/cars/honda/civic/То аз ако слушам другарите моята би трябвало както си е да вдига 240 поне. Ама едва ли - реално на 210 вече е един размисъл - да набира ли, да спре ли... Пък и в сайта пише макс. 218км/ч, тъй че, фантазиите няма да направят колите по-бързи :beer: Нищо че били Хонда :D

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе че може 200 може ма на километраж .А колометража има процентна грешка ако не бъркам 8 процента след 60 мисля .Не съм сигурен! .а и тя е пропорционална на скороста сиреч колкото повече толкова повече. д13 - http://vbox7.com/play:39c243f0

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 8% не са малко, едно 15-18км/ч при 190.Иначе колеги, нали знаете, че всичко е много относително, разликата от д13 до д13 има, и то не малка! Говоря за стокови, все пак това е 16 годишна кола. Д13-ката на Иван може да прави 190, а д13ката на Гошо може да не отлепя повече от 150. Където съм карал аз си прави 190,защо да ви лъжа. И не мога да разбера защо в темата пишат и спорят хора, които не са карали д13, а си правят някакви разлики от техните коли надолу ?

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д13-ката на Иван може да прави 190, а д13ката на Гошо може да не отлепя повече от 150

...бе може да ги прави на Иван ама ако не е стокова.Аз съм имал д13 в отлично състояние като нова и до 160 бива до 170 доста време и трябваше предполагам,че след доста търпение щеше и 180км/ч ма 200 си е за присмех :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа че със сигурност прави на 2ра 120 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прави 1000 ..... :D;)

Една проста сметка и ще видиш че за да удари реални 120 на 2-ра ще им трябват около 9200 об :D:rolleyes:

 

Според мен до макс 180 може и да ги направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа че със сигурност прави на 2ра 120 :rolleyes:

114 да бъдем точни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на 3та съм правил 130 на 7100об.2-ра на 7000об е на 80км/ч до 120 бая обороти трябват :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на 3та съм правил 130 на 7100об.2-ра на 7000об е на 80км/ч до 120 бая обороти трябват :)

Не знам, изглежда не ти е била толкова читава за колкото си я смятал. 2 различни д13-ки съм карал, напълно стокови.. и 2те на втора минават стотака, като едната на 7600 правеше 110, а другата на 8000 105(като имаш впредвид, че остават още да се настъпи). :) Даже ако трябва и тея дни(след 8-9) да направя клип :) Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те големи самолети били тия стокови д13-ки, големи скорости голямо нещо.П.С Май ще скачам на д13 и аз :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое те интересува колко точно вдига? Температура на охладителната течност, налягане на маслото, скорост при свободно падане? Има си заводски данни които са цитирани в темата. А до това кой колко е вдигнал с неговата се получава малко на рибарско надлъгване. Има ли данни от G-tech? От някоя писта с измервателна техника? Замерване на дино? Това са достоверни данни. Защото 200 км/ч по километраж който е с 8% грешка означава 184 км/ч. И това е ако е в срока в който важи метрологичната проверка на уреда - максимум 5 години!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега всички който казват че неможе да направи 100 на 2ра да кажат какво залагат. Аз утре ще снимам клипа.По темата: Личен рекорд 180 и косур с 15ки. Имам и снимка, но няма смисъл да я качвам, имайки в предвид негативните настройки на повечето от вас.П.П: Иначе е пределно ясно,че има грешки в отчитането. Нямам ГПС да замеря точно. Говоря за километражни данни. Едва ли всеки ходи с ГПС и се интересува от наистина точната скорост. Всички си гледате километражите,нали? (с малки изключения естествено)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам 10 лв ама искам да видя как стрелката подминава 120 ! :) Само внимавай като излети някое бутало да не те цапардоса :D

 

180 са си постижими, като се има предвид че по принцип е по-малко от колкото показва скоростомера :) А това 15-ки, 14-ки .... те може да са по малки от заводските 13-ки :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама слагай 13ките тогава и прави скоростомера на 6 часа :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...