Jump to content
rothmans101

Електронни цигари

Recommended Posts

Интересува ме някой колега имал ли е вземане даване с това чудо и дали има полза от тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пълен ташак,аз имах взимане с тях.даване нямах,но давах и за виктори успоредно с ел.цигарата.ни са занимавай,купи си никотинови лепенки-с малко воля прават чудеса

Редактирано от W-POWERRRRR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много зависи каква цигара ще си купиш.Разликата е от земята до небето.Това ми е единствения съвет.На мене лично ми помогнаха.2 месеца пуших само такава и не изпитвах нужда от никаква друга.Поздрави и Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и без електронна цигара можеш да ги откажеш, само воля и желание ти трябва.

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е друг, искаш да пушеш без да ти вреди.Тогава ти трябва ел. цигара :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е са ка ми се пуши а ги свърших :lol: .ел цигарки , лепенки или бяло боро?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навий в лист от тетрадка едно пакетче чай...За следващата цигара ще питаш вдругиден :lol: Ако може чаят ти да е ''Зелен Дракон'' мале.... хаххаха!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пълен ташак,аз имах взимане с тях.даване нямах,но давах и за виктори успоредно с ел.цигарата.ни са занимавай,купи си никотинови лепенки-с малко воля прават чудеса

Хаха,аз успях само с "малко воля", все пак всичко е до нагласа :( Ако питаш мен,ако силно го желаеш няма да ти трябват никви такива шитове :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ли желание колкото и лепенки,електронни цигари и дъвки да си купиш пак ще си пушиш.Преди си бях купил никотинови дъвки ефекта от тях беше ,че преди тях пушех по 1 кутия на ден,след тях по 2 :lol: .Никотиновият глад се преодолява много по-лесно от колкото навикът да държиш цигарата.

Редактирано от demon89

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не става моя шеф ги пробва само месец и отново посегна към цигарите :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел му подариха електронна цигара и мисля, че я заряза на втората седмица. После намери една книга - "Не пуша вече", Алън Кар, и тотално ги отказа. За книгата пък му казал негов приятел, който също ги отказал. Не че пропагандирам, но като гледам и коментарите в линка по-горе, май наистина има ефект книгата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ви споделя личен опит с ел.цигарите.Само да уточня ,че пуша от 30 + години.С последното яко вдигане на цените, минах на самоделки с разни тутуни,ма тютюна зе да става се по скапан и рещих да пробвам електричките.Купих от ефтините китаики,дет приличат на цигара.И почнах да пуша. :( Наи-точното сравнение между електрона цигара и истинска е следното:"Това е все едно да е"еш гумена кукла!"(думите са на мои приятел)Обаче аз кат тъпо и упорито копеле-викам-тва ша е!И 2 месеца пуших само електричките!Интересното е че,не изпитвах няква остра нужда от друга цигара.Даже веднъж запалих друга ,нормална и щех да се удуша, се едно за сефте паля.Продължението е следното-отивам на почивка в балкана и ми се скапват и двата акумолатора дето си нося.Викам си на акъла-сега кат поръчам да ми донесат,ша минат 2-3 дена.Я да не поръчвам.И вече месец не пуша нищо! :lol: И така-на мене ми свършиха работа! Спрях всякви видове цигари! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За електронните цигари не мога да кажа нищо различно от това, което са казали преди мен. Също чувам, че зависи откъде е купена и колко струва.

Нагласата обаче е важна :)

 

Като си представиш, че цигарките докарват раченце на белите дробове...

 

Публикувано изображение

 

Вместо да давате пари за говна, дето ви скъсяват живота, давайте ги за бензин :) Или за храна. Не че има гаранция за каквото и да било, но поне един ден няма да съжалявате за греховете си спрямо собственото тяло.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отказах преди време цигарите и се видях с пари в джоба.Мисля да забогатея,няма да пия и ще продам колата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Otto Kluge

тази снимка :)

обмислям сериозно да ги откажа тез цигари...

скъсах си цигарите, и НЯМА ДА ПУША!

(оле 15 цигари скъсах 5лв кутията...)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм продал над 200бр. от евтините :) и като контактувам в последствие с закупилитемога да кажа ,4е помага кам 60% от слу4аите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мачо, има го и момента, че хората не си признават, че не им помага.Поне така си мисля.Тези, които казват че им помага купуват ли си пълнители?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз познавам един двама от онези 40 процента, които твърдят, че няма никакъв ефект...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много зависи каква цигара ще си купиш.Разликата е от земята до небето.Това ми е единствения съвет.На мене лично ми помогнаха.2 месеца пуших само такава и не изпитвах нужда от никаква друга.Поздрави и Успех.

Въпроса е като минаха тия 2 месеца какво се случи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвах си цигарата от чужбина и ми изгърмя изпарителя и докато го чаках запалих друга и.....п.п.Всяка една ел. цигара си има консумативи.Никотинова течност, изпарител, батерия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колеги,Предпочитам временно да ви разбия психиката, вместо сами да ти тровите здравето.Знам какво става, когато се спори на тема кое и как причинява рака на белите дробове. Трудно може да убедиш пушач, че това, което прави той със собствените си бели дробове, е нещо вредно. Психиката на наркоманите ми е ясна - "това на мен няма да се случи". Просто трябва малко повече четене. Повече от 600 вредни съставки се вдишват с цигарения дим. Ако не сте чували за СО - въглероден окис. Изключително опасен газ. Но това в часовете по химия. Никотин - доказано най-силната отрова в света. Съветвам на всеки да прочете "Написано с кръв" на Колин Уилсън. Има един голям раздел за отровите. Там всичко пише. Многократно увеличаване на риска от рак на белите дробове. Случаите на тази болест при непушачите са причинени от родова предразположеност към тази болест (невероятно, но факт) и пасивно "пушене".Притъпяване на рецепторите в устната кухина...И още един дълъг списък с проблеми и неприятни усещания за околните :D Прибавям спестяването на поне 3-4 кинта дневно. Ей ви 100 лева в месечен план от нищото в нещо полезно. Да, дробчето признавам е много неприятно за гледане, но това са истинските неща. Всичко друго е една приятна заблуда, че ти си имунизиран от рак.. И веднага се сещам за един свеж виц:Доктор към пациента с мнооого мазен тон:- Такаааааа.. Трябва да ви кажа, че си имате едно раченцеееееее..- Ама, докторе, наистина ли ще умра от това?- Ама, че разбира сеееееИ друг:Излиза човек от лекарския кабинет:- Овен, Козирог, Телец... Абе, докторе, я ми кажи пак какво имах..- Рак, Пешо, рак. :P

Редактирано от Otto Kluge
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спри ги по добре напълно цигарите.Електронните са филм от който някой печели...Нищо не помагат имам познат имаше такава и на вторият ден я хвърли,запали отново.Аз преди когато пушех, като си представя на ден по 2,6 за цигари сам давал ,сега след като ги спрях се замислям на месец колко бензин съм можел да налея зле ми става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 14 годишен пишех и то много. В последните години почти 2 кутии. Казах миналия октомври СТИГА и до сега не съм палил, и мога да Ви кажа че се чуствам супер, и най-важното е че хондата ми мирише на ароматизатор, а не на цигари. Според мен електронната цигара е само пари да набуташ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така! За да спреш цигарите трябва воля и желание.. А не табекс, мабекс, консултации с лекари, електронни цигари и тем подобни щуротии.Казваш си от днес - край и това е. Да, трудно е, но е постижимо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реших се и казах стига и така вече 10ч но ми се пуши та ми се вие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пушач , но съм пушил малко и ако трябва да обобщя проблема на пушачите е , че мислят постоянно как и кога да запалят ;) Ами не мислете бе колеги , не мислете :punk: 10 часа мислиш как не си пушил :o с нещо друго не можете ли да се занимавате ? ;) Концетрирайте се върху нещо друго , забаламосайте се и според мен ще мине времето ;)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пуших такава електронна цигара,има ефект 2-3 часа,после пак запалих нормална ,е няма такъв кеф!Мойе и аз да съм сбъркан,ама по-ме кефи нормалната цигара. Ще мреме млади,ако не от цигари,от друго ще е :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен само тва ме държи,че 4.5 лв за кутия... усеща се разлика във вкуса,ама е нормално - нали уж нямат катрани. от опит глава на боли - пробвай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 14 годишен пишех и то много. В последните години почти 2 кутии. Казах миналия октомври СТИГА и до сега не съм палил, и мога да Ви кажа че се чуствам супер, и най-важното е че хондата ми мирише на ароматизатор, а не на цигари. Според мен електронната цигара е само пари да набуташ.

На 12-13 години и аз пропуших на 14-15 вече бях всеки ден на синьо Виктори по кутия, кутия и половина н ден. Миналата година юни месец т.е. на 27 години (12-13 години стаж като пафкатор) една вечер отидохме на дискотека , беше голяма забава пиене пушене. На сутринта бях отново обсолютен парцал в следствие на цигарите и пиенето. Казах е...л съм ги и в цигарите , другите хора как живеят без да пушат пък и те се веселят и т.н. и ги спрях от раз. Вече година и половина в устата ми не е влизала цигара. Спрях и кафето. Пиех много кафе с цигарите под 6 7 кафета на ден не съм падал. Първите 1 2 месеца беше шок и то голям. После с течение на времето всичко почна да става по-добре и по-добре. Почти не се сещах за цигари, дори когато съм навън с приятели дори когато сме на дискотека пиеме и т.н.Както колега казва горе и мойта кола вече мирише приятно и свежо на ароматизатор, а преди беше като един голям пепелник с пожълтели от катран прозорци.Всеки пушач си има глава на раменете. Според мен само трябва да се каже "СТИГА аз мога и без цигари" Това естествено малко пушачи ще го постигнат за съжаление.Успех на всички решили да се откажат.п.с. Ей колко било по-вкусно и ароматно яденето когато си непушач:worthy: Редактирано от alpinab

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе,как така ги спиратеее :):rolleyes::cool: И аз така от три-четернайсе годишен се излъгах и ги почнах.. тогава за терикатлък.. ама са,секи ден си викам мамка ви.. и после пак паля.. нема спиране.. кво ли не се мъчих.. воли,моли.. не става пуши ми се та се мре.. да не говорим,че губа секва кординация и не мога се концентрирам върху нишо кат се бора да не пуша..Преди около година,пушех много стигах в тежки случаи до ТРИ кутии на ден.. нещо ме хлопна в един момент зад врата.. и почнах яко да се боря да ги отказвам.. ефект имаше.. намалих ги до средно кутия и малко на ден...Но само до тук.. не мога и не мога да ги спра окончателно. ;)А и майка ми,и на съпругата ми майка и са в здравните едната е детски,другата е зъболекарски.. и двете ми надуват главата постоянно кво е и що е,кво ли не са ми показвали.. но нема файда.. П.С> Са докат си пиша и чета кой кво.. така сладко си дърпам с кафенцето,че чакк... басиии... По темата: Електронните само съм ги пробвал. Бях се навил да си купя от тия по 20-30 лева.. ама жена ми ме разубеди,и искаше да намерим по качествени некви та дано имало ефект.. още търся,ама четох бая мнения,и май-май.. не помагат хич,поне хората дет ги ползват малка част от тях им помагат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм пушач, но доста хора около мен са пробвали от изкуствените цигари и наблюденията са, че файдата е НУЛЕВА. Но явно всичко пак си е до човек и характер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо някои хора си мислите, че електронните цигари или други помощни средства, трябва да ви помагат на вас. ВИЕ сами трябва да си помогнете. Единствения начин да ги спрете е да отсечете от раз - "От днес няма да пуша!", всичко останало е въпрос на това колко воля имате.Успех на всички с пожелание за по-дълъг и здравословен живот.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е ясно от начало: Голяма част от служебните ми занимания са свързани въпросните електронни цигари и в този смисъл не съм безпристрастен по темата. Но въпреки това смятам, че мога да дам компетентно мнение без да налагам личните си предпочитания и без да правя реклама на фирмата или марката:

 

За ефекта:

Електронните цигари до момента са най-добрия заместител на традиционното пушене в сравнение с всички видове хапчета, лепенки и др източници на никотин. Въпреки това резултатите за тотално отказване на цигарите зависят изцяло от намеренията и волята ви. Ако твърдо сте решили да се откажете от вредния навик, то вероятно ще се справите и без помощни средства.. просто спирате "от раз" и готово, но с електронната цигара просто става доста по-лесно. След дълги години пушене страстните пушачи развиват зависимост към никотина и процеса на отказване е съпроводен с доста напрежение. Електронната цигара от една страна продължава да ви дава дневната доза никотин но без стотиците други отрови, от друга предлага лесен вариант за намаляване на поемания ежедневно никотин. Това става благодарение на това че никотинът няма вкус. За разлика от обикновените цигари където цигарите с повече никотин са и с повече катран и по "люти" на вкус при електронната цигара между пълнителите с различно съдържание на никотин може да бъде открита съвсем малка разлика във вкуса и то заради есенциите. Така много лесно и без кой знае какъв дискомфорт можете да намалите никотина, който ежедневно поемате и да достигнете до пълнители с нулево съдържание на никотин.

Много важно е да се знае че електронната цигара продължава да поддържа навика за пушене ( за празнината в ръцете ви, за какво да правите когато нищо друго не ви се прави, за навика да си димите - да изпускате пушек или да си правите кръгчета и др.) Ако имате волята да се преборите с никотиновата зависимост (ако въобще имате такава) после ви остава и не много лесната задача да преборите и навика точно тук много хора се отказват.

 

Имайте предвид че много хора ползват електронна цигара без изобщо да имат намерения да се отказват. Заради възможността да се пуши на обществени места или си пушат и от едните и от другите, или за да не си умирисват колата и къщата и мн. др. приложения. Като изключим всички тях - Реалната ни статистика за хора закупили цигарата с цел отказване сочи, че по-малко от половината успяват да постигнат пълен успех.

 

Главните фактори които могат да ви откажат в процеса на отказване, които не бива да се подценяват:

- Липса на достатъчно желание, мотивация и решителност за отказване на цигарите

- Разочарование от самия продукт - ако цигарата ви предаде в даден момент повечето хора приемат това като основателен повод да си запалят обикновена (това обикновено се случва, ако сте заложили на по-евтина стока и/или сте направили компромис с качеството и гаранцията и/или нямате магазин или сервиз наблизо където проблема да бъде отстранен веднага)

- Ако се движите с 2-3 телефонни апарата и зареждането и мисленето за батериите на електронната цигара ви дойде в повече.

- Ако поради някаква причина не можете да се снабдявате редовно с консумативи. Обикновените цигари се продават на всеки ъгъл, а пълнителите за електронните само на определени места и в Интернет.

- Ако по-лекия вкус на ел. цигарата (поради липсата на катран) ви се стори неприемлива алтернатива, но това се преодолява точно за 2-3 дни, защото зависимост към катрани не се развива, а разликата във вкуса се възприема доста бързо.

 

 

Цената на електронните цигари:

"Евтиното излиза по-скъпо" - Всеизвестен факт! Който не вярва да пробва :D

 

Дано съм бил полезен.

Ако някой желае да получи повече информация може спокойно да ми зададе въпроси тук на които ще се постарая да отговоря безпристрастно.

Редактирано от pgh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах нещо друго важно:

Електронната цигара, никотиновата лепенка, дъвка, хапче или каквото и да е подобно... не то ви отказва от цигарите, а вие самите трябва да се откажете от тях

Нито един от тези продукти не може да направи така, че като с магическа пръчка да спрете да пушите, а само може да ви помогне до известна степен в начинанието!

За това трябва воля и постоянство и колкото и далеч във времето да ви се струва окончателното отказване всеки един миг трябва да упражнявате волята си и да се стремите към крайната цел.

Електронната цигара е просто една вещ, електроуред, който изпарява никотинов разтвор наподобяващ пушек- нищо повече и нищо по-малко.

 

не само това ами и още повече:

Ако ползвате ел. с очакването тя сама да направи чудото вместо вас, рискувате дори да увеличите употребата вместо да постигнете отказване. Това може да стане поради простата причина, че тя ще ви позволи да пушите и на места, където преди това сте се въздържали. По този начин е възможно да увеличите значително употребата и неусетно да задълбочите своята зависимост към никотина -

 

според мен без ясно поставени цели мисията е обречена на пълен провал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...