Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,иде реч за следното: карам англииски сивик,имам желанието да си монтирам ABS,въпроса основно е: Сложен ли ще е монтажа,ще сработва ли правилно? Говорим,да взема ABS-а от кола/купе като моето,демек англииски сивик. Всичко нужно,вземам и само присаждам.. самото присаждане,изисква ли нещо повече.. например,планки,дупки,или нещо което го янма изградено при версия без тази система? Ако някой е правил подобно причерепарване,ще ми е полезно мнението му.. Четох някъде из темите,че нещо нямало да сработва,различни кила,тежести.. нещо такова.. защо? Ако системата е от същото бубу.. какво ще я смущава?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е сложно,сигурно ще трябва да смениш предните външни карета заради трасчотките,а отзад главините пак заради това +още неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда.. дали няма да стане само с гривните за четене на датчиците.. вероятно не.. но пък има възможност самото каре да си е със такава гривна.. Отзад.. вероятно ще взема цял мост,като вземам и всичко останало за АБС-а.. демек квото е отзаде ще го взема оригинално както си е.. със се сичко,дисковете,четци,датчици.. апарати..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не си струва мъките колега ,то пък да имаш ABS да не мислиш че е голяма работа.Имаш сумати неща да преправяш и дали ще заработи като хората не се знае,пък и от стара кола ,утре ще се прецака някой датчик ,после ще се прецака помпата , и пак няма да имаш ABS-не се захващай с това ,моят съвет е с парите които си подготвил за тази операция да си купиш едни хубави маркови гуми и ще си по-рахат !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ясно ми е какво е АBS !!! Относно гумите, с и без него винаги държа на добрите гуми. Все пак и работя при един от големите вносители на такива за БГ :) Карам коли с и без тази функция,лично аз я оценявам като добър помощник,и са ми излишни коментари от рода "безмислена е".. просто искам да има... жалко,че не наблегнах на това като купувах колата.. тази тема нямаше да я има ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си вкарвай таралеж в гащите :D Не е невъзможно,но е доста работа и незнам кой би се нагърбил да ти го направи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъл има само ако си го правиш сам, иначе е много голям ненужен разход, пък и както каза колегата преди мен едва ли някой ще се навие да го прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ти повтарям ,недей бе дивак .Мойта е с ABS и какво -чудо голямо,моя работи на всяко 2 палене от година насам и мисля да го откачам въобще да не работи! ABS-A е повече за новаци шофьори и на отракани почти не върши работа да не казвам че има колеги на които даже пречи!Ще се вкараш в голям безмислен филм и после ше ни споменаваш ама ще е късно!!!Мойта примерно няма клима и лятото ми е голям дерт ама питах запознати и ми казаха че и този филм е много голям и да не влизам в него щото се разхвърля половината кола за монтаж от друга и после дали ще работи е божа работа-това поне си струва за проба ама ме разобедиха пък ти с тоз ABS направо няма смисъл-откажи се бе човек ,тази система не си струва преработката ,карал си ти с и без таквоз нещо ,ти ако разчиташ на него за спиране.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Аз за моята го имам АБС ама няма го сложа щото ! няма сми ,2 Егати филма 3 незнам за кво ще мие :D

Имам и клима нея ще я сложа слага се лесно без броблеми и колата не се разколачва много .

 

borko 30 На хонда е перфе за монтаж :P ,ако знаеш на фиат брава примерно за какво иде реч ще си изкараш акъла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P Малко ли ме разубеждавате! Нито един глас в подкрепа :D Борко,ако не можех да спирам.. и с и без.. до са да ме немаше :P Факт е обаче,че ми е мерак да си имам :P Именно,идеята е сам да го направя.. ясно,че ако ползвам услугите на майстор.. съм за никъде. Фатката е да дадете съвет,как аджеба да го сглобя,за да тръгне...За сега,имам идея.. някой познат с англичанка.. с АБС.. да даде да я качиме на канал,да разгледам кво,как и колко трудно ще да е... пък тогава вече,може и да се разубедя :P
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глупости глупости

Тебе май бая са те метнали, а :D Винаги е добре да имаш "помощник" при аварийното спиране, да не говорим спиране в завой... Винаги при добра ситуация - разбирай лято летни гуми ABS спира по бързо отколкото ти с крака ти, пък да не говорим при мокро време - излиза ти дете на пътя ти иди мисли хем да не натискаш много, хем да не натискаш малко, хем да избегнеш да го удариш. Да не кажеш че говоря празни приказки - на мен ми е изкачало дете пред мен при мокро време, еми нямаше как да мисля да си играя на абс, добре че карах бавно и се отървахме само с уплаха... Това, че твоя ABS е прецакан, кво правиш изводи за това като изцяло. Имам познати приятели които точно ABS ги е спасявал от катастрофа, пък ти иди си го откачай, то и без това в Добрич няма кой знае какво движение. Относно климатика пак не си прав, при мен климатичната инсталация се намира за 200-300лв, вече монтажа е относителна работа :P Ти Боре ако разчиташ като караш в тъмен път към някое село и в последния момент да видиш каруца да спреш безопасно... трябва да караш с 30 да не се шибнеш, щото аджеба няма смисъл да спираме по-бързо, те инжинерите са големи глупаци, трябва да им налееш акъл и на тях..Човек, климатик се слага лесно на кола, ама за ABS верно можеш да влезеш в големи филми. Не те знам с какви гуми караш, но пробвай с по широки нещо... и се примири с действителността. Следващата ти кола да има ABS. Но ако искаш давай, слагай. Нито може да ти дадем част от парите за идеята, нито можем да ти помогнем с монтирането. Вече изцяло от теб зависи да се захванеш с това което никой досега май не е правил тук. Да знаеш, винаги има първи път, пък може и ако се справиш, да тръгне една лавина да слагат ABS :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

недейте дрънкайте глупости,че едва ли не АБС е безполезен.факт-с абс за нова кола плащаш 1000-2000 отгоре.хората и на моторите го качиха.и аз колега питах,но ме разубедиха-също като теб.щото явно никой не го е правил.и мен ме е спасявал АБС в дъжд на Маздата ми и исках да кача и на сивика ,ноооооооооооооо.....вкарвай в бокса една като твойта с АБС,и както сам каза огледайте с някой по кадърен майстор и ще решите.незнам тея датчици не са ли свързани с компа,демек твоя комп май няма да може да ги оправлява.ей затва филма е голям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега mihail4o_ я ни обясни на нас по-неразбиращите каква е идеята на АБС, как работи и как помага при спиране "особено в завой". Защото по твоите думи излиза че ако нямаш АБС не можеш да спираш. До колегата с идеята за монтажа: намираш си пълния комплект - помпата, 4 датчика, карета и главини за АБС, всички кабели (а те не са малко), ЕЦУ-то за АБСа, кутията с бушоните за АБС, малко спирачни тръбички, сглобяваш всичко това и си готов. п.с. може да се наложи да си смениш и спирачната помпа защото по спомени тръбичките за АБС са с по-голям диаметър от твоите но не съм сигурен на 100% в това. Провери първо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се почнахте с тоя АБС,има теми ,в който е разисквано и извода е само един - кола без абс е неуправляема при блокиране на колелата и буташ детето пред теб.Колата с АБС има управляемост при същото блокиране и заобикаляш детето! За мераклийте да си сложат може да питат колегата spasko52,неговото купе има абс от английско ВТИ. http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=45702

Редактирано от Dotz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,няма смисъл пак да дъвчем предимствата и недостатъците на системата. Всеки има право на своето мнение,но въпросчето ми не е има или не смисъл. ;) Писах в темата на колегата с 5-тата купе,да видим той дали и как го е сложил.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега mihail4o_ я ни обясни на нас по-неразбиращите каква е идеята на АБС, как работи и как помага при спиране "особено в завой". Защото по твоите думи излиза че ако нямаш АБС не можеш да спираш.

Готин изгледай този КЛИП и виж защо ти трябва АБС в завоя и какво става когато на същия ти блокират колелата и престани да се правиш на по умен отколкото си...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай михо още малко останаха до заветните 50 go go go....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Па мани другото точно па тая ситуация абса като закове на място малийй .И скаква скорост ще караш в завойте , да сработва абса и да те спасява .Абе нещо говорите с други светове :lol: . Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готин изгледай този КЛИП и виж защо ти трябва АБС в завоя и какво става когато на същия ти блокират колелата и престани да се правиш на по умен отколкото си...

Професоре докажи ми, че това на клипа стана, защото колата няма АБС и че би могло да се избегне, ако я имаше системата. Мислиш ли че тия коли нямат АБС а? Или понеже са спортни са решили да им го спестят, та да се хвърлят хората от тесните планински пътища.И за да не съм съвсем ОФ - може да се сложи АБС на кола, която няма фабрично стига да имаш акъл, време и пари. С това май темата се изчерпва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Професоре докажи ми, че това на клипа стана, защото колата няма АБС и че би могло да се избегне, ако я имаше системата. Мислиш ли че тия коли нямат АБС а? Или понеже са спортни са решили да им го спестят, та да се хвърлят хората от тесните планински пътища.

По непрекъснатата линия която е оставила гумата при спиране...ако беше с ABS щеше да е накъсана, а тя си е като от блокирала гума....Друг въпрос е дали и ABS-а щеше да спаси положението в тоя случай.... Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При европейските модели спортни коли е задължително да има наличие на ABS, а при американските това го няма, дори и при втората генерация вайпъти :) До ден днешен се произвеждат чисто нови американски коли без ABS, масови обаче. И не гоня мнения, влизам само за забава и да чета глупости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......... и да чета глупости

Демек четеш това що си написал? Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...