Jump to content
men4e

Хонда Акорд

Recommended Posts

Явно имаме една и съща книжка :D Благодаря все пак.Това още повече ме мотивира да се заема с тая крушка, но ще си взема един стар хондаджия за помощник. Има и канал къде да ползваме, но е на открито и ще чакам затопляне.Между другото вчера се убедих за пореден път, че колата ми е сглобявана в петък, следобед и вероятно е била последната бройка за седмицата. Исках да си взема дъвка от чекмедженцето вляво от волана, но освен пакетчето с дъвки в ръката ми се озова и самото чекмедженце. Оказа се, че захващането към таблото се е откачило и за да го закача отново трябва да поогъна пластмасата, аме е страх в тоя студ и се очертава до пролетта да си държа дъвките на друго място :huh::D;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега xatamoto,пиши като смениш крушката на халогена,че на мен ми изгоря пък десния...Моя акорд е 6-та генерация и си мисля,че трябва да се сменя както при теб...Или бъркам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно имаме една и съща книжка :huh: Благодаря все пак.Това още повече ме мотивира да се заема с тая крушка, но ще си взема един стар хондаджия за помощник. Има и канал къде да ползваме, но е на открито и ще чакам затопляне.Между другото вчера се убедих за пореден път, че колата ми е сглобявана в петък, следобед и вероятно е била последната бройка за седмицата. Исках да си взема дъвка от чекмедженцето вляво от волана, но освен пакетчето с дъвки в ръката ми се озова и самото чекмедженце. Оказа се, че захващането към таблото се е откачило и за да го закача отново трябва да поогъна пластмасата, аме е страх в тоя студ и се очертава до пролетта да си държа дъвките на друго място :D;):D

Всичките са сглобявани в петък от глухонеми, едноръки англичани...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де защо така. В завода нямало ли е японци? Най-добрия ми приятел караше Авенсис, английска сглобка, но по нищо не можеше да се усъмниш, че колата не е сглобявана в Япония :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мамка му и прасе бе колеги. Що така го храните Акорда? Е, вярно че има някой недостатъци , но в тая тема прочетох и за такива , които са едва ли не масови. Сглобката била некачествена- ОК може и така да е, но на фона на проблемите при БМВ Е39 или Ауди А6 /например/ това е капка в морето. Не била маневрена- Да така е. Но той Мерцедеса като е маневрен пък, като че ли си няма други проблеми.Спирачките- ами ДА има какво да се желае още от тях. Имал съм честа да бъда собственик и на БМВ Е39 , Мерцедес CLK 200 Компресор , Ауди А6 , VW Passat и други таралясници като ГоУф , Опел, Форд , Мерцедес C и т.н , и искам да споделя че и при тях не всичко е розово. Ами просто перфектна кола няма. Бях се зарекъл повече немска кола да не купувам , и затова преди месец взех Акорд 2.0LS -97. Швейцарка е , а дали е на истински км. това само тя си знае. Обаче от проблемите изброени тук , аз видях 2 или 3. Нито тавана е провиснал, нито тракат пластмасите в купето,нито ел. стъклата ми правят проблем, нито тресе при натискане на спирачката при висока скорост и т.н. Разхода ??? Ами с поне 3 л по малък от БМВ-то , а именно 9.5л градско. Частите?? Освен 1 маншон за каре нищо не ми трябвало до сега , но ги има не е като да ги няма. Проблема при тях че винаги или почти винаги ги доставят на другият ден. Казано общо- за толкова пари , такава кола. Дори и Ферари не са перфектни , ама това е друга тема. На мен Акорда си ми харесва / засега/ ,обаче се чудя на някои колеги като толкова много ги дразнят несъвършенствата защо само пишат тук и се оплакват, ами не я продадат да се отърват от Английската кочина.

Редактирано от bleid 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен ги няма всичките дефекти, а тези, които ги има си ги търпя, но честно казано ако под предния капак имаше нещо друго едва ли щях да я взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за Акорд и всичко за нея. Фактът, че сме хондажии в никакъв случай не трябва да ни спира да избриом и недостатъците за всеки нас и може би евентуални решения. Аз лично съм много доволен от колата (може би от негативните ми постове се е разбрало обратното), че за момента не ми е бръкнала повече от 100-200lw в джоба откакто я имам. Но ми се щеше да са обърнали малко повече внимание на отделни детайли.. При вектрата всеки месец кихах над 200 за какво ли не. При мазда нещата стоят по коренно различен начин, но тя си е чистокръвна японка- това е за друг форум вече. Но няма вечни части. Напълно съгласен съм, че съвършени коли няма. Между другото ще се радвам ако някой сподели мнение как можем да подобрим спирачната система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колега въпроса ми е следния нормално ли при студен старт както тази сутрин колата да вдигне 1900-2000к мотора е F18A3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......Нещо няма тръпка в тия дизели незнам.Мое мнение.Дизел няма да си купя!

Ама ти не знаеш ли, че при дизела тръпката идва на бензиностанцията :rolleyes:
Абсолютно точно!С 70л. /160лв./ дизел минах 1200км от тях 200км градско! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......Нещо няма тръпка в тия дизели незнам.Мое мнение.Дизел няма да си купя!

Ама ти не знаеш ли, че при дизела тръпката идва на бензиностанцията :)
Абсолютно точно!С 70л. /160лв./ дизел минах 1200км от тях 200км градско! ;)
Такааа , да направим една малка сметка. Да приемем че разликата между нова бензинова и дизелова кола от един и същи клас с еднаква кубатура е минимум 3000лв при еднакво оборудване. Тоест дизела е с 3 бона по скъп. Ако 140 коньов дизел грубо харчи 8 на 100 ,бензионовия еквивалент ще лапа 10/100. При разлика от 2л и при сегашната цена на горивото - 2,34 за нафта и 2,20 за бензин излиза че дизелофилите пестят 3,28лв на 100км или 656лв на 20 000км. Същите тези дизелофили за да избият 3000лв инвистиция която са направили в началото трябва да изминат малко над 90 000км. Тогава вече ще са избили първоначално по скъпата цена на колата. Да видим какво може да се случи хипотетично през тези 4 години експлоатация. Хмм:1. Евентуална смяна на съединител с маховик - 1500лв грубо - 700-800лв при бензина.2. Два пъти поне издухване на егр-то заради затлачвания - при бенза проблеми с катализаторите се проявяват след 150 000к3. Четери зими поне мръзнене и безкрайно чакане да загрее колата.4. Два пъти повече доливане на масло между смениете.5. Поне 2 профилактики на турбото а недай си боже и смяна на такова.6. Поне 2 профилактики (смяна) на горивен филтър(пак заначително по-скъп от бензиновия) , клапан на горивната помпа, продухване на нафтопроводи и изчистване на резервоара от парафини и други лайна.Сигурно има и неща които съм изпуснал по горе, но като цяло каренето на каквато и да е кола си е право наличен избор -но е абсурд да се говори за финансова икономия)П.П Не напразно Toyota бяха спряли внасянето на 2.2 DCAT поради "качествните" горива на бъгарския пазар !Ето защо колегите с дизилите трябва да се кръстят всеки път когато зареждат ,да не бида попаднат на някоя парафинова компания!!! Редактирано от Relax

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха, вие ги изкарахте тези дизели, че са боклука на боклуците.... Защо всички производите обаче са се съсредоточили върху дизеловите агрегати? Защо в цяла Европа хората бягат от бензина и отиват на дизел? Сега ще кажете тя нафтата им е друга, нажата е гадна. До момента не съм срещнал човек, който да ми каже ето помпата ми се скапа от нафта, турбото ми замина заради нафтата...повечето се усещат, че колата не си знае километрите и от там идват проблемите. Даже си спомям, че във Франция връщаха супер много пари с данъците ако си сложат АГУ, но въпреки всичко хората си караха дизелите. Това е една неразрешима тема между бензин и дизел. Двете горива си имат предимствата, всеки си кара това което иска. Само да припомним, потенциалът на един дизел е в пъти по- голям от този на бензиновия двигател.ПС: как ги правите тези разходи на бензин 10, аз под 11-12 не падам....а едвам натискам педала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......Нещо няма тръпка в тия дизели незнам.Мое мнение.Дизел няма да си купя!

Ама ти не знаеш ли, че при дизела тръпката идва на бензиностанцията :)
Абсолютно точно!С 70л. /160лв./ дизел минах 1200км от тях 200км градско! ;)
Такааа , да направим една малка сметка. Да приемем че разликата между нова бензинова и дизелова кола от един и същи клас с еднаква кубатура е минимум 3000лв при еднакво оборудване. Тоест дизела е с 3 бона по скъп. Ако 140 коньов дизел грубо харчи 8 на 100 ,бензионовия еквивалент ще лапа 10/100. При разлика от 2л и при сегашната цена на горивото - 2,34 за нафта и 2,20 за бензин излиза че дизелофилите пестят 3,28лв на 100км или 656лв на 20 000км. Същите тези дизелофили за да избият 3000лв инвистиция която са направили в началото трябва да изминат малко над 90 000км. Тогава вече ще са избили първоначално по скъпата цена на колата. Да видим какво може да се случи хипотетично през тези 4 години експлоатация. Хмм:1. Евентуална смяна на съединител с маховик - 1500лв грубо - 700-800лв при бензина.2. Два пъти поне издухване на егр-то заради затлачвания - при бенза проблеми с катализаторите се проявяват след 150 000к3. Четери зими поне мръзнене и безкрайно чакане да загрее колата.4. Два пъти повече доливане на масло между смениете.5. Поне 2 профилактики на турбото а недай си боже и смяна на такова.6. Поне 2 профилактики (смяна) на горивен филтър(пак заначително по-скъп от бензиновия) , клапан на горивната помпа, продухване на нафтопроводи и изчистване на резервоара от парафини и други лайна.Сигурно има и неща които съм изпуснал по горе, но като цяло каренето на каквато и да е кола си е право наличен избор -но е абсурд да се говори за финансова икономия)П.П Не напразно Toyota бяха спряли внасянето на 2.2 DCAT поради "качествните" горива на бъгарския пазар !Ето защо колегите с дизилите трябва да се кръстят всеки път когато зареждат ,да не бида попаднат на някоя парафинова компания!!!
Сметката може и да е правилна, но защо по дяволите на първо място е смяна на маховик? Защо да продухаш ЕГР, а не да речем МПХ на безинката /пък ЕГР се елеминира доста лесно/? Защо да се долива два пъти повече масло, защо изобщо да се долива особено за нова кола? Има много защо, аз им отговорих за себе си - карам дизел, просто икономически ми е мн по-изгодно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега prozacc,

Ако позволиш малка корекция на мнението ти.

1.Не всички производители са се насочили към дизеловите агрегати или по-точно само за Европа ги предлагат. Луднали са клиентите! Аз лично съм виждал преди години такси Mercedes с показание на пробега над 500000км и човека каза, че нищо не е пипано по двг, освен за

2.Усетили са далаверата в така наречените DPF/PAF или на български филтри за твърди частици. Последните поколения са интегрирани така, че е е много трудно и/или скъпо да се елиминират. Пълни са с датчици, искат доста по-скъпо и специално масло, редовно "чистене" и не харесват каране в градско и при ниски обороти. Смяната на течността или целия възел струват майка си ибаща си!

3.С нашите горива ми се струва, че повече дизеловите модели страдат, не мислиш ли?

Всичко добро!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи по колко караш на година. Познавам хора, които навъртат и над 100к годишно, но аз докато правя 20-25к не виждам смисъл да се качвам на тракалник.Друг въпрос е, че точно моя двигател е в пъти по-приятен за каране от който и да е дизел, но това си е лично-субективна оценка. По темата за спирачките ми е интересно колко по-големи дискове могат да се сложат и от кои модели. Във форума на Ситроен (преди Хондата имах две такива коли) има доста хора, които си инсталираха спирачки от VTS модели (ситроенската разновидност на Type R, въпреки че не е точно същото :) ) , но точно 5-та генерация Акорд не съм въждал Type R, а моята е сред най-мощните модификации и би трябвало да е с мнооого по-яки спирачки...... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колега въпроса ми е следния нормално ли при студен старт както тази сутрин колата да вдигне 1900-2000к мотора е F18A3

Колега за оборотите ли говориш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време търсех Е39 525 ТДС двигател. Погледнах три такива коли, като задължително бяха закарани в представителството за проверка. От представените 180- 200 к излезнаха много над 500 к, като единият екземпляр отиде на 750 000км... какво да искаме от подобен автомобил? Както казах досега само митове и легенди съм чувал за нов дизел с подобни проблеми. За такива проблеми говорят хора, чиито коли не си знаят км. Аз се оттеглям от този спор, защото това е нещо като кое е първото, кокошката или яйцето...Xatamotо, дали ще има някакъв начин да се модифицира хидравличния резпределител или пък да се изолира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xatamotо, дали ще има някакъв начин да се модифицира хидравличния резпределител или пък да се изолира?

Тук вече става дума за доста сериозна модификация на спирачната система. Мисля, че там трябва да се ровичка едва след като се мине към по-големи дискове с адекватни спирачни апарати. Засега карам с едно наум, че колата повече върви отколкото спира, защото в това време не ми се експериментира точно със спирачки. :lol:П.П. Сам си се убедил, че никой не си купува нов дизел, за да го кара 12-15-20к на година. И като се замислиш защо се продава кола, която харчи малко и "върви много"? Дали защото не си е избила парите, ремонтите зачестяват, а всеки следващ става все по-скъп? Редактирано от xatamoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xatamotо, дали ще има някакъв начин да се модифицира хидравличния резпределител или пък да се изолира?

Може да се изолира и да се свържат директно тръбичките, но после АБС-а ти трябва да е винаги в пълна изрядност, защото иначе задните колела блокират преди предните и става все едно си опънал ръчната ..А по извън темата, изобщо не им се връзвай .. :lol: Аз от 19 г. карам само дизели и не ми се е налагало да сменям нищо от изброените неща от колегата (това са постове на хора, които никога не са карали и поддържали дизели) :fun: Да не говорим че разход 8/100 го постигам само зимата и то на отсечки от по 3-4 км. ..Нека си правят сметките без кръчмари, пък аз някога(едва ли не) може и да им повярвам и да си купя бензинка .. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързването на тръбичките ще е много лесно. Даже лятото на няколко пъти се чудех дали да не го направя. Но за едната проба и ако не стане нищо колко работа си е..Проблемът е точо този. Не ми се влиза във завои със задницата. Сега може да изцепя някаква глупост, за която не съм сигурен - на по- новите коли регулатора пуска много повече спирачно усилие към задните колела. Е да де ама дори и така да е хората са го изчислили (размер на гуми, дискове спирачки..) така че сравнение не може да се прави.За колегата който пита за оборотите, двигателя ми е F18A3 и оборотите са същите - паля, застава за малко на 1500-1600 и после вдига до към 1800, като днес отиде на 2000. Но не ме притеснява. На маздата е същата работа, така че това за мен е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моят Акорд понякога вдига до 2000 оборота в движение (поинерция) и мисля ,че е от дроселовата клапа разбрах ,че имало някакъв датчик : Въпроса ми е . Ако го откача тоя датчик дали ще се нормализират оборотите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, дори би трябвало да се появят и други аномалии. Но за пробата не пречи да пробваш, тъкмо ще имаш възможност да го позачистиш малко :) Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за пета генерация преди фейса... Руснаците са си поиграли доста..Има инструкции даже как се добавя подгряване на седалките... http://hondamotor.ru/board/index.php?showtopic=3632&st=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за пета генерация преди фейса... Руснаците са си поиграли доста..Има инструкции даже как се добавя подгряване на седалките... http://hondamotor.ru/board/index.php?showtopic=3632&st=0

Браво :blink:Смятам, че това ще е много полезно !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от вас случайно да знае какво представлява хидравличния разпределител на спирачките? По- скоро какво има в него? Напоследък много ми се иска да го избуча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от вас случайно да знае какво представлява хидравличния разпределител на спирачките? По- скоро какво има в него? Напоследък много ми се иска да го избуча.

 

Ако е като на германските автомобили , би трябвало да е система от канали с възможност за регулация (посредством болтчета) налягането на течноста към кое от колелата да отива

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

На пасата които карах преди ,беше по средата на купето- и с него се правеха чудеса (относно спирането ).

П.П Снимката не е точна просто за бегла представа къде се намира разпределителя ....

надявам се да съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Relax , не е като на Германските, нямат нищо общо ..

Не е с болтчета за регулиране, даже не е отзад под купето, а отпред в двигателният отсек, до спирачната помпа, капсулован е и е изцяло на хидравличен принцип..

Вътре има само едни буталца с гумички (като при спирачната помпа) и две пружинки зад буталцата ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото говорих с човек, който ме посъветва да направя една пълна профилактика на системата, включително и на резпределителя. Но за жалост не знам къде да я дам, за да знам със сигурност, че ще го направят както трябва. Аз нямам възможност да го направя сам. Пък и трябва да се оправят гумичките на помпата. Някой да има идея къде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених си маслото с Тотал 5w30 и колата стана осезаемо по-шумна на празен ход.Пича, който ми смени маслото каза, че това се дължи на нерегулирани клапани, а старото масло е било по-гъсто и не са се чували толкова. Лошото е, че не се нае да ги регулира, а го познавам от поне 10 години и знам, че ако нее сигурен в познанията си и не може да гарантира качеството на даден ремонт не се захваща. Та толкова ли е сложен тоя реглаж? Май ще се запознавамс Омбре.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених си маслото с Тотал 5w30 и колата стана осезаемо по-шумна на празен ход.

Та толкова ли е сложен тоя реглаж?

 

При нас климата студен ли е, че сипваш това масло? Или зимата караш с това, а лятото с друго?

По-шумна студена или загрял мотор?

 

Не е сложно регулирането - винаги има първи път и после е лесно... ;)

Акорд : Реглаж на клапани

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в книжката на колата пишеше такова масло.......На студен мотор не се усеща, когато загрее се появява шума. Опасно ли е така да изкарам празниците - едни 1000км до 3-4 януари ще ми се наложи да измина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е опасно, карай смело, но маслото ти е 10W40.

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще си знам за следващия път. И без това е по-евтина полусинтетиката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сегашното какво беше като означение и характеристики?Аз си мисля, че и 5W40 synth ще е много добре. През зимата при тези температури под нулата не е за препоръчване 10W...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старото масло не се знаеше точно какво е :ph34r: Мисля си, че за двигател на 200к полусинтетиката не е противопоказна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги препоръчайте хубави накладки за Акорд 6-та че мойте вече почнаха да свирят и май е време да ги сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не знам какво не ви харесва на спирачките на акорда , но аз смених моите с TEXTER и искам да ви кажа, че колата спира многоооооо.... с предните постоянно се включваше ABS а с тия трябва да натисна наистина много за да се активира. Успех на тия които им предстои смяна :lol:

Редактирано от d.ivanow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......Нещо няма тръпка в тия дизели незнам.Мое мнение.Дизел няма да си купя!

Ама ти не знаеш ли, че при дизела тръпката идва на бензиностанцията :)
Абсолютно точно!С 70л. /160лв./ дизел минах 1200км от тях 200км градско! :D
Такааа , да направим една малка сметка. Да приемем че разликата между нова бензинова и дизелова кола от един и същи клас с еднаква кубатура е минимум 3000лв при еднакво оборудване. Тоест дизела е с 3 бона по скъп. Ако 140 коньов дизел грубо харчи 8 на 100 ,бензионовия еквивалент ще лапа 10/100. При разлика от 2л и при сегашната цена на горивото - 2,34 за нафта и 2,20 за бензин излиза че дизелофилите пестят 3,28лв на 100км или 656лв на 20 000км. Същите тези дизелофили за да избият 3000лв инвистиция която са направили в началото трябва да изминат малко над 90 000км. Тогава вече ще са избили първоначално по скъпата цена на колата. Да видим какво може да се случи хипотетично през тези 4 години експлоатация. Хмм:1. Евентуална смяна на съединител с маховик - 1500лв грубо - 700-800лв при бензина.2. Два пъти поне издухване на егр-то заради затлачвания - при бенза проблеми с катализаторите се проявяват след 150 000к3. Четери зими поне мръзнене и безкрайно чакане да загрее колата.4. Два пъти повече доливане на масло между смениете.5. Поне 2 профилактики на турбото а недай си боже и смяна на такова.6. Поне 2 профилактики (смяна) на горивен филтър(пак заначително по-скъп от бензиновия) , клапан на горивната помпа, продухване на нафтопроводи и изчистване на резервоара от парафини и други лайна.Сигурно има и неща които съм изпуснал по горе, но като цяло каренето на каквато и да е кола си е право наличен избор -но е абсурд да се говори за финансова икономия)П.П Не напразно Toyota бяха спряли внасянето на 2.2 DCAT поради "качествните" горива на бъгарския пазар !Ето защо колегите с дизилите трябва да се кръстят всеки път когато зареждат ,да не бида попаднат на някоя парафинова компания:P
ХиХи изчаках още някои като теб "компетентен" да се изкаже за дизелите ама ти май най-добре ги разбираш нещата.Задай си следните въпроси:1.Колко теми в техническия раздел са за Хондовия дизел :D:P:) ???2.Искам да ми покажеш 140 к.с. автомобил който градско в София ще изгори 10л. бензин,камо ли сега в студа :D:D 3.Нима не знаеш,че дизела грее многократно по-бързо от бензина???4.Мислиш ли,че тази разлика която спомена,че дизела е по-скъп от бензина като нов е продиктувана от производствените разходи за самия двигател или просто е умишлено завишена заради по-добрите качества на СЪВРЕМЕННИЯ дизел???5.Колко пъти си доливал масло на 2,2 дизел за зададения пробег от 20 000км. с едно масло,защото аз НЕ СЪМ ДОЛИВАЛ6.Незнам дали ти е известно,че в света за всички марки автомобили тубини се правят само от няколко фирми и дали ще се монтира на бензин или на дизел турбото рядко изкарва целия ресурс на двигателя.7.За какви профилактики на горивната система говориш,това да не е мазут за кораби???8.Колко хора познаваш където са си сменили на Хондите маховиците???Многократно е доказвано,че за среден клас автомобили по-скъпата първоначална цена се избива за максимум 50 000км. които максимум се въртят за 2(две) години,а хора който са си купили нова кола за да пътуват с нея ги навъртат и за една....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще си говорим след години за дизелите :) Вярвай ми и аз бях с дизел и вече друга песен пея - не ви пожелавам да го ремонтирате...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...