Jump to content
EmZvr

Защо вечно обвинявате тийнейджърите ?!

Recommended Posts

Целта на темата е просто да си излея душата, защото вече ми писна. Имате право да ме критикувате колкото искате..Имам книжка от 18,09,2009, сега съм на 19 и попадам в категорията тийнейджър. Винаги си спазвам правилата за движение по пътищата, давам си мигачи, спазвам ограниченията и т.н. Повечето ми познати на моята възраст, карат много добре и не правят някакви тъпи изпълнения. Защо постоянно се казва, че пуберите били виновни за катастрофите, рано било да им се дават книжки на 18 и т.н. ?! За малкото време дето съм карал съм се нагледал на какво ли не и до сега всички, които са ме засичали не са давали мигач и т.н. са били на поне 25 години.. Нормално ли е да се радвам като дадат мигач преди да ме изпреварят, това е като оазис в пустиня?! Да чакам всички на кръговото движение, понеже никои не знае правилата за движение в кръгово движение.. Например като чакам на кръговото и в пресечката от ляво излиза кола с десен мигач, което означава че ще завие в пресечката, която съм аз и естествено аз тръгвам и се почва едно свиркане псуване и т.н. Човека просто не знае, че като тръгва да върти кръговото това става с ЛЯВ мигач.. Когато съм навлязъл трябва да пропусна колите от ляво (в моя случай), обаче естествено те решават, че не трябва да пуснат мигач, набивам спирачки и отново бипкане и псуване. Постоянно упреквате и ксенона, че заслепявал. Еми аз съм с биксенон с лупи регулиран перфектно не заслупявам изобщо. Имало е случаи да ме заслепят мен с ксенон, но по-големия проблем са тъпите фарове за мъгла. Всеки втори ги пуска без да му пука... За светофарите е още по-зле преди няколко дни чакам на светофар, на място където червеното свети само за 10 секунди, отдясно някакъв около 40 годишен с Москвич, решава, че 10 секунди са му много и минава на червено. Е толкова ли е трудно да изчака 10 секунди по дяволите ?!И днес поредната случка, която сложи капака на всичко. Карам си и пред мен имаше кола и тролей, естествено караха бавно. Тръгвам да изпреварвам, пътя беше двулентов. Давам си ляв мигач ускорявам и точно когато застанах от ляво на колата човека даде десен мигач и реши и той да изпреварва тролея. Без изобщо да поглежда надясно почна да се приближава бързо към мен и единствения изход беше да навлеза в насрещното, едвам се разминах с една кола в насрещното.. Дадох газ и се върнах в платното пред него. А съм млад шофьор, нямам бързи реакции и си беше чудо, че се измъкнах. И какво да не си мислите, че човека, който направи тази простотия от която се разминах на косъм е тийнейджър ?! Е не познахте - някакъв дядка с диоптър + безкрайност, който дори горкия не разбра какво стана, изобщо не ме видя, после следваше светофар, той застана от дясно до мен да чака бипнах му и отново изобщо не се и обърна, явно даже не чуваше. Е хора страх ме е да карам вече, моля ви давайте поне мигачи, дори на най-забутаните и черни пътища, това винаги помага, толкова ли е трудно бе да му се не види..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

масово се обвинява по-новото поколение, че не струва, че не е като 'доброто старо време'типична черта на човешката памет, забравяш неприятните неща от миналото, и си мислиш, че е било перфектно (за разлика от тегавото настояще)хората много бързо забравят какви бели са правили като малки, и бързат да обвиняват младежта за същите грешки, които и те са правилинаистина младите шофьори са по-внимателни, поне в началото, докато не придобият увереност. с времето се научаваш на все повече тарикатлъци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че един приятел кара прекалено уверено и на моменти по инрция/опасно, за което си признавам че ме е страх, повече ме е страх когато се возя при някои от колегите, които са 55+.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От всяко едно "поколение" си има олигофрени по пътищата :D А до колкото по темата , това е често изказване породено от случки с твои набори, които се случват и с доста по възрастни и УЖ опитни шофери... НО , определено ти идва да му опънеш два шамара , като го видиш още с лигавника на гърдите а те гледа GANGSTA и радава цялата газ зад блока сред майките с количките :)!! Затова се обвиняват "вечно" тийнейджърите ! И аз съм простял и то не малко ^_^!! Ама , чак да се заяждам с хората и да се права на много страшен ееее т"ва не съм го правил. И според мен , това е проблема - самото отношение на твоя набор , към останалите участници в движението !

Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко стадо си има черни овци, в това число и новото поколение, което в момента изкарва книжки! Там е работата, че преди 10-20 години болшинството от колите по пътищата ни бяха Жигули и Москвичи, които изискваха ръце на багерист и крака на лекоатлет, за да бъдат приведени в нормално движение! Днешните коли са много по-улеснени от гледна точка на задкормилното устройство, следователно един човек от младото поколение, който се е учил да кара на по-нова кола, определено има доста по-добри реакции зад волана. Друг важен факт е, че устройството на човешкия мозък определя трудното възприемане и се учене на нови неща на средна и трета възраст.Бил съм свидетел на брутални катастрофи, предизвикани от младежи! Единственият проблем при младите е, че имат повечко хормони и адреналин в кръвта, който ги подтиква да карат по-бързо... което е основната причина за ПТП-тата. Много по-трагична е обаче картинката при човек, който кара адски бавно, блее по поляните и има реакции на умряла котка (такива ги наричам "тръгнали на разходка за гъби") - ето такива шофьори предизвикват 90% от случаите с трагичен край. Първо - защото не знаят какво е да натиснеш спирачката докрай; второ - защото изпреварват прекалено бавно; трето - защото карат прекалено амортизирани превозни средства, минали технически преглед с 20 лв. подкуп или типичната за България шуробаджанащина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всяко стадо си има черни овци, в това число и новото поколение, което в момента изкарва книжки! Там е работата, че преди 10-20 години болшинството от колите по пътищата ни бяха Жигули и Москвичи, които изискваха ръце на багерист и крака на лекоатлет, за да бъдат приведени в нормално движение! Днешните коли са много по-улеснени от гледна точка на задкормилното устройство, следователно един човек от младото поколение, който се е учил да кара на по-нова кола, определено има доста по-добри реакции зад волана. Друг важен факт е, че устройството на човешкия мозък определя трудното възприемане и се учене на нови неща на средна и трета възраст.Бил съм свидетел на брутални катастрофи, предизвикани от младежи! Единственият проблем при младите е, че имат повечко хормони и адреналин в кръвта, който ги подтиква да карат по-бързо... което е основната причина за ПТП-тата. Много по-трагична е обаче картинката при човек, който кара адски бавно, блее по поляните и има реакции на умряла котка (такива ги наричам "тръгнали на разходка за гъби") - ето такива шофьори предизвикват 90% от случаите с трагичен край. Първо - защото не знаят какво е да натиснеш спирачката докрай; второ - защото изпреварват прекалено бавно; трето - защото карат прекалено амортизирани превозни средства, минали технически преглед с 20 лв. подкуп или типичната за България шуробаджанащина!

Напълно съм съгласенето и пример : Баща ми е на 64 и кара винаги като на рали. Не е слизал от колата последните 40 години.Имал е обаче "късмета" да кара лада до 50 години и сега си откарва по-хубави коли.Има моменти дето мене ме кара да натискам пода с левия крак :D и да се хващам за дръжката.Имам и приятел на 40 , който има поне 20 години стаж и кара бавно ,с много шубе и за 10 км в София създава поне 2-3 ситуции, поради туткане и чудене.Така че всичко е относително :)МИРп.п. А да , аз пък въобще не мога да карам . Като завивам винаги натискам клаксона и махам с ръка през прозореца в съответната посока, като видя знак отварям правилника в жабката и търся да намеря значението .. ^_^ Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе, и аз съм млад шофьор и спазвам всички правила, ама понякога се случва да направя някоя глупост. Но каго чета по новините, доста от катастрофите са предизвикани от млади шофьори и то с напълно кретенски изпълнения - примерно взима остър завой със 120, изпреварва без видимост и т.н.. Едно е късмета да ти изиграе лоша шега, друго е да се нацепиш някъде от глупост или липса на опит. Та затова е и такова мнението за пуберите. А и според мен за да станеш пекан шофьор трябва да претръпнеш в някое ПТП

 

А към колегата marto в горния му пост - ти с левия ли крак натискаш спирачката :lol:

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти може да ги спазваш ама има доста млади, където не могат да отцепат да карат . И като се качи в кола натиска колко може и мисли че е гъзаре. Не съм от старото поколение ( на 20 години съм ) ,но не ги и защитавам младите . Сложил едната ръка на волана и кой съм аз , особено във Враца ги има много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо но е така. Така е и не само при шофирането. И във форума младите фенове не са фенове и в живота и където и да се сетиш млад ли си значи си неопитен и никой не те слуша колкото и да си прав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупаво наистина е да се слагат всички млади шофьори под един знаменател, но когато ежедневно слушаме за това как И.Х. (20) и Ц.Л. (18) са намерили смъртта си при вземане на завой в стил Кеичи Тсучия ( разбирай Дрифт ) то става обяснимо защо се прави това деление. Не съм кой знае колко възрастен и още по-малко опитен шофьор, но не приемам изпълнения в стил Бързи и Яростни в градски условия. Такива не са дело само на млади шофьори, но една голяма част е от тях. По същата логика можем да спорим и за това дали хамериканците са умни или глупави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и защо да не се обвиняват младите шофьори след като статистиката показва,че те са причината макар,че според мен състоянието на пътищата са най голямата!Аз само за месец видях последствията на такива тинейджъри как потрошават коли някой коли пострадаха,че и по два пъти и повече.Много по често младите се качват след употреба на алкохол а и спокойно мога да заявя,че и пият доста повече и по отрано в сравнение с предишните,по отракани,нахакани и с по лошо възпитание ...да не говорим колко по слаби са в ученето и познанията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа, долу всички младиииии! Мамицата им неукаааа, пробито грозно поколениееее - причина за всички нещастия на Българияяяя :rolleyes:П.П.: Аз съм на 20

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека ги избием. Да оставим само женските за разплод.Аз защитавам само младите дебели тинейджъри.Другите - пазете се дебна за вас с ключ 24 :wub: Да не збравяме водачите с по 20 години , колко от тях незнаят къде са и как са карали през тези години никой не знае :rolleyes:Познавам и 1 олигофрен(слабо казано) той пък няма 18 с някаква б1 категория и вече има окло 10 акта, по всякакви причини.Е ко да не го обвинявам него, че кара както си иска и той горкия и той като компас замаян в силно магнитно поле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, и аз съм млад шофьор и спазвам всички правила, ама понякога се случва да направя някоя глупост. Но каго чета по новините, доста от катастрофите са предизвикани от млади шофьори и то с напълно кретенски изпълнения - примерно взима остър завой със 120, изпреварва без видимост и т.н.. Едно е късмета да ти изиграе лоша шега, друго е да се нацепиш някъде от глупост или липса на опит. Та затова е и такова мнението за пуберите. А и според мен за да станеш пекан шофьор трябва да претръпнеш в някое ПТП

 

А към колегата marto в горния му пост - ти с левия ли крак натискаш спирачката :rolleyes:

Нали казах не мога да карам :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека ги избием. Да оставим само женските за разплод.Аз защитавам само младите дебели тинейджъри.Другите - пазете се дебна за вас с ключ 24 :wub: Да не збравяме водачите с по 20 години , колко от тях незнаят къде са и как са карали през тези години никой не знае :rolleyes:Познавам и 1 олигофрен(слабо казано) той пък няма 18 с някаква б1 категория и вече има окло 10 акта, по всякакви причини.Е ко да не го обвинявам него, че кара както си иска и той горкия и той като компас замаян в силно магнитно поле.

Доми нали знаеш, че с годините рефлексите отслабват. Представи си, че като станеш на 60 ти се отслаби зрението, което не го пожелавам, но мисля че е нормалано с всички да се случи, та дали ще караш като сега, отделно ако за тези примерно 20-40 години стаж си видял какви ли не катастрофи и изпълнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, EmZvr, сигурно си има причина да се обвиняват тинейджърите, не мислиш ли?!Не съм човек, който обича да слага под общ знаменател, но фактите това говорят...МАСОВО!Това, че ти и още няколко твои приятели, образно казано, сте изключение не топли никого и не прави пътищата по-безопасни!И пак си говорим за ЦЕННОСТНА с-ма - възпитание, отговорност, знание, умение да шофираш и т.н. Думи все забравени, избледнели някъде там в пост-социалистичния хаос! :cool: Аз съм на 25, ма кво от тва?! Пак ви казвам, в Китай на пример, за да вземеш книжка ходиш на курсове 6 месеца. Ако не успееш имаш право да се явиш след още толкова месеци най-рано и то при положение, че си ходил още 6 месеца на курс. Мислиш ли, че китайците са по-прости от българите?! :lol: Като знаеш колко милярда са и колко стотин милиона от тях карат коли. Още примери мога да давам, но смятам, че схванахте идеята...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както в момента образованието е на толкова ниско ниво, че в нито в училище нито в университет можеш да получиш знания освен ако сам не си го решиш и направиш, както хората взимат дипломи за средно и висше образование и без да имат и минимум знания и дори може да се кажем неграмотни, както те учат на всичко друго не не и това което ти е нужно така е и с шофирането и войната по пътищата - абсолютно същотокогато аз съм ходил на училище и когато аз съм си изграждал навиците на шофьор не беше всичко супер, но не беше толкова зле.и не е виновно новото поколение, а тези които го възпитават така! на 31 години съм - да не си помислите че говоря за тошово време :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-точното изречение по темата според мен е "всяко стадо си има черна овца". Келеш съм, преди няколко дни навърших 1 година стаж. За тази година всекиднвено каране на ХОНДА нямам нито 1 глоба или ситуация създадена от мен.Даже напротив. Наложи ми се да изтръгвам от себе си котешки рефлекси, за да избегна най-лошото.. И то все "професионални" шофьори на ТИР,таксита.. 70 годишни дядовци със жигулка които те засичат на кръговото, защото виждаш ли, не си гледат в огледалата. Разбира се има и другата крайност - мои набори си карат като луди в града.. Не важи пешеходна пътека, не важат ограничения, всеки завой се взема на "кози крак" (ръчна). Имам приятели при които честно ме е страх да се кача. Не го и правя. Но това според мен си зависи от манталитета и най-вече възпитанието. Един колега даде пример с Китай. Ами аз давам пример със САЩ. Те там да не са пък най-малоумните, дето дават книжки на 16 годишните? И там със сигурност % на катастрофите е мноооого по-малак от нашия. Ама хората знаят - има си ред, спазва се. Тука в нашата мила родина сякаш сме свикнали всичко да е възможно. Защо да не карам със 100 в града.. Мама и тати имат пари.. Та това са двете страни на темата и не мисля че трябва да се прехвърля по-голямата част от вината върху младите задкормилни устройства. :cool:Отговор на долният пост: Колега аз не успорвам по принуда ли карат 16 годишните в САЩ. Обаче е ФАКТ, че на пътя има много 16 годишни и процента на катастрофите е в пъти по-малак от нашия. Просто го посочих като повод за размисъл, дали възраста е определяща. Нека все пак не се отклоняваме от темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В САЩ дават книжки на 16 не щото е много яко а по принуда.Там заради големите разстояния дори за някои ученици придвижването с кола е единствения вариант.Та са решили че е по-добре да им дават книжките по рано и да минават през обучение отколкото да карат без книжки.Парадоксално е да карат коли на 16, а да не могат да пият алкохол до 21 но какво да се прави :tooth: Законът е строг, и глобите са сериозни, опит за подкупване на полицай те води дирекно в ареста от там може и в затвора, но въпреки това полицаите по собствена преценка могат и да ти направят компромис. Друго интересно е че на магистрала ти дават бонус 15 мили над ограничението (това в Калифорния) ограничението е 65 можеш да караш с до 80мили /ч почти спокойно. По моите критерии за това кой може и кой не може да кара над 90% от американците може да се каже че изобщо не могат да шофират, за постижение се счита умените да се ползва круз контрола, тотално са неадекватни при някакви ситуации а карането с ръчно скорости е само за можачи ( кара се отделен курс) :) И въпреки всичко това жертвите са изключително малко - невероятно но факт :) Най-честите катастрофи там са от преуморени шофьори, които заспиват на волана заради дългите разстояния и другия голям процент са от опити за избягване на предмети по пътя. Масово хората там се местят от един град в друг с цялата покъшнина. За 40-50 мили по магистралата ще видиш поне два изпаднали на пътя матрака или други неща излетели от някой пикап :)та и там не е розово - просто проблемите са им ит различно естество

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека ги избием.

...те сами ще го направят,но поне има по малко невинни жертви :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Реално погледнато не са виновни младите шофьори а техните родители, за 16 годишни шофьори изобщо няма да го коментирам в тая възраст не знаят кой крайник за какво им служи камо ли да карат, по дискавъри имаше филмче за точно такава девойка от едно леко засичане беше направила карамбол с мантинелите и затворен път за няколко часа слава богу без пострадали.Тая практика с купуването на книжки е меко казано тревожна все едно да дадеш на луд един сандък гранати и да очакваш да не ги използва :tooth:

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто го посочих като повод за размисъл, дали възраста е определяща.

Разбира се, че е от значение възрастта, но не е най-определящата. :tooth: Най-определящи са нещата, за които говорих в предния си пост - ЦЕННОСТНА С-МА, ВЪЗПИТАНИЕ, ОТГОВОРНОСТ, ЗНАНИЕ И УМЕНИЕ ДА ШОФИРАШ! Това са нещата. Това, че родителите не са си свършили работата, фактът, че можеш спокойно да си купиш каквато си искаш книжка и много други наслагвания на родни комплекси, водят до тази ситуация на пътя! Най-голяма вина имат родителите, разбира се...но най-лесно е да се оправдаеш с някого, нали, пък било то майка ти или баща ти! Защото не тяхните майки или бащи са били зад волана когато са прегазили някого или са изхвърчали от пътя и са убили още трима души в колата:) Това е отговорността, която трябва да осъзнаят повечето 18 г. кандидат убийци, а не да си въобразяват, че са безсмъртни и вездесъщи! Пак казвам, както и по-горе: Една птичка пролет не прави! Не обичам да говоря за политика, но безопасността по пътищата ТРЯБВА да е държавна политика, както е в държавите, които даваме за пример! И то започва още от пътната инфраструктура, защото много голям процент от катастрофите стават точно заради пътищата! Примери бол, включително на колеги от форума от скорошни случки по Хемус и т.н.Темата е много обширна и може да си я дискутираме с месеци. Като си говорим за възраст, аз съм на мнение, че има страшно много опасни шофьори над 55-60г. Дори и под 50, но това е друга тема. Според мен, след като навършиш 55-60 г. е задължително всяка година да минаваш физически тест, психо тест и т.н, които да определят дали си годен да шофираш, естествено тестовете трябва да са съобразени. Да не говорим, че има толкова хора, които карат на медикаменти, които им претъпяват сетивата и реакциите. И вчужбина си го има тоя проблем. Естествено, че на 18 имаш много по-бързи реакции от на 60+, но дали имаш ДОБРИ реакции. Има разлика между БЪРЗИ и ДОБРИ. В Германия те учат на БЪРЗИ И ДОБРИ реакции, в курса влиза овладяване на автомобила на различна настилка и метеорологична обстановка, включително при аквапланинг. Къде си го видял тва в България? И, о чудо, за моите скромни около 1500-2000 км., навъртяни по немските пътища не съм видял и една предпоставка за опасна ситуация. Нито в града, нито по Аутобан-а. Бях изумен първия път. А хората си карат смело, да не са те най-простите пък на света, че да имат забрана при движение по Аутобан-а да се движиш с по-малко от 110 км/ч - НЕ, не са те най-простите, точно обратното.Ама срещу тях да бягаме не можем ги стигна!Пфф, ай стига, че станахме мрънкащи чичковци... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Тодор,ЕВАЛА за смисленото и разумно изказване.Ако в тоя форум имаше повече хора като тебе... :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с този бост буквално май изчерпа темата :honda: Единствено проблема със състоянието на пътищата и драстично увеличаване на глобите и наказанията за всички видове идиотски прояви на пътя може да допълнят твоята картинка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и едно друго допълнение към възможностите за решаване на проблема, а именно това, което се прави в САЩ, Германия и другите цивилизовани страни. Застраховките на МПС да се сключват за УПРАВЛЯВАЩИЯТ, а не на самият автомобил и при наличие на ПТП по вина на управляващия на следващата година сумата да става тройна.Така повече хора ще се замислят какво ще извадят от джоба си като натиснат газта. Също така в САЩ премията по застраховка на лица до 21 г. е доста по-висока.За мен българина най-го е страх, когато му се бърка в джоба и това би довело поне до замисляне от страна на шоферите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Обвиняват се младите , защото нямат опит . В 95% от случаите са много далеч от това да могат да карат , а дори да го правят примерно , пак нямат никаква идея какво може да се случи в по-напечена ситуация. Нито как да реагират в такива. Тези неща за съжаление се учат с грешките и времето и няма как да бъде друго яче. Всеки е минал по този път , къде по-леко , къде по-тежко . Отделно на тази въздраст химията в тялото е силно специфична и тласка към извършването на всякакви идиотщини . Редовно по телевизията гледаме какво се случва като се даде скъпа или мощна кола на някой зелен . Не е казано , че винаги трябва да е така и важи за всеки . Това обаче е отговорът на въпроса ти "защо" :)Така я виждам аз причината . Нямам нищо против тийновете . Както казах всички сме минали по този път и сме правили неща без акъл.

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не трябва да играе сопата тей няма да стане.Тея малки изруди са мега брутални и трябва да им се секва развитието овреме, за да не става фатално като се качат в кола и да шофират.Аз съм преподавал на деца от 6 до 9 клас и да ви кажа вери зле и ми става лошо като знам , че и те ще карат.Толкова за закърнели, че на кръстовище без светофари ще изпаднат в неистова паника.Аз предлага курсовете да бъдат като едно време - майка ми е карала 3 месеца:) ако не се лъжа може и повече да е била школата и то май почти всеки ден.По големите знаят за ко говоря, та предлагам това да се направи, да им се набие в главоподбните израстъци, че си е евало майката на пътя и трява да се пазят и да пазят другия.Сопата е добро решение запоня се бързо така, казвам го от личен опит :) п.п Деца няма страшно, всеки си минава от реда.Аз още и още не мога да карам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мдам... аз лично съм пример за зелените :D Нямам леки нито тежки катастрофи, много кожи съм спасил, много пъти съм си спасявал и собствената, но опита наистина е важен. Няколко пъти да трябва да нацепиш спирачки на мокро и започваш да се учиш - на къде върви колата, какво да пуснеш, какво да натиснеш, как да завиеш... просто се учи. Например, обица на ухото ми от преди 1-2 години е от една месечна среща, в която колегата RUST караше зад мен и аз 'почнах да давам назад, но реших, че и той се движи /така ми се стори/ и му погрозних прясно боядисаната кола :) Такаче... колкото и аз да се дразня, че ни обвиняват нас младоците, си е просто вярно - трябва си малко опит, но пък и е важно всички да си припомнят какви са били. Защото никой не се е родил научен, нито един от тук. Независимо в каква голяма заблуда живее, че е най-добрия шофьор! Моята самооценка - имам още какво да уча, не представлявам опасност за движението, много пъти съм реагирал адекватно и правилно в ситуации, в които е зависел живота на други, освен моя. :) Cheers!

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофирам от 22 години. И въпреки целия си стаж на различни машини, мисля, че сина ми - на 19, е по - добър - по усет.... Но опита от към ситуацията и мисъл без адреналин липсва.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...