Jump to content
byblos

Внимавайте по пътищата

Recommended Posts

Здравейте колегиСамо да се оплача какво ми се случи в неделя вечерта, прибирайки се от Варна за София, на излизане от Горни Богоров се натресох в една дупка(или кратер) като ми отидоха и двете десни гуми. Просто удара беше страховит, но карах на 3-4 метра от предния и нямах време да реагирам да я избегна. Няма да разказвам колко е "лесно" да се озовеш с две спукани гуми в почти 11 часа вечерта, но добре че стана наблизо и тормозих приятели да идват да носят резервни гуми.Аз по принцип карам внимателно, но явно трябва да се внимава повече, имайте го впредвид. Та така, сега ще сменям гуми заради хубавите ни пътища :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в България....Подобна ситуация имах и аз,и те разбирам как си се чуствал,аз лично побеснях и запратих 2 казана на средата на улицата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих реагирал така, ако не го беше казал сам...3-4 метра от предния? При каква скорост си се движил, че да спраскаш двете гуми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аххах.явно в неделя на никой не му е било ден.Един приятел се прибирал към София и от Ботевградско тръгнал по околовръстното да слезе след това на Цариградско.И там някъде,незнам точно къде (а може и да не съм разбрал и да е била една и съща дупка) е станало по същият начин,двете му десни гуми отишли и джантите и те.Само че той си повикал пътна помощ,която му е струвала 120 кинта.И каза че преди него имало 2 коли ,които били със същият "проблем" и след него още две уважили дупката,явно тези от пътна помощ са сключили договор с общината да оставят дупките,че и те да имат работа.Според мен трябжа да се съберат няколко пострадали и да осъдят общината.То е безобразие да има такива пътища!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли нещо колега в тази държава, което да не е безобразие? Карате бавно, очите на 4, пускате си и халогенните фарове, чакате да ви глобят за което. Все пак обаче е по евтино да ви глобят, но да си запазите гумите и джантите, а в някои случаи и живота. Колкото до това да се съди общината, аз не бих се пробвал с цялата тази корупция наоколо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА Е ПЪЛЕН ХАУС,САМО ПРЕСТЪПНОСТТА Е ОРГАНИЗИРАНА!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА Е ПЪЛЕН ХАОС,САМО ПРЕСТЪПНОСТТА Е ОРГАНИЗИРАНА !!!

:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи направо,то градско неможе да се кара,кво да говорим извън града!! Пък иначе си плащаме данъци,застраховки,винетки минетки и кво ли още не! :rolleyes: Ами като доиде време да стягаш окачване никои не те пита можеш ли,неможеш ли! Трябва да го стегнеш и да си се подготвил психически че пак ще правиш същата процедура след няколко месеца и така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е друго,че само се оплакваме и никои нищо не предприема по въпроса! Аз не знам точно какво. . .може би протести по улиците или да затворим магистралите,или нещо което да направи впечатление на онези горе,които не се накрадоха от народа и продължават с всички сили да ни мачкат! Не е зле чрез този форум някои да предложи нещо смислено да се направи от всички. . .заедно. . .мисля!!! Срещите и АХУ ИХУ си е готино забавление ,но ужасните пътища по които караме и данъците които плащаме. . .не мисля че е нормално за една УЖ европеиска държава!!! А излишно е да казвам че бензина които купуваме е наи-скъпия на света и наи гадния. . .спрямо заплатите които взимаме!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжалявам за произшествието, колега! Аз си ходя редовно до провинцията и минавам по тази част от околовръстното и в началото се шокирах какви кратери са излезли, даже влезнах в един, но с бавна скорост и нищо ми нямаше. Та сега супер много внимавам и гледам на 4 очи и карам бавно и гледам като се прибирам в неделя да не замръквам по тоя участък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колеги, неприятна ситуация, но като чета е доста срещана ситуация да се навреш в някоя огромна дупка по нашите пътища.Добре, че гумите ми не бяха първа младост и така или иначе щях да ги сменям следващата година, но ще ускоря покупката, поръчах си Pirelli P3000, ще дойдат в събота до нас и ще ми ги сменят, но преди това трябва да отида да изправя джантите, че са поизкривени, особено предната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно неделя следобед, на връщане от националната, един прелюд се завъртя пред мен и влезе в канавката, на магистралата след последния тунел -- имаше много дъжд, и реките си течаха през платнотонямаше сериозни поражения, поне видими, хората (и кучетата) бяха добретъжно ми е, че за пореден път по време на срещата стават такива произшествия :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По околовръстното са станали кратери! Особено в отсечката между ботевградско и цариградско. Аз скочих в един, но бях със 90 и нямах "късмета" да срежа гума и да изкривя джанта, но го направих на уличката покрай Овергаз и зоопарка. За щастие наскоро видях, че са я оправили цялата уличка, но това не пречи пак да си се събират локви през цялото платно :bounce:

Редактирано от Vi4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Riko_Chervenia Подкрепям те но няма кой. Пробвал съм но много малко сме единиците които ще се надигнат :bounce: Колкото до колегата който е спукал гумите и преди него поне дузина са спукали гуми без да си търсят правата и така керванът си върви кучетата си лаят ...........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са сменени... отново сме на пътя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, аз смятам, че един от малкото хубави пътища е Е79 от Монтана до Видин той ми оставя най-добро впечатление до сега. Като за второстепенен път, а не авто магистрала е доста добър ! Няма нито една дупка в този участък който казах :)

Редактирано от venkYYY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там минавах наскоро по околовръстното и такива гигантски дълбоки дупки не бях виждал! Идваше ми да спра и да ги снимам, а не е като да не съм виждал дупки !!!^ този монтанския път наистина е супер, просто е нов...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е друго,че само се оплакваме и никои нищо не предприема по въпроса! Аз не знам точно какво. . .може би протести по улиците или да затворим магистралите,или нещо което да направи впечатление на онези горе,които не се накрадоха от народа и продължават с всички сили да ни мачкат! Не е зле чрез този форум някои да предложи нещо смислено да се направи от всички. . .заедно. . .мисля!!! Срещите и АХУ ИХУ си е готино забавление ,но ужасните пътища по които караме и данъците които плащаме. . .не мисля че е нормално за една УЖ европеиска държава!!! А излишно е да казвам че бензина които купуваме е наи-скъпия на света и наи гадния. . .спрямо заплатите които взимаме!!!

:) Да ама ако е някой друг от EU няма да могат да изкарат дори и ден и ще се оплаче и всичко ще си стане 6 .А ние караме и мълчим защото няма кой да ни обърне внимание защото ние сме късметлий без късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз смятам, че един от малкото хубави пътища е Е79 от Монтана до Видин той ми оставя най-добро впечатление до сега. Като за второстепенен път, а не авто магистрала е доста добър ! Няма нито една дупка в този участък който казах :)

Колега пътя си го бива ама има едни 20км. от с.Медовница до карая на с.Димово които са под сякаква критика и не влизат в нито едно класиране за първокласен път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около Димово доколкото си спомням наистина има много дупки, но все пак там не съм минавал от поне 5 години ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро за ГПС гармин ще измислят hot spot с големи дупки :music: (не се бъзикам)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро за ГПС гармин ще измислят hot spot с големи дупки :music: (не се бъзикам)

Мисля, че вече е факт. Поне преди година им предадохме ГИС-приложение за софийските дупки, но туй е доста динамично, постоянно се допълва. :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До колегите дето не си тъсят правата :punk: Аз тук от 2 седмици съм се филмирал да си търся правата след като ми врътнаха една скоба на Синя Зона, и то след като съм заплатил. Хем съм платил такса, хем и глоба... Жалбата до управителя на Център за градска мобилност ЕООД отече със смехотворен и палячовски отговор, сеге е ред на общината. Утре завеждам жалбата до зам-кмета по транспорт на София, и ще публикувам целия цирк след като имам яснота :music: Но това което искам да кажа е, че е доста разтоварващо да си излееш мъката на лист хартия за 1 час и да създадеш работа на бюрократите... токувиж някой от тях казал нещо положително.... Не оставяйте проблемите безнаказани... а ако прочетеш безобразните глупости на някой началник, може да те избие на смях...Тормозете институциите, не ги жалете.... 30 минути на компютъра за написване на хартийката и 10 минути преди работа да я оставите в деловодството...Айде, че в Центъра за градска мобилност ЕООД жалбите за половин година са по-малко от 300!!! А хиляди страдат от изцепките в Синя Зона.. заринете ги... и с дупките така...Жалби до Столична община могат да се пускат и онлайн на www.sofia.bg ! И други общини са така (примерно община Пещера, не се шегувам :punk: ).

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маи трябва да има повече като тебе,за да направи впечатление на някои! Но това не е достатъчно,защото всичко остава скрито покрито! Може би вместо срещи и купони е ред на всеобщ протест срещу дупките и скапаните пътища!!!Някои от модераторите да помисли за тема и организация за това. . . . . . . .идвам където и да е това!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Скоро за ГПС гармин ще измислят hot spot с големи дупки :D (не се бъзикам)

Мисля, че вече е факт. Поне преди година им предадохме ГИС-приложение за софийските дупки, но туй е доста динамично, постоянно се допълва. :)
Тогава можем да направим тема и всеки да казва каде има дупки и да се допълва или пък да качва приложението с новите дупки :lol: Редактирано от venkYYY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...