Jump to content
Milen_Sto

Тампони по окачването

Recommended Posts

Колеги, въпроса ми е имате ли отзиви от въпросната фирма? Правят тампони...., мисля да поръчам тампони за отзад от тях, предните бяха от еди-кой си магазин и дадоха фира бързо. Човека по телефона ми каза, че има много доволни Хонда-джии от него, затова се обръщам към вас :) Фирмата е ЕТ Матьо Шиков гр. Пловдив.Мерси предварително и поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм взимал от тях, но имаше някъде дискутирано и наистина доста хора бяха доволни. знам само, че возията става малко по-твърда от колкото с оригиналните тампони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз си взех преди месец и половина едни за по 12.50лв и оняден ги сменях пак(бяха изчезнали направо)П.П.сега съм май с Туинингс за по 40лв бр ама понеже смених всичките отзад и отпред + големите към купето и 2 предни долни шарнири ми излязоха на 32лв бр големите отьст от 100 на 85лв бр а шарнирите от 42 на 33лв бр

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По окачването ползвайте оригинални Хонда тампони.Не са скъпи а са най-доброто решение.Примерно "големите" тампони на задните носачи струват 67 лв. ,но забравяте за проблема поне 5 години.Всички алтернативни варианти не струват.

Редактирано от Ombre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омбре,я кажи нещо за "RBI" i "Moog" ,по точно на тези марки големите тампони отзаде. А за "555" шарнири и накрайници ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-твърдото усещане при каране не всеки го притеснява. Сигурно са "плътни" (ако се разбира какво имам предвид), за разлика от оригинала, или просто материала е такъв... Да сподели някой, който ги ползва от повече време, и ще видим дали са добра алтернатива :plane: Разбира се иначе се придържаме към "оригинала" :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Матио Шиков карамвече 3 година с негови тампони и нямам ядове,колега вземаи и не се замисляи че са евтин вариянт така е ти си решаваш но и са много добри,големите задни са платни но след смяната им не усетих разлика в возията.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как се казва фирмата но преди 2 седмици правих същия ремонт работилницата се намира пред училище Елин Пелин в квартал смирненски пловдив смених двата тампона на десния носач на сивик 5 цената да двата тампона беше 15 лева за сега е добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм чувал добри отзиви за ЕТ Матьо Шиков,но като дойде време да си сменям "големите" тампони реших да си взема от http://www.energysuspensionparts.com/ Вече година и полвина си ги карам и не са мръднали,а и не ми се видяха скъпи."Големите" тампони и средните на задната напречна щанга ми стъпиха на 90лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз взех от него 14бр. за сега са добре. Ако не бях зле с парите щях да си взема по 67 оригинални задните големи. За стабилизиращата щанга ми бяха дали съвсем други но Пловдив ми е далече и ги нагнетох, сега ме е яд че не ги отрязах наполовина че сега като ритна предната гума по силно и всичко се тресе и дрънка по предницата, може ако ми доскучае много да ги сваля и да ги резна малко.Мисля че за парите си са без конкуренция.

Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм взимал от въпросната фирма,задни средни на носача за сивик 5та,мисля че по 8 лв беше броиката! Досега не са мръднали вече 3 месец,но погледнах тия голямите и като видях изработката направо се отказах! Иначе наистина цената е доста ниска...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво те притесни за големите? - лоша видимо изработка, или това, че са плътни и не са като оригинала?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да малко ме притеснява че са плътни, До колкото знам това че не са плътни си има своята функция но не е болка за умиране :) . Ако се скъсат ще си взема оригинали но предвид че колата е 91г. твърде вероятно е да си умре с тях. И да си взема друга едва ли ще я продам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво те притесни за големите? - лоша видимо изработка, или това, че са плътни и не са като оригинала?

Това че ушите (където се хващат с болтове за купето) са направени от 2 слоя метал(оригиналните от 1 дебел) Просто не са ги докарали както трябва,личи си как се лепени двата слоя метал и изглеждат доста тънки..!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата е актуална за доста хора...Имам 2 питания...1. Ще сподлиш ли кой е "еди-кой си магазин" в София... и цената на която си ги купувал от там... (не за дуго... просто да си сверя часовника... и да разбера кой от колегите се е издънил...)2. Ако може да споделиш с нас цената на тампоните и при - ЕТ Матьо Шиков гр. Пловдив...Благодаря предварително!!!

Тампоните досега съм ги взимал все от различни места. Днес вече смених отзад 2-та големи(които наистина са плътни) + 6-те на 2-та носача, 2-та големи, които са към купето са по 20лв, а малките по 10лв, мисля да си поръчам и тези за биалетките, мисля че за тях ми беше казал по телефона - 5лв брой. Като покарам някакво време ще се види доволно ли е всичко, въпреки ниската цена. Дано устискат достатъчно дълго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко звъннах на г-н Шиков по телефона ,за да науча цената за брой на големите тампони на носачите-25лв плътни. Мисля да се възползвам от услугите му ,защото като гледам какви боклуци се продават за по 35лв парчето,направо се отчайвам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето сложих от него на Маздата по 4лв бройката бяха и си умаря с тях, не знам за големите тампони, ама за всички плътни тампончета смятам че няма алтернатаива - цена качество МНОГО съм доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с тампони от шиков задните големи сигорно направиха 2-3 години и още са си там мисля че ще изкарат поне още 1 година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По окачването ползвайте оригинални Хонда тампони.Не са скъпи а са най-доброто решение.Примерно "големите" тампони на задните носачи струват 67 лв. ,но забравяте за проблема поне 5 години.Всички алтернативни варианти не струват.

плътните задни големи тампони (пеперудата) осезаемо влошават управлението на колата!оригиналните не са толкова скъпи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омбре ви го е казал.Ама както винаги кой ли да слуша....демокрация,всеки да си слага на колата каквото реши. :rolleyes: .Само се замислете защо оригиналните тампони не са се сетили японците да ги направят плътни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал само добри отзиви за въпросният господин и неговите тампони, но въпреки това бих заложил на хОригинални Хонда в този случай, освен ако не ми докаже, че са изработени от същия материал като оригиналните. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече пета година(или 130 000х.км.) съм с големите тампони на Шиков и не са мръднали.Нито ми друса нито имам проблем с управлението.И като ги гледам каквиса плътни маи няма да се разбият никога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах неблагоразумието да купя тампони за Сивик 5 ген хеч от М.Шиков.Станаха на мармалад за няколко месеца. Става въпрос за тампоните на задните носачи и за предните под амортесиорите.Извинете невежата за лошото обяснение, но съм доста бос по техническата част на колите :rolleyes: След това ги смених с нови от Бултрако и все още са ОК.Всеки си избира сам, но за големите тампони на задните носачи, наистина на М.Шиков са плътни, а тези от Бултрако са "пеперуда" и са осезаемо по-добри.П.С.Не искам да звучи като реклама, но :"Карате Хонди еййййй, използвайте истински тампони за вашата сигурност и тази на хората които возите ежедневно в колата си!!!"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не всички , които карат хонда са фенове като преди , хонда вече не е екзотика !Както и да е , винаги ще си има хора и за скъпите и за средните и за много евтините неща.Само да кажа че цял комплект полиуретан едва ли излиза по-скъпо от на въпросния човек изпълнението.А истината е в оригинала :rolleyes:

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах неблагоразумието да купя тампони за Сивик 5 ген хеч от М.Шиков.

Станаха на мармалад за няколко месеца. Става въпрос за тампоните на задните носачи и за предните под амортесиорите.

Извинете невежата за лошото обяснение, но съм доста бос по техническата част на колите :)

След това ги смених с нови от Бултрако и все още са ОК.

Всеки си избира сам, но за големите тампони на задните носачи, наистина на М.Шиков са плътни, а тези от Бултрако са "пеперуда" и са осезаемо по-добри.

П.С.

Не искам да звучи като реклама, но :

"Карате Хонди еййййй, използвайте истински тампони за вашата сигурност и тази на хората които возите ежедневно в колата си!!!"

точно тампоните под амортесьорите, и на края на носачите, доста държат, карах 3 години с тях и не мръднаха изобщо. Смятам за там си заслужава да се сложат такива или полиуретанови

Ще се повторя, но единствено за задния голям тампон, дето оригинално е като пеперуда, там е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО оригинален хонда тампон. Той държи към 10 години, така че процедурата е еднократна, и си заслужава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорри, че таковам стара тема, ама може ли на въпросния г-н Шишков телефона, че ми треат едни тампони да се изработят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е доста стара но днес разбрах за тази фирма . Все още ли сте доволни от тези тампони по точно се интересувам за големите на задните носачи . Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичките тампони съм ги сменил със energy suspention и големите които са плътни отзад нямам абсолютно никакви проблеми. колата вози по същия начин. единствено за отпред се наложи да поръчам някой друг тампон оригинален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да подновим :)Въпросните оригинални тампони в БГ само в "Бултрако" ли могат да бъдат намерени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...