Jump to content
zndr

СЪВЕТ - Honda Civic/accord Vs Toyota Carina Vs Suzuki Baleno Vs Mitsubishi Crisma Vs Mazda

Recommended Posts

От Благоевград съм. Търся (първата ми лична) кола до 4000 лв като най важните характеристики за мен са 1. разход 1.5 стабилност на пътя/здравина 2. удобство 3. външен вид. Ясно е че ще е на повече от 10г. може и дизел но мисля да я купувам скоро (лятото) и не знам как да съм сигурен дали ще е ок през зимата. Добре ще е да е от 100 до 120 коня. Предпочитам да е за дълъг път, малко оффроуд, и да става за зимата (те повечето японки са добре през зимата от мои непрофесионални наблюдения)Субаруто Легаси най ми харесва ама много харчи така че търся нещо подобно. Най ще ме устройва едно компактно комби, нещо като Баленото, но може и хечове и седани. Ясно че по-горните японки може да са от различни класове но горе долу всички се доближават до това което търся. Хонда - сивиче най малко 1.5 и комби няма да е зле, акорда може и той ама май ще трябва и газ да се сложиСузуки - предпочитам комбито (може и 4 по 4)Митсубиши - много мнения прочетох за 1.8 ГДИ-то проблема е че не можах да разбра кои са пристрастни и кои са професионални :)Тойота - за карина прочетох най-много добри отзиви, може и корола но с 4 врати и комбиМазда - 323, 626 Тепърва ми предстои да обикалям по автокъщи и най много автомобили от мобиле.бг, които ме интересуват, се намират във Враца.Ще съм много благодарен ако някой ми изпрати линкове от мобиле.бг които смята че ще си заслужава да се видят. Също така ако знаете авто къщи с добър качествен контрол на внасяните автомобили моля изпратете ми линкове. Ако има някой който може да ми помогне при избора ако идвам да гледам в София ще съм много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега много богата гама от коли, изпуснал си Нисан.Сведи ги поне до 2 коли!И така като гледам Акордеона ще е най-правилният избор.

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много богата гама от коли, изпуснал си Нисан.Сведи ги поне до 2 коли!И така като гледам Акордеона ще е най-правилният избор.

:) да изпуснал съм ги ама нещо не ме кефят Нисаните макар че ако някой ми даде достатъчно доводи пред другите марки може и да се замисля :) защо според теб акордеона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам всичко опира май до цената. Споредмен щом си решил че колата ти ще е японска не си сгрешил никак даже. От японско по здраво няма за мен. А вече на какъв екземпляр ще попаднеш от всички изброени марки е много относително и всичко си е късмет. За качество споредмен всички са качествени само да е добре подържана от предишен собственик. Въоражаваш се с търпение и почваш да търсиш. И мой съвет търси кола от часно лице а не от автокъща ако искаш да попаднеш на читава кола. Няма гаранция в нищо но все пак една кола говори сама за себеси. В авто къщите колите минават през доста сервизи преди да ги изкарат в авто салона, и най лошото е че гледат за безпари да им докарат добър пазарен вид. Или направо отиваш в чужбина и сам си е докарваш поне да знаеш какво взимаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или направо отиваш в чужбина и сам си е докарваш поне да знаеш какво взимаш.

и този вариант го мислих ама реших, че от толкова много предлагане на коли в България, не може къщите да не се конкурират за цена/качество и да няма добри оферти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или направо отиваш в чужбина и сам си е докарваш поне да знаеш какво взимаш.

и този вариант го мислих ама реших, че от толкова много предлагане на коли в България, не може къщите да не се конкурират за цена/качество и да няма добри оферти.
Оферти много но как става така че цените в България са по евтини от колкото в чужбина незнам.За мен лично това означава че намират коли в доста окаяно състояние и в България се позакърпват и се продават на ниски цени. Пожелавам ти късмет дано намериш своята кола по скоро и всичко да е ок по колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или направо отиваш в чужбина и сам си е докарваш поне да знаеш какво взимаш.

и този вариант го мислих ама реших, че от толкова много предлагане на коли в България, не може къщите да не се конкурират за цена/качество и да няма добри оферти.
Оферти много но как става така че цените в България са по евтини от колкото в чужбина незнам.За мен лично това означава че намират коли в доста окаяно състояние и в България се позакърпват и се продават на ниски цени. Пожелавам ти късмет дано намериш своята кола по скоро и всичко да е ок по колата.
дано. живи и здрави. искам да събера повече мнения и от хора които работят в сервизи да ми кажат безпристрастно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега наистина широка гама от автомобили си изброил... Карам Митсубиши и Хонда и двете марки са много добри и съм запленен от тях , НО каризма не си взимай поради ред причини... с изискването за оффроад избиваш рибата :) явно става дума за кола за извънградско икономична да те кефи и да става за риба да ходиш примерно и багажи да събира погледнал ли си Импреса на гас естествено че... друго бих препоръчал Митсубиши Спейс Рънър 4х4 1.8 122 коня на гас страхотно автомобилче събира много багаж става за всичко като работен кон и за риба само с визията виж дали ще ти хареса... иначе от изброените акорд комби явно на гас ще е най-добре или карина комби от лични наблюдения :) ама това с оффроада го забрави :) Успех с избора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добрата кола е тази в най-добро състояние

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от тези изброените бих взел Акорда или Карината. Другите няма и да ида да ги видя. Евентуално 626, но лично за мен в краен случай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сузуки балено го отпиши със сигорност. Мой приятел, има такова комби, скоростната кутия дифектира, почти при всички екземпляри, почвасе с тракане на първа и втора до пълна смърт. Друго проблемно е евтината сглобка, всичко се раздрънчава и окачването се разбива доста стъбилно, също и гният стабилно. Но най-големия проблем е в скоростната кутия, от два месеца търсим, и да ти кажа, където питаме, всеки казва, вие сте енти брой запитващ за такава кутия. Иначе са икономични и двигателя е куче но .....И аз кат Теро ще ти препоръчам, Акорд или Карина :)

Редактирано от predatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо място бих взел Карината със сигурност, на второ място много ще се двоумя между 626 или Акорд-а, но като че ли бих взел акорда защото е с по икономични двигатели от 626, 626 също не е за подценяване, особено ако се проверят ТЮВ статистиките.От тези трите на Хондата двигателя е най рафиниран, най икономичен при еднакви кубици с останалите алтернативи, но и с най скъпи части.От по-ниския клас между сивик, 323 и Корола аз избрах 323 в момента карам такава Ф-ка и съм много доволен, но бих казал тука вее е въпрос кой дизайн би ти допаднал повече.Тука също двигателя на сивик-а е непобедим по отношение на разхода-най икономичен е.Конкретно ако търсиш работен кон, евтина поддръжка и долу гор еподходяща кола за зимата Карина е твоята кола, малко по-голям и е просвета спрямо 626 и Акорд.Аз лично за тези години и тези пари не бих ти препоръчал да търсиш дизел.В най лошия случай слагаш един газов инжекцион и работата заспива.За Хонда не мога да коментирам но при Карина има един мотор със заводски индекс 4a-fe на който му слагаш една обикновена газова уредба за 350-550 лева в зависимост от марката и монтажа и заспива.И най накрая в заключение бих казал че която и кола да вземеш стига да е японска няма да съжаляваш.Думи като качество, надеждност, стабилност на пътя, дизайн са обединени от всички тях.Единствено бих те посъветвал да се оглеждаш сериозно за удари и най вече за ръжда по купето, и отдолу по пода.Успех с покупката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добрата кола е тази в най-добро състояние

А в такова състояние ще е сигурно само Карината.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал нещот такова http://www.cars.bg/u136655

само километрите ми се виждат много иначе не е зле на пръв поглед

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто са реални. Не виждам проблем. Като искаш след покупката отиди да ти го върнат и колата ти става чисто нова :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че тази покрива около 90% от изискванията ти,и е автоматик. :hondarulez:http://www.cars.bg/u65714

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че тази покрива около 90% от изискванията ти,и е автоматик. :lol:http://www.cars.bg/u65714

не е зле офертата :worthy: ако ходя до враца за огледи ще я прегледам ;-) благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

+1 за Carina. Една от най-здравите Тойоти :worthy:, колегата който те е посъветвал за 4A-FE(при Карина мисля беше около 105 коня +/-) е много прав (здрав и икономичен) . Поздрави и късмет.

Редактирано от dap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Carina. Една от най-здравите Тойоти :), колегата който те е посъветвал за 4A-FE(при Карина мисля беше около 105 коня +/-) е много прав (здрав и икономичен) . Поздрави и късмет.

даа в доста теми пише че тоя двигател е добър. а да знаеш дали се прецаква ако му се сложи газ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел кара такава с газ, италиянка (взе я с газовата!), 2 години и около 50 хил. км не е имал проблем (не че е отврян двигателя да се види със сигурност). Иначе е малко тромава с тоя двигател и на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...