Jump to content
DNS

Счупена кола

Recommended Posts

Здравейте колеги. Завчера сутринта излизам от къщи и се отправям към паркинга. Тъкмо мислех да се порадвам на празните софииски пътища в събота и виждам колицата си със счупено челно стъкло, крив преден капак и счупен преден мигач. Първото което си помислих беше тел. 166. Звъннах, а те ме прехвърлиха към пето районно полицейско управление. Разказах на човека който вдигна телефона какво виждат очите ми, а той ме попита дали имам каско. Познайте какво ми отговори: "Като нямаш каско можеш да пиеш една студена вода!!". Поразпитах съседите дали знаят нещо. Повечето хора казаха че алармата ми е свирила цяла нощ. Аз се замислих, да не би да съм забравил нещо отворено, тъй като съм направил алармата да не се активира от вибрации или шум. В този момент се показа един човек от терасата и ми разказа, че през нощта излязъл пиян съсед и викал пред блока, търсел собственика да изключи алармата, после викнал полиция - негови колеги, но те не помогнали. Казали му че алармата ще свири докато не свърши тока на акумулатора. В крайна сметка реших че някой се е опитал да я отвори, тя се е разпищяла, и пиян съсед е излял нервите си върху колицата ми.В неделя отидох до районното. Писах обяснение и молба до началника. Казаха ми че ще ми звъннат в понеделник или вторник за доуточняване на историята...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лред нас ако ми свири аларма,дори и през деня да е-бих я потрошил и аз,в повечето цивилизовани държави е забранено да се използват такъв тип аларми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В цивилизованите държави, после отиваш на съд и плащаш обещетение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт #1 - в цивилизованите държави (поне в тази, в която живея сега), почти никой не използва такива аларми.Факт #2 - в същите държави никой няма да ти троши колата. Ще се обадят в полицията и на петата минута, след като дойдат, ще са те извадили от леглото да си изкл. алармата.Факт #3 - градът , в който живея е 80% покрит с камери за наблюдение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако пияния ти съсед е и полицай, то тогава са много сложни нещата. Ходи си смени стъклото за около 130-150лв. и си смени счупения мигач с нов. Не се разправай с държавните органи- няма смисъл. Ако нямаш гараж си направи каско. Аз имам две хонди една е в гаража другата е на улицата- познай коя е с каското. :lol: Не си трови живота с тия гадове дето са ти потрошили колата. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в бяла държава това може да се случи, много рядко но е възможно, например поради техническа неизправност. За разлика от тук, обаче, след като е подаден сигнал към полицията, то тя там действа много по-адекватно от колкото тук. Най-малкото можеха да я вдигнат с "паяк" и собственикът да си заплати глобата и за алармата и за отнасянето. Така щеше да е наказан само виновникът, т.е. собственикът. Но за съжаление тук полицията действа доста неадекватно. Каквито и да са причините за това, впечатлението в хората е такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гадна работа ... Ама Колегите които казват че биха излязли за строшат на някого колата , да се замислят ако някои начупи тяхните коли :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лред нас ако ми свири аларма,дори и през деня да е-бих я потрошил и аз,в повечето цивилизовани държави е забранено да се използват такъв тип аларми

Колега, я поясни. Какъв тип аларми е забранено да се използват, и точно кои държави визираш!? Освен това, сподели в коя област си, че да си направя труда да дойда, и да ти дебна колата да й се развали алармата. Че тогава да видиш колко ще ти е готино!Ей селяния до шия братче, може ли такова нещо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизам в хранителен магазин в Овча Купел 2. В същото време в една от малките улички, които се отклоняват от главната, на която е магазина завива и спира 25 годишна кола с буркан отгоре. Човекът Х заключва колата точно в средата на тази малка уличка и влиза в магазина. Останах да погледам сеир, който разбира се не закъсня. От малката уличка и от главната се събраха по 2-3 коли и започнаха да недоволстват. Човекът най-близко до спрялата кола започна да свири и си отвори вратата като видя излизащият собственик Х на превозното средство и му каза:- Може ли такова нещо.- А уе не се обяснявай, без много да знаеш. - обърна се към мен изсмя се, качи се в колата и си тръгна.1:1 история. Няма да продължавам с други такива "риалити" истории, че темата ще стане доста гореща. Колега, съчувствам ти наистина, поради простата причина, че и моята хондичка скоро я "обслужиха" по този начин пред нас. Не се хаби много, защото накрая ще останеш с пръст в уста. Все пак евала за това, че се опитваш да направиш нещо по въпроса!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колега,напипай го тоя твой комшия с 3-4ма приятелчета и си "поговорете" като мъже.Кво като е катил-на тъмно и на тесно винаги е интересно.Катилите от РПУ-то нема да направят нищо.защото,не им пука,замесен е колега,по са тъпи-отколкото изгледат и като не направят нищо пак ще си налапат заплатките за месеца :lol: п.п.Само внимавай с кой отиваш после да не се огъне :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лред нас ако ми свири аларма,дори и през деня да е-бих я потрошил и аз,в повечето цивилизовани държави е забранено да се използват такъв тип аларми

Браво бе,тва ли е начина,и ти си полицаи така ли? :D Няя се разправям,щото няма смисъл... и не говори за цивилизовани държави щото тряя да ти е ясно къде се намираме?! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз исках да изкоментирам мнението на policaja, ама то няма нужда - всичко е ясно...Аз също съм патил от прецакана аларма, ама чак пък в такива мащаби...Цивилизованата държава има да я чакаме...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесното е да сравним случая с такъв във "цивилизованите държави" , обаче и да се изкажем типично по нашенски!!!.. Разбира се че на всеки може да се случи, било и с най-модерната охранителна електроника в колата...Не се бях сещал, че в подобен случай трябва да дам воля на първичното у себе си, и просто да нанеса материални щети на нечия частна собственост.. Хитро!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де..От всичките ти съседи няма ли поне един, който да знае чия е колата и да ти се обади че има проблем.. Нямам думи :)

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми като цяло тъпа работа но все пак много ми е интересно защо на 90% от колите внесени в BG няма аларма.По принцип на никой не му трябва аларма, просто като ходих на оглед при застрахователя бай Пешо каза "я натисни тука ама да пиуне, да чуя". На дали си мислите че като почне да пиука ще слизам да бия крадеца още по мало вероятно е някой да си помисли че ти крадът колата. Дистанционното се беше развалило един път пробвах да отоворя с ключ. Тя съответно се разпищя (плана беше да отворя капака и да я спра с ключа) е след като 5мин пищя и никой не заподозря, че крада колата и след като не успях да намеря алармата под капака се отказах и тръгнах да търся резервата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше 1 друга тема, в която стана ясно, че ГСМ номер на предното стъкло би предотвратил подобни ситуации.Иначе, знае се виновника, има свидетел, повече не нищо не трябва.От друга страна, защо тия тъпи ушати не са направили справка за точния адрес по регистрационния номер?днс, молиш твой приятел от другия край на София, да спре в съседния квартал, да полее обилно превозното средство на виновника с бензин посред нощите и да се приключва. Девизът на българина "око за две, зъб за чене" не идва от нищото.Вече ми е писнало да се гаврят с моята кола и направо ми идва да взривя целия паркинг. На виновниците трябва да им се счупят капачките на коленете. Писнало ми е да живея с тази нещастна паплач около мен.

Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мразя аларми, които пищят ден и нощ и идиота, които ги е включил не се сеща да погледне коя от колите свири... същия идиот може и да си настрои чувствителността... какво ли му дреме? - той спи от другата страна и на него не му пречи...Моята аларма 90% от времето е с изключен шок датчик, а когато същия е включен е така паркирана,че когато свирне да мога да погледна дали е тя и да я изключа.Пич - сори за колата, може и да не е такъв твоя случай, но понякога се случва....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше 1 друга тема, в която стана ясно, че ГСМ номер на предното стъкло би предотвратил подобни ситуации.Иначе, знае се виновника, има свидетел, повече не нищо не трябва.От друга страна, защо тия тъпи ушати не са направили справка за точния адрес по регистрационния номер?днс, молиш твой приятел от другия край на София, да спре в съседния квартал, да полее обилно превозното средство на виновника с бензин посред нощите и да се приключва. Девизът на българина "око за две, зъб за чене" не идва от нищото.Вече ми е писнало да се гаврят с моята кола и направо ми идва да взривя целия паркинг. На виновниците трябва да им се счупят капачките на коленете. Писнало ми е да живея с тази нещастна паплач около мен.

Аз съм ТЪП УШАТ и съм ходил на един такъв сигнал за аларма,която пречи....И как стана така,ама успях да се сетя да направя справка по номера и излезе някъв който живее на другия край на града,отидохме на адреса,но човека го нямаше,а и нямаше оставен телефон......Никой от съседите не знаеше на кой е колата,явно собственика може да е бил на гости в тоя блок,където пищеше алармата.....Намерихме ЗАКОНЕН начин да спрем алармата,чрез роднина на собственика....АМА Я МИ КАЖИ,ТИ УМЕН ГРАЖДАНИНО,КАК СМЕ ГО ИЗМИСЛИЛИ С ТЪПИТЕ СИ ТИКВИ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като има такива изказвания

лред нас ако ми свири аларма,дори и през деня да е-бих я потрошил и аз,в повечето цивилизовани държави е забранено да се използват такъв тип аларми

ще има и УМНИ ГРАЖДАНИп.п.И аз съм бивш полицай и ми е много тъжно от описаната тук ситуация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, а си представи следната случка. Първа смяна си на работа, прибираш се у дома - задължения глупости, минава деня, решаваш към 11-12 да си легнеш, за да можеш да поспиш за утрешната първа смяна и хоп - някаква аларма почва да ти поищи на главата, ама собственика е на светлинни години от теб и му е през ***, че алармата му писка и че хората не са му длъжни да го слушат цяла вечер. Полицията не прави нищо по въпроса и кво ти остава? Много ясно, че накрая ти кипва и отстраняваш проблема сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно е за теб... за мен обаче е повече от ясно, че за тази работа някой ми е дал уста и разум... ако си гибон да трошиш и да не можеш да си контролираш емоциите, прави му сметка дали имаш достатъчно в тиквата да караш кола! Не ми се засягай сега, защото това са думи на 16 годишен, а не на човек, който е на години да кара автомобил. Срам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не мога да си обясня поведението на вандала, и не намирам оправдание за него. Много грозна работа. Ако ми се случи на мен - ще го намеря и ще му счупя кокалите, без да питам. Това го няма никъде....само в БГ - най-пропадналата държава на тоя свят. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,Със сигурност нося отговорност за това че нарушавам обществения ред. Извиних се на когото можах от съседите.Колата е регистрирана на мое име. Телефона които съм оставял при регистрацията на личната ми карта, адресната ми регистрация и всякякви други документи никога не е сменян.Мен лично много ме дразни аларма която не спира да вдига щум. Точно за това съм махнал сензора за вибрации и микровълновиа датчик. Единствения начин да се активира тази аларма е някои да се опита да я отвори. Т.Е. Или ти ограбват или крадат колата ИЛИ ти чупят стъклото!!!п.п. Полицаите още не са се обадили. Трябваше да се обадят вчера или днес.п.п. Всички ми казват да не се занимавам със случая. тъпото е че сега нямам 200лв за ремонт и колата ще стои месец може би...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-тъпото в случая е, че глобите са малки и рядко се налагат. Мисля, че една глоба от 4-500 лв. ще е достатъчно наказание за безотговорен собственик...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах да отворя една кола с денонощно пищяща аларма, но не успях, и с клещите разбих шофьорското стъкло, отворих капака, и пак с клещите срязах кабела на масата - опитах да развия клемите, но не помръднахаи да счупиш (челното ?!?) стъкло и фаровете, каква полза има, алармата няма да млъкне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че у наше село хора всякакви, просто такъв ни е манталитета - български. Аз например ще си затворя прозореца, за да намаля шума, и толкоз. И на мен ми се е случвало да има аларми в квартала, които ми късат нервите (не съм от най-спокойните и уравновесени хора), но не ми е минавало през ума да ходя да чупя на хората собствеността. Сигурно щото не съм 100кила и не пия ракия всяка вечер, знам ли... Но наистина - както казва Шефа, щом не ти дреме за чуждата собственост и с лека ръка трошиш коли, какво ли става, докато си зад волана и някой те ядоса на пътя... Не ми се мисли.Колега, съжалявам за колицата, надявам се да я оправиш възможно най-скоро и да не ти се случват подобни неща повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-тъпото в случая е, че глобите са малки и рядко се налагат. Мисля, че една глоба от 4-500 лв. ще е достатъчно наказание за безотговорен собственик...

Сигурен съм че ако ти отворят колата, алармата ти ще почне да пищи. Ако не си наблизо за да си чуеш алармата, после можеби пиян-полицай ти счупи челно стъкло и сутринта ти лепнат и една глоба 4-5000лв. най вероятно няма да се чувстваш добре...А най тъпото в твоя бъдещ случай ще бъде, че работиш за 500 лв, и може би две години ще изплащаш глоба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, самият факт, че съществува тази тема тук, говори че нещата са много зле и не виждам защо са тея опити някой да се покаже, че е по-цивилизован от другия, след като всички сме в кюпа. Колко пъти съм искал да пребия някой заради алармата му или да му потроша колата, но това нищо не променя, а само задълбава в помията. Колкото повече бъркаш в лайната, толкова повече мирише.Някой написа вече, че повечето коли внесени от чужбина нямат аларми. Това е факт, както е факт, че на центъра на Мюнхен видях със собствените си очи Порше 996 Турбо, кабрио със свален гюрюк и ключове на волана. След два, часа се върнах и колата си седеше все така там и все така с ключовете на таблото! Какво ви говори това?! Само един от примерите, които мога да дам. А мога да дам много.Когато стигнем там ми се обадете. Но да ви кажа, че с теми като тази и мнения като някои от горните няма да стане. Колегата със счупената кола е виновен, но това не оневинява този, който я е счупил! Всички такива жалки ситуации, произлизат точно от всички нас, от народопснихология от ситуацията в държавата ни, но кой ни е виновен?! Нали е нашата държава?! Тогава кой?! НИЕ СМЕ СИ ВИНОВНИ!!!Тука се сещам за едно есе, което трябваше да пиша в 11 клас на тема " Всеки народ заслужава съдбата си и държавата, в която живее."Малко се замислете по този въпрос...Дано ми схванете мисълта. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен намери си гараж и си спокоен нито аларма ти трябва нито нищо .. на мен на 1вия месец ми срязаха гумите и то пред нас . Прибирам се в 3 ,сутринта ставам в 7 за работа и кво да вида гумите лешшшш , а всеки знае колко струват едни що годе добри 17 " . Откакто е в гаража мога да спа спокоино !!! :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и гаража не е отговор.Не можеш само в гаражи да паркираш!Докато имаме нужда от аларми на колите ( да се пазим от крадци ) , ще има и такива граждани Полицаи които ще ти чупят стъклатазащото ти се е повредила алармата.Кои са по-вредни а? Май все е тая !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,напипай го тоя твой комшия с 3-4ма приятелчета и си "поговорете" като мъже.Кво като е катил-на тъмно и на тесно винаги е интересно.Катилите от РПУ-то нема да направят нищо.защото,не им пука,замесен е колега,по са тъпи-отколкото изгледат и като не направят нищо пак ще си налапат заплатките за месеца :angry: п.п.Само внимавай с кой отиваш после да не се огъне :dry:

Дааааааааааа,това е добре!Но преди да му сториш каквото и да било му представи сметката за ремонта на колата си и ако се опита да те разкара ,както си мисля че ще направи,тогава нека даде същите пари за лечение в близката ортопедия!Ако няма свидетели,нищо не може да ти направи! Но това все-пак си е простотия,типична за варварска държава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Съжалявам за случката колега от полицията пари няма да ти дадът, свой колега няма да заключат или да го подведат под наказателна отговорност, единственият ти вариант е да отнесеш случая към компанията където ти е Гражданската Отговорност всичко останало е бошлаф дейност, ако и там не стане разбираш кой е полицайчето оглеждаш му количката и я порязваш гуми, я му сваляш джамците и така като древните кубойци зъб за зъб кон за кокошка




П.С.

лред нас ако ми свири аларма,дори и през деня да е-бих я потрошил и аз.........

Аве ПОЛИЦАЙЧЕТО да не си гражданин на Столипиново бе :angry::D:dry::o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да съм сигурен кой е извършителя. Ще си оправя колата ще и направя едно пълно каско и т.н. После ако ми прещрака някоя вечер, ще я оставя с пищяща аларма. Пък може и няколко вечери. Щом онази вечер не са ме намерили полицаите, значи може всяка вечер колата ми да свири колкото си иска... :angry:Пък кой знае, може на паркинга да има един бус, с пияни приятелчета този път.. :dry:

Редактирано от dns

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Колега благодаря за съвета с ГСМ номера на стъклото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И каво се оказва - алармата ти не е била задействана нито от вибрация, шум или нещо подобно. Явно някой се е опитал да ти отвори колата и алармата е писнала. Пищяла си е така без ти да разбереш известно време, а освен това не е направила и на съседите кой знае какво впечатление, щом никой не те е потърсил. Само въпросният ти пиян съсед е решил да ти я потроши. На мен ми се струва, че от тази аларма няма никаква файда - ако беше крадец, щеше да е влезнал, да я е спрял и да нямаш кола. Щом някой е имал време да ти я потроши и никой да не го види това, значи един крадец ще има време да я спре и да ти я отмъкне ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото го смених, капака го изправих сам, а мигача ще пристигне утре. Ново стъкло 120лв, смяна на място 30лв, мигач 15лв. Сега остават съединителя, кормилната рейка, малко боя и ще е като нова... :DП.П. Алармата вече не може да говори (отрязах и езика), само мига и звъни на ГСМ'а ми. Намерих и една доста мъничка камера...

Редактирано от dns

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...