Jump to content
sa6o46

Кой с каква Газова Уредба кара?

Recommended Posts

D13B2 от 5-7 извънградско до 8-13 градско landi mn зависи как се кара колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам Цр-в - с двигател В20В3 - Газовата е обикновена метанова - Ланди Ренцо - с емулатор.Много съм доволен от разхода - 9лв./100 км. извън градско и 10лв. / градско.Вече правих ремонт на главата, защото бяха изгорели леглата на клапаните - може би от мърливо отношение към мотора в Италия, след което са е продали на БГ търговеца.

Редактирано от mandata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам на газ от 2008 с уредба Бертолини!Масово колегите минават на газ вече!При цени на бензина 2.45лв/л. и минимална заплата 270лв.очаквам и колите да спрем!Това е истината, НИЕ свиваме потреблението, те дигат цените.Това е монопола на лукойл!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав за цените както се вижда по бензиностанциите разлика от едното до другото е 1,15 лева.Аз лично бях свалил почката и карах на бензин ноооооо много бързо се върнах към газта такаче ше гледаме цените и разликата. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече навъртях 13 000 км с уредбата, никакви проблеми, много съм доволен! във вървенето няма разлика, във разхода разликата е около 10-15% , многократно я засичах.бензинец си гори около 10 литра на месец сипвам, което при моя пробег средно 2500 км на месец е се равнява на 0,4/100 разход на бензин ,моето каране обаче е предимно извънградско, на градско ще харчи поваче бензин, зимата също ще харчи поваче предполагам)това е от мен за сега, Поздрави!

вече навъртях 17 000 , проблеми със копчето-нивомер дето показва колко газ има в бутилката посредством 4 лампички, отказва да се настрои правилно, измерва твърде посредствено, в сервиза се мъчиха да го донастройват но не ме задоволява как измерва затова залепих малко фолио върху лампичките че ме дразнат вече... този проблем мисля че го има при всички уредби...иначе никакви проблеми, не съм сменял въздушен филтър от както я имам колата, филтъра на газта също (сменя се на 30 000км) за сега никакво обслужване и никакви проблеми.казах на майсторите да ми свалят малко температурата при която да превключва на ГАЗ, от 40 на 30 градуса, би трябвало да падне малко разхода на бензин сега.това е, ако има някви проблеми ще пиша
21 000 кммоите проблеми започнаха, инжекторите много се разтракаха, като спра на място брмъчи почти като дизел, и започна да ми тресе мотора и мени леко обороти на място, в движение си е добре, трябва да я карам на газаджиите и сигурно ще я оправят ама не ми остава време... на бензин си е добре
малко актуализация32 000 км откакто съм на газ2 пъти ми се запушва филтъра на газта който е в изпарителя. Първия път на 22000км, тогава карах колата в сервиза защото беше още в гаранция, смениха ми филтърчето в изпарителя и филтъра преди инжекторите, взеха ми 40лв. Втория път на 32000км, пак се запуши филтъра но реших да си го сменям сам, в магазина струва 3лв, аз си взех още 2 за резерва, другия филтър преди инжекторите струва 15 лв, купих и него и го смених въпреки че нямаше нужда, исках да видя дали ще има разлика но нямаше, следващия път няма да го сменям. Та това относно филтрите :)Другия проблем беше че инжекторите ми станаха много шумни, цъкаха яко! проблема беше че единия от 4-те инжектора се беше износил, ремонтния комплект струва 8 лв и се сменя много лесно, след смяната са много по тихи и двигатела работи по равномерно, съвсем леко претрисане има но трудно доловимо :)общо взето 8лв за инжектор и 3 лв за филтър, аз съм доволен. докато беше запушен филтъра карах няколко дена на бензин... не си е работа :blink: след време ще пиша пак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CRV '99 B20ZOMVL gas injection12/100 градско ; 10/100 извънградскоСлагана преди годинаМалкко свирят дюзите като е студена но като загрее мърка :))16000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие с тез CRV-та на метан само заносвате хубавите B20 блокове :tooth: .Шегувам се

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Модел, двигател, година на производство на колатаСивик D15Z6 97г.2. Тип уредба (газов инжекцион/ обикновенна газова)ГИ Фобос 3. Марка уредба (BRC,LOVATO,....)BRC 4*. Разлика между разхода на бензин и този на газ в % (пример 5/100 бензин - 6/100 газ = 20% по висок разход на газ)Разход на бензин- 5-6 л/100км газ- 7-8л/100км По-високия и на двете е ясно от какво идва - градско,климатик,тежък крак)5*. Разлика във вървенето на бензин и газ (субективно..... пример: голяма, малка, много малка, няма разлика)Има разклика по-бавно се развърта на газ, особенно в ниските с тая дълга кутия на Икономика, става още по-досадно.6. Надеждност (....водната помпа замина, гърнетата изгниха, клапаните се скапаха.....и т.н. + повреди по уредбата)За сега нищо. 7. Изминати километри на газ10 000км. 8. Отзиви, кой каквото се сети може да допълни (как чувства колата, доволен или не, спестява ли му пари уредбата, сравнение спрямо друга кола и уредба с която е карал... )Като реших (вдигнаха се цените на бензина) да слагам газ, критерия беше Хонда-та да остане както си я карах на бензин, показвам и ключа и тръгвам за Австралия :D Исках да знам, че карам на газ само като зареждам визирам безпроблемност, прекъсване, придрърпване, гърмежи и други такива. Голямо значени има къде зареждам Лукойл им изхвърлих картата и съм ги зачеркнал вече, гледам да зареждам на ОМВ и ЕКО от тях съм доволен. Най-пресен спомен 22л заредени на ОМВ, 310км 2-ма човека и климатик извънградско с не повече от 100км/ч. И накрая, мисля че всички бихме карали на бензин но ...Поздрави колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.D15b2 .2.Обикновенна газова.3.Ловато4.Разход на газ сега лятото в града 8,5 газ+1,5 бензин на 100км.На дълъг път е учудващо нисък 6.5/100 даже с по-спокойно каране имам чувството, че може да падне още.5.В момента в който сложих плочката, колата се спъна доста на бензин.Сега разликата във вървенето газ/бензин не е много голяма.6.За сега никакви проблеми.7.3000км8.Много съм доволен от газовата,купих я на старо за 150 лв и си я монтирах сам,двигателят Д15б2 е супер подходящ за целта,направо пее :)Искам да отбележа интересния начин по който настроих изпарителя-с дигитален мултимер закачен на ламбда сондата .Оборотите се застопоряват на 2900-3000 с камък на педала,затяга се бавно кранчето на маркуча като се следят показанията на волтметъра.В началото напрежението е 0,8-0,9 волта,кранчето спира да се затяга в момента, в който напрежението стане 0,2-0,4 волта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте при мен положението е следното:1. Civic 97', 1.4 90 Коня японския хеч2. Тип уредба (газов инжекцион/ обикновенна газова)ГИ Фобос - не съм доволен от монтажа слагах я в цетралата в Горни Богоров3. Фобос 14. На бензин 8л./100км. градско, 6.5л./100км. извън, ГАЗ 8.6-10л./100км. градско, 7-8.5л./100км. извън - забелязах че при настъпване доста се дига, за разлика от бензина.5. При нормално каране няма, при ръчкане на макс определено на бензин е доста по-добре.6. Надеждност (....водната помпа замина, гърнетата изгниха, клапаните се скапаха.....и т.н. + повреди по уредбата) - Няма проблем с нищо от посочените.7. Изминати километри на газ - от 02.2011г. до 07.2011г. 10 000км. - почти се изплати.8. Като цяло съм много доволен, слагането на газ си заслужава ако карате по-веч от 50км. на ден.

Редактирано от Shape Shifter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо съм я пропуснал тая тема пък вече имам едни 40 000км на газ на дейли акорда CD7 :)1.Аccord Coupe CD7 - '96 2.2iES 4AT2.ГИ3.BSM,тия пичове на Цариградско.Не ги знам кви части сложиха,питаха ме дали искам качество и като потвърдих те си свършиха работата чудесно.Бутилката май ми е българска,това помня.4*.Разлика ама в кой разход,градския или извънградския? Градско от 11 бензин отиде на 13,а извънградско от 7 отиде на 8:)5*.Няма разлика или е нищожна,стига да си сменя филтрите човек редовно.6. С надеждността нямам проблеми,макар че не виждам как водната помпа може да пострада от газова уредба.Клапаните ги регулирах и нямах проблеми с тях след 20 000км,след 8 000км им предстои нова проверка ама те вместо да затягат моите стават по-шумни май,което е хубаво:)7. 42 400км ми е пробега на газ до момента.Скоро колата ще ми е подарък:)8. Това ми е първата кола с алтернативно гориво и не съжалявам никак.На колата като гледам не й пука хич,та и двамата сме доволни.На пари е чувствително по-евтино от на бензин квото и да си говорим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като писах тук и някой хора ме обвиниха за безплатна реклама на Фобос е ред да вдигна малко темата след 3дни става 3 месеца от както газифицирах рекса пробег -6960км до днес разход около 6.5литра на 100 км карам с около 90км на магистралата и съвсем бавно в града (обичам си колата и по нашите пътища по бъро не е разумно ) Проблеми- само леко придърпване докато водата достигне до 90 градуса но се свиква не е фатално като мина 10-12 хил км ще погледна клапаните как са и ще пиша за разход на средства само1 мога да кажа ако беше на бенин щях да съм минал 6960 км не за 3 мес. а за 5 години с дел сола на бензин за 1г съм минал 502 км почти не го вадя от гаража !!! И тъй като съм фен на малките жълти инженери взех на майка ми 1 DAIHATSU SHARADE 1.0 3 цилиндъра 45к.с. с първа регистрация 16.03.1988г и вички необходими документи и сервизни книжки колата е на 143980км и е подържана от манияк (болен) човек като мен и е в ИЗРЯДНО състояние.Съответно се газифицира веднага уредба СТАР ГАЗ вакумна с бутилка МСМ (Българска ) иминати километри до сега 170 разлика във вървенето НИКАКВА Проблеми - НЕ даже по добре пали колата за разхода ще пиша като я засеча ПОЗДРАВИ на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Civic MA8 с D14A5 75hp, 11.1996г.2.обикновена3.Lovato4.бензин - 6.0-6.2 извънградско / 7.5-8.0 градско газ - 7.0-7.5 извънградско / 9.0 градско5.Все пак от завода е излезнала само на бензин! На бенз по-добре! На малките скорости на газ е по-сприхава, колкото може да се каже, че са сприхави 75 коня (ама си е Хонда). На бензин 195км/ч на газ 160км/ч - ама на газ нямаше и отсечка да я натисна повече! В началото крана на газта беше развит и вървече много ама показа разход 13.0л/100км градско!6. Перфектно поведение! НЕ Е СЪЗДАЛА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ! Освен проблема, че и газта в бутилката свършва! :-)7.16000км за две години8.Доволен съм! Ама си мечтая за по-мощен двигател ама на същото купе! :-) Харесвам си колата! За газта мога да допълня някои неща! От време на време - веднъж в месеца карам 10км само на бензин! Изчаквам я да позагрее и тогава включвам на газ! За бензиностанциите - трябва да се усети, къде ти върви най- добре и харчи най-малко! Положенията са няколко:1.Върви добре, свършва бързо2.Не върви добре, малък разход!3.Върви добре, малък разход!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като писах тук и някой хора ме обвиниха за безплатна реклама на Фобос е ред да вдигна малко темата. След 3дни става 3 месеца от както газифицирах рекса пробег -6960км до днес разход около 6.5литра на 100 км карам с около 90км на магистралата и съвсем бавно в града (обичам си колата и по нашите пътища по бъро не е разумно ) Проблеми- само леко придърпване докато водата достигне до 90 градуса но се свиква не е фатално като мина 10-12 хил км ще погледна клапаните как са и ще пиша.За разход на средства само1 мога да кажа ако беше на бензин щях да съм минал 6960 км не за 3 мес. а за 5 години.С Дел С.ола на бензин за 1г съм минал 502 км почти не го вадя от гаража !!! И тъй като съм фен на малките жълти инженери взех на майка ми 1 DAIHATSU SHARADE 1.0 3 цилиндъра 45к.с. с първа регистрация 16.03.1988г и вички необходими документи и сервизни книжки колата е на 143980км и е подържана от маняк (болен) човек като мен и е в ИЗРЯДНО състояние.Съответно се газифицира веднага уредба СТАР ГАЗ вакумна с бутилка МСМ (Българска ) иминати километри до сега 170 разлика във вървенето НИКАКВА . Проблеми - НЕ даже по добре пали колата. За разхода ще пиша като я засеча ПОЗДРАВИ на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...