Jump to content
PARADOX_sf

Антирадар?

Recommended Posts

Здравейте!Имам един въпрос. Нелегални ли са антирадарите? Не става дума за радар детекторите! Ако не, какви са санкциите при използване на такъв тип устройства?

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам един въпрос. Нелегални ли са антирадарите? Не става дума за радар детекторите! Ако не, какви са санкциите при използване на такъв тип устройства?

забранени са, но какви са санкциите не знам ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забранени, къде го пише?

В закона за движение по пътищата.

 

Чл. 181. Наказва се с глоба до 50 лв.:

2. водач, който използва устройство, смущаващо действието на уредите,

използвани за измерване скоростта на движение на моторните превозни средства;

 

Разрешени са само радар детекторите, но не и антирадарите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радар детектора не е антирадар, защото по никакъв начин не смущава действието на радарите. Не се санкционира наличието на радар-детектор, но и никак не помага при "прицелна стрелба". Срещу камерите в София също е безсилен. Така че - карайте в рамките на ограничението и не се правете на тарикати. Защото ако някой ще се претрепва заради висока скорост - да си избере дърво далеч от натоварен пътен участък. Защото ми писна от камикадзета тия дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забранени, къде го пише?

В закона за движение по пътищата.

 

Чл. 181. Наказва се с глоба до 50 лв.:

2. водач, който използва устройство, смущаващо действието на уредите,

използвани за измерване скоростта на движение на моторните превозни средства;

 

Разрешени са само радар детекторите, но не и антирадарите.

 

Така погледнато, излиза по-добре да те глобят за устройството, отколкото да те хванат със 100 на бул. България...

Миналата седмица ме сгащиха, че карам със 151 на магистрала Тракия и фишът беше 50лв.

Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но и никак не помага при "прицелна стрелба". Срещу камерите в София също е безсилен.

Тук не съм съгласен ! За камерите в София не съм запознат, но в Бургас си ги хващам перфектно а и едва ли ще са по-различни. За "прицелната стрелба" по-старите радари не помагат но при новите има "POP alert".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че има, има, но какво ти помага това, след една секудна си засечен, какво правиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разчиташ да хванеш разсейките от засичането на някой по напред :tongue1: освен ако не е лазерен радар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както на мен ми се случва да съм все сам на пътя като ме стрелят. :tongue1: Няма мърдане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но и никак не помага при "прицелна стрелба". Срещу камерите в София също е безсилен.

Тук не съм съгласен ! За камерите в София не съм запознат, но в Бургас си ги хващам перфектно а и едва ли ще са по-различни. За "прицелната стрелба" по-старите радари не помагат но при новите има "POP alert".
Точно така, по-новите засичат радара като е изключен, но има захранване от колата на полицаите.Един приятел има такъв и дори да включат радара в последния момент полицаите, няма ефект, защото радар-детектора вече е засякъл наличието на полицеиски радар. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Сподели марка и модел,че ми стана интересно.Така и така се чуда къв да си купа :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Точно така, по-новите засичат радара като е изключен, но има захранване от колата на полицаите.Един приятел има такъв и дори да включат радара в последния момент полицаите, няма ефект, защото радар-детектора вече е засякъл наличието на полицеиски радар. "

И един мармонт завива печена ракия в станиол ......

:cool:

Пуста научна фантастика и градски фолклор ... :cool:

;)

Кога ли ще се снабдя с българската система "стършел"- 5 км. в радиус около излъчвателя е невъзможна радиомагнитната комуникация заради създаваният бял шум ... /това е май единственият официално доказан действащ антирадар /.

Редактирано от kokodaf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я закачи едно CD под огледалото - разсейва секви лъчи безотказно :)Как ще се засече изключен радар по захранването му? Ще пищи на всеки акумулатор ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така? В паметта на този радар-детектор са записани данни за формата и размерите на кутииките на полицейските пособия за засичане. Няма нужда да излъчват дори. Нашето детекторче пуска мощния си скенер, сравнява данните от паметта си, прави "пиу" и готово... Моето даже е свързано с компа на колата, и автоматично регулира всичко така, че да караш в ограничението като засече радар или камера :) Няма да издавам модела, защото реагира и на щъркелови гнезда понякога...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте направо тука, че темата тръгва в посока различна от заглавиетоhttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=46980

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Придържайте се към темата!Има радар-детектори които засичат изключени полицейски радараи, моят например е такъв. Под изключени се разбира не от захранването ами в изчакващ режим. В книжката пишеше, че в този режим има по-различно излъчване от това в режим измерване. Това дефакто хваща радар-детектора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Под изключени се разбира не от захранването ами в изчакващ режим"

Това е нещо друго и ново за някои от нас. Извинявам се...

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, фон при пистолетите и камерите няма.Коко, стършела не фатя чак 5км, но предимството му е, че не моеш го счупиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има радар-детектори които засичат изключени полицейски радараи, моят например е такъв. Под изключени се разбира не от захранването ами в изчакващ режим. В книжката пишеше, че в този режим има по-различно излъчване от това в режим измерване. Това дефакто хваща радар-детектора.

И за моя пише че е такъв, но се съгласете, че POP Mode е измислен точно с идеята, да не се засича и да могат да ни правят изненади. Мислите ли, че някой достатъчно кадърен да реализира съответния режим, ще допусне да има някакво излъчване в "стендбай" режим? Не съм търсил инфо точно по този въпрос, но и не мисля че трябва, няма как да е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете ги тия неща на хората от Кобра, не на мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кво сега, хората от кобра като са луди и ядат баницата да вземем да им се скараме ли :worthy: Някой беше казал: "Убийте баламите и тарикатите сами ще умрат"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво са виновни тези от Кобра, правят си пари като използват пазарни трикове. На много от радарите пише десетки честоти от които в България има само 2, но купувача не знае и си мисли, че колкото повече честоти - толкова по хубаво и полезно. Все пак е важно да се знае КАТ с каква техника разполага преди да се купи нещо такова. Аз пък мисля, че в много от случаите е по добре да си платите глобата че имате "Антирадар", от колкото да си платите за превишена скорост и да ви вземат и точки. Пресен пример, миналата година ме спираха по 2-пъти в месеца за превишена скорост и ме сцепиха от актове, взех си радар детектор и от една година насам нямам нито един, та даже предпазвам и други хора, като намалявам и заставам пред тях за да намалят и те, особено на магистрала. А най добре е да се стараете да карате в ограниченията, което пък в България е невъзможно. Бъпрос на личен избор. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве Милев е прав. Карайте си нормално пазете и другите ако радара и антирадара ще оправят нещата сте в заблуда. Не може някой работи докрая, а душата в рая :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заставам пред тях за да намалят и те, особено на магистрала.

Само гледай да не предизвикаш някоя верижна катастрофа, докато ги предпазваш някой път!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам ги в огледалото за задно виждане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...