Jump to content
addevil

Конкурс за плакат за националната

Recommended Posts

Здравейте драги фенове.Oрганизационния екип на НС 2010 организира конкурс за плакат на срещата с цел всеки, който има желание да може да участва в представянето на това паметно събитие пред фенове и медии. Ето и малко по-конкретната информация – параметри и изисквания за самия плакат:

 

1. Конкурса е с идея всеки фен, който има желание и възможности, да може да представи своята брилянтна идея (очакваме много такива, като се има предвид колко дизайнери има във форума). Броя предложения е ограничен до 3 от участник, така че изберете само най-добрите си 3 предложения за участие в конкурса.

 

2. Техническите изисквания към файла са:

 

- Задължителни елементи - Полета за спонсори(1 генерален спонсор, чието лого ще е 2 пъти по-голямо от останалите лога на спонсори), Лого на клуба (ще бъде предоставено малко по-късно), дата и място - 18-20ти юни 2010, Узана, наименование на срещата - Годишна национална среща на Хонда-феновете в България 2010, състезание писта Междене, шествие, мото на срещата - на екологична тема - приемат се предложения

- Тип файлове, които се приемат за печат - eps, ai, tiff, cdr, pdf

- Размер - 50 х 70 см

- Цветност - CMYK

- Резолюция - не по-ниска от 250 dpi

- Отстояния - всички важни елементи следва да са на минимум 5мм навътре от размера

- Ако фон, различен от бяло стига до края на плаката, следва да се предвидят по 5 мм извън размера на файла за рязане

- Минимални размери на текста - 5 пункта, което според мен е адски малко за този размер - бих препоръчала да не се пада до толко малки текстове

- Плътно черно - C 50%, M 50%, Y 50%, K 100%

 

3. Приемането на предложения за конкурса става чрез изпращане на jpg файл на мейл адрес: office@hondabg.com до 25.04.2010, след което чрез гласуване се избира победител и той следва да изпрати работния файл за печат.

 

4. Участието в конкурса НЕ се заплаща и съответно няма материално възнаграждение за спечелването му.

 

5. Логото на клуба е обект на авторско право. Ето защо се предоставя за ползване само и единствено за целите на конкурса, а именно дизайн на плакат за националната среща 2010. За последваща неправомерна употреба ще бъде търсена съдебна отговорност. Логото можете да свалите от обновения линк

Редактирано от addevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С'ичко ясно .. ма линкОт не баца : "ФАЙЛЪТ НЕ Е НАМЕРЕН" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файла не е качен с премиум акаунт и може да се свали само 10 пъти, т.е. пак не е активен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, не че съм чак такъв професионалист , ама черното не е ли Плътно черно - C 50%, M 50%, Y 70%, K 100% , а не Плътно черно - C 50%, M 50%, Y 50%, K 100% ? И може ли файла в "Докса" да е и в други формати, не си падам много по Корел :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте драги фенове.Oрганизационния екип на НС 2010 организира конкурс за плакат на срещата с цел всеки, който има желание да може да участва в представянето на това паметно събитие пред фенове и медии. Ето и малко по-конкретната информация – параметри и изисквания за самия плакат:

 

1. Конкурса е с идея всеки фен, който има желание и възможности, да може да представи своята брилянтна идея (очакваме много такива, като се има предвид колко дизайнери има във форума). Броя предложения е ограничен до 3 от участник, така че изберете само най-добрите си 3 предложения за участие в конкурса.

 

2. Техническите изисквания към файла са:

 

- Задължителни елементи - Полета за спонсори(1 генерален спонсор, чието лого ще е 2 пъти по-голямо от останалите лога на спонсори), Лого на клуба (ще бъде предоставено малко по-късно), дата и място - 18-20ти юни 2010, Узана, наименование на срещата - Годишна национална среща на Хонда-феновете в България 2010, състезание писта Междене, шествие, мото на срещата - на екологична тема - приемат се предложения

- Тип файлове, които се приемат за печат - eps, ai, tiff, cdr, pdf

- Размер - 50 х 70 см

- Цветност - CMYK

- Резолюция - не по-ниска от 250 dpi

- Отстояния - всички важни елементи следва да са на минимум 5мм навътре от размера

- Ако фон, различен от бяло стига до края на плаката, следва да се предвидят по 5 мм извън размера на файла за рязане

- Минимални размери на текста - 5 пункта, което според мен е адски малко за този размер - бих препоръчала да не се пада до толко малки текстове

- Плътно черно - C 50%, M 50%, Y 50%, K 100%

 

3. Приемането на предложения за конкурса става чрез изпращане на jpg файл на мейл адрес: office@hondabg.com до 25.04.2010, след което чрез гласуване се избира победител и той следва да изпрати работния файл за печат.

 

4. Участието в конкурса НЕ се заплаща и съответно няма материално възнаграждение за спечелването му.

 

5. Логото на клуба е обект на авторско право. Ето защо се предоставя за ползване само и единствено за целите на конкурса, а именно дизайн на плакат за националната среща 2010. За последваща неправомерна употреба ще бъде търсена съдебна отговорност. Логото можете да свалите от обновения линк

ще участвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Abby_Viper - много печатници, много разбирания. Статистиката показва /поне в моята фирма/, че най-често не искат никакви примерси от другите цветове CMY , а само 100 К. Тоест може да е всичко, макарче твоето звучи много нелогично с това завишено Y. :P Ние смятаме да се включим, въпроса е да намерим време. :P Ако имате проблеми с печатницата, ние можем да помогнем - ползваме място, което дава конкурентни цени с изключителна изработка в много кратко време. Успех на всички! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ShEfA е прав - много печатници, много разбирания, много машини, много изисквания. Аз съм заложила този сбор като по стандартни изисквания повечето машини имат заложено да не се превишава 250% мастило. А на него мерси, като завърши конкурса, ако има нужда ще вземем тези контакти за печат.

Редактирано от addevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Abby_Viper - много печатници, много разбирания. Статистиката показва /поне в моята фирма/, че най-често не искат никакви примерси от другите цветове CMY , а само 100 К. Тоест може да е всичко, макарче твоето звучи много нелогично с това завишено Y. ;) Ние смятаме да се включим, въпроса е да намерим време. ;) Ако имате проблеми с печатницата, ние можем да помогнем - ползваме място, което дава конкурентни цени с изключителна изработка в много кратко време. Успех на всички! ;)

То не е мое , ама карай :D Правя 4 страници за едно списание и там така го искат :D Всъщност поразрових "нета" и манджи на CMYK за черното колко щеш ;) Мерси все пак де. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, е, тогава може. Явно странни изисквания от печатницата. :) Айде, успеех! ;)

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че нещо, обаче вероятността това, което се вижда на монитора да се отпечата със същите цветове, шарп и контраст, както се виждат от дизайнера на плаката без калибровка на монитора, съобразена с печата клони кьм нула...... така че за да е реална работата, ще има нуйда от допьлнителни корекции, иначе си е игра на тото - на монитора може да е едно, а да излиза нещо съвсем друго.... поне малко инфо ще трябва за профила, в който ще се печата, за да може да има някаква що годе реална представа за какво става въпрос, сьщо и хартията, на която ще се печата... а другия вариант е този, който ще печата да прави корекциите, така, че да се доближават до реалността, макар че това, което ще направя аз примерно на моя монитор може да се вижда по доста по различен начин на друг монитор.... а това не е дизайн на сайт, за да се пренебрегва..... на мен ми се е наагало на няколко пьти да си коригирам файла за печат, за да излезне това, което трябва и обикновено това понятие доста се различава от образа, който се вижда на монитора... сори за дългия пост... и наистина ще супер ако го има това във файл, различен от cdr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, всеки който поне малко се е занимавал с печат и предпечат е наясно, че 99% от CTP печатниците в България работят с профил Fogra27.Освен това ако имаш някакъв опит с различна от Пейнт програма се очаква, че си в състояние да предвидиш как ще излезе даден цвят според цветовите му стойности (аз например от години не разчитам на монитора, въпреки че е добър и добре калибриран).За хартията също може да се очаква, че човек, който разбира достатъчно за да се захване с тази задача няма да си помисли, че ще печатаме на 300 гр/хром мат. Стандарта за плакати е едностранен хром-гланц между 90 и 140 гр.Не разбирам какъв е проблема с cdr файла. Няма нищо сложно да си го обърнете в eps. Ако трябва ще го експортнем, но не би следвало това да е проблем.Относно неколкократното преправяне - нормално е да има някакви корекции, но конкурса е за хора, които са наясно със стандартните изисквания точно за да не се окаже, че дадена идея е добра, но не може да се ползва, защото е подготвена извън стандартите или с некачествени изходни материали. Във форума има доста хора, които си изкарват хляба с дизайн и би трябвало щом си предлагат помощта поне да са наясно с какво се захващат.Моля поста ми да не се приема като заяждане - просто обяснявам. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, Г-н Коев, страхотно синтезирано мнение. !!!Между другото - никога не съм имал проблем с проекта и печата, независимо, че съм ползвал различни печатници - всичко е въпрос на калиброване на монитора, даже съм го правил на око без хардуер и пак резултата беше идеален !!! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефче ('звинявай, че Ви се обръщам на Ти), моля те не ми говори на "г-н Коев", че се чувствам като на работа, а тук съм за удоволствие уж. !!! !!! !!!Сега по темата - наистина се надявам никой да не приема мнението ми като заяждане. Ако някой има нужда от разяснения или допълнителна информация съм готов да помагам с каквото е нужно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами колега,да ти кажа имам си някаква "представа" и съм печатал,и айде да не работят всичките печатници с този профил - могат да се зададат доста профили, които са default-ни и може да се работи с тях... и точно защото знам за какво става въпрос питам за тия неща.... а за логото - както и да е, обаче тук ние няма как да знаем каква ще е хартията, нали, а точно човек, занимавал се поне малко с предпечат ще знае от какво значение е калибровката на монитора..... нека си имаме уважението и да не се изказваме неподготвени !!! хахахаха айде да видим колко ще е общото в това, което се вижда на монитора и това, което се отпечата, защото даже различните монитори дават отклонение... то от компетенции не може да зададеш един въпрос май тука... още повече че си нямаш никаква представа за нивото ми и изхождайки от опита си, не можеш май да разбереш точно въпросите ми, така че постави малко под сьмнение и товята компетентност, преди да говориш по този начин ако обичаш колега, няма нужда по този начин да става общуването... не стига че се прави за слава, ами и тези компетентни изказвания... ако искаш направи го ти и това е... че другите не могат и не са компетентни...и това "обяснение" не е само обяснение - и се вижда от 100 километра

Редактирано от sleeper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да ти спестя отговора си и да не цапаме темата, но реших, че ще е по-полезно да ти отговоря тук. (ако модераторите преценят могат да разчистят след това)

 

Не мисля, че съм ти говорил с подобен тон, но винаги мога да се включа:

 

1. По повод това, че се прави за слава - тези, които са приели задачата сериозно не търсят дори и слава. Ако това те дразни е съвсем отделен въпрос.

 

2. За това да го направя аз - вече съм направил няколко варианта. Ако се стигне до там да няма качествени предложения не е проблем да се ползват мои варианти.

 

3. Точно защото твърдиш че знаеш и имаш "представа" - не се очаква да повдигаш подобни въпроси. Като знаеш, че в адобските продукти има дефолтни профили, които са достатъчно добри, можеш просто да ги ползваш.

 

4. Никога не съм изтъквал професионалните си комптенеции и не съм разисквал безсмислени въпроси само за да покажа колко много знам и мога (за разлика от теб).

 

5. "хахахаха айде да видим колко ще е общото в това, което се вижда на монитора и това, което се отпечата" - в последните години нямам случай от печат да излезе нещо, което не съм очаквал (най-малкото не съм от "дизайнерите", които за наситено червено ползват C 0 M100 Y 100 K 0).

 

Друг е въпроса, че отдавна не съм дизайнер (тази професия има и други нива)

 

6. Относно професионалните ми компетенции - щом толкова държиш:

 

- Занимавам се с графичен и уеб дизайн и предпечат от 1999 г.

- Имам известен опит и като преподавател в областта.

- Имам награди от няколко конкурса (щом ще се надуваме) за графичен дизайн, уеб дизайн, UI и лого дизайн.

- Убеден съм, че хората, които знаят повече от мен за калибриране, хартии, технологии на офсетов печат, RIP-ъри и т.н. не са кой знае колко. Има такива, но предвид възрастта ти - не си един от тях.

- Позицията ми в момента е такава, че управлявам годишен рекламен бюджет от 2 100 000 (един от най-високите в БГ) и лично нося отговрност за качеството на всеки рекламен носител (печатен, онлайн и TV).

- Въпреки позицията ми, всеки ден (без изключение) прекарвам по 1-2 часа в някоя печатница с изцапани с мастило ръце.

 

7. Аман от обидчиви професионалисти

 

Ще се радвам да ми кажеш 3 CTP печатници в България, които не работят с Fogra профил. !!! Надявам се не предполагаш, че плакатите ще се печатат на 1-2-цветни валцови машини от '52-а година, които работят с филм от експонатор AGFA? . !!!

 

Въпреки всичко ще се радвам да се включиш в конкурса и да предложиш добри варианти.

 

Стига спам, и колеги - приемайте малко по-нормално изказванията на другите - не сте единствените компетентни. Целта е да свършим нещо полезно за общата идея, а не да се заяждаме. Знам, че последното всички го можем - не е нужно да си го доказваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5. "хахахаха айде да видим колко ще е общото в това, което се вижда на монитора и това, което се отпечата" - в последните години нямам случай от печат да излезе нещо, което не съм очаквал (най-малкото не съм от "дизайнерите", които за наситено червено ползват C 0 M100 Y 100 K 0).ето това е отговор на човек, който не е много наясно с цветови корекции...не се изтъквам, нямам нужда да се доказвам тук, за разлика от теб....достатъчно, извинявам се че въобще попитах... успех с конкурсатова, че работят с него не значи че е единствен.... има толкова много профили CMYK, че ще те заболи главата......и може да печаташ на всеки един от тях, даже може да бъде сьздаден такъв, съобразен с машината, на която се печата... и да не говорим за възраст точно в тази сфера, няма нужданека ако отговора ми не се понрави на модераторите, да го изтрият, но нямаше как да не отговоря на това, обещавам, че повече мои постове в тази тема няма да има

Редактирано от sleeper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето в тази тема си мислех че няма как да се стигне до разправии, но ето че съм грешал... :P И за да не съм съвсем офф... надявам се да успея да се включа с поне 1 предложение. Убеден съм че ще има много стойностни варианти... айде малко по-позитивно, стига караници и мерене на крачоли :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че всичко е преди всичко въпрос на желание. Нека всеки сам прецени с какъв профил да работи, с коя програма (ако има затруднения с cdr обръщане в друг файл, моля пишете в какъв да го обърна) и дали да участва, на базата на собствените си знания и опит. Това, което мога да кажа със сигурност е че и без профил ще е ок, тъй като файла със сигурност ще бъде прегледан преди изпращането за печат, най-вероятно ще има цветна проба и почти сигурно ще има някой на место да прецени дали да се пипне нещо довършително, така че без паника. Успех на всички ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се намеся само с една малка молба:Моля запазете добрият тон. Към колегата sleeper: Щом си толкова добър и разбираш нещата, ами направи нещо и помогни!!!Към колегата Димитър Коев: Ти остави дизайна, можеш да си полезен с много други неща за тази Н.С. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ние дето гледаме черно-бяло,ша видим ли картинки.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайния срок на конкурса е 25ти, както е обявен. След това като се избере победител и се разпечатат ще се разпратят по градовете и всеки ще има възможност да им се радва - аз лично нямам търпение ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлежке, след доста натоварена седмица ми се освободи малко време и на мен, дори да имам време и успех със задачата, да знаеш че ще ми е трудно без лого - линка не работи вече.по темата с леката препирня - Димитър Коев явно е доста вещ в занаята, то си му личи ясно, само че му личи и лека надменност, която той може би не усеща и това засегна другия младеж. Аз бих казал че работя 10 години в областа и вече даже не съм дизайнер, ама и аз в някъф случай бих питал за профил. Щото от опит знам, че колкото и да ми е калибриран монитора, винаги трябва да стискам палци за да излезе читав печата. Така че пичове, не се препирайте, ами сгответе по 1 дизайн да стане хубаво плакатчето, пък може да има безплатна бира за победителя, поне 1 :rant:)

Редактирано от Zmeio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, признавам. Арогантно копеленце съм, но целата ми не беше да се заяждам. Да кажем, че съм реагирал малко по-остро от необходимото.

 

Може би ме подразни изказването "не стига че се прави за слава...". Все пак не караме никого на сила. Напротив - предположихме, че за някои фенове би било УДОВОЛСТВИЕ да допринесат по този начин.

 

Изрично бях помолил думите ми да не се приемат като заяждане, още по-малко пък на лична основа. :rant:

 

Ако някой все пак се е засегнал толкова много - ИЗВИНЯВАМ СЕ! :rant:

 

Както казах на колегата в края на спора: "Въпреки всичко ще се радвам да се включиш в конкурса и да предложиш добри варианти".

 

Това важи и за всички останали.

 

 

За да не сме съвсем голословни и извън темата - Ето един груб вариант за "надъхване". (този вариант няма да се ползва и е само с цел да Ви амбицира, защото крайния срок съвсем наближи) !!!

 

Публикувано изображение

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е плаката, евала. Направо ме метка в НФС-то, особено долната част много ми харесва. За да не е само "браво" ще дам и критика, а именно че колата има малък проблем с разработката в едната част и блик в другата което разваля леко възпримането й. Може би и логото на фен клуба не е достатъчно силно. Но наистина плаката много ми харесва и не виждам защо трябва да е само за надъхване - направо си е готов - Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично много ми харесва! Доста е "рейсърско"! :rant: Може ли един въпрос/предложение към автора!? Може ли технически и графически логото на клуба, което застъпва задното колело да се смъкне малко напред и надолу и да се завърти по равнината на която е стъпила колата? Тоест да се получи нещо като това: http://i13.photobucket.com/albums/a263/13t...pg?t=1271858642 Май и датата ще трябва да се бутне надолу при това положение.Това като предложения към този проект! И понеже е доста рейсърски както казах, а тематиката е "еко" няма ли да е добре да се разработи още един вариант със FCХ Clarity: http://blog.lib.umn.edu/marqu154/architect...an_official.jpg Щото аз за по-еко от това не се сещам!П.С. За съжаления не разполагам с умения за да реализирам идейте си и за това ги поверявам на вас!

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казах, този проект е само за надъхване! :rant:Очакваме да видим ваши идеи и предложения. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлежке, след доста натоварена седмица ми се освободи малко време и на мен, дори да имам време и успех със задачата, да знаеш че ще ми е трудно без лого - линка не работи вече.

Да, колега, линка е бил активен до 15ти, но явно никой не е имал нужда от логото от тогава до сега - за съжаление всички публични сървъри са с кратък срок на съхранение на информацията. Ето го новия - цък, успех :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

:)

 

Нямам идея колко са спонсорите сложих 4 полета :rolleyes: Дано са достатъчни. Само дето май е малко извън темата, като че ли е по-подходящо за "войната по пътищата", ако ми остане време ще пробвам и 1 плакат на еко тема да спретна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако прочетеш в правилата за участие ще видиш, че предложения се приемат на мейл office@hondabg.com, не в темата. Дано ти остане време и успех :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах защо нямаме никакви предложения, аз нямам нищо против сама да си направя плаката :angry: , но мислехме, че ще се изкефи хонда народа да участва. Остава още малко време до неделя - аз започвам своя вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята фирма се радва на много натоварен график. Затова ще направим с кеф 1-2 варианта утре. /днес, ако считаме часа/ :cool:

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи посред нощите се сетих, че не сме пуснали файловете. Пратих ги бая късно, но... каквото-такова. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сичко е свършило но все пак ... набързо нахвърляно :(

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сичко е свършило но все пак ... набързо нахвърляно :(

 

Публикувано изображение

;) абре, бързо...бавно все тая> ДОБРО Е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сичко е свършило но все пак ... набързо нахвърляно ;)

Дидо, не тука бе баце... на мейла :( office@hondabg.comМоже и да не е късно, знам ли... прати го там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ще можем ли да видим всичките предложения в нещо като албум?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента тече гласуването за избор на победител :angry: има по-малко предложения от очакваното, но пък повечето са добри. Нека изчакаме да видим какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...