Jump to content
kalos

Нова камера на бул. Цариградско шосе

Recommended Posts

Здравейте,снощи забелязах, че си имаме нова камера на бул.Цариградско шосе посока маладост - центъра на тротоара пред издателството на Труд, 24 Часа и др.Има ново поставен стълб и сива кутиика различна от останалите камери познати до сега в София.Новата камера си има светкавица и е доста интересна през ноща.Внимавайте и карайте разумно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ще мина от там и ще гледам за нея. Защото обикновено изхвърчам точно в началото с 90... хитри са :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ще мина от там и ще гледам за нея. Защото обикновено изхвърчам точно в началото с 90... хитри са :)

Не разбрахте ли, че тия камери са настроени над 30 км над допустимото да снимат, така че и с 90 няма проблем. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледах репортаж за снимките.Показаха само коли кото бяха яко в нарушение.Имаше ограничение 60 а снимките който показваха бяха с скорост 100, 120, 150имаше даже :) .Аз лично съм минавал от там с 75-80 и не видях да ме снима, не съм получил все още нищо.Само незнам в селата като тръгнеш за морето дали е същата ситуацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази камера е там от половин година , но явно вече е деистваща ;) Това , коеот мога да ви кажа от опит , че има същата камера на Мотела на Ихтиман - магистрала Тракия :) и мен ме снима със 142 км/ч :) направо полудях защото първоначално не разбрах какво пресветна , но после се усетих.На връщане я видях , вече посред ден :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази камера е там от половин година , но явно вече е деистваща ;) Това , коеот мога да ви кажа от опит , че има същата камера на Мотела на Ихтиман - магистрала Тракия :) и мен ме снима със 142 км/ч :) направо полудях защото първоначално не разбрах какво пресветна , но после се усетих.На връщане я видях , вече посред ден :D

Тино, какъв беше резултата от снимката? Там не е ли 130 ограничението и за 10-15 км отгоре ли правят също снимки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че тия камери са настроени над 30 км над допустимото да снимат, така че и с 90 няма проблем.

Един колега от работата вчера ми каза как точно с 90 километра в 2 през нощта са го снимали там, па не знам дали няма проблем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах на светло.Камерата се намира точно след огранияение 50!!!При навлизане в уширението за орлов мост.Т.е. с 80км могат да ви вземат книжката.Устройството е монтирано на 2 стълба.На единия е светкавицата а на другия е радара и камерата предполагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ихтиман ни снима преди няколко дена със 160, да му мисли шофьора ни, а го предупредих, че има камера там, поне изпробвахме, че работи вече:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнителното платно за ляв завой по "Евлоги и Христо Георгиеви" е доста след Полиграфически комбинат. Та къде по-точно е камерата?И в посока център ли е?Тези които излитат от Орлов мост към то периферията да се ограничават ли??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още резултат няма и се надявам да няма изобщо :) Или иначе камерата , която аз знам на Цариградско шосе се намира малко след моста на 4-ти километър посока Метро между ОМВ-то и другата бензиностанция , тактиката е , че 5 метра пред нея има някъв знак и отдалече не я виждаш , но тя дебне :D За ограничение 50 км/ч за сефте чувам на Цариградско , колега нещо се бъркаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още резултат няма и се надявам да няма изобщо ;) Или иначе камерата , която аз знам на Цариградско шосе се намира малко след моста на 4-ти километър посока Метро между ОМВ-то и другата бензиностанция , тактиката е , че 5 метра пред нея има някъв знак и отдалече не я виждаш , но тя дебне :D За ограничение 50 км/ч за сефте чувам на Цариградско , колега нещо се бъркаш :)

Не се бърка ни най малко :angry: Колегата обясняваше за участък малко преди самият орлов мост в посока център ако се идва от плиска. Има ограничение 50 на големи жълто-зелени табели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

chris_barnes- точно за там имам в предвид.Снощи съм се объркал за точното място.Камерата е точно където ограничението от 80 пада на 50 при орлов мост.Снощи я видях за първи път незнам от кога е. И по другите форуми още не е известна. :(vesivanova- посока младост центъра снима.

Редактирано от kalos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма греда е с тия камери...аз наскоро бях в пловдив и минах в тунела със 140...после ми казаха че там имало камера :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой ми беше споменал, че камерите в събота и неделя не правят снимки. Вярно ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой ми беше споменал, че камерите в събота и неделя не правят снимки. Вярно ли е?

За съжаление , не е така :( Тази дето е при Окръжна болница ме снима преди 2 седмици в неделя.От есента я знам , ама нямаше движение и се заблеях , бях някъде със 130 в посока Младост и в огледалото видях светкавицата.Още чакам резултат , ама понякога отнема 3-4 месеца , докато дойде честитката, ако не съм имал късмет и съм в тия 10-20% дето успяват да обработят операторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не разбрахте ли, че тия камери са настроени над 30 км над допустимото да снимат, така че и с 90 няма проблем.

Един колега от работата вчера ми каза как точно с 90 километра в 2 през нощта са го снимали там, па не знам дали няма проблем :(
Аз казвам какво съм гледал в новините с началника на КАТ. И един съсед катаджия също ми го каза.Колкото до Ихтиман на надлеза, на подпорните му колони м\у двете платна, където е мантинелата има камери по 3 във всяка посока.Повече от година ги има там,винаги карам с до 130 км. Редактирано от TYPE-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой ми беше споменал, че камерите в събота и неделя не правят снимки. Вярно ли е?

Правилника или се спазва, или не. Ако стане катастрофа и си бил със 180, как ще се оправдаеш - еми беше неделя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале тази новата камера е страшна работа, щрака като луда като минавам в насрещното по 2-3 ма ги снима един след друг :(За наша радост този тип камера има вграден радар който много от далече се хваща със радардетектор!Хайде народе на радардетекторите, евтино ги давам, парAт парАт не се барат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бе обявено, че намаляването на жертвите на катастрофи се дължи на мерките на МВР, сред които са и камерите за видеонаблюдение по пътищата. Твърди се, че само за месец 15-те камери са засекли 28 000 нарушения. При това сега те все още били настроени да "хващат" само когато водач е надвишил допустимата скорост за съответния участък с повече от 35 км/час. Това е от вестник 24 часа :(

Редактирано от TYPE-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко след Нова година карах по магистрала Тракия, от Стара Загора за Ямбол. Карам си аз след един варненски джип и влизаме с него в с. Подслон, дори преди да влезем в селото имаше патрулка, след като минахме през селото и малко преди да излезем почваме да настъпваме газта, а аз плътно зад джипа, той изпревари едно бмв и аз след него, да съм карал със 70-80км/ч, и в момента преди да се прибера в моето платно видях как нещо святка, камерата беше снимала джипа и веднага след него и мен. Тва беше надвечер, беше здрач. Не съм получил писмо все още вече близо 2 месеца, но го очаквам :thumbs1: Не знам дали когато светне светкавицата, тоест, че те снима - ще получиш акт. Ще видим, често проверявам пощата :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги някой ми беше споменал, че камерите в събота и неделя не правят снимки. Вярно ли е?

Правилника или се спазва, или не. Ако стане катастрофа и си бил със 180, как ще се оправдаеш - еми беше неделя?
Ти колега на мене не ми обяснявай за правилника, по-простата причина, че на мене до сега за 12години стаж зад волана, никога не са ми взимали синия талон. А относно за катастрофите: и с 10км/ч съм бил свидетел на удар между две коли. Като не можеш да отговориш да даден въпрос, по-добре не спами с излишните си коментари. Редактирано от nicki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой ми беше споменал, че камерите в събота и неделя не правят снимки. Вярно ли е?

Правилника или се спазва, или не. Ако стане катастрофа и си бил със 180, как ще се оправдаеш - еми беше неделя?
Грешнико покай се говори твоят Господ Бог на Хондите, Той 12 години не е грешал! Ти с Него майтап не си прави :yes::D И аз имам книжка от 17 г. ама имам един акт и един фиш и 2-3 корумпирания на ченгета и десетки несанкционирани нарушения, а талона ми е непокътнат да се изкарам и аз безгрешен ли?Между другото точно събота и неделя господата с хранилките от пътна полиция се активират по цялата републиканска "пътна мрежа :cool: "Поста не ми е с цел заяждане просто лека шегувка :cold:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе обявено, че намаляването на жертвите на катастрофи се дължи на мерките на МВР, сред които са и камерите за видеонаблюдение по пътищата. Твърди се, че само за месец 15-те камери са засекли 28 000 нарушения. При това сега те все още били настроени да "хващат" само когато водач е надвишил допустимата скорост за съответния участък с повече от 35 км/час.

Това е от вестник 24 часа :)

В тоя контекст мисля,че трябва да се направи и карането на къси светлини целогодишно задължително.............. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Добре че сме зад полярния кръг че е необходимо целогодишно да се кара на къси светлини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

krasimir_01- Това за актовете и нарушенията и аз си го помислих ама викам хайде да не се заяждам :plane:Може да нямам 10 год. стаж, но няма природна сила която да ме убеди в това, че има човек с книжка който я използва и не е правил никога нарушения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ограничение на скоростта 50 км./ч. преди Орлов мост, като се идва от х-л "Плиска", малко преди да свърши мантинелата, разделяща двете платна. Карам си аз по Цариградско с 80-90 км./ч. и се сещам, че там някъде има знак, ама не помнех колко беше 50 км./ч. или 60 км./ч. Взирам се аз напред (беше тъмно), а пред мен по диагонал отдясно автобус. Намалям към 60-70 км./ч., изведнъж виждам знака за ограничение на скоростта до 50 км./ч. и намалям още малко, а в това време някакъв кретен с баничарка ме задминава в лявата лента сигурно с 80-90 км./ч., ако не и с повече. И светкавицата на камерата светна. Ха сега ситуация - камерата предполагам е заснела двете коли - моята и на малоумника, който ме задминава. Въпросът е отчела ли е скоростта на движение на двете коли или и аз ще дам фира покрай оня кретен?

Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че като прави моментна снимка маркира по някакъв начин колата, която снима. Досега не съм виждал (не са ми правили) снимка на живо, само филмче, но там си личеше кой изпреварва и се движи по-бързо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето два репортажа за ограниченията с ценова листа и камерите. :cool: Enjoy!http://www.vbox7.com/play:2d673032http://www.btv.bg//story/1804095251-Kameri..._za_mesets.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време исках да видя как излгежда снимка от камера ,та ето я:

 

Публикувано изображение

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах на светло.Камерата се намира точно след огранияение 50!!!При навлизане в уширението за орлов мост.Т.е. с 80км могат да ви вземат книжката.Устройството е монтирано на 2 стълба.На единия е светкавицата а на другия е радара и камерата предполагам.

Камерата е на следващия стълб, но снима зоната преди знака "50". Наскоро ме снимаха може би с 80, не знам, но за всеки случай ще си снимам ситуацията и стълбовете тия дни ако се налага да обжалвам някой ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха тоя с Мерцедеса и един акт за каране на халогени може да си отнесе :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия координати в сердика планина?А на мерца може да свети единия габарит, щото завива - много са гъзарски, в завой габарита ти осветява :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Координатите са точно на пътя E87 на входа на Бургас откъм Созопол като идваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах на светло.

Камерата се намира точно след огранияение 50!!!

При навлизане в уширението за орлов мост.

Т.е. с 80км могат да ви вземат книжката.

Устройството е монтирано на 2 стълба.

На единия е светкавицата а на другия е радара и камерата предполагам.

Камерата е на следващия стълб, но снима зоната преди знака "50". Наскоро ме снимаха може би с 80, не знам, но за всеки случай ще си снимам ситуацията и стълбовете тия дни ако се налага да обжалвам някой ден.

 

Ето това е ситуацията. Кое е радара, кое е светкавицата, кое снима? Ама всички сочат зоната пред самия знак.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1 и 4 - камери2 - радар 3 - светкавицаако греша, нека някой ме поправи :huh: Явно камерата която снима отзад е евентуално от предната ако не се види номера задната да го заснеме.В момента на преминаване на линията на знака, вече трябва да си със скороста която той обозначава :lol: Ако вечер на някой му светне нещо там да очаква подарък :)

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарен съм на човека пуснал темата, защото заради нея знам за тая камера и намалявам винаги когато минавам от там (иначе нормално може да съм с над 60 там когато няма задръстване).Интересно ми е дали като въведат системата да се плащат глобите от камери без да се ходи до КАТ ще остане вземането на точки? Някой има ли идея кога ще заработи тая нова "идея" на управляващите? ;) В Гърция ситуацията с глобите и наказанията е страшна. Като карам там съм като на шофьорски изпит :D , никакво правило не нарушавам - Гърците, а понякога и сънародниците ги изнервям страшно много, но като знам как може да те глобят 700 евро и да ти смъкнат номерата и книжката за 60 дни - не ми се мисли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм, един приятел снощи ми каза, че ако си напръскаш обилно номерата с лак за коса, нямало да ти видят номера, като те щракне камерата??? Някой има ли представа дали ми е казал истината или живее в заблуда???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живее в изключителна, невъобразима заблуда. Ама ти си трай ако не ти е приятел, и му кажи да мине с 300 покрай такава камера и лак на номера :) Така ще научи от източника дали е вярно или не :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ако хвърли и пясак върху номерата ще стане нещо. Разбира се след обработката с лак за коса. ;):) :) :);):D :D :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...