Jump to content
Ivan_crx_

Какво масло ще ми препоръчате

Recommended Posts

На моя рекс трябва да се сменя маслото ... само че незнам какво да взема :? един ми казва полусинтетика друг пълна синтетика . Някои ако може да ми каже кое би било по добрия варянт за колата ще съм му много благодарен :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

М10д пробвай с търсачката !!!http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=23374Или пишеш масло в търсачката и имаш всевъзможни четива за два дена пълни.П.п доста време никой не беше питал за масло :confused:П.п2 :confused: не слагай м10д

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Чел съм я тази тема но исках да Чуя мнение от някои кое е по добро или тои с какво масло е :confused:

Редактирано от Ivan_crx_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

никога няма да се оправим ... защо не му напишеш директен отговор ами го препращащ толкова ли е трудно да напишеш 5 реда ...според мен вземи полусинтетика все пак мотора ти не е от най-новите като годинки и сигурно има доста сериозен пробег :confused:

Редактирано от BlueLude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На чисто нов мотор всеки ще знае какво да ти препоръча. Май според състоянието на моторчето :confused: Аз ако съм на твое място бих повдигнал някоя стара тема, в която се е писало най-много. Всичко се променя на тоя свят. Още мнения и опит от хората не са излишни (поне за мен) дори да има доста писано вече по некоя тема, то времето си лети, и опита с машинките ни също :confused: Слагай някоя пълна синтетика и това е. Ако го похапва бързо тъкмо ще разбереш в какво състояние ти е моторчето :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... пробвай с търсачката !!!

Еее, фен, колегата я е чел тая тема, ти кво направи... :confused:

П.П. Аз карам с полусинтетика, само тази марка :

 

Публикувано изображение

 

П.П. Няма менте и съм доволен. :confused:

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

никога няма да се оправим ... защо не му напишеш директен отговор ами го препращащ толкова ли е трудно да напишеш 5 реда ...

Следи темата и ще разбереш :confused: П.п sebulba ми изкопах някоя тема :confused: да си чете, иначе джиткам с ацделкоп.п2 BlueLude имам впредвид два три дни! Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

разбирам български и чета добре споко :confused:

Редактирано от BlueLude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Фен,ти направо го застреля с големия в-тек. :confused::confused::lol: .Колега,сипвай квото и да е.сериозен съм.10w/40 15w/40 и 5/40 съм слагал и на моторя му все тая :confused: .Q8 слагам сега,иначе валволин,кастрол- аве все е едно и също-масло.само да не е менте де.п.п.приятен избор и не се филмирайп.п.2.фен-бира има да се лее.днеска ти влизах в града :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям колегата necentrovaniq и аз съм слагал 10/40,5/40 синтетики/полусинтетики и моторя все по един и същи начин се държи.

Един съвет,който мога да ти дам от мен е да сменяш маслото преди 10000км примерно на 8000км

и няма да имаш грижи с мотора на колата(разбира се стига да не е "издухан" двигателя ти).

В общия случай слагай 10/40 - това препоръчват като вискозитетна за повечето хонди от моделните години,които караме масово.

Иначе прочети темите, дето фенабг ти ги е пуснал и ще се ориентираш.

 

Всеки ще ти каже,че маслото, с което кара няма проблеми и си свирка.

Тъй,че наистина не задълбавай ами си вземи масло, което сменя по начесто и тва е :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Напълно подкрепям колегата necentrovaniq и аз съм слагал 10/40,5/40 синтетики/полусинтетики и моторя все по един и същи начин се държи.

Един съвет,който мога да ти дам от мен е да сменяш маслото преди 10000км примерно на 8000км

Това е добър съвет за пробега.Появява се на моменти след 9000км обикновенно един странен проблем-по-трудно пали и студена върви. :confused: Аз така един път го смених на 17000 и колата едвам палеше летно време :confused: (беше експеримент така да се каже)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз например си джиткам с масло за мотоциклети 5W50 :D

 

Зимата, особено тази, и тези доста ниски температури се отразяваха страхотно при паленето ;) А и забелязвам, че на мотора май не му е "все тая" Има по-бързо развъртане :huh:

 

 

п.п. 15W на Хонда? Моля ви де :huh:

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита д13 я карам със 10-40w селения голд и съм много доволен и повечето мои приятели си карат колите които неса хонди и са доволни доста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз например си джиткам с масло за мотоциклети 5W50 :)

 

Зимата, особено тази, и тези доста ниски температури се отразяваха страхотно при паленето :dry: А и забелязвам, че на мотора май не му е "все тая" Има по-бързо развъртане :)

 

 

п.п. 15W на Хонда? Моля ви де :)

колега какво лошо виждаш в това да се сложи минерално масло в мотор на Хонда?

А и нянък си не звучи сериозно да препоръчвате 5W40 за мотор над 150 000 км

Редактирано от MonzA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от това на мицубиши моторс HC Синтетик Премиум Мотор Оил 10В40 Диаманд Протекшън!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. 15W на Хонда? Моля ви де :D

...аз съм карал с 15w50 Motul полусинтетика и не е имало проблем продавача даже ми го препоръча ако съм юркал здраво колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега какво лошо виждаш в това да се сложи минерално масло в мотор на Хонда?

А и нянък си не звучи сериозно да препоръчвате 5W40 за мотор над 150 000 км

Окей, не препоръчваме :D Но и колегата не е посочил на колко хиляди му е колата, пък и не винаги километрите са решаващи за състоянието на един двигател. Много хора карат с пълна синтетика, и нямат проблем. За 20 000 километра изминати с 5W50 не съм видял никакъв недостатък. Мотора е по-тих, докато загрее... При минус 20 паленето не като с 15W.. и както споменах леко по-бързото развъртане :D

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=23374

 

Не съм направил избора си оповавайки се на тази тема, но всъщност е нещо, което е добре да се прегледа :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че трябва да се слага 10W40(или по рядко според състоянието на двигателя, (по гъстото пази двигателя)), по скоро да не е минерално защото май от минералното масло спичат по лесно маслените сегменти а това май си е често срещано особено в България :D Маслото се сменя и на не повече от година също и ако е градско основно и на по малко километри от нормалното.Аз ползвам MIDLAND 10W40 и съм доволен сменям го в младост където имат само такова и съм сигурен че не е менте. Един приятел с дизел като сложи от него каза че двигателя е съвсем различен(кой знае какъв бълвоч е слагал преди това :D )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

на 210 000 км е рекса :) смятам да пробвам с пълна синтетика ,но има време ще видим ;) колкото до мотора смятам го за запазен повървява си :D :D :P;)

Редактирано от Ivan_crx_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още някой да каже с какво масло кара ? :) И олио да му сложиш , пак ще кара - но не се знае до кога ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15-ките ги карат на вода доста успешно ... аз гадно масло съм видял само мотул :) двигателя ми с такова прогори ... пък нека да е съвпадение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15-ките ги карат на вода доста успешно ... аз гадно масло съм видял само мотул :hondarulez: двигателя ми с такова прогори ... пък нека да е съвпадение

Това след термо-лентата или преди :lol: Потвърждавам , че вода също върши работа :lol: има го и заснето , а от изпитанието след наливане на вода вместо масло смея да твърдя , че поне е дно 20 000 км ще изкара :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A за 0W20 някой нещо да каже , имам 4 л. ,ама не знам дали да ги сложа при смяната , че после не мога да намеря да доливам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карах с полусинтетика на mobile но от скоро ми се наби в очите нещо баш хонда-oil

 

Публикувано изображение

 

много е добро :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

BlueLude сега четеш ли какво имах в предвид :hondarulez: поредната статистика аз карам с такова :lol:А сега автора да ми каже какво ще избере?

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ръгай 10W60 и си свиркай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега какво лошо виждаш в това да се сложи минерално масло в мотор на Хонда?А и нянък си не звучи сериозно да препоръчвате 5W40 за мотор над 150 000 км

аман от аматьори, сипвате някаква бълвоч и после к'во стана. колата ми е на минимум 170000км и на 5W-40 върви идеално. като ви се свидят парите що просто не си кажете, че търсите евтинкото... ако може и от варела наливно най-добре... поне спрете да повтаряте едни и същи глупости по всички форуми.в допълнение да кажа, че една Фиеста да речем, която си го гореше маслото, нито 15W-40 и помогна, нито на Liqui Moly MoS2... то като си го гори си го гори... и обратното Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами бях написал по горе но пак ще кажа смятам с пълна синтетика да пробвам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...