Jump to content
EmZvr

Сензор на плафона

Recommended Posts

Здравейте, от доста време се чудя за какво служи сензора на плафона на тавана и реших да пусна една тема. С търсачката нищо не успях да намеря. Мислех си, че сензора контролира светлината от плафона и когато е светло лампата няма да свети, но не е така. Или пък сензора не ми работи..Става въпрос за Civic 6та генерация англичанка.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е... ли му майката,дано някой да ти отговори,че и мен ме интересува

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Да не е обемен датчик на някоя стара или настояща аларма.п.п.метни снимка и може и да се сети някой :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки:

 

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пунтото ми изглеждаше по същия начин /полусферичен/ и беше сензора за централното. Тъй като на сивика нямам такъв в момента само изказвам предположение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братовчед ми има R19. Там му е сензора на заводското централно. Да е това?... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при мен това е датчика за централното заключване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега би ли ми казал какво ти е дистанционното на централното и алармата и ако можеш да постеш една снимка - благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се вълнувам, какво е това :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мерцедесите C класа май съм виждал подобно централно с инфрачервен предавател в дистанционното. :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да потвърдя на 100%, че в англичанките там се намира фабричния приемател на сигнал от дистанционното за алармата и централното заключване. На колата, която карам, я има въпросната джаджа, въпреки че колата няма фабрична аларма и централно заключване, явно последните две екстри са допълнителна опция при купуване на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, значи се оказва, че е инфрачервен приемател. Очаквах да е нещо по-полезно, но нищо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

101% е за приемане на сигнала от дистанционно за фабричната аларма и централното. Аз имам фабрична аларма, дистанционно нямам, но вчера си разглеждах книжката на колата и е точно за това :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля някой колега който има дистанционно за фабричната аларма и централно да постне една снимка на самото дистанционно и ако знае да каже какъв е модела , защото аз имам аларма и централно и въпросният фабричен приемател но е изгубено дистанционното - така я взех - където и да отида и питам дали може да се направи ново всички ми казват че искат да знаят какво представлява самото дистанционно.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката марката на приемника е Валео - предполагам , че и алармата също ще е Валео :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам това, преди време разглобих там и видях какво е, прави сте, това е инфрачервен приемник. От краткото проучване, което направих, видях че се продават подобни дистанционни в ebay, но разбрах, че да се програмира е нужен фабричен honda касетофон и се отказах. Предполагам, че е нужен за да се въведе код. Според мен няма да ни огрее в тази посока. Ако все пак обаче някой стигне до някаква реализуемост ще е екстра. Според мен трябва да се намери човек с англичанка и фабричен касетофон, да се поръча дистанционното от ebay, да направим опит да го подкараме и да действаме по нататък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл от закупуване на такова дистанционно, защото и без това хваща на един метър от колата и то директно насочено към приемника. Ако някой е решил да дава пари най-добре да ги даде за нова аларма, на която дистанционното е на радио вълни не на инфрачервени. Така поне по-лесно ще се монтира, а и ще отваря по отдалече.П.П. Преди два дни правих ремонт на моето дистанционно. Беше се разпоило диодчето. Сега хваща от едим метър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз се вълнувам, какво е това ;)

101% е за приемане на сигнала от дистанционно за фабричната аларма и централното.

Не се заблуждавайте ... това е разработка на военните, от там ви наблюдават и само да направите някоя грешка и ви докладват на модераторите... бам 10% warn ;) ;) ;) п.п. сори за офф-а, не се сдържах... ще си понеса наказанието!а сега по темата: Защо всъщност е този касетофон, след като има някакво устойство което приема сигнал на дадена честота не би трябвало да е проблем да се настрой дистанционно което да излъчва същата честота! Всеки алармаджия би трябвало да може да го направи, друг е вече въпроса дали им се занимава. До колкото знам тези фабрични аларми нито са с плаващ код нито нищо. (поне по-старите). Преди време имах подобна случка и на един алармаджия му отне 30 мин да с едно уредче да настрой ново дистансионно към фабричната ми аларма (рови, човърка, псува но го направи) вярно колата не беше хонда но... не би трябвало да е много по различно. Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На алармите с инфрачервен предавател хубавото е, че може да си отключваш колата с Pocket PC (Което има IR, но пък новите вече я нямат тази екстра :)), което е доста удобно според мен :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз имам дистанционното, което е Valeo.При мен не работеше, смених му батерията ама пак не тръгна.Утре ще му цъкна снимки и ще го покажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ManiaK не си много близо до истината, наблегни на това че дистанционното е инфрачервено, разсъждавай малко в тази посока и ще се сетиш защо.guni дай да го видим това че да си затвърдя теорията, по точно да видя че съм намерил правилното устройство. Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е алармена система на Ровер,а щом го няма дистанционното,колата е внос от Италия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е от Италия и дойде с дистанционното.

Ето и снимки

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах същият проблем с моето 216coupe дойде от италия с такава фабрична аларма само че не е valeo a lucas и дистанционното не работеше.И аз така батерия смених отварях го чистих го какво ли не и не иска и това си е.Един ден се разрових из форума на Ровер и там има един пич с,който се свързах и той ми каза че понеже не е карана колата доста време (съответно не е ползвана и алармата)се губи връзка м/у дистанционното и централата на алармата.Дойде с едно ново дистанционно обучи го за 10 мин и ми взе 100лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е алармена система на Ровер,а щом го няма дистанционното,колата е внос от Италия

Не би трябвало, схемата на моята и има в сървиз манюала на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е инфра червен порт за оригиналната аларма и централното имам го същото :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека го назовем приемник, порт е по скоро за компютър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, ако някой има такова дистанционно, запазено и не му трябва, бих го купил от него.моето си работи, но гумата на бутончетата му се скапа и няма добър външен вид.само пластмасовата кутийка ми трябва с бутончетата.пишете ми ЛС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...