Jump to content
mitaka_t

Фиш за глоба....

Recommended Posts

Здравейте колеги,с един приятел водихме спор по този въпрос и... реших да попитам тук, за да получа повече информация, ако е възможно.Значи, ситуацията е следната: моят авер работи като СОТ патрул. През нощта с колегата му на смяна получават сигнал и тръгват на проверка, естествено бързат, в следствие на което на едно кръстовище, ненатоварено, даже пусто (все пак посред нощ е било) решава да премине на червено при завой надясно. Да обаче зад завоя ги спират катаджии. Незнам какво точно са говорили и са се обеснявали, но... в крайна сметка катаджията му написал фиш за глоба, на стойност 50 лв. и му казал че има срок от 7 дни, в който трябва да го плати защото иначе ще се превърне в акт. Та човека си е виновен, платил си е глобата на същия ден, но... се заформи спор между нас - можеше ли този фиш да не се плаща и може ли наистина да се превърне в акт. Талона не му е отнет, в него си е, заедно със всички други документи. Как би могло този фиш да се превърне в акт, след като когато ти пишат акт ти трябва да го подпишеш, взимат ти талона и ти го връщат чак след като излезе наказателното постановление и си платиш глобата. В случая не му е отнет талона, няма как да подпише акта, няма даже и снимка (като тези от камерите) въз основа на която евентуално да го викнат в КАТ заради извършеното нарушение, ако дори следващия път го спрат за проверка пак няма какво да му направят, при положение, че е изряден в момента . Интересно ми е какво ще стане ако този фиш не беше платен и този срок от 7 дни изтече... даже да речем че фиша въобще няма да бъде платен... какво може да се случи ??? Според единия - не е ли писан на момента акта, няма как след това да го напишат ако дори и въобще не го плати (ако освен при следващо нарушение не му напишат акт при плащането на който, ще трябва да плати и глобата от фиша, но все пак фиш, а не акт), според другия - щом полицая му е казал - значи е възможно. Кой е прав ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изтичането на тия 7 дена, има май още някакъв компромисен срок от няколко дена. След това спира една кола пред тях и му дава наказателно постановление, с което трябва да се яви в полицията защото фиша се е превърнал в АКт, и стойността му май започваше от 200лв. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми написаха фиш за превишена скорост 30лв и условията бяха същите до 7дневен срок да се плати иначе ставало АКТ от 130лв на горе.Не сам плащал нищо и пред нас не е спирала патрулка да ми дава постановлениялНо все си мисля че току така няма да раздават фишове без да си сабират парите по някакав начин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изтичането на тия 7 дена, има май още някакъв компромисен срок от няколко дена. След това спира една кола пред тях и му дава наказателно постановление, с което трябва да се яви в полицията защото фиша се е превърнал в АКт, и стойността му май започваше от 200лв. :afro:

Хм, много интересна теза... Интересно ми е дали това са поредните градски легенди, или на някой наистина се е случило.Не виждам как законово фиш ще се превърне в акт...С подписът си на фиш водачът признава нарушението, т.е КАТ вече нямат нищо общо с водача, а с вземането би трябвало да се занимава НАП.Освен това, доколкото знам, няма как да ти се налагат различни наказания за едно провинение...Фишът е като двустранен договор, двете страни се договарят за условията и другата няма как да ги променя.Освен в закона да има предвидени глоби за просрочване на срока за плащане, но това не би трябвало да има нещо общо с КАТ отново. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изтичането на тия 7 дена, има май още някакъв компромисен срок от няколко дена. След това спира една кола пред тях и му дава наказателно постановление, с което трябва да се яви в полицията защото фиша се е превърнал в АКт, и стойността му май започваше от 200лв. :afro:

Хм, много интересна теза... Интересно ми е дали това са поредните градски легенди, или на някой наистина се е случило.Не виждам как законово фиш ще се превърне в акт...С подписът си на фиш водачът признава нарушението, т.е КАТ вече нямат нищо общо с водача, а с вземането би трябвало да се занимава НАП.Освен това, доколкото знам, няма как да ти се налагат различни наказания за едно провинение...Фишът е като двустранен договор, двете страни се договарят за условията и другата няма как да ги променя.Освен в закона да има предвидени глоби за просрочване на срока за плащане, но това не би трябвало да има нещо общо с КАТ отново. :)
гледай сега каква е врътката-както си те викат за камерите без да си се подписал на акт правейки нарушението,така си те привикват и за фиша,който след срока преминава в Акт законово.заложено е точно това нещо с цел събираемост на задълженията.или иначе казано,фиша става акт и без подписа то върху акта щото имаш подпиш върху фиша.отделно си прав,че КАТ не е орган чиято цел е да събира пари и точно там тръгва парадокса.карат те да си платиш глобите още в КАТ на някакви смотани гишета от банка,която те шиба с такси и плаща на КАТ да е монополист в сградата им.Това го правят защото си на зор и те изнудват-парите срещу талона.това е държавен рекет,съвсем открит.аз сега обжалвам в съда едно постановление когато паднах с мотора и не ме караха да плащам,защото чакаме съда да се произнесе,но въпреки това не ми върнаха талона,което е незаконно и карам с някакво много дърто постановление на което е написано че обжалвам.още не са ме спирали да видя дали ще проявят разбиране или ще ме ядосват,защото реално погледнато не се знае кога и дали ще излезе решение на този съд и мога цял живот да си карам с това постановление.НАП е структурата,която трябва да събира парите но те могат да те рекетират само ако тръгнеш да излизаш в чужбина примерно.затова КАТ са им подали ръка и рекета е от всички страни.тъпо ама това ни е българската реалност.и всичко се прави през пръсти и с оставяне на вратички,вместо да видят как е направено в белите държави и да го изкопират 1:1.но тогава ще им секне гушенето,и на КАТ,и на банката монополист в сградата на КАТ,и половината бюрокрация ще иде на борсата да си търсят истинска работа щото може и без тях....да им еба майката,ядосвам се като се замисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фишовете по КАТ не се водят на отчет в КАТ и след написването им КАТ вече няма нищо общо с тях.Само че като не си платиш в 7 дневен срок,вече си закъснял длъжник на държавата.Познаите сега какво става.Отиваш след време в даначно да си плашташ данъка като си забравил за фиша и лелката ти казва че имаш да даваш 50 лева за фиша и 18% лихва за пресрочката и олекваш мръсно.П.С фиш може да се плати в която искаш банка в страната.

Редактирано от harabijta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе защо говориш наизуст бе колега? От тая година е така както ти казвам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно са му казали на твоят приятел.След изтичане на 7 дневният срок,ако глобата не е заплатена се издава нак.постановление.Глобата е същата,но се отнемат предвидените за нарушението от закона к.точки.Вече има софтуер,чрез който се следят постъпленията към бюджета от глобите по фиш :thumbs1: Системата вече работи активно от няколко месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори като жена пак да попитамзначи написват ми фиш които аз не плащам след 7дена тои преминава в акт които мога да обжалвамправилно ли съм разбрала?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори като жена пак да попитамзначи написват ми фиш които аз не плащам след 7дена тои преминава в акт които мога да обжалвамправилно ли съм разбрала?

Не,акт се обжалва на място докато ти го пишат.Когато фиша стане акт,той автоматично след месец става наказателно постановление.Тогава вече дължиш пари и ти взимат точки.Ако искаш можеш да обжалваш наказателното постановление,но това е като да сложиш след дъжд качулка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори като жена пак да попитамзначи написват ми фиш които аз не плащам след 7дена тои преминава в акт които мога да обжалвамправилно ли съм разбрала?

Цъ!Във фиша пише,че си съгласен с нарушението и че глобата не подлежи на обжалване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да добавя,че няма вариант да не се съгласиш с фиша щото това ти е тънката лайсна.ако не си съгласен с фиша ти пишат акт на място и в него си пишеш възражението ако имаш такова.после си чакаш наказателното постановление и пак го духаш.Пепи,я кажи има ли вариант да не подпише акта човек-какво става тогава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи,я кажи има ли вариант да не подпише акта човек-какво става тогава?

С подписи на свидетели се отбелязва в акта, че не си го подписал. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи,я кажи има ли вариант да не подпише акта човек-какво става тогава?

С подписи на свидетели се отбелязва в акта, че не си го подписал. :lol:
а какво става след това с този акт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си съгласен със съставянето на акта,може да не подпишеш за текста на акта|нарушението|,а само за препис от него.Отказа се удостоверява с подпис на свидетел.Имаш право на писмени възражения по акта в три дневен срок от съставянето му,които се взимат под внимание при решаването му от съответният началник на структурно звено.Той е човекът,който решава дали ще ти се издаде нак.постановление или не.Нак.постановление от своя страна можеш да обжалваш пред Р.Съд в седем дневен срок от подписването му.Пише го в самото нак.постановление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно са му казали на твоят приятел.След изтичане на 7 дневният срок,ако глобата не е заплатена се издава нак.постановление.Глобата е същата,но се отнемат предвидените за нарушението от закона к.точки.Вече има софтуер,чрез който се следят постъпленията към бюджета от глобите по фиш :D Системата вече работи активно от няколко месеца.

Имаш ли информация кой издава наказателното постановление? Райнното управление по местоживеене или РПУ-то, където си направил нарушението?

Пък и ми е много интересно как ти издават наказателно постановление на базата на фиш?!

Ами ако плащането по банка се е забавило?

Освен това, за да ти отнемат точки от талона, трябва наказателното постановление да влезе в сила.

А това става в седем дневен срок след връчвенето му..

Като ти напишат акт е лесно - връчват ти го, когато си вземаш талона.

Да ти го връчат обаче по друг начин е доста трудна работа - по закон имаш дори право да не им отвориш, ако ти звънят на вратата!

Има срок, в който ако не успеят да ти го връчат, просто се отменя (1 или 3 години беше)

След това, наказателното постановление може да се обжалва. Веднъж вече осъдих паяка в съда, въпреки, че изрично ги бях предупредил, че ще ги съдя и няколко полицая старателно ми писаха акта.

Ако го напишат на базата на фиш, незнам каква стойност ще има в съда.

Като прясно получил фиш за 20лв поради невключени фарове през деня (на 50м след безниностанция, на която бях спрял да заредя), с голямо удоволствие не си платих фиша и ще чакам да си понеса отговорнистете с цялата тежест на закона :ph34r:

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това със забавянето на превода по банка на важи,защото пари стигат до другия край на света за 3 дена.а тук трябва да идват веднага или за един ден максимум.вече казаха че след изтичането на срока има някакъв период на изчакване до преминаването на фиша в акт,сигурно е точно заради това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно са му казали на твоят приятел.След изтичане на 7 дневният срок,ако глобата не е заплатена се издава нак.постановление.Глобата е същата,но се отнемат предвидените за нарушението от закона к.точки.Вече има софтуер,чрез който се следят постъпленията към бюджета от глобите по фиш :P Системата вече работи активно от няколко месеца.

Имаш ли информация кой издава наказателното постановление? Райнното управление по местоживеене или РПУ-то, където си направил нарушението?

Пък и ми е много интересно как ти издават наказателно постановление на базата на фиш?!

Ами ако плащането по банка се е забавило?

Освен това, за да ти отнемат точки от талона, трябва наказателното постановление да влезе в сила.

А това става в седем дневен срок след връчвенето му..

Като ти напишат акт е лесно - връчват ти го, когато си вземаш талона.

Да ти го връчат обаче по друг начин е доста трудна работа - по закон имаш дори право да не им отвориш, ако ти звънят на вратата!

Има срок, в който ако не успеят да ти го връчат, просто се отменя (1 или 3 години беше)

След това, наказателното постановление може да се обжалва. Веднъж вече осъдих паяка в съда, въпреки, че изрично ги бях предупредил, че ще ги съдя и няколко полицая старателно ми писаха акта.

Ако го напишат на базата на фиш, незнам каква стойност ще има в съда.

Като прясно получил фиш за 20лв поради невключени фарове през деня (на 50м след безниностанция, на която бях спрял да заредя), с голямо удоволствие не си платих фиша и ще чакам да си понеса отговорнистете с цялата тежест на закона :D

 

Виждам,че си философ :ph34r: Ако искаш плащай,ако искаш недей!Така е записано в закона и така се прави.Всичко това е написано и на бланката на фиша-прочети и си напарви справка ;)

п.с.Наказателното постановление се издава от мястото,където е съставен фиша,т.е. от съответната служба.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм... интересно...Здравейте приятели, почитатели на хондичките. Едва ли е най- удачната тема да разпиша първа публикация във форума, но наистина ми стана интересно какво в действителност се случва с тези фишове/актове..... Преди да ви разкажа моя случай ще вметна, че до сега от близо две години, най- кротко и забавно си четях разни темички, в които почти винаги намирах отговори на въпросите, които са ме вълнували и не съм имал повод да пиша. Форумът наистина ми е полезен за което ви благодаря на всички....И така по темата... Преди три месеца за пръв път се сдобих с едно такова цветно фишче за 50 лв... - превишена скорост на отсечката Долна Диканя - Перник ... Алтернативите бяха: акт и книжката за 2 месеца , или въпросното листче. Естествено за първото не можеше и да си помислям, понеже често пътувам с колата. Особено тогава. И така заплатих си глобата по банков път, защото в пощата, която също присъства като вариант за разплащане на фиша, се отнесоха крайно тромавао към проблема ми. А аз все пак не исках да губя точки от талона и избрах банката.... Платих си . Но което ми стана странно беше, че фиша служителката само го погледна и ми го върна. Не видях да внася или впсва някъде цифри от серийния му номер и тн. , нито му направи и ксерокопие. Просто го погледна и ми го върна.. И така тръгнах си спокоен. Историята продължава. Преди месец ми се наложи дълго пътуване в чужбина, където и до момента се намирам. Малко преди да стигна до граничния пункт (Калотина) в страни от пътя, пред къщичка една - зелени човеци. Поглеждам километража, понеже се бях заприказвал с брат ми с който пътувах, и виждам 80км/ч. Доволен от скоростта си в извънградски условия, вкарвам една широка усмивка и тъкмо да ги подмина .... слънчогледче... Естествено, както не веднъж сме срещали в БГ - на абсолютно безумно място - ограничение 50, което признавам си въобще не видях. Моя грешка . Да не блея друг път. Разговора протече в познатаото : - накъде-натам-до кога-до тогава- за какво-за това и това- а, без книжка не може, нали знаеш..... и тн. и тн. Интересното беше, че този път превиших с повечко скоростта от предния идентичен случай, но ми казаха, че ще ми вземат книжката само за половин месец!? и некви глоби и... ...дет се вика критериите им за оценяване на тежестта на провинението бяха мерени на "трънско око", както и скоростта измерена с Лазар. (да не се обиди някой -вицовете са такива)Казвам: "ами хубаво сега- и така става и иначе. Може да я вземете можете и не ... ама сега нали тука на 10км от границата кофти да ме върнете.... ( не ми се занимаваше, а и ми беше все тая кога точно ще замина. Спешна работа нямах за късмет и можех да пътувам и след месец, който си представях вече в разправии с КАТ)". В крайна сметка господинът благоволи: - "Фиш за 50 лв.". Добре обаче аз като излезна от БГ не мога да платя в 7 дневен срок, защото минималния ми престой навън е 3 месеца. А точки не ми се губят, както по-горе писах и го питам полицая :-Добре де сега да пратя ли някой да го плати вместо мен, или да търся други варианти, защото акт и минус точки не искам....а той казва...- Този фиш ще си го платиш по банков път, когато се прибереш в БГ. Няма да се притесняваш. В АКТ няма да се превърне. Ще се превърне ,само ако получиш призовка по пощата да си платиш глобата и не го направиш. ......И така. Сега ме глождят едни съмнения, да си призная, в ефективността на тия фишове/актове... нали уж седем дневен срок... пък униформения казва друго ....и като се сетя служителката в банката, как се отнесе предния път, и като се сетя, че платих една доволна сумичка от 3,50 накаква такса в банката и със сигурност далеч не съм единствен, и като се сетя, колко сенчесто е замесена въпросната банката със "силните на деня", и като се сетя светлинните скорости с които работят инстанциите помежду си в бг пък ако ще и с най-модерните компютри и софтуеъри.... и като се сетя ...... Нещо сериозно ми намирисва тук. Дали пък този последния червен надпис в шареното листче ФИШ не е с идея сплашване на обикновенния човек с цел сигурно прибиране на парички .... едно дебело прибиране на парички........ но къде ли ??? Абе принципно е хубаво глобите да са глоби когато нарушаваме правилата, че си има нужда от малко култивация у нас . И все пак цялата тази история ми изглежда сериозно загнила. Само колко лесно срещу подпис от полицай и нашия "доброволен" в някоя си банка се появяват 10,20,50 лв... +3.50 +3.50 ....... ехеее лесно живеем хората... на богатоооо..... За това ще почакам с плащането поне докато се върна пък ще видя . ДАно да не ме е издрънкал полицая от къщурката край пътя... чудно ми е само как ще ми приберът талона, ще ми връчат акта и ще ми отнемат точките... и как ще ме оповестят за всичко това? Ще рискувам пък кавото такова. И най-лошия вариант сигурен съм няма да е болка за умиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина нещата стоят безумно с тия фишове и абсолютно всеки си тълкува и "прилага" закона както си иска.В закона пише едно, той ти вика "не се притеснявай, ще стане друго..."Същата работа като с камерите и минаването на червено - в закона пише, че за нарушения с глоби до 50лв може да се пише фиш, те обаче на всяка цена държат да ти натрескат акт с филмчето... Защо?От друга страна теб те спират за превишена скорост със 100лв глоба и 2 месеца без книжка, а ти пишат фиш за 50лв... Не знам, аз лично не мога да намеря логика в тия действия. Ако колегата полицай може да обясни защо се случват така нещата ще е полезно за всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за преминаването в акт итн. навсякъде се говори. говори се също така, че има промени в системата от няколко месеца и вече всичко се следи итн. та предполагам, че тези неща наистина са истина и при неплащане на фиш, ще си го отнесеш. но да попитам - имам няколко фиша от миналата година, както съм ги взел така все още си стоят в пепелника на колата - ок, да кажем че тогава системата още не е била затегната и ми се е разминало. да, но от преди 2-3 месеца добавих още два фиша към пепелника ( които все още са си там някъде в него ) и нито е дошъл някой у нас нито нищо. на кое да вярваме?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори да не цъфнат у вас, бъди сигурен че при една продажба (за покупка не съм сигурен) всичките фишове ще изникнат барабар с лихвите. Чичо ми бачка в КАТ и скоро ме предупреди да плащам на време, защото нямало отърване вече. Иначе всеки си има глава на раменете и си решава :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма отърване защо не пишат фишове и за глобите с камери?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега, споделих това което ми е казал много близък човек и който няма да ме лъже, още повече за пари. Ако искаш недей плаща нищо, дано нямаш проблеми :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям рекет ще настане тази година...много народ трябва да си сменя книжките, а в КАТ искат първо да се платят фишовете и актовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и преди отказваха обслужване ако не си платил / получил всички актове.Аз затова избрах един момент, в който съм напълно "чист" и си смених книжката 1 година по-рано...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко стара тема, но имам въпрос за фишовете, на който ще се радвам да ми отговорите. Вече няма кого дапитам за актуална информация...Та,глобен съм миналата събота. По една или друга причина през седмицата неможах да отида да го платя. Днес (събота пак) се освободих и отидох до банката, но там ми казаха, че превода ще стигне в понеделник. Питанката ми е стриктно ли гледат този 7 дневен срок? Накрая да не отида в понеделник да платя фиш и след месец да ми дойде и акт. Извинявам се за може би малоумният въпрос и благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Попринцип всички срокове които дават институциите са в работни дни. А дори и да не е се гледата датата на която си направил превода, а не датата на която той е пристигнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно по темата.Слагат ми скоба, звъня - идват.Идва е полицая, ала бала вика сега и фишче - викам добре нашия драскай - в нарушение съм(неправилно паркиране -10лв скоба , 20 фиш).Без да му казвам нищо почна сам да ми обеснява как нямало проблем да си го платя в края на другия месец(демек до месец, това се случи окло 25-27 август) да не се притеснявам, викам му няма ли да има проблем това онова, вика споко може и по - късно - И ТОВА Е САМИЯ ПОЛИЦАЙ, няма да му казвам имената шуменец е човека, накря в смях и усмивки само дето не си разменихме телефоните и да се прегърнем и целунем - аве човека пичага, да ама аз си платих към 10 семтепври(не помня точно) чрез пощенски запис(по удобно и ми беше на път) и викам на жената, госпожо това онова мина срока да не е да платя фиша и пак да ме притесняват, а тя мойто момче няма страшно пази си бележките от тука щом си платил няма от какво да се притеснваш, няма да има проблеми(излезе компетентна по темата ;) , да АМА ТАЗИ КОМПЕТЕНЦИЯ КАК МОГА ДА РАЗБЕРА НЕ Е ЛИ В МОЯ ВРЕДА???? Да ми пратят писмо утре - айде смъртна присъда ;) и да няма кой да спами по темите :) .Проверявах в някакъ сайт къде може онлайн да си плащаш фиша и там не ми отчете че има такъв фиш.Иди та разбери къде зимуват раците, кой уби Кенеди, защо се върти Земята и защо върви толкова моята хонда :P

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Азз имам 3 като 1вия ми г написаха щото съм бил имал неони под колата :D :D а във фиша пише Неправилно движение по пътя :D та така този си седи във колата от януари и никои нищо а колата си е на мое име ;) . Някои казват че никаде не се водят други че щели да ми ги вземат като си плащам данъка :lol: Смятам да не давам пари ако не си ги поискат вече МНОГО настоятелно :P:D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 186.(7) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г.,в сила от 01.01.2006 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., доп. - ДВ, бр. 69 от 2008г.) Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата наиздаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща засъбиране на публичния изпълнител.§ 93. (1) Наложените глоби по чл. 186 от Закона за движението по пътищата се събиратпо реда на Данъчния процесуален кодекс.(2) Незаплатени глоби по издадени до влизането в сила на този закон фишове по реда начл. 186 от Закона за движението по пътищата се заплащат в 6-месечен срок отвлизането в сила на този закон в данъчното подразделение по местоживеене, без да сеизпраща покана за доброволно изпълнение. След изтичането на 6-месечния срокиздаденият фиш се счита за влязло в сила наказателно постановление и наложенатаглоба се събира по реда на Данъчния процесуален кодекс.Извод: фиша не се превръща в акт, а се изпраща до НАП, за да го събират те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията. Обаче тези 7 дни работни ли са, както каза Al_Capone някой знае ли със сигурност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че дължа на държавата 120лв. по формата на фишове и вече втора година си плащам данъка на колата, без да ми искат пари за фишовете...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да ти съставят АКТ, без да ти вземат талона и какво следва от това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам ти взимат талона задължително, за да си го вземеш след това срещу заплащане на акта.

Редактирано от vladkoD13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора съмнява ме да няма разпечатки в интернет на който и да е закон.Просто потърсете.Явно се осланяте на поговорката питай патило а не старило,но само с четене ще можете да се оперчите на органите на реда и всички други институции в тази мака хубава но толкова не подредена държавица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на хартия няма измъкване, но на практика е обратното. Държавата няма капацитета да събере сички глоби. С преоритет са големите пари, а тия фишове от 10-20-30 лв. никой не го е грижа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел темата до край за което се извинявам. За дремни нарушения няма проблем дори и да не я плати, стоят в кат и след акт при получаване на талона си плащаш и фиша. Ако нарушението е по голямо мисля след месец фиша става наказателно постановление(АКТ) и от там на сетне се отнемат точки макар и талона да е в теб.Вратички има. След 4 години без нарушение фиша или фишовете отпадат :)

Редактирано от d.ivanow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след 2 години губят давност. А електронните фишове имат ли давност и дали минават в актове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам от 3 месеца фиш за минаване на червено/50лева/.Още никой не ме е търсил в нас за наказания :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...