Jump to content
Jorko.

Всичко за Сивик 7 генерация

Recommended Posts

Аз съм със затапен ЕГР и нямам проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На приятел се случваше това (на друга хонда). Оказаха се запушени маслени писти по двигателя :blink:/> Много е вероятно да не е в това проблема, но го имай в предвид.П.П. Някой да знае читав майстор който се занимава с кормилни рейки по Honda EP2 ? По възможност в Пловдив :unsure:

Редактирано от markup

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При постоянна скорост го прави,но имам чувството,че е свързано с температурата,защото всичките пъти е при една и съща,когато започне да загрява,малко над първата черта.От известно време насам не се е появявал проблем.Ако се случи пак,ще ходя на диагностика и ще пиша какъв е бил резултата.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе на километража е на 170000км,но дали са реални,един господ знае....:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,можете ли да споделите какъв разход ви дават вашите Сивици с 1,6 VTEC-110 к.с. на бензин/газ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера и аз съм горд собственик 7г 1.7 цдти 2004г. феислифт. Искам да попитам някои ако знае за лоста на скоростите, че като го бутам на лиаво към 1 и 2 е доста стегнато да не кажа леко трудно даже,също и на дясно кам 5 и задна!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам колегите с 1.4 90к.с. моторите,колко оборота даржът на празен ход?Мойте обороти стоят някъде между 700-850 и ми се струват ниски....даже има леко тресене.Дали са нормални тези обороти или да ходя на диагностика да я погледнат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам колегите с 1.4 90к.с. моторите,колко оборота даржът на празен ход?Мойте обороти стоят някъде между 700-850 и ми се струват ниски....даже има леко тресене.Дали са нормални тези обороти или да ходя на диагностика да я погледнат?

По спецификация нормалните обороти са 700+-50 . На мен на газ са ми около 800-820

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те,колеги ще помоля за малко инфо да ми дадете тези които са си сменяли генерацията на сивик 7 ген. с какво 'ф' траби е най добре за този модел? изхода на спортния изп. колектор ми е ф51 външно. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мисля,че трябва да попиташ в спорт и тунинг за това :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колеги педала на съединителя при плавно отпускане поскърцва леко.. кажете с какво да го смажа че това скърцане ме изнервя Публикувано изображение

Редактирано от ico_kudreviq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите претстрои ми покупка на летни гуми и съм решил да си зема малко по широки , та въпроса ми е ако зема размер 205/60 или 55 или 50 как стоят на колата или дали опират някъде , та които кара с някои от посочения размер да кае как е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

185/70 R 14 88H 2,1 bar 185/65 R 15 88H 2,1 bar195/60 R 15 88H 2,1 bar195/65 R 15 91V 2,1 bar205/50 R 16 87V 2,2 bar задни -2,1bar205/45 R 17 84W 2,2 bar на 2,1 задни a относно въпроса на Ицо ползваи WD 40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Карам Хонда Сивик 1,7CTDi. Дойде време за смяна на маслото:). Какво масло бихте препоръчали и кое е по-добре - синтетично или полусинтетично за този двигател? В момента карам с MOBIL SUPER 2000 DIESEL 10W-40, но смятам да го сменя с CASTROL MAGNATEC DIESEL 5W-40.Какво е вашето мнение?Благодаря ви предварително:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега CASTROL MAGNATEC DIESEL 5W-40 аз съм с такова!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагам само 5W40. Първият път беше някакво немско (Alpin мисля), вторият френско Cofran, сега съм с Total Quartz 9000. Не ми се е налагало да доливам до следващата смяна - не го гори. Мойта е на 135хил.км. реални. По каталог й дават 5W40 и да се сменя на 15000км , така че сипвай такова, ако забележиш че го гори тогава минавай на 10W. По-добре взимай някакво не скъпо масло и го сменяй на 10хил.км.Много безаварийни км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги педала на съединителя при плавно отпускане поскърцва леко.. кажете с какво да го смажа че това скърцане ме изнервя Публикувано изображение

 

И моя е така през 2-3 месеца.Намери си добра смазка от типа спрей ВД40,но да е силиконова,графитена или течна грес.Трябва ти нещо по трайно,че тия долнопробните проникващи масла само мият и резултат няма.Пръска се при педала там където помпата се захваща за самия педал и от страната на буталото напръскай и си готов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много.Моита е на 132 хиляди и смятам да заложа на 5W40:)Аз слагам само 5W40. Първият път беше някакво немско (Alpin мисля), вторият френско Cofran, сега съм с Total Quartz 9000. Не ми се е налагало да доливам до следващата смяна - не го гори. Мойта е на 135хил.км. реални. По каталог й дават 5W40 и да се сменя на 15000км , така че сипвай такова, ако забележиш че го гори тогава минавай на 10W. По-добре взимай някакво не скъпо масло и го сменяй на 10хил.км.Много безаварийни км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравеите претстрои ми покупка на летни гуми и съм решил да си зема малко по широки , та въпроса ми е ако зема размер 205/60 или 55 или 50 как стоят на колата или дали опират някъде , та които кара с някои от посочения размер да кае как е

 

2 лета карах с 205/55/16 и нямаше никакви грижи. Дава малко грешка в километража (на 100 показва 97), но не мисля, че е болка. 205/50/16 ми идва много ниска гума и по нашите хубави паважи ще ми падне някой бъбрек :D/>/>/> Тия дни предстои покупка на нови летни гуми и отново мисля да взема 205/55/16. Спрямо 185/65/15 (това са ми зимните) колата се движи по-тромаво, но е чувствително по-стабилна. Разхода леко се вдига, но по груби сметки не е повече от 200-300мл на 100, което е смешно. (като се има в предвид, че лятото климатика не се спира)

 

Колеги,можете ли да споделите какъв разход ви дават вашите Сивици с 1,6 VTEC-110 к.с. на бензин/газ?

 

Около 7-8 градско/извънградско при бензин А96 от бензиностанции Петрол и честа смяна на въздушен филтър.

Бензин от Шел (А98) - под 10 не съм я свалял.

Еко (А98) - под 8-9.

Лукойл (А98) - 8-9.

 

Замерванията на други бензиностанции освен тази на Петрол са правени с Torque Pro и груби мои сметки.

OMV не използвам от много време. Преди 2 години ми гореше ~9 с бензин 100 октана. От тогава не съм зареждал там.

Редактирано от markup

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на тези които ми отговориха , аз съм с летните оригинални джанти с четирите болта 15 инчовите , е чи за 15-ки стават ли тези размери дето съм посочил (205/60/15 или 205/55/15 и 205/50/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

205/55/15 са най-близки до нормалните, но ако караш повече извънградсно 205/60/15

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какви са стойностите за регулиране на клапаните? Двигателя е D16V1. Колата се кара само на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Може би е твърде лаишки въпрос, но зумера на нашите сивици има ли си бушонче? Публикувано изображение Че моя откакто съм я купил не бачка и днес си забравих за пръв път светлините, но за сметка на това за 6 часа падна целия акумулатор... Публикувано изображение

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята предимно извънградско я карам и я засичам само на газ. При икономично каране е падала и до 7,3 л/100 км, при по-бързичко (110-130 км/ч) - 8,3 л/100 км.

 

Смесен цикъл 250 извънградско + 150 градско - към 9 л/100 км.

 

Засега само от ЕКО зареждам... (нали уж газта им била добра Публикувано изображение )

Колеги,можете ли да споделите какъв разход ви дават вашите Сивици с 1,6 VTEC-110 к.с. на бензин/газ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята предимно извънградско я карам и я засичам само на газ. При икономично каране е падала и до 7,3 л/100 км, при по-бързичко (110-130 км/ч) - 8,3 л/100 км.

 

Смесен цикъл 250 извънградско + 150 градско - към 9 л/100 км.

 

Засега само от ЕКО зареждам... (нали уж газта им била добра Публикувано изображение )

 

Колеги,можете ли да споделите какъв разход ви дават вашите Сивици с 1,6 VTEC-110 к.с. на бензин/газ?

 

Колега как е на Газ колата, би ли ми споделил мнението си . Спъната ли е , добре ли върви , има ли някакви дефекти . Кажи ми като цяло мнението си като я караш на газ. А иначе аз под 10 бензин градско не мога да сваля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Някой да знае случайно, еднакви ли са третата врата и петата при CIVIK 7ген.И мога ли да монтирам спойлера на тавана от триврата на петврата Хонда.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Моята предимно извънградско я карам и я засичам само на газ. При икономично каране е падала и до 7,3 л/100 км, при по-бързичко (110-130 км/ч) - 8,3 л/100 км.

Смесен цикъл 250 извънградско + 150 градско - към 9 л/100 км.

Засега само от ЕКО зареждам... (нали уж газта им била добра Публикувано изображение )

 

Колеги,можете ли да споделите какъв разход ви дават вашите Сивици с 1,6 VTEC-110 к.с. на бензин/газ?

 

Колега как е на Газ колата, би ли ми споделил мнението си . Спъната ли е , добре ли върви , има ли някакви дефекти . Кажи ми като цяло мнението си като я караш на газ. А иначе аз под 10 бензин градско не мога да сваля

 

Не, по никакъв начин не мога да направя разлика в работата на двигателя на газ срещу този на бензин. Единствените ми забележки са:

- това, че ще ти свети Engine Check лампата, защото дава грешка "недостатъчно обогатено гориво" - явно нормално за газта, продавана в България Публикувано изображение

- друг "бонус" - реглаж на клапани може би всяка година. Доколкото ми беше обяснено сплавта на нашите двигатели е "по-мека" и високата температура при горене на газта ги "яде"... Не съм автомеханик, за да потвърдя, но факт, че след 15 000 км оборотите ми играеха на свободен ход около и под 600 до към гаснене и се наложи реглаж. Ще видим следващия кога ще бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам един въпрос .Смених накладки феродо , но като спирам се чува някакво чаткане от предно дясно колело.Гледаха го и ми казаха че било от някакъв фиксатор (прожинка или пластинка) ,но не можело да се поръча като част . Някои да е имал подобен проблем и откъде бих могал да си намеря такива ??

на спирачните апарати има подложни неръждаеми пластини(между другото са страхотна идея!!!!)....! Та.. махаш гумата, в горната и долната част на апарата ще ги видиш...аз лично ги почистих с шабърче също и леглата след смяна на накладките.... хвърчи сега...!! Пробвай.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!От скоро имам хонда сивик 14 бензин 90к.с и искам да си сложа газов инжекцион и незнам каква марка.Моля всички които имат да изкажат мнения за да се спра на някоя марка.Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!От скоро имам хонда сивик 14 бензин 90к.с и искам да си сложа газов инжекцион и незнам каква марка.Моля всички които имат да изкажат мнения за да се спра на някоя марка.Благодаря предварително

 

Има тема за алтернативни горива,чети там и ще намериш отговораПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги бихте ли ми предложели някакви накладки(предни и задни), които са добри за хонда сивик 1,6 2002г. и да не свирят , че моите сега ми пилят душата с това свирене, а са на 15 хил км. Ако. може и ориентировъчни цени да ми кажете. Благодаря ви пердварително

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Проблемът с 1.7 нафта.Колата ми пак взе да забива в авариен режим като мина 3500 оборота най вече на трета, при връзка с комп. показа, че надува 1.5 бара и прави черта. след оглед се оказа, че задържа геометрията на турбината. Техническото лице ми каза, че трябва да свалим турбината и да почистим геометрията, след 2 часа турбината беше доло отворихме я, наистина имаше проблем задържаше геометрията. Казаха ми да занеса горещата част и геометрията на пясакоструй, така и направих , събрахме всичко обратно всичко се движеше много добре, монтирахме на колата запалих всичко беше перфектно форсираше се на място никакви проблеми, тръгваме на проба 1-ва ,2-ра 3200 ? нещо гръмна гася веднага и... какво да гледам под капака турбината се е разцепила на две...? скъсана ос, капака на студената част го нямаше половина + перката.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чипосвана ли е тая хонда ?? няма вариант да надува 1.5 бар-а ,затова е сдала багажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,като разбереш повече подробности или като оправиш колата,пиши!!!Дано да не излезе солено....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е чипосвана, за соленото солено ще е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега освен турбината,която очевидно е за смяна,имали други поразии??Дали проблема е бил в турбината или някъде другаде???

Не е чипосвана, за соленото солено ще е Публикувано изображение

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, а колега ти имаш ли блокиран EGR или се бъркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)Едно въпросче от мен..Става въпрос за подгрева на страничните огледала. Колата е преди фейслифта. Подгрева работи само на шофьорското странично огледало.Въпроса е дали на другото огледало е изгоряло или просто си има само на 1то огледало? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в каталога пише 5,8 литра, но наистина при смяната на двигателното масло събра само 5 литра до max.

Колеги, предлагам да споделяме тук всеки проблем който сме имали със 7-ма генерация Сивик :thumbs1:/> и решението му

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, а колега ти имаш ли блокиран EGR или се бъркам?

Ако питаш мен не, преди месеци го свалях да го почиствам и него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...