Jump to content
Most_Wanted

И "Хонда" изтегля хиляди коли от употреба

Recommended Posts

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2763551Доста зачестиха тея изтегляния ми се струва. Като се пести от качество и се цели максимален брой продадени автомобили така се получава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За модели 2001-2002-ра :P че тези коли дори не са вече в гаранция !!! за какво говорим , а Тойота изтеглят модели 2009-2010 !!! Просто е смешно да се сравнява , от Хонда може да се направят на луди ако искат , но държат на феновете си !!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е странно,просто тези в САЩ са си произведни там(даже и в Мексико)освен по-луксозните модели на Акура(те са си японски)!Качеството на произведените в Америка е по-ниско,говоря от личен опит,имаме Акорд 2007 който като ходова част и двигател е перфектен но интериора не е изпипан(да не кажа ефтиняшки) на голяма част от елемтите не е обърнато особено внимание и са сглобени калпаво,като цяло има дребни пропуски който дразнят,а тези недостатъци при акордите който се карат в БГ и са за европейския пазар(японски)просто ги няма..Моето мнение е че ако ще си купуваш японска кола без значение марката,ТРЯБВА да е произведена от японци в Япония! :)П.С Мои колега има последната Тойота Камри(САЩ),на автоматиците им блокира педала на газта и то когато е натиснат до дупка...и съответно от Тойота Сащ го обявиха в медиите и почнаха да връщат дефектните коли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяяяятаай за кво иде реч ако си в задръстване с тоз педал до доло. Абсолютният Carmageddon.exe ако си някъде из улиците със пешеходци и още по-лошо, както в америка карат автоматици и нема съединител да го натиснат да освободи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяяяятаай за кво иде реч ако си в задръстване с тоз педал до доло. Абсолютният Carmageddon.exe ако си някъде из улиците със пешеходци и още по-лошо, както в америка карат автоматици и нема съединител да го натиснат да освободи.

Ами по форумите и т.н пишат че най-добрия варянт(то няма дгуг) е да вкараш неутрална "N",и след това я гасиш!Сигорно най-често става при изпреварване което пак е кофти...като цяло качеството се понижава и то силно,питаи ме кога на Камри или Акорд 1985-2000г ще му блокира педала,та те покриват по 700-800хил километра без проблем..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За модели 2001-2002-ра ;) че тези коли дори не са вече в гаранция !!! за какво говорим , а Тойота изтеглят модели 2009-2010 !!! Просто е смешно да се сравнява , от Хонда може да се направят на луди ако искат , но държат на феновете си !!!:D

Тойота и коли ли правели...аз мислех че само шпекови салами.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мои колега има последната Тойота Камри(САЩ),на автоматиците им блокира педала на газта и то когато е натиснат до дупка...и съответно от Тойота Сащ го обявиха в медиите и почнаха да връщат дефектните коли...

Абсурда е, че проблема идва от това, че педала закачал стелките, оригиналните стелки, които уж са проектирани само за тази кола :D Май се пестят средства от тестове...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тойота и коли ли правели...аз мислех че само шпекови салами.

Toyota на времето са държали 40% от Honda ;) Не случайно са на челните места :D Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах по ТВ Европа новините за изтеглянето на Тойота и Хонда автомобили. Малиии толко много хонди на едно място не бах виждал !!! ами честно да си кажа всяка автомобилна комапания май в своята история е гафила (спомнете си Мерцедес А класа с теста еленов скок, май така се казваше). Така че не е болка за умирачка !!! Обичайте любимата маркла въпреки временните неуспехи или друго яче казано, ако обичаш един футболен отбор и той пада 1, 2, 3 пъти не трябва да се отказваш от него като фен ;). Това си е чисто и просто временно явление :) Хайде със здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тойота и коли ли правели...аз мислех че само шпекови салами.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тойота и коли ли правели...аз мислех че само шпекови салами.

Публикувано изображение

 

Ехаааааа браво бе колега кос..мос. !!!

Дано не си го мислил серизно като си писал това !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"вторият японски производител на автомобили" не е зле, а?! Чудно на кое ли е в световен мащаб след като е на първо по производство на двигатели с вътрешно горене?! Спомнете си и мотоциклетите, и хонда marine, и генераторите, които са използвани при строежа на тунела под Ла Манша без да дадат нито 1 дефект........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В цялата история има и не малко PR /eдин вид демостриране загриженост за клиента/,всички го правят -с и без основание....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За модели 2001-2002-ра :bounce: че тези коли дори не са вече в гаранция !!! за какво говорим , а Тойота изтеглят модели 2009-2010 !!! Просто е смешно да се сравнява , от Хонда може да се направят на луди ако искат , но държат на феновете си !!!:stretcher:

Това е един начин да погледнеш на проблема. Я виж от тази страна: Какво са правили, че чак след 10 години се сещат?

+ изумен съм, че с този проблем има само 11 травми и един смъртен случай за толкова голям период от време. Добре, че карам кола от 93та. :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами можеби такъв е изпитателния срок или просто като се е стигнало до такова число пострадали от Хонда са се зачудили !!! Каквото и да си говорим няма база за сравнение този дефект !!! Дефекта на моделите Джазз, Фит и Ариа с копчето на ел.стъклото за мен е по-голям :) Но и двата бледнеат спрямо това да ти натиска колата сама газта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тойота и коли ли правели...аз мислех че само шпекови салами.

Публикувано изображение

 

Fido Dido да го постнеш и на тойота форума...там където са най-големите разбирачи от коли :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Сивик, който е Декември месец 2001 година, това трябва ли да значи че не мога да разчитам в случай на злополука на въздушната си възглавница или дори напротив ако се отвори че може да има още по-големи последствия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не защото мисля , че в статията за Сивик дори не се споменава :) и още повече , че твоя е сглобен в Англия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейиии да вземат да изтеглят и всички дето са произвели в историята на Хонда, че да им ударят по един основен ремонт ама от-до не само двигателя, че скоро може да има смъртен случай от прегряване на шофьора дето не му работи климатика или копчето на стъклото, или ръчката. Мани това са страшни неща :) Ей такива общо взето проблеми могат да възникнат и не са никак малки;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите коли не са, като колите от едно време. Сега ги правят с много електроника, много глезотийки, много екстри и куп други истории още. Нормално - все пак сме в 21-ви век, но нищо не е изпипано, като производството им отпреди. Не са само автомобилите, вижте киселото мляко, салама камчия и др.Както каза колегата, има много още марки, които дават дефекти заради недостатъчни тестове, но се надявам да наблегнат на тези неща, защото това е голяма антиреклама за всяка компания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://toyotabg.net/viewtopic.php?t=12736Моля ви, проявете търпение към писането на маймуница, както и към спама - и на нас не ни е лесно.... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви глупости какво ниско качество ви гони?????Една пластинка (подложка) ли му вдигна качеството????Просто не са очаквали този резултат. Случва се постоянно не можеш всичко да предвидиш!!!В авиационата индустря е същото.. постояно излизат технически бюлетини с проблеми за отсраняване.За съжаление някой от тях са след катастрофа и разследва не от месеци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато едни определени модели на "Boeing" взеха да падат един след друг, не бяха произведени само преди месеци, но друга тема е вече :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За модели 2001-2002-ра :lol: че тези коли дори не са вече в гаранция !!! за какво говорим , а Тойота изтеглят модели 2009-2010 !!! Просто е смешно да се сравнява , от Хонда може да се направят на луди ако искат , но държат на феновете си !!!:angry:

Тойота и коли ли правели...аз мислех че само шпекови салами.
АА не така :P А тая кадето я таркаляще преди да не беше лоша :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука идва много на място един цитат от Fight Club :

Narrator: A new car built by my company leaves somewhere traveling at 60 mph. The rear differential locks up. The car crashes and burns with everyone trapped inside. Now, should we initiate a recall? Take the number of vehicles in the field, A, multiply by the probable rate of failure, B, multiply by the average out-of-court settlement, C. A times B times C equals X. If X is less than the cost of a recall, we don't do one. Business woman on plane: Are there a lot of these kinds of accidents? Narrator: You wouldn't believe. Business woman on plane: Which car company do you work for? Narrator: A major one.

Щом са ги изтеглили, значи така е трябвало и са решили, че няма да загубят повече от варианта да ги оставят и да бъдат съдени. А колкото до тойота - тя си остава майката на автомобилостроенето и за обема, в който продава сигурно е нормално да се появят такива технически неприятности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За модели 2001-2002-ра :lol: че тези коли дори не са вече в гаранция !!! за какво говорим , а Тойота изтеглят модели 2009-2010 !!! Просто е смешно да се сравнява , от Хонда може да се направят на луди ако искат , но държат на феновете си !!!:angry:

Тойота и коли ли правели...аз мислех че само шпекови салами.
АА не така :D А тая кадето я таркаляще преди да не беше лоша :P
Щом я търкалях една година и си замина значи не е много сполучлив автомобил :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американците нещо май не са много съгласни, че проблема идва от стелките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американците нещо май не са много съгласни, че проблема идва от стелките.

Трябва да мислят хората за наистина големи глупаци, щом си мислят че ще повярват на тези глупости със стелките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм...интересно аз значи трябва да се притеснявам?Ако отида в Бултрако дали могат дами дадат повече инфо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе тез американци, че са тъпи тъпи ама чак толкова.Като ги гледам как са се размазали.Гаста била засякла, те за спирачка да са чували, Колкото и гас да даваш от педала на гаста като скочиш на спирачките нямаш проблеми.Има си и ръчна и ключ за гасене.Кво драматизират толкова.На мен ми се закачал педала за стелката и 1 момент се сряскаш за 1-2 секунди и толкова, отреагираш и горово.Спираш гасиш и мардаш стелката и пак гас.Определено трябва да се оправи проблема с педала ама те направо преиграват.Като си некадърен шофъор, нищо не те спасява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, че никъде освен в Америка това няма до доведе до такива щети. 1 че повече от половината изобщо не могат да карат - за постижение се счита умението да ползваш круз контрола :P 2 колите над 90% са с автоматични скорости а това N се чудят за какво е и през ума няма да им мине ако стане нещо такова да изключат от скорост и да спрат. 3 докато се усетят вече карат със 100 мили в час, а ако изгасят колата и спирачките отслабват дори изчезват напълно и не могат да спрат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 докато се усетят вече карат със 100 мили в час, а ако изгасят колата и спирачките отслабват дори изчезват напълно и не могат да спрат.

Няма такава вероятност защото двигателя пак си работи но като спирачка и всички помпи работят и колата ще си има и спирачки и серво на волана и т.н.Това докато е на скорост де изключиш ли е друга бира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С автоматик съм, но така и не знам какво се случва като го изгасиш в движение, ще взема да пробвам някой ден :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В клипчето се пуска директен разговор с телефон 911 , че не може да спре дори след като натисне спирачка , причината е че новите модели са със електронни усилватели сигурно , които се контролират от компютъра , който е бъгнат :thumbs1: В това положение дори изгасянето на колата може да не те спаси , защото може ЕКУ-то да не го отчете като сигнал , знам ли :huh: Но това все пак е за Хонда :lol: Кудос майче имаш причини за притеснение , но се свържи с Хонда USA , не Бултрако :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...