Jump to content
gothic_fan

Покупка на кола от Германия

Recommended Posts

Здравейте колеги. Скоро пътувам за Германия за кола. Предполагам има доста хора тук,които сами са си докарали любимата кола от там,още повече,че вече могат да се вкарват по-мощни автомобили. Та имам няколко конкретни въпроса. По моите наблюдения италианските и колите в БГ са с едно 20-30% по-евтини от немските (като се сметнат и разходите по доставка и т.н.) и въпреки това доста хора,които търсят точно определена кола за себе си, а не за продажба, избират да пътуват. Защо? При кой вариант вероятността да ме излъжат е по-малка, автокъща или частно лице? С нас ще има монтьор но аз не разбирам от коли а сумата е около 7К евро,която поне за мен никак не е малка. Връщат ли километри там при положение че повечето коли са със сервизни книжки и пълна история (не че това не може да се изфабрикува)Доколко може да се вярва на обявите пуснати в mobile.de , защото ще се вземат 3 коли и предварително ще се прави маршрут че Германия е големичка и за една кола не може да се ходи до Хамбург например....И последно, при обявена цена да речем 7500 евро с колко надолу може да смъкне човек (зная че всичко е относително и индивидуално,но все пак конкретни примери биха ми били от полза).Благодаря Ви предварително, ще се радвам на всяко изказано мнение.

Редактирано от gothic_fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При кой вариант вероятността да ме излъжат е по-малка, автокъща или частно лице?

От частно лице уж е по-добре... автокъщаджиите са сърби, турци, араби... Иначе всичко винаги е на късмет. Аз съм много доволен от сегашната ми кола от човек от Нюрнберг я взе един приятел.Успех и да се похвалиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по-миналата година минах по този път, тъй като си търсех прелюд с определени показатели, а тук нямаше такъв, та в отговор на въпросите ти:Да по-скъпи са, но обикновенно има защо.Най-добре е от частно лице, по възможност да е германец, че доста преселници имат там и са с "нашенски" манталитетДокументите /сервизна история, TUV, прегледи/ надали ги фалшифицират, но е по-добре да ги има.Пазарлък с немец, аз лично не можах да направя, 4200 евро беше обявата, толкова и му дадох!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколко може да се вярва на обявите пуснати в mobile.de , защото ще се вземат 3 коли

Подбери си не 3, а поне 9 коли, щото като не ти хареса една набелязане, кво правиш?И е най-добре предварително някой да ти ги събере.Казваш параметри и чакаш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш немски е в твоя полза,търси по обяви,ако не виж ТУК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в Германия и съм съгласен с това, което другите ти казаха и особенно с поста на BLEIN MONO. Миналата зима и пролетта търсих кола за мене си и обиколих доста автокъщи в района, но читавите коли са доста по-скъпички от тези в БГ и Италия примерно. Имам и приятел който се занимава с това и той също казва, че е по-евтино да си купиш от Австрия. От частно лице може да се намери много добра кола и то на много добра цена, но иска много чакане и търсене. Километри е възможно да се връщат защото знам, че фалшиви документи за крадени коли се издават без особенни проблеми. В коя част на Германия мислиш да ходиш? Ако кажеш, какво търсиш мога да се оглеждам за колица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за инфото!Аз съм заделил около 20-тина интересни обяви до сега за моята, като се съберем ще видим къде се намират и на другите момчета количките и ще направим маршрут...

Ако говориш немски е в твоя полза,търси по обяви,ако не виж ТУК

Изчетох този материал, много полезен но наистина ако спазвам всички препоръки би трябвало да се върна без кола. Колегата каза че немците не отбивали от цената,това ме притеснява,защото както обикновено повечето интересни обяви са малко над абсолютната ми граница! В смисъл ако разполагам със 7000 евро хич да не гледам над тези пари? :) Редактирано от gothic_fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кола от германия си е доста добре,аз и двете хонди от там ги взех и от часни лица ,верно че отзад на веждите са зле ама поне са технически здрави.и нямаше скрито покрито.иначе от тамошните автокъщи има известен риск че тия сърби и мохамедани разни са си джамбази и те като нашите.успех с намирането на кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да знаеш също, че обявите най-отгоре т.е. най-евтините, заминават много бързо и често са продадени вече. оабждай се и питай първо, дали са там колите.Пазарлък винаги може да се направи. От 7500 винаги може да се слезе на 700 ако кажеш че взимаш колата венага и плащаш. Там нотариус няма. Даваш кеш и си тръгваш с аутомобила.Турците и арабите в къщите там са като нашите. Превъртане на километраж е законно - незаконно е премълчаването на същото. На този линк можеш да направиш справка за цената на даден автомобил. http://dat.de/fzgwerte/index.php?Това е еквивалент на Шваке, но цената е за търговеца, т.е. на каква цена той може да закупи автомобил, че за го продаде на печалба после. Ако има големи разлики между обява и цената която трябва да държи автомобила, означава че или е блъскана или по-вероятно е врътнат километража. Поиграй си малко с различни стойности на км и ще видиш големи разлики в цената при различен пробег.Успех с покупката и запомни - ако те грабни като я видиш, това е твоята кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При кой вариант вероятността да ме излъжат е по-малка, автокъща или частно лице?

От частно лице уж е по-добре... автокъщаджиите са сърби, турци, араби... Иначе всичко винаги е на късмет. Аз съм много доволен от сегашната ми кола от човек от Нюрнберг я взе един приятел.Успех и да се похвалиш!
Точно така е и там по автокъщите има измамници, дори да е малко по-скъпо избери по възможност от човек и задължително с история.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си кола от Германия преди 3-4 месеца. Впечатления:Колите там найстина са по-скъпи от Италия примерно. с 10-20%Сигурен съм като отидеш и видиш някоя кола на 100 000 и сравниш с същите километри в БГ ще ти стане ясно коя на колко е. Хубави оферти има от часни лица. Но много бързо офейкват. Примерно Мазда 6 2 литра автоматик всички екстри на 102000км за 5300 Е ми я отмъкнаха под носа. Хубава кола и тука и там струва пари. Има брички много трябва да се внимава. Много внимателно гледай в интернет от там си личи още дали колата е читава. Можеш да вярваш доста на интернет сайтовете www.autoscout24.de и www.mobile.deНа мен ми свалиха много малко от цената но тя колата беше свалена преди това доста. Германците са свидливи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може също да опиташ в някой магазин на Хонда/или друга марка/,при покупка на нов автомобил те ти закупуват стария и после го препродават,с горница разбира се но и с гаранцияПри мен тук беше така,оставих моя стария Сивик и купих нов.Поне е по сигурно че купуваш добре обслужен автомобил,а и не връщат километритеПоразтършувай се из honda.de ,там имат и употребявани коли.Успех

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно много Ви благодаря за ценните съвети и мнения, сега само остава малко да се позатопли че в този студ не става нито за път, нито за гледане... :cool: И дано 3-4 дни да стигнат и най-важното:да имаме късмет. А и от 30 обяви не може нито една да не става ;)

Редактирано от gothic_fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набележи с обяви на сравнително близки дестинации (1 - 2 по-скъпи), че с обикаляне може да потрошиш пари за горницата, която можеш да си позволиш. На място в съответната провинция има седмични издания за жилища, коли и др. - купуваш го (трябва ти и карта) и започваш с молива да отмяташ най-близките от мястото, на което се намираш. Обикновено добра кола от тази обява амуджите я "налазват" за ден-два. Относно цената, в моя случай ми свалиха 400 евра от обявената цена без да се пазаря - просто така се получи (аз самия не мога да се пазаря). Колкото повече време търсиш кола, толкова повече се увеличава риска да ти изтънее портфейла и да вземеш барутник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е за теб , държиш на марката / в Германия няма много избор на Honda /, не ти се занимава с ремонти като я докараш , помисли за варианта : пазара на Утрехт / Холандия / , всеки вторник .Там поне колите са от собственик и км. не се бутат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...