Jump to content
cvakito

Как да се предпазим от Камерите

Recommended Posts

здравеите някаде бях чул че се слага някво специално фолио на номера което било прозрачнообаче камерите като та снимат немогат да ти видят номера ???нз до колко е верен този слух и някои ако знае някакви алтернативни идеи моля да ги сподел балгодара предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига глупости,на червено ли искаш да минаваш или да караш със 100 в града???Точно заради такива неща стават катастрофите.Има си закони,който трябва да се спазват,не всеки ги спазва,но за такива крайни работа вече е прекалено!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такова фолио,но ако те набарат полицайте ,ще ти сте стъжни! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

законите са, за да се спазват. аз такова фолио не бих си сложил и винаги спазвам ограниченията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си авто-крадец, нали? :) А тоя номер с фолиото си е чист мит :D Има едни устройства, дето отдалеч прихващат камерите и им пускат мощен инфрачервен сноп лъчи в обектива, и така докато минаваш няма как да бъдеш забелязан - мечтата на нарушителите. Продават се във всички магазини за автоаксесоари и са съвсем легални. що за тема.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни устройства, дето отдалеч прихващат камерите и им пускат мощен инфрачервен сноп лъчи в обектива, и така докато минаваш няма как да бъдеш забелязан - мечтата на нарушителите. Продават се във всички магазини за автоаксесоари и са съвсем легални. що за тема.....

Какво е това устройство колега, как се казва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за пръв път чувам за такова нещо. Но не мисля че не трябва да си слагаш(дори и да има такова), щото както казва колегата по горе, ако те хванат полицайте ще ти се стъжни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за пръв път чувам за такова нещо. Но не мисля че не трябва да си слагаш(дори и да има такова), щото както казва колегата по горе, ако те хванат полицайте ще ти се стъжни.

Нищо няма да му се стъжни има закон:

Радар-детекторите са устройства които са разрешени в България, и в повечето Европейски държави.Радар-детектора е у-во което по никъкъв начин не смущава или влияе на Полицеският радар. Забранени са устройства които, влият пряко върху Полицеският радар и го смущават (Чл. 181. Наредба № Iз-1959 от 27.12.2007 г. Наказва се с глоба до 50 лв. и 10 к.т

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни устройства, дето отдалеч прихващат камерите и им пускат мощен инфрачервен сноп лъчи в обектива, и така докато минаваш няма как да бъдеш забелязан - мечтата на нарушителите. Продават се във всички магазини за автоаксесоари и са съвсем легални. що за тема.....

Какво е това устройство колега, как се казва?

 

Същата работа вършат и нечетен брой ЦДта сложени на челното панорамно стъкло... :) обикновено се използват в комбинация със зарчета...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите някаде бях чул че се слага някво специално фолио на номера което било прозрачнообаче камерите като та снимат немогат да ти видят номера ???

Ето ти боята, Тук!А това са заглушители:Laser Jammer!Но Laser Jammer-а е само за лазери, а боята кой знае как действа! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си правете труда, няма спасение от камерите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и фолио и антирадар и двете ми вуршат перфектна работа в някй случай!Само мога да допълна че фолиото действа и камерите не ме ловат поне мен незнам за други,може на такова да съм случли дев незнам от повече от година го имам и нямам ядове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си правете труда, няма спасение от камерите :)

Знам че е така, но на какъв принцип действат, нали трябва да отчетат скорост за да снимат.Все нещо ще ги засича и някой знаели на каква честота работят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едно цяяяяло предаване на небезизвестните Mythbusters, които използваха ВСИЧКО, което може да се купи или изфабрикува - от диска на челното стъкло, през матовата боя на колата та чааааак изключително високи скорости от 250-300км/ч... НИЩО не успя да заблуди камерата и/или радара. Единственото, което може да я заблуди са анти-радарите, които обаче са нелегални, съответно не спадат към предаването.От камерите се пазиш с нещо много уникално по рода си в БГ - ниска скорост, каране извън BUS лентата, спиране на червено...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа вършат и нечетен брой ЦДта сложени на челното панорамно стъкло... :D обикновено се използват в комбинация със зарчета...

Това имах предвид ;) Естествено, че няма пуснати такива устройства :lol: Аз поне наблюдавам респект на водачите като видят и знаят, че "там" има камера. Следователно и простотията на пътя намалява ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе , спестяваш част от предаването ;) Накрая успяха да измамят камерата по следния начин: направиха на бронята едно механизъмче дето обръща номерата на обратно :D Натискаш бутончето и номера се завърта и на него примерно пише нещо друго и да те снимат колкото си искат :lol: п.п. много културни шофери имало изнащу форум. Само не ми разправяйте че карате винаги с ограниченията , защото не го вярвам ;) И аз съм против за безрасъдно шофиране, особено когато има хора коли и т.н. ама на някаква права като ми забият ограничение 40 и направо може да препадне човек или да заспи.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох преди време за 1 ново "симпатично" мастило, което за човешкото око е невидимо, но се вижда на запис от дигитална камера. 1 от спряганите приложения беше, че с него могат да пръскат платната в кината за да спрат пиратските TS релиизи на филми.Та може тези бои за номерата да са нещо от този вид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към дисковете на предното стъкло може да се добавят и малко стотинки забити в уплатнението на прозореца и таблека на задния капак "Луд умора няма" - Тогава вече ставате невидими ! ! !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и фолио и антирадар и двете ми вуршат перфектна работа в някй случай!Само мога да допълна че фолиото действа и камерите не ме ловат поне мен незнам за други,може на такова да съм случли дев незнам от повече от година го имам и нямам ядове :lol:

от каде да си набавя това фолио до колкото знам фолиото се лепи на номера с просто око се вижда но камерите като те снимат им излиза само бяла лента и немогат да ти видят номера до колко е вярно незнам ама са надявам това фолио да деиства че не ми се кара с 90 на прав перфектен пат и ас сам против лудото каране ама кавто и да си неможеш да караш винаги с ограниченията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си авто-крадец, нали? :lol: А тоя номер с фолиото си е чист мит :D Има едни устройства, дето отдалеч прихващат камерите и им пускат мощен инфрачервен сноп лъчи в обектива, и така докато минаваш няма как да бъдеш забелязан - мечтата на нарушителите. Продават се във всички магазини за автоаксесоари и са съвсем легални. що за тема.....

то дали ште сложа фолио или такова устроиство пак ше ме дупят и риска с това устроиство е много по голям отколкото с фолио

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е най добре да си спазваш правилата,ако всички го правим ще спрем войната по пътищата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо,като фолио спрей лазерчета и тинтири-минтири .Имаше предава специално за тези шмекерии.Нито фолио,нито спрей ще те спаси от камерите.Теста се изпробва с и с висока скорост и винаги беше заснеман номера на колата.Единствения начин да не те заснеме камерата е като караш с скоростта на звука тогава камерата няма да те улови,поне така беше на предаването при теста ;) едва ли караш совалка ;) Карай си колата и ако видиш,че ще те заснемат се усмихни да имаш весел спомен след,като ти пратят снимката ;) Успех и не са занимавай с глупости карай си колата носи си новите дрехи и ший мацките в границите на допустимото естествено !!п,п: ако не вярваш имам снимка как са ме снимали с спрей и фолио на веднаж,по магистралата към Дъблин. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам сте гледали снощи новините, но за тези които са пропуснали:http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2687551Забележете, че става въпрос само за 100км. и то не в голям град, а минал през село. Но то и затова при хората на запад нещата вървят, зашото просто всеки си спазва законите, атези които не спазват си го получават както трябва! Всеки сам да си прави изводите за нашата мила татковина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя добре са го глобили. В Холандия до колкото знам за такова нещо ти зимат колата.Ето един доста стар тест на Топ Гиър са камерите. Според тях има начин:http://www.youtube.com/watch?v=DPdnidq-O_QЯвно с наще бигачки няма да стане, щом ТайпАр я ловят!П.С. На някой да му се намира НСХ за проба?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам сте гледали снощи новините, но за тези които са пропуснали:http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2687551Забележете, че става въпрос само за 100км. и то не в голям град, а минал през село. Но то и затова при хората на запад нещата вървят, зашото просто всеки си спазва законите, атези които не спазват си го получават както трябва! Всеки сам да си прави изводите за нашата мила татковина.

Ето един пример.... http://news.ibox.bg/newsvoice/id_835080909Лека му пръст на момчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сещам и за друг начин да се избегне дадена камера. Хватката е много проста просто се оглеждате за някой напорист бързак пускате го пред вас и се залепвате зад него. Така когато тои мине покрай камерата тя снима първо него , но не и вас. Защото на камерата или радара им трябват около 5 сек. за опресняване. Аз поне съм си правил експеримент с тези радари които ти показват скороста и когато се залепя за някои радара не хваща мойта скорост а неговата. И все пак както казаха и другите колеги спазвайте си ограниченията защото в най-добрия случай ще останете книжка за известно време което също хич не е приятно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dimteam, ти след като се движиш заедно с него, дали ще се движите с различна скорост? :( Ако двете коли са на снимката, как ще докажеш че караш в нормите, след като си така долепен до нарушителя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и фолио и антирадар и двете ми вуршат перфектна работа в някй случай!Само мога да допълна че фолиото действа и камерите не ме ловат поне мен незнам за други,може на такова да съм случли дев незнам от повече от година го имам и нямам ядове :(

аз нямам нито фолио нито антирадар и рядко се съобразявам с камерите(с ограниченията се съобразявам често), защото са поставени само на места, където риска е намален и шофьорите се отпускат ... и до сега не съм бил поздравен мисълта ми е, че надали е заради фолиото, а заради кофти система :dry:камера може да се излъже ... това че myth busters пропагандират, че не може е само за да се дискредитират продавачите на съответните инструменти ...камерите за заснемане на нарушителя и радара който измерва скороста са две различни, но синхронизирани устройства ... за да засекат кола с такава скорост те трябва да са изключително бързи и високоскоростни ... но :1. всяка снимка може дасе преекспонира2. всеки сноп светлина може да се поляризира в друга равнина и/или дефазира 3. всеки радар може да се заглуши4. всяко радарно петно може да се смали... има една наука физика ама за нея друг път :D ...както и да е достатъчно мощен IR диод с правилната честота, на мястото на осветлението на задния номер, трябва може да остави бяло петно на мястото на номера, без да е видим или незаконен .. остава да се направят малко експерименти, колко силен и какъв диод е нужен :blink:фолио, може да свърши работата с поляризацията, ако камерите разчитаха само на видима светлина, или само на светкавица, но в наши дни те са базирани предимно на IR "лампа", която работи постоянно :blink: ... вариант 2 е фолиото да е със 100% IR филтрация - поне нощем трябва да работи, но пак е риск - тогава трябва да се получи черно петно на снимката по тоя повод ако нагреете номера достатъчно, той трябва да светне и може също да размаже образа абе намерете една камера за нощно и си поиграйте :blink: аз предпочитам да си понеса отговорноста когато ме хванат, пред това да се правя на умен - за това и в повечето случаи, господата с палки са склонни да ме пуснат след кратка лекция, вместо да ми пишат актове ... П.П. никога не съм давал рушвет на полицай !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mihou а ти мислиш ли че камерата може да фокусира върху два обекта едновременно ? За да ме хванат и мен камерата трябва да е направила снимка и на мойте номера. Поне аз си мисля така. А може и да съм в заблуда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че такива теми не трябва да се толерират в нашия форум. Това е същото като някой да попита "Как да крадем без да ни хванат?"Мога да ви изброявам 1000 причини защо не е правилно, но мисля, че повечето сами ще се досетите. Всеки сам знае за себе си какво прави, но нека не сме ние тези, които дават идей на хората, които искат да не спазват правилата и да останат безнаказани.И аз не карам безгрешно, но си понасям последствивята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука спора е доста голям обаче имам едно предложение сьбираме едни пари един ентусияст си рискува книжката и колата за целта ще му сложим едно фолио ,лазерчета разни ,дискчета,антирадари и тем подобни на колата и минава покраи камерата ама сьс 160 на 4та на ограничител ако ще се ми е тая и да видим дали няма да го олови а сьбраните пари ще му платим акта ако са го хванали :(:D:blink: :blink: на бас че ще са го хванали :blink::(:dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Колеги виждал съм на живо една S-класа с плексигласово покритие :(
на номера личи си много, работи само за камери които ще те щракат от ъгъл
обаче за всички останали 'кукари' и камери в коли го духаш яко по закон!!!




Тарикати мамят уличния "Биг брадър"

Всички методи нагледно!

Photoblocker spray- работи само на камери със светкавица






Лично аз не смятам че по-горните боклуци биха ви
свършили работа аз ви предлагам ето това то е 99% успеваемост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-малко са от 99% Има и такива, които не са отразени. Пък и да не забравяме и не стационарните камерки в белите автомобили :(

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако темата не баде закрита скоро се ште излезе някои които да пробвал нешто което варши работа п.п всяко нешто изработено от човека може да бъде маниполирано от човекахората крадат последни модели мерцедеси Х5 ици и всякви такива апак да не можем да се справим с едни камери винаги има начин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако темата не баде закрита скоро се ште излезе някои които да пробвал нешто което варши работа п.п всяко нешто изработено от човека може да бъде маниполирано от човекахората крадат последни модели мерцедеси Х5 ици и всякви такива апак да не можем да се справим с едни камери винаги има начин

Има начин да си седИм домА или да караме според ограниченията, до колкото е възможо !!! !!! !!! !!!П.П. Очаквам следващата тема да е от сорта "Вчера сгазих 5 годишно дете на пешеходна пътека с камери, добре че прочетох форума и си скрих номера. Възможно ли е да ме разпознаят по лицето ми на снимката? - Анкета" Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Очаквам следващата тема да е от сорта "Вчера сгазих 5 годишно дете на пешеходна пътека с камери, добре че прочетох форума и си скрих номера. Възможно ли е да ме разпознаят по лицето ми на снимката? - Анкета"

Точно това имах предвид и аз! Не мисля, че трябва да ставаме съучастници в глупостите на "рацерите".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за всички дето претендират да се спазват ограниченията:1 в града си карам савсем нормално с ограниченията никога не минавам на червено и спазвам всичко2 искам да си крия номера от камери дето ми засичат скороста заштото като ми се наложи да патувам някаде на далече кадето незнам каде са камерите и ше мина сас 120 на място кадето ограничението е 90 и ше ми испукат глоба колкото една заплата даржавата не заслужава тези парии само не ми минаваите с номера че изван градско си карате наи много с 90и пак казвам че в града си карам нормално ама изванградско настапвам кадето позволява разбира сене ма мислете за някав откачен стриит реисар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за всички дето претендират да се спазват ограниченията:1 в града си карам савсем нормално с ограниченията никога не минавам на червено и спазвам всичко2 искам да си крия номера от камери дето ми засичат скороста заштото като ми се наложи да патувам някаде на далече кадето незнам каде са камерите и ше мина сас 120 на място кадето ограничението е 90 и ше ми испукат глоба колкото една заплата даржавата не заслужава тези парии само не ми минаваите с номера че изван градско си карате наи много с 90и пак казвам че в града си карам нормално ама изванградско настапвам кадето позволява разбира сене ма мислете за някав откачен стриит реисар

Може да си караш както искаш, но споед мен законите са за да се спазват, а не да не нарушават. Точно заради такива, които не искат да си получат залуженото - глоба, фиш, лишаване от право на управление за определен срок от време - сме на такова дережде и по всичко личи, че няма светлина в тунела.А-е със здраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох преди време за 1 ново "симпатично" мастило, което за човешкото око е невидимо, но се вижда на запис от дигитална камера. 1 от спряганите приложения беше, че с него могат да пръскат платната в кината за да спрат пиратските TS релиизи на филми.Та може тези бои за номерата да са нещо от този вид.

маи това е което тарсим ако имаш повече инфо сподели че ма заинтригува това мастило

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за карането в ограничението, ама ей така от чисто любопитство ми е интересно дали наистина с фолио, плексиглас или някакви филтри можеш да си скриеш номера от камера. Първото което трябва да се разбвере тези камери какви са? При митбъстърс камерите мисля че бяха или Никон d2x или Канон 1ds . Ако трябва по някакъв начин да се действа с поляризиращ материал, който под определен ъгъл да скрие номера от камерата, то това ми се вижда много невъзможно и относително, просто защото камерите едва ли винаги са на една и съща височина и с един и същ ъгъл. С инфа червеният диод - трябва да е особено силен този диод за да успее до толкова да преекспонира изображението на номера, че да не може да се види - модерните dslr-и имат изключително добра динамика в изображението и специално в "прегорелите" пиксели, в които привидно липсва информация. Другата идея с насочване на диода към камерата, трябва да е прожектор едва ли не и много добре да се нацели камерата и момента за да има някакъв смисъл. Аз сега ще взема 2 поляризиращи филтъра и ще хвана да си поиграя с никона да видя дали ще успея да направя така че да скрия обекта зад филтрите, но силно се съмнявам да се случи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...