Jump to content
civic_blue

Проблем с оборотите.Хонда сивик 1.5 92

Recommended Posts

Здравейте, имам Хонда сивик 1.5 92г преди месец сложих газова и бях супер доволен от работата на двигателя и разхода, но преди няколко дни почна да не връща оборотите до 800 държи ги на 1200-1300. Пробвах смяна на стъпковия , но не се оправи проверих вакуумите,почистих дросела и не и не ако някои може да помогне???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди да ти настроят газовата уредба ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не ти се е прецакал някой датчик, например за въздуха?или ако си с ламбда емулатор за газта нещо да се лъже по него?помисли в тая посока. може между слагането на газовата уредба и проблема да няма нищо общо, но обикновено случайни работи няма, вероятността да е свързано с газовата по някакъв начин е голяма.при преминаване на бензин ламбда сондата превключва ли се или е твърдо на емулатор?

Редактирано от мишо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое може да влияе на стъпковия мотор? Направих експеримент като откачих буксата и оборотите се нормализираха, но със сигурност не е от него , защото го смених. А моя стария го сложихме на един приятел на хондата и работи перфектно.Газта не е със емулатор и на газ светва чека, на бензин не свети, може ли да е от компютъра. А от време на време се оправи за малко и пак почва. ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам само на бенз д15б2 и на мене ми стои така карал съм примерно 50км извънградско влизам в града и на светофарите оборотите стоят на 1200-1500 без видими причини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е във въздушния филтър смени го и нещата пак ще са ок :) и настройка на газовата след неговата смянаако не се оправи махни маркуча на вакума който регулира притока на въздух дали да е от въздуховода от подкалника или тънкия маркуч който дърпа топло от колекторните тръби би трябвало да се оправи ако ли не на майстор за почистване

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверил съм всички вакууми,почистих дросела и открих проблема ,но не знам какво го предизвиква. Клапана за празен ход вдига оборотите,но той самия е ок. Нещо го обърква ,но не мога да разбера какво.???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Нещо го обърква ,но не мога да разбера какво.???

ТПС, датчик на педала, ЕКУ - много са работите които могат да го бъркат...Както сам си казал по горе, най добре на диагностик да ходиш...Ако си от София, при Омбре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си смукача,да де е залепнал

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с d15b2, двигател и ми се скъсаха нервите на газ. При мен гаснеше като беше студена колата. Причината е следната под 60 градуса (така ми казаха) дроселовата клапа не се отваря и държи 1200-1500 оборота за да загрее явно по бързо . Обикновенните газови от винтила за газ трябва да им се сложи още една допълнителна тръбичка някъде в дясно влиза ( мога да снимам), за да взима газ или въздух ще излъжа докато температура стане 60 градуса. После трябва да се настрой празния ход при под 60 градуса с една врътка на газта и с другата да се регулира нормалната газ. OFF TOPIC: НО изненанда след това друг проблем има който не могат да ми решат още. Оказва се че във високи оборотои (около 4000) почва да смуче много въздух и колата не върви, което съответно на извън градско може да скъса нервите на човек.

Редактирано от acu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си Хондичката имаше някакъв парцал под въздушния филтер, които незнайно как се е узовал там, но след като го махнах оборотите се оправиха. При което се появи проблема който имаш ти, не искаше да върви като и подам газ и забие,ядосах се много и си купих нов филтер и си отрегулирах гаста и сега е супер не трепват оборотите и върви много само ми кажи каква ти е газта и ще ти кажа как да си я регулираш а ако ти гасне в движение се маха една джаджа за въздуха и си нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с d15b2, двигател и ми се скъсаха нервите на газ. При мен гаснеше като беше студена колата. Причината е следната под 60 градуса (така ми казаха) дроселовата клапа не се отваря и държи 1200-1500 оборота за да загрее явно по бързо . Обикновенните газови от винтила за газ трябва да им се сложи още една допълнителна тръбичка някъде в дясно влиза ( мога да снимам), за да взима газ или въздух ще излъжа докато температура стане 60 градуса. После трябва да се настрой празния ход при под 60 градуса с една врътка на газта и с другата да се регулира нормалната газ. OFF TOPIC: НО изненанда след това друг проблем има който не могат да ми решат още. Оказва се че във високи оборотои (около 4000) почва да смуче много въздух и колата не върви, което съответно на извън градско може да скъса нервите на човек.

и аз го имах сащия проблем колега.сас сащия мотор сам и ми гаснеше преди да загрее.като отидох при газаджийте дето ми я слагаха,сякаш знаеха какво са пропуснали.пуснаха ми още един маркуч кам моното и вапроса се реши

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги с газови на д15б2 искам да ви попитам имате ли следния проблем както при мене-след запалване на газ студена гасне или държи съвсем ниски обороти,докато не загрее и не се нормализират на 800.А при бензина този проблем го няма смисъл при газта все едно няма автоматичен смукач./навремето карах Типо моноинжекция там нямах проблем със смукача както на бензин така и на газ/ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колега,И аз съм така а най-вероятно и много други.и мойта психарка когато иска ги държи,когато не иска даже след форсаж гасне.подгревай я на бензин,явно "стъпковото" замръзва и прай номера :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

същия проблем имам и аз как го оправи паля на auto добре мени оборотите на място но не гасне , запаля ли само на газ дига до 800 и пада рязко на 0 2 е цетреха газта с чисто нов изпарител съм Редактирано от fenabg
цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алтернативните горива водят до алтернативни проблеми,така както няма безплатен обяд .Две хубави неща на едно място немогат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изровите някоя тема на по две три години дали очаквате и автора, след като не е написал кое какво сега да го напише.За д15бзле !!! си има тема някои трябва да я намери и сано да я прочете !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...