Jump to content
hondю

"1984" = 2010 - това е проблемът

Recommended Posts

"1984" = 2010 - това е проблемътАз съм онзи сърдит млад човек, онзи, който избра да остане в страната си, защото намери смисъл в нея. Слушах достатъчно за „онези" времена преди 1989 г., сблъсках се с голямата промяна върху раменете на баща ми, който крачеше по студения площад. После разбрах достатъчно за тоталитаризма от разказите на родителите ми и техните родители. Малко по-късно почнах да правя разлика между демокрация и тоталитаризъм, между свободата на словото и Големият брат - Всевиждащото око.Или си мислех, че правя разликата.И тъкмо отпразнувахме 20 години от Голямата промяна, и съм на път да реша, че разлика няма. Една крачка, една-единствена крачка само трябва да направи МВР, и моята неприкосновена, лична свобода ще бъде отнета.Онази свобода, заради която баща ми крачеше в студената зима. Заради която вървяха и много други. Електронната ми кореспонденция, глупостите ми във Facebook, SMS-ите и разговорите ми - сутрин, обед, вечер, нощем, призори, пролет, лято, есен и зима, ще бъдат контролирани от Големият брат, Всевиждащото око или все ми е едно от кого.Има-няма три седмици, и народните представители ще трябва окончателно да си кажат тежката дума и да осъдят съдбата на моята свобода.Предварвайки трите седмици, искам като (все още) свободен човек в свободна страна да кажа това, което мисля. Властта унижи баба ми, като не й даде 25 лв. за Коледа, защото пенсията й е 210 лв. Баба ми погледна на това с голяма усмивка и още по-голямо презрение. Ще мине без пуйка, портокали, банани, уиски, фъстъци, луканка, филета, торта и тем подобни глезотии, просто защото те не могат да заменят достойнството й. Тя е над тези неща. Ще си обуе дебелите топлинки и ще си чете книга. Пет пари няма да даде за Станишев, Доган и Царя или който там е виновен. И тях ще подмине с голяма усмивка и още по-голямо презрение. А поредните политически решения ще приеме кротко: „Всичко в историята се повтаря, запомни това от баба си".Но не е там работата.Предварвайки трите седмици, искам като свободен човек в свободна държава да заявя, че вали сняг, защото е зима и защото това е нормално. Не е нормално обикновеният човек, който трябва да отиде на работа, за да храни семейството си, да се тътри с часове по заледени пътища, километрични опашки и между снегорини, които "чистят" с вдигнати гребла. Не е нормално и да приема всичко това с иронична усмивка и тиха псувня. Защото, както беше казал един психолог, апатията е най-яркият знак за социалната депресия, обхванала обществото.Но не е там работата.Предварвайки трите седмици, искам като свободен човек в свободна страна да заявя, че изобщо не ме интересува някакъв си тип Гейзо ли, Мейзо ли - все тая - бил в Германия или не бил в Германия, пък не бил минал границата със Сърбия, пък поседял малко в ничия земя. Хич даже не ме интересува Маймуната, Бизона, Дебелия, Слабия, Червото, Гущера, Червея, Охлюва и не знам кой си какво и що. Все ми е тая кои са. Те са проблем на МВР, но МВР да не го решава, отнемайки свободата ми.Но не е там проблемът.Предварвайки трите седмици, искам като свободен човек в свободна страна да заявя: Когато (ако) Народното събрание одобри окончателно промените в Закона за електронните съобщения, никога повече в чат-а или в телефонните си разговори няма да кажа, че властта е силна на думи и слаба на действия, няма да критикувам и да казвам мнението си на висок глас.Или НЕ - ще го правя и ще го правя още по-ожесточено, за да има смисъл оная зима преди 20 години. Ако трябва, пак ще застана върху раменете на баща ми, за да извикам отвисоко, че СИ ИСКАМ СВОБОДАТА.Защото, ако ми Я отнемат, тогава малкия камък от Берлинската стена, отчупен от родителите ми, ще престане да бъде реликва и ще се превърне в сувенир.Предварвайки трите седмици, искам ВСЕ ОЩЕ като свободен човек в свободна страна да заявя, че съм много ядосана. Доскоро се гордеех, че съм живяла твърде малко в „ония" времена, за да ги помня отчетливо и да усещам пораженията им.Сега не се гордея с действителността.Сега съм един млад сърдит човек, който не желае службите да знаят на кого какво съм писала, какви контакти имам и кога с кого общувам. И оправданието, че така МВР ще работи ефективно, не върви. Не желая никой да наблюдава живота ми. Така разбирам свободата.Да, точно така.На 4 юли 1776 г. в Декларацията за независимостта американските губернатори заявяват: „Всички хора са създадени равни, а техният създател ги е дарил с някои неотнемаеми права, измежду които правото на живот, на свобода и на стремеж към щастие".През 1879 г. е гласувана Търновската конституция, чийто чл. 77 гласи: „Частни писма и частни телеграфически депеши съставят тайна и се броят неприкосновени. Отговорността на длъжностните лица за нарушение тайната на писма и депеши ще се определи по особен закон".В Конституцията на Република България от 1991 г. пише: „Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име". (Чл. 32.)И още: „Свободата и тайната на кореспонденцията и на другите съобщения са неприкосновени". (чл.34.)Затова предколедно се ужасявам, че в 2010 г. всичко това може да бъде загърбено, зачеркнато, пренебрегнато и неглижирано, за да се върнем към оная фикционална (и не съвсем) Джордж-Оруелова "1984" година.Защото там пише: „Войната е мир. Свободата е робство. Невежеството е сила".Е в това всъщност е проблемът.Автор: Деа МаноловаИзточник: dariknews.bghttp://dariknews.bg/view_article.php?article_id=455746

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил само:

„Всичко в историята се повтаря, запомни това от баба си".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще си остане една мечта ,в тая държава на абсурдите ,да се промени нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Свободата, Санчо, е на върха на копието" :DMигел де Сервантес - "Дон Кихот Де ла Манча"-1605г. - цитат.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Свободата, Санчо, е на върха на копието" :DMигел де Сервантес - "Дон Кихот Де ла Манча"-1605г. - цитат.

Салама, Санчо...който ти така лекомислено режеш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Салама, Санчо...който ти така лекомислено режеш :D

И продължението....„Свободата, Санчо, е едно от най-ценните блага, с които небесата даряват хората. С нея не могат да се сравнят нито съкровищата, които крие земята, нито тези, които таи морето. За свободата, както и за честта, може и трябва да се жертва животът и обратно, лишаването от свобода е най-голямото зло, което може да сполети човека. Казвам ти го, Санчо, защото ти видя пиршествата и изобилието, на които се радвахме в замъка, който преди малко напуснахме. Е добре, сред онези вкусни ястия и ледени напитки на мене ми се струваше, че се измъчвам от глад, защото не им се наслаждавах свободно, както бих им се наслаждавал, ако те бяха мои. Задълженията да се отплатиш за направените ти благодеяния и милости са вериги, които пречат на духа да бъде свободен.“ :DТрябва да има някакъв ред, а тя Свободата е просто едно чувство, всеки избира дали да го усеща или не... :D Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата мисля, че Деа Манолова силно хиперболизира и драматизира нещата.

Навремето също много народ скачаше срещу достъпа на МВР до GSM-те ни, но това не ни отне свободата.

Всички даваме за пример европейските държави, но не забравяйте че всички до една са полицейски, както

и USA!

Свободата е относително нещо и не желая свобода при която разни партийни кръгове ще ни крадат, полицейски шефове ще

покровителствуват орг.престъпност, ще ни грабят трезорите, отвличат децата и т.н.!

Много по-добре е да има контрол и правила.

Пък тая кокошка Дея като не и харесва в БГ, да се изнесе някъде където няма да и четат писмата и чата!

Кой ли се интересува от нейната поща, освен ако не работи против държавата си или е вид престъпник.

 

 

Комуниста е най-вредното явление в цялата вселена.

Както каза и премиера "комуниста и в Сахара да го пуснеш, след 10г. ще има дефицит на пясък" :D:D Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво си видял ти ,колега,че дрънкаш тука глупости,с какви трудности си се сблъсквал през ЖИВОТА,или само по разказите на баща си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех хубаво есе :D

Има-няма три седмици, и народните представители ще трябва окончателно да си кажат тежката дума и да осъдят съдбата на моята свобода.

И след 3 седмици някой вече ще може да и чете мейлите до леля и Минка а досега не можеше :D

Предварвайки трите седмици, искам като свободен човек в свободна страна да заявя, че изобщо не ме интересува някакъв си тип Гейзо ли, Мейзо ли - все тая - бил в Германия или не бил в Германия, пък не бил минал границата със Сърбия, пък поседял малко в ничия земя. Хич даже не ме интересува Маймуната, Бизона, Дебелия, Слабия, Червото, Гущера, Червея, Охлюва и не знам кой си какво и що. Все ми е тая кои са. Те са проблем на МВР, но МВР да не го решава, отнемайки свободата ми.

Журналистите са като фурнаджийски лопати - Гейзо и Мейзо като не ги хващат, защо не ги хващат, като ги хванат по цял ден само туй слушаме, ама иначе не ги интересува...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме ебе щото като ми четат мейла и разберат че свалям друга жена и после ще ме изнудват до без край и ще го духам яко, но пък ако някой ченге ми даде разпечатка на мейла на съседа веднага ще го изнудя да ми купи нова скоба за шарнири. Дано да ми отнемат всичко че най накрая да се почувствам свободен, постоянно съм напрегнат покрай собственноста ми. Ще излезя на улицата от кратери и ще играя чилик и хич не ме бърка сътелита дето ще види кой номер цървули нося че да ги произведе в Китай за да ми ги продаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се шашнах в първия момент, когато чух новината. Въобще не тръгнах да политизирам нещата в глава си, ама е си е нарушение на свободата, която уж ни е гарантирана. Сигурно супер много хора ще си кажат "какво толкова, ще ми четат простотиите, дето си пиша във Фейсбук, майспейс и ще видят какво гледам в ютуб ... " , ама не е точно така. Ще видят също колко мп3-та сваляте, кои филми теглите и как нарушавате правата за копиране, ама за лична употреба било ... некомерсиално и така нататък, в САЩ вече има осъдени, защото са си смъквали мп3ки да си ги слушат .Също така не виждам какво право има някой да ми чете личната кореспонденция, в името на залавянето на някакви си престъпници, които ако решат да се скрият ще успеят. Интересно ми е какво ще направят нашите хора от МВР и ISP-тата, ако си прекарам един ipv6 тунел с яко крипитрано vpn-че.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България никога нищо не се е променяло..мошенниците..крадците..бандитите.са в пъти по-вече от добросъвестните граждани...и най лошото е че горе-споменатата помия ни управлява..България е красива държава...но средностатистическия гражданин..този който плаща данъци..този който изкарва парите си с двете си ръце,този човек винаги ще живее,ако това може да се нарече живот..по скоро ще се опитва да съществува..за сметка на една долна сган..наричаща се политически елит.Честно казано..не искам да живея в тази подобие на държава,и най-вероятно много млади и не толкова млади хора са склонни да опитат късмета си в наистина някоя "бяла държава"..жалко е че държавата ни загива. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Както каза и премиера "комуниста и в Сахара да го пуснеш, след 10г. ще има дефицит на пясък" :D:D

Кой премиер? Този който пазеше Тодор Живков ли? Който апропо бил:

Комуниста е най-вредното явление в цялата вселена.

П.С. Момчета Коледа е. Пържолите ще изстинат. Ракията ще се стопли. Сега в една държава малко по-назапад от Калотина. В Германия има подадена жалба именно срещу това. И не само в техният съд ами и в Европейския съд за правата на човека. А там първоначалните мнения са че ще го забранят тотатлното следене.П.П.С. Знате ли че в най-полицейската "държава" на свете САЩ предплатените SIM карти не се регистрират, а и не само там. П.П.П.С. Весела Коледа и наздраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Darius го е казал,а за хамериканците за да не им се регистрират картите значи имат нужната техника и не им е нужно ,една държава винаги е полицеиска - които си мисли различно е прекалено голям наивник.Мен просто не ме интересува,и не виждам нищо лошо в това - които има какво да крие да му мисли - винаги се намира начин.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам за какво трябва да се притесняваме, този закон дори да го приемат дупедатите е противоконституционен така, че Конститунционния Съд ще го отмени ако не обжавлване в Европа до дупка и :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф....ебаси кретенското изявление...как МВР ще подслушват и следят 7 милиона души? Никаква свобода не ни е отнета...ако си престъпник или нарко дилър тогава ти е отнета свободата защото ще се подслушват само хора за които има някаква информация,че се занимават с противозаконни дейности!Бъдете спокойни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа е чули и недоразбрали и вдигат пашпалигата... Кой ще подслушва? Кого? За това си има закон за СРС. Там става подслушването. А тука иде реч за логове кой кога с кого е водил разговор и по кое време. Сега ревем за ограничени свободи (уж!), ама ако отвлекат детето ни и не знаем кой GSM е бил в района и с кого е комуникирал, както и на кого се води, тогава ще ни е до рев. От доста време чувам оплаквания, че полицията не разкривала кражбите на GSM-и. Е как ще ги разкрие, когато от операторите не им предоставят кой IMEI с какъв SIM се ползва?От друга страна не ми пука дали някой ще ме проверява с кого и къде съм говорил. Нямам нищо скрито покрито. Ама който има ръчка въглените.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свободата е такова илюзорно понятие че явно не се замисляте щом си мислите че я отнемат.И без това я нямаме....

Редактирано от KATANA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Тоя закон не ме притеснява.те и до сега си правеха квото си искат.два примера:1-миналата година на един френд по погрешка му палнаха колата и апартамента и ченгетата му извадили снимка на бившата и двта му номера на теловете,като единия е на ваучер.а него си го палнаха по погрешка.2-скоро при акция фанаха един с 2 кила джоис.докато ходехме заедно на курс и не подозирах с какво се занимава ми пръщеше и моя тел и ми ровиха 3 пъти в колата за наркотици.а ние само пътувахме заедно.ЕБАТИ СВОБОДАТА:)!:D!:D!!

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли нещо греша. Защото ми се струва, че този закон изобщо не дава право на МВР да ви следи Фейсбук, чатовета и интернет похожденията. Този закон дава достъп до разпечатките на мобилните оператори, това, което и без това пощальона оставя на купчина на входа на блока, там където пише единствено на кои номера е звъняно и е пращан смс. И МВР може да провери единствено дали измежду смс-те към любовницата от този номер случайно не е изпращан и смс към близък на отвлечен, смс, в който може би пише "Остави половин милион в сив сак на пейката на гарата". МВР ще има достъп до тези данни, сами при основателни съмнения за нарушение на закона, както е и със СРС - да не би като има Закон за СРС от МВР да са почнали да ви подслушват докато говорите на любовницата си. Интересно, дали някой вярва, че в интернет може да има конфиденциалност със или без закон за достъп...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф....ебаси кретенското изявление...как МВР ще подслушват и следят 7 милиона души? Никаква свобода не ни е отнета...ако си престъпник или нарко дилър тогава ти е отнета свободата защото ще се подслушват само хора за които има някаква информация,че се занимават с противозаконни дейности!Бъдете спокойни!

Цялата работа е чули и недоразбрали и вдигат пашпалигата... Кой ще подслушва? Кого? За това си има закон за СРС. Там става подслушването. А тука иде реч за логове кой кога с кого е водил разговор и по кое време. Сега ревем за ограничени свободи (уж!), ама ако отвлекат детето ни и не знаем кой GSM е бил в района и с кого е комуникирал, както и на кого се води, тогава ще ни е до рев. От доста време чувам оплаквания, че полицията не разкривала кражбите на GSM-и. Е как ще ги разкрие, когато от операторите не им предоставят кой IMEI с какъв SIM се ползва?От друга страна не ми пука дали някой ще ме проверява с кого и къде съм говорил. Нямам нищо скрито покрито. Ама който има ръчка въглените.

+1 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛордВетинари, ти забравяш май, че конституционния съд отново е на държавна сигурност с всичките съдии и прочее.п.с.И най-силната фирма е по-слаба от най-слабата държава.п.с.2.Единственото нещо по-силно от една държава това е народа.-------------------------------->от където следва, че единственото нещо, което може да свали червената руска мафия от властта, бизнеса и всички доходоносни сектори, е НАРОДА.От където пък следва, че това е невъзможно и ще ни управляват още има няма няколко века :huh::):D

Даааааа Най-лошото му на това ти изказване е , че е 100% вярно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спамер, ще се отървем от държавна сигурност, когато позамре расизма в щатите и правителството на ЮАР слезе от дърветата ...кви са тия теми, кви са тия глупости :huh: изхабих ценно време за да чета на няква неграмотна патка есетата и после цяла тема пълна с бисери :D .. ако сметнем сметнем колко човекочаса са заминали в четене на тая дезинформация, тая трябва да я затворят за нанасяне на финансови щети в особенно големи размери ... де'а и Маноловата ... какво ще ви прочетата ? на 100К Българи, които са денонощно пред монитора, ще им четат всичките криптирани съобщения ? шшш ... я се освестете малко :) айде малко се поохладете, и успокойте, че стана като с торентите ... да бяхме държава, да ни спрат .. ама ние сме стадо и не могат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изхабих ценно време за да чета на няква неграмотна патка есетата................................

:huh::D

какво ще ви прочетат ? на 100К Българи, които са денонощно пред монитора, ще им четат всичките криптирани съобщения ? шшш ... я се освестете малко :)

И аз това се чудя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб ти се губи едно "i" в последната дума от подписа.

Всъщност, правописните грешки са две, но не мога да ги редактирам, понеже максималната дължина на подписа, вече е по-малка от текста, който искам да редактирам. :) хора със фантазия сте - ще се сетите какво се е опитал да каже човечеца :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста хора живеят с мисълта за утрешния ден. Проблема е, че те мислят само за утрешния ден. Има и други които гледат напред в бъдещето. Някой за нищо не мислят. Животът е измерение в което, не всички са на правилната страна. В един роман на Оруел „1984” за които самия той казва:-„Да знаеш и да не знаеш, да мислиш за пълна истинност докато произнасяш внимателно конструирани лъжи, да поддържаш едновременно две мнения, знаейки, че те си противоречат, вярвайки и в двете". Тук става следното, имаше едно време вечен въпрос от учителя ми по литература „- Какво е искал да каже автора?” Преполагам още го задават, та да погледнем и да разтълкуваме по – горното. Ако някой е чел книгата може би, ще може да си отговори, но навярно неговото тълкуване ще е предубедено и повлияно от романа. Идеята да подържаш две истини, сама по – себе си е абсурдна, защото истината не може да има две лица. То е само едно и неговата друга страна е лъжата. Или неистинноста. Ако ние не знаем, кое е правилно обикновено се допитваме до знаещи хора, но тук не е така. Няма значение какво правим, как го мислим, как говорим, всичко е грешно. Грешно е всяко наше движение поради факта, че има две мнения по въпроса. Може да е лошо, може да е добро – кое е вярното? Добро е за едни, а лошо за други. Всеки наш жест, наша мисъл е съвкупност от действия, които някой си мисли, че трябва да бъдат следени поради факта, че могат да бъдат грешни. И ние се питаме кои определя това? Моралните норми, законите, каноните. Как да конструираме действие, което да не е лъжа? Като лъжем ли? Защото ако изречем лъжа в един момент може да се окаже истина. И да сме на правилната страна. Парадокса на времето ни е, че живеем прекалено сложно и забравяме простите неща. Всички забравиха това и министерството на мира което се занимва с войните, и министерството на любовта което се занимава с мъченията. Майтап. Затова висички ние, трябва да живеем наблюдавани, за да не казваме истини. Казвайки истината ти се обричаш да бъдеш следен, да ти се подслушва телефона, да те снимат където пожелаят. Ако двадесет и една години ние не бяхме управлявани от гнусни, арогантни и в голямата си част хора с ниска интелигентност, ние нямаше да имаме никакваи притеснения да дадем власта да ни подслушват и наблюдават свободно. Но докато има две истини, две мнения и въпреки всичко те да вярват в това, не трябва и не бива това да се случва. Ние не вярваме в себе си, не вярваме в хората които ни управляват, не вярваме в държавата. Дотам паднахме, че да се кланяме на идоли с неясно съдържание. И ако „1984” е измислен свят от книга, която направи Оруел милионер, то настоящето ако се случи това, е проектирано да направи милионери тези които прилагат наученото от нея. Аз не съм съгласен.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не те пита дали си съгласен или не!Ти гласува ли?А по времето на комунизма нямаше даже закон колега, а всичко се слушаше и знаеше.А тоя Оруел, комунистите го използваха да пропагандират колко изгнил е капитализма идо какво ще доведе света.Според теб са били прави.Никой не може да те слуша и да ти чете пощата он лайн, кой трябва да го обясни най-после.Мвр няма такъв ресурс.Те си слушат бандюгите дето мобилните оператори прикриваха.Незнайно защо?Май някой живее в матрицата, биг брадър или незнам какви си измислени хамерикански филми.Треперете, слушат ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колега какво има общо моето гласуване с тоя закон. Това си е моя, ама само моя работа. В никакъв случай твоя. Ясно. Не е въпроса дали МВР има ресурс, а дали има нужда от такъв закон. Защото това е първата стъпка. Втората е чипове в нас. Не знам ти в коя матрица си, но това е нарушение на конституцията. И този закон има право да се приеме след промяната и, но за това трябва Велико Народно Събрание и тн. и тн. Но на кой му пука за конституцията. Навремето всички царе от Фердинанд до сегашния Симеон го правеха най-безсрамно. Министър председателите и те. От Малинов до Станишев, сега вече и Борисов се включва. Ние също не мислим, че ще почнат да ни следят всички, но принципите са принципи и законите са закони. Затова когато ти се съгласяваш с това, пристъпваш свойте права за свобода и нашите закони. Бедни ми бедни шпионино...п.с Американски филми не гледам - почти, предпочитам европейско кино.Неприятно е когато не виждаш по- далеч от носа си, особено ако е къс.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, никой тук не се заблуждава, че стремежът на полицията към тези данни цели борба с престъпността и защита на сигурността на гражданите, особено в България. Е, ще има няколко PR акции от време на време в подкрепа на такава теза и до там. Целите са съвсем други и това трябва да е ясно на всеки, поне с малко мозък в главата си.Относно Конституцията, подозирам, че не е далеч моментът в който ще се повдигне въпрос за промяната и.Лошото е, че като гледам как нихилистично се отнася така нареченото общество ме обзема песимизъм ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е ако ви отвлекат или ви прехвърлят апартамента и се намерите на улицата, ква песен ще пеете, "Мвр не си върши работата" ще са ви първите думи.Ами не им пречете с вашите измислени права и свободи, които са жалки думи и илюзии!Никога не е имало такива права за които говорите, а свободи най-малко!Само ще цитирам:

Спамер, ще се отървем от държавна сигурност, когато позамре расизма в щатите и правителството на ЮАР слезе от дърветата ...кви са тия теми, кви са тия глупости :) изхабих ценно време за да чета на няква неграмотна патка есетата и после цяла тема пълна с бисери :drunk: .. ако сметнем сметнем колко човекочаса са заминали в четене на тая дезинформация, тая трябва да я затворят за нанасяне на финансови щети в особенно големи размери ... де'а и Маноловата ... какво ще ви прочетата ? на 100К Българи, които са денонощно пред монитора, ще им четат всичките криптирани съобщения ? шшш ... я се освестете малко :fun: айде малко се поохладете, и успокойте, че стана като с торентите ... да бяхме държава, да ни спрат .. ама ние сме стадо и не могат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте уважения към теб Дариус и към Лукчо, но Вие въобще не вниквате в същината на проблема. Гледате отгоре като, че ближите сладолед. Много ясно, че няма възможност да се следят всички - поне не и на този етап. Въпроса е принципен, че посредством този закон ще може да се подслушва всеки, по всяко време без разрешение. Мислите ли, че тези хора които осъществяват това ще са почтени. Смятате ли, че няма да има хора които да злоупотребяват с информацията и не на последно място смятате ли, че някой няма да плаща за тази информация и корупцията в тази сфера няма да се увеличи. Стига ни един Бойко дето говори иронично, че "МВР не си върши работата" и след това почва да обеснява колко са добри. Има и свестни хора там ама са малко, повечето са хора с изкривено светоусещане и недостатъчно самочувствие. Но за това в голяма част не са виновни те а системата, която ги навря в ъгъла.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ти в коя матрица си, но това е нарушение на конституцията. И този закон има право да се приеме след промяната и, но за това трябва Велико Народно Събрание

Извинявай, че ти противореча, знам, че не обичаш чуждото мнение, когато не съвпада с твоето, но... за промяната на Конституцията не е необходимо ВНС, такова се свиква не за промяна, а за нова Конституция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е принципен, че посредством този закон ще може да се подслушва всеки, по всяко време без разрешение. Мислите ли, че тези хора които осъществяват това ще са почтени. Смятате ли, че няма да има хора които да злоупотребяват с информацията и не на последно място смятате ли, че някой няма да плаща за тази информация и корупцията в тази сфера няма да се увеличи.

Да така е, но винаги е било така, повярвай ми!И през комунизма беше така и сега пак е така.Злоупотребите са спътник.

Няма власт без корупция.

Ако си интересен за службите, със или без закон ще те слушат.

Те затова са служби, да знаят и те, повярвай ми знаят всичко, без изключение.

И за наглите знаеха, но чакаха някой да даде заповед да ги хванат.

Подценявайки полицията, престъпниците влизат в капана.

 

В целия свят най-развитите и демократични са полицеските държави.Примери много.

На УСА навремето са казвали, новият и свободен свят, ама колко индианци и бели заселници са избити?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Който е готов да жертва свободата си за сигурност, не заслужава нито свобода, нито сигурност- Дж. Вашингтон (мисля)

Не слагам кавички, защото не съм сигурен в точността на цитата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам тука колко хора има дето говорят без да знаят за какво иде реч направо ми се плаче , абе 20 години на вас не ви ли писна да гледате едно и също ,които кадето хване другиа да си го шляпка както му доде и да е безнаказано ! Гледаите малко четете хората си вършат работата , а на вас свобода ви липсва ,е че на които му липсва свобода в бг да отиде в германия малко да види кво е свобода по тяхните стандарти :( и след някои друг ден ще си тарси пак старато бг ..... Пример мои приател в берлин има 2 магазина за плодове ,навремето си купи мерцедес 500сл на следващиа ден му затвориха двата магазина за ревизия от каде има пари за тая кола , според вас дето не ви стига свободата в бг ,това може ли да се случи за 1 ден ,Оставете ги хората опитват се да ни направят хора и да ни вкарат малко в патя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....но за това трябва Велико Народно Събрание

Извинявай, че ти противореча, знам, че не обичаш чуждото мнение, когато не съвпада с твоето, но... за промяната на Конституцията не е необходимо ВНС, такова се свиква не за промяна, а за нова Конституция.

 

Да прав си, трябват 3/4 от гласовете или минимум 180 депутата. Но специално този закон, които трябва да се приеме и нарушава конституцията е от компетенциите на ВНС. Защото в закона пише, че само ВНС може да променя конституцията, ако тя се отнася до свободите и правата на гражданите, териториални граници и т.н и т.н. Дребни промени могат да се правят, но това не е от тях. Така, че пак четете евангелието като дявола.

Аз винаги се вслушвам в чуждото мнение. Но това не означава, че трябва да го приема.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ше става големия биг брадър!По света Държавите си имат мафия,в България Мафията си има Държава:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...