Jump to content
K1r1L

ксенони какви да сложа ?h ?

Recommended Posts

Знам че преди време имаше подобна тема ,но тогава хората нямаха :D толкова наблюдения върху ксеноните .Интересувам се какви да сложа на ангелските очи 5000к 6000к 8000к ? (h7)кои вид ще светят наи добре в момента съм (почти като "сляп" вечер)аз съм се спрял на 6000k 50 вата, но да чуя и други мнения :D

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12000К :D ако ще свети поне да е качествено

Публикувано изображение

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12000к качествено? хъх.... :D

Препоръчвам 5000к, най близко до бялото е, и свети повече от 12000к.

 

Публикувано изображение

 

http://www.delonixradar.com.au/hid-xenon/colour-chart.php

http://forum.fiatpandaclub.nl/viewtopic.php?f=41&t=6329

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така е :D 4200к пройзвежда най много светлина но пък 12000 свети брутално

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не разбрах сега с ксенон ли си? Да ти кажа че съм виждал на живо 50 и 35 вата и разликата на повечето производители е предимно в цифрата. Относно цветовата температура, ако държиш да имаш синкав оттенък слагай 5000 или 6000 К, но ако държиш на по голям интензитет и по фабричен изглед аз ти препоръчвам 4300 К на филипс. Не знам дали някой е обърнал внимание, но китайските крушки имат неприятното свойство да си променят цвета с времето. При Филипс се твърди че това не се случва.А пък от 12000 К моите габарити са малко по силни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4200к съвсем леко жълтее. От това което четох и се рових като купувах моите се оказа, че най-добрият избор ако искаш да ти е светло а не гъзарско е 5000к или 6000к. 5000к светят чисто бяло, а моите 6000к имат съвсем лек синкав оттенък. Всичко нагоре няма да ти помогне да виждаш по-добре , а само да изглеждаш по-добре. Синият цвят много се поглъща от околната среда и при влажно време. Изглежда добре, но не свети добре. Така, че ако не искаш да дадеш 150лв и да продължиш да си сляп нощем бягай далеч от светлини с над 6000к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 4300 и 6000К е най - удачния вариант! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам ксенон :cool: с обикновенни крушки съм 55 ватасложих 100 ватови за проба никаква разлика от тези с 55 !:thumbs:за това се насочих към ксенони и то 50 вата (уж за да се по силни !)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 100в рискуваш да изгориш нещо. По добре на Osram Night Braker ако ще са с нажежаема жичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можели да сменя 35 ватови ксенон крушки с 50 ватови баластите ще остискат ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай пред вид, че 50 ватовите си греят доста. Трябва да си сигурен в качеството на фаровете за да ги сложиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и на двете коли съм с ксенон на едната е 8000К на другата е 6000К по доволен съм (в смисъл по добре се вижда)от 6000Ктова е мнението ми от 2г опит с ксенонапс и двата ксенона са 35в и светят много добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кире сложи си 5000 той е най- добър защото е наистина естествено бял ,а по добре от бялата светлина няма .Другия вариянт е модела 6000 с който аз карам на джипа знаеш че е много як и има една лека синкава светлина.За по голямо температурно число не се хващай защото температурното число означава какъв цвят ще ти свети ксенона ,а всичко над 6000 почва да излъчва по малко светлина във видимия спектър ,затова и 12 000 свети далеч по малко от 5000 .А относно 35 и 55вата и аз няма наблюдение всички които съм взимал е 6000 и 8000,ако имаше 5000 щеше и аз да карам с него но имаше 4300/а той жълтее особено ако е Н4 крушка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 100в рискуваш да изгориш нещо. По добре на Osram Night Braker ако ще са с нажежаема жичка.

Колега да ти кажа честно много е относителна работата,защото аз преди на прелюда карах с крушка рали 100в на хела мисля че беше/забранени са за стрийт ,само за офроуд и рали състезания/ и нямаш никакви проблеми хем карах с 2те светлини дълга и къса едновременно включени за къса светлина само бях забил фара надоло да не им свети много на хората /прелюда е с отделни крушки за дълги и къси но тази на късата светлина е Н4 така че може да се модифицира да светят и 2те светлини / Нито фара ми се развали /непотъмня/ нито ми изгоря инсталацията а дефакто не 100в а 2те светлини като са включени ставаше 190в. така че ако всичко ти е изправно няма проблеми да си кара със 100в. Редактирано от JeepersИЗГОНЕН от форума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави за силата на светлината, че намалява с увеличаването на келвините, но според мен слагай цвета, който на теб ти харесва. Дори 12000 к свети доста повече от халогенна крушка, така че не виждам проблема. Аз съм с 8000 к и трябва да ви кажа, че при абсолютен мрак и включен ксенон 8000 к на късите, включвам и изключвам последователно няколко пъти фаровете за мъгла, които са осрам найтбрейкър, т.е едни от най-добрите халогенни крушки и разлика никаква в осветяването не забелязах. Сега при гъста мъгла не знам как ще е, може и да има разлика незнам. Това което искам да кажа е, че ксенона дори и 8000 - 12000 к свети достатъчно силно, че да не се притеснява някой дали ще се вижда добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отново имам въпрос свързан с ксенона м) ПРИ МЪгла как се вижда ????????? :thumbs::cool::D:lol::P:lol: за момента нещата явно клонят към 5000 или в по лошия случаи 6000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариянт за мъгла са 4300к но и 5000к пак се вижда добре аз съм със такива и съм доволен като си представиш че съм и малко зле с очите след работа кофтито на ангелските очи с ксенон е че доста е разпръсната светлината настрани не е фокусирана добре заради малко по-дългите крушки на ксенона но аз съм ги свалил надолу и не заслепявам пробвано е с кола пред мен и срещу мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай 5000К и ще прогледнеш(личен опит),пък и гъзарски вид ще придобие Хондичката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам ксенон от около месец. скоро не е имало мъгла, за да тествам как се вижда ( с 4300 съм) но светлината е добра. А това за разсейването - ако не спестим 10 лв и отидем на реглаж фарове - проблеми няма. до сега никой не ми е присветнал че го заслепявам. карам по-често нощем и почти всяка вечер минавам покрай една патрулка в дружба - ако заслепявах до сега да са ме спрели поне 1 път...Наистина, както казаха колегите, по-ниската температура е за предпочитане. А относно мощността - 35 вата са напълно достатъчни. 55 вата доколкото знам е забранен ксенон. В България се продава, но и затова има хора по пътя, които заслепяват останалите (и заради нерегулирани фарове естествено). В другите страни хората следят за такива работи, и не дай си боже излезеш с колата зад граница, веднага ще отнесеш някоя глоба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На рекса е 6000К свети добре, така че според мен избирай 5000К или 6000К, а на купето като сложих осрам +90% направо прогледнах спрямо оригиналните, които са на ангелските очи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще си взема 4300К ,доста съм чел и това е най-близко до дневната светлина ,а бялото в сняг може малко да пречи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 5000К,но повече ми харесват 6000К.тези цветове са най-близки до бялото.Това е от мен :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 5000К,но повече ми харесват 6000К.тези цветове са най-близки до бялото.Това е от мен :ranting:

Именно, и аз така мисля, че тези са наи - добре, другите жълтеят или синеят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата седмица си сложих на 5000К и съм много доволен.И аз така доста питах приятели,които карат с 4300,5000 и 6000 и всички ми казаха или 4300 или 5000К.6000К нещо не ми допадна това,че синее,докато при 5000К е бяло и нямаш проблеми.Поздрави:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мъгла, дъжд, мокър асфалт, колкото по"жълт" е цвета толкова по-добре.

4300 и 5000 са най-близо до слънчевата светлина като спектър.

Всичко нагоре свети по-добре само пред дискотека :)

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвейте,понеже и аз се интересувам от ксенони, дали бихте ми препоръчали някоя марка и сервиз в който монтират? аз съм от София! :)п.с. някой дали може да ми разясни кво трябва да означава H1,H2 и т.н. :):P

Редактирано от Мария Илиева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5000k Така мисля аз ... най- добре се вижда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. И аз ще си купувам ксенон ,но искам да чуя мнения за към който съм се ориентирал това са снимки на ксенона, китайски е Х4 би-ксенон 6000К. Един приятел има такъв от година и свети доста здраво на пасат 2ка не му е създавал никакви проблеми. Имате ли наблюдения http://skoda.snimka.bg/automobiles/xenon.331888.10090887

Редактирано от respawn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 1ви път чувам някой да се оплаква от 5000К че му жълтееаз залагам твърдо на 4300, което пак е по-бяло от доста белите найтбрейкъри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята препоръка е 6000 на пътя се вижда перфектно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо заставам зад Магнум (в добрия смисъл на думата :lol: ). 4300 К, но на доказал се производител от сорта на Филипс или Осрам. Светлината си е бяла, на тези, на които им жълтее да престанат да го сравняват с 6000 К и на горе китайски ксенон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак едно въпросче примерно: решавам взимам 4300 и карам си с него и искам да сложакрушки примерно 6000к ? ще стане ли ? само от крушките ли зависи или от още нещо друго, мисълта ми е такава купувам 4300 и (2-е крушки на 6000к резервни) ако е възможно !

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става без проблем, само крушките са виновни за температурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: благодаря за отговора :lol: още въпросчета на 50 ватовия може ли да се сложи 35 вата крушка ?! Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това което съм виждал и съм прочел за ксенона най добрата светлина е 4300К отам всички останали имат максимум загуба на светлина до 20% която с човешкото око не се осеща кой знае каква разлика. Вече всеки си преценява какво иска да слага. Ако искаш да има цветност бягаш на по високо К ако искаш бяла светлина 4300К - 5000К макс отам на горе са цветни. Това е от мен дано съм бил полезен. Но каквото и да сложиш ще свети милион пъти по добре от нормални кружки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@K1r1L - Идеята на връзката беше, че щом не може на 35W бaласт да се сложи 50 крушка, значи може и на 50W баласт да има вероятност да не става 35W крушка.Връзката е само за ориентир, а вече някой 100% сигурен може да потвърди или отхвърли информацията.Ако разсъждаваме по логика би трябвало да може на 50W баласт да се сложи 35W крушка.Това при положение,че работните напрежения са еднакви при 35 и 50 ватовите баласти.Остава въпроса и с конекторите дали са еднакви на 35 и 50 ватовите комплекти.На две коли вече си сложих ксенон 6000К, но е 35 вата.50 ватов комплект не съм виждал как изглежда и незнам дали са еднакви конекторите.Ето тук открих някаква връзка от алфа-ромео форума ЦЪК .Цялата тема ЦЪК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...