Jump to content
mitaka_t

Зимни гуми: Debica Frigo 2 Vs. Maloya Cresta 220 Vs. Maloya Cresta300

Recommended Posts

Здравейте колеги,

зимата наближава и... май трябва да се мисли вече за зимни гуми. Нямам такива за Accord-а и ще трябва да взимам.

Прегледах какви теми има, но... не открих нищо конкретно, което да ми е от полза.

Ситуацията е такава, че... там откъдето ще си купя гумите, предлагат само DEBICA и MALOYA. А аз ще ги взема с 25% отстъпка, т.е. плащам 3бр., взимам 4бр. С оглед на намалението, което мога да ползвам, това е крайния ми вариант откъм марки.

Искам да Ви попитам за впечатления и съвети относно тези марки и модели:

1. DEBICA FRIGO 2

2. MALOYA CRESTA 200

3. MALOYA CRESTA 300

 

Става въпрос за НОВИ гуми. Много ще съм благодарен на всеки който е карал с някой от тези модели да сподели впечатления и да даде съвет, а ако може да направи сравнение между тях ще е още по-добре.

Моля Ви за мнения и съвети само за посочените гуми. Не ме интересуват мнения, впечатления, съвети и препоръки относно други марки и модели гуми. Не ме интересуват и коментари относно цени - за дадени пари, какво друго мога да си взема, за малко повече какво по-добро и т.н. Интересува ме посочените гуми как се "представят като гуми".

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3-4 години съм карал Дебиса Фриго,само 1 сезон, защото се заблеях и ми се наложи спешно да отида до морето през април със тях -опекох ги.Впечетленията ми са отлични голфа :) се държеше добре на сняг .Успех с избора

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фриго 2, мисля, ще им е дебютът, тази зима. С Фриго (1 де факто) съм карал 1 зима и 1 лято(после продадох колата с тях). За времето което съм ги ползвал съм изключително доволен. Много добра странична устойчивост, износоустойчивост, добре се държат и при ускорение/спиране. Не се изпекоха лятото, въпреки, че колата стоеше само на слънце, си запазиха качествата. Спрямо Гиславед нещоси фрост 3 са ДОСТА по-добри, нищо че са в един ценови клас.Извод: Понеже се излъгах миналата зима да си купя горепосоченият Гиславед, сега ще си взема едни Дебици Фриго 2, че да съм спокоен на пътя...П.С. Debica Frigo - рулз :D

Редактирано от LAMER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо за дебюта не съм сигурен защото ми се струва че съм карал с фриго2 но може и да бъркам.карал съм и креста 220 и е отвратителна на фона на фриго-то.За креста 300 не знам.Това което не ми хареса на Фриго-то беше че първия сезон се държеше изключително добре, но втория някак си позагуби качествата макар да беше складирана правилно за зимна гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на включилите се.

Вече взех гумите, спрях се на DEBICA-та.

 

Нещата стояха по следния начин:

Преди на Вектрата ми зимните гуми бяха DEBICA FRIGO 2, с тях си я взех. Пича си ги беше купил за зимата, но... решил да я продава след това и ми ги включи в цената на колата, т.е. бяха чисто нови. Останах много доволен, не мога да се оплача от нищо. След това и на CIVIC-а взех такива, също останах доволен. Единствено ми направи впечатление, както каза колегата 1net, че първия сезон се държат изключително добре, на втория почват да позагубват качествата си. И все пак... от нищо не мога да се оплача.

След това за CIVIC-а взех MALOYA FUTURA PRIMATO, летни и съм изключително доволен. Затова и се зачудих за зимните гуми MALOYA, дали пък няма да са по-добри от DEBICA-та. Но... по мненията тук, а и по мненията на доста мои приятели... DEBICA FRIGO 2 са доста по-добри от зимните гуми на MALOYA, а пък и след като и аз самия не съм имал оплаквания от тях, реших да не рискувам и отново взех DEBICA. Надявам се да не съм сбъркал.

Благодаря отново за мненията, поздрави :cool:

 

PS: Ако модераторите решат могат да затворят темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеш ли да дадеш цената, на която си ги намерил и двете марки гуми, разбез отстъпката, от която така или иначе няма да можем да се възползваме??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фриго 2 никак не е дебютна гума. На повече от 4 години е като шарка. Малоя имат нова зимна гума,и ако беше поизчакал точно около седмица щеше да я видиш и гаранция щеше да я предпочетеш Давос е шарката. Креста 300 е също добра гума,също нов модел от миналата година. Не си направил лош избор фриго е изключителна гума във всичките си 3 шарки. Няма фриго 1 ;) Има фриго дир, фриго S-30 и фриго 2. Бюджетна гума,с много добри характеристики.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-мека е гумата толкова по-добре през зимата.Най-добре е според мен да се вземат възможно най-меките гуми за зимата така и така се карат 2-3 мец.А при много от марките лятните и зимните гуми нямат нищо общо като качества.Имам преки впечатления от Debica на мерцедес за зиамта.Ми не е кой знае какво, изкараха парвата зима добре, но за втората не ставаха вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеш ли да дадеш цената, на която си ги намерил и двете марки гуми, разбез отстъпката, от която така или иначе няма да можем да се възползваме??

Цените са:DEBICA FRIGO 2 -> 100.00 лв.MALOYA CRESTA 220 -> 120 лв.MALOYA CRESTA 300 -> 135 лв.Поздрави :dry: Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, определено Деебицата е с една желязна джанта напред от останалите (в ценово отношение). Като гледам май ще се ориентирам към такива. Апропо, това за какъв размер е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, определено Деебицата е с една желязна джанта напред от останалите (в ценово отношение). Като гледам май ще се ориентирам към такива. Апропо, това за какъв размер е?

Цените са за размер: 195/65/R15. Sorry, че забравих да го спомена предишния път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега моето мнение относно зимни гуми.По миналата година си взех глебер много добра гума според мен преди няколко дена също взех клебер 4 броя на цена 177лв гумата.Като,гума се държаха много добре мек каучук размера е 16/ 195/ 55 късмет при избора на гуми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам малко да повдигна темата на колегата, макар, че гумите, за които търся мнение не са същата марка като неговите.В момента се колебая между три гуми:Maloya DavosFulda Montero 3Hankook w440Надявам се да дадете мнения, съвети и препоръки (от преки впечатления най-добре). Коя си струва, коя не, защо и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам на Sava Eskimo S3 пред Дебица и ред други марки за цената си е простом перфектна както на мокро така и на лед сняг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, не мога да кажа дали изборът ти е оправдан или не.Моля ви, давайте мнения за посочените модели, все пак на тях съм се спрял. И по-добре мнението ви да е основано на преки лични впечатления, ако е възможно :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се присъединя към искането на WaveMastaa:Maloya DavosFulda Montero 3Debica Frigo 2? :rolleyes: Засега съм се спрял на Debica-та, защото е много евтина и... не разбирам особено, но... дано някой каже нещо повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ме притеснява мнението на колегите по-горе, че още на втория сезон Дебицата си губела качествата. Аз през студените месеци (ноември-март) минавам не повече от 6-7 хил. км, движейки се основно в София.Едни нови зимни гуми искам да ги ползвам поне 4-5 зими, а те още на втората да си губят качествата??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фене купи си BFGoodrich карат на рали шампионата невероятни са провери им цената, никога няма да сажеляваш за покупката си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фене купи си BFGoodrich карат на рали шампионата невероятни са провери им цената, никога няма да сажеляваш за покупката си

Според мен за България зимните гуми не се карат толкова на сняг колкото в скандинавските страни и основното качество не трябва да е как се даржат специално на сняг, а при ниски температури ако искаш да ги караш няколко сезона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 26.10 има промоция на Debica Frigo в Кауфланд ... който иска да се възползва ! За пример: 155/13 ше бъдат на цена 49.99 кинтя ! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразгледах тазгодишните класации на ADAC за размер 185/60/R14 зимни гуми и определено Debica-та е тотално декласирана. Fulda Montero 3 е много препоръчителна и цената й не е убийствена, но аз имах голям късмет с изгодна оферта за Uniroyal MS+6 и ги грабнах тях - те също са доста напред в класацията.Според мен важно е да се купи не само евтина гума, но и такава, която няма да свърши за 1 сезон и после да се чудя как да спирам.Мисля че излизат промоции и изгодни оферти на гуми, които наистина си заслужават парите, така че успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как наистина да получите адекватна оценка на Давос-а, колеги :yawn: Тя преди месец влезна в България все пак още не е опитвала нашите условия на "зима" и надали някой може да даде конкретно мнение за поведение. Очакванията са доста добри за тази гума. Фригото е доказала се с годините гума. Да наистина след 2-рия сезон загубва от качествата си,но смятам това за нормално(лично мое мнение). Дебицата е силно "зимна" гума. И при наще смешни зимни условия замислете се колко от тия 6-7 хил примерно зимни километри минавате в зимни условия? много малко. А останалото време,сух асфалт. Дебицата е мека гума и съответно ефекта е ясен,след 15-20 000 започва да загубва качествата си. Иначе, за баш зиман гума.. дебицата е най-добра лично според мен. Давос-а май ще е по силен на магистрално зимни условия,но за ровене в снега.. не ми допада много. За фулда нищо не мога да кажа,освен че хондата я взех с нови летни фулди карат екстремо и съм изключително недоволен от тези гуми все едно карам с пласмасови колелета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли и аз да се вмъкна в темата с въпрос за малко различни гуми!Някой кара ли зимата с гуми Viking "Norway" Snow Tech? Гумите са норвежки и май производството е собственост на Continental. В момента съм с такива зимни и при евентуална смяна се замислям пак за същите (Мин февр. когато зех колата беше с такива и през оставащата зима не съм имал оплаквания от тях). По разни сайтове като мнение на потребители ги дават доста добри ама... Бихте ли споделили мнение!Бих искал мнение и по един друг въпрос ако може: Колата заводски е с размер 195/55 R15 и имам само лети джанти 15"ки, но имам и 4 доста запазени дот07 от гореспоменатите гуми с размер 185/60 пак 15"ки. Та въпроса е че имам няколко варианта и се чудя: 1. Да си ги сложа на летите и да си ги търкалям както е били и мин зима преди да я купя - малко скъп вариант 2х30лв за смяна ежегодно + дамидж по летите джанти.2. Да си купя 15"ки железни - ускъпява се последващата на гуми щото все пак 15"ките са си по скъпи.3. давам ги на брат ми или на баша ми да ги търкалят, че те на пасатите са с 15"ки зимни, а те ми коопуват нови 14"ки и аз се бъркам за джанти 14" железа.4. (абсолютната схема) Зимам железа 15" и търкалям гумите а после сменам 15" ките за 14 при смяната с нови зимни гуми.Та малко се ддвоумя, така да се каже, а зимата си идва тоя уикенд както предричат.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лято - с летНи джанти 15", зима - със железни 15" и тая зима си търкаляш гумите.а по въпроса с debica - карам едни frigo dir 3-4 години, миналата година ги бях сложил отпред и се видях в чудо при спиране - предницата тропа като на криви дискове. Шарката е малко кофти по тоя параграф, иначе добре си порят снега.Тази зима обаче мися да се доверя на ADAC и ако намеря евтин hankook ще са те, в противен случай fulda kristal montero 3. Hankook са мега евтини и особено препоръчителни за голям размер (15"), а Fulda-та особено препоръчителни и за голям и за малък, с малко по-висока цена.

Редактирано от Big Blonde Wolf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...