Jump to content
Трънчо

ГАВРЯТ СЕ С КОЛАТА МИ!

Recommended Posts

Пичове, днес вече откачих... От няма и месец имам кола и се почнаха простотиите.. Преди малко сварих любимата си Хонда цялата опикана...Не за първи,не за втори път... Спирам я на съседната улицата,защото на моята някои хора си мислят че са купили и улицата...Както и да е.Немога да я наблюдавам и немога да сложа стационарна камера на прозореца вкъщи. Искам да сложа малка камерка отзад на кората която да записва всичко. Някой има ли опит с такова нещо? И ако да - колко струват..(тя ще ме изплати като го пипна кои и като му направя главата на сол,ама да знам колко да приглася все пак) Не се търпи вече.. Смотан народ сме и това е..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са..кое куче може да се разхожда около колата ми и в същия момент да уринира... Пък и отстрани е почти до нивото на стъклото...

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех че американците са прост народ , но те са просто глупави , ама ние сме прости.Няма такъв прост народ като нас :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, освен по стар японски обичаи да направим анти криминална хаика в махалата ти(след като драснем един меил на ченгетата) през ноща и да се намесим при посегателства върху имуществото ти, за друга бърза реакция не се сещам (има рискове като да засечем човек на тавана на колата си да я опикава, но това съм го виждал само веднъж)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега утре ще питам мой познат който се занимава с видеонаблюдение дали има такава схема и колко би струвала и ще ти драсна едно ЛС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега, ще ми е от огромна полза..Наистина живо се интересувам, не лая напразно. Трябва ми някоя непретенциозна камерка(само да е малка че да не се вижда), колкот да му заснеме мутрата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз съм мислил да сложа камера в колата и най-евтиният вариант бе лап-топ, аналогово-цифроф преобразувател (АЦП) на сигнала и камера. на лап-топ-а предполагам му знаеш цената, АЦП-то от 100 до 150 лв(за 4 камери) , камерата над 80 лв (вкл е трансформатор от 220 на 12 волта). цените бяха такива преди 7-8 месеца сега предполагам са по-малко

Редактирано от midnight_rider

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехеееееее то излиза по-скъпо от това чудо, дето е не с една, ами с 5 камери: http://www.brickhousesecurity.com/car-camera-recorder.html , а има и в пъти по-евтини решения с една камера, които записват на флаш карти (виж същия сайт)...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен това с лап-топа ще излезе бая по солено. Друг е въпроса какво ще постигне колегата като ги заснеме , спомням си имаше един потребител на форума който ги беше заснел и се чудеше кво да прави. При всяко 1 действие е възможно на следващия ден да си намериш колата в кофти състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех за някаква камера като за парктроник, само че да може да записва.Ще видим какво ще каже колегата atoma.Пък аз само да му снимам мутрата, няма да се чудя като колегата какво да го правя.. никак няма да го бавя..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех за някаква камера като за парктроник, само че да може да записва.Ще видим какво ще каже колегата atoma.Пък аз само да му снимам мутрата, няма да се чудя като колегата какво да го правя.. никак няма да го бавя..

Незнам за тебе аз бих се зачудил, защото като знам кво злопаметно племе сме нищо чудно да го изкривя от бой и на др ден да намеря колата си поломена. Иначе изчакай още малко се ше има някои които може да ти услужи с нещо за да не се набутваш да купуваш чаркалъци, които после ще се чудиш в кой кашон да сложиш !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо колега ето едно нещо, което може да ти сварши работа.http://topsecurity-vision.com/product_info...products_id/294

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@spas21 мерси много. точно такова търсех. ще изчакам още мнения все пак !!! @ArowanA ако всеки ден си намираш колата в такъв вид, какво би направил?какв,ще го осъдиш ли? или ще му се молиш да спре? такива идиотчета ги хващаш и такъв бой че да не мине никога повече по тая улица. Пък да има късмета да направи и нещо друго по колата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сетих се още нещо.Има аларми, който са направени за вкъщи с датчик за движение и сигнализация и са свързани с някой стар мобилен телефон, който е с предплатена карта.И когато се задейства алармата телефона изпраща смс на зададения му номер.Та мисалтами е от това, че един добре разбиращ майстор на аларни и/или на жсм апарати може да ти направи следната комбинация=>да се монтора датчик за движение и един жсм с по-хубава камера(телефони с хубави камери с лопатата да ги ринеш).Тези неща да се сваржат и когато някой мине покрай колата да се вклучва камерата на телефона.Щом може да се направи да изпраща смс значи и може да се накара да пусне камерата.Ето в този сайт можеш да погледнеш и да ги попиташ хората дали може да се направи такова нещо, но съм почти сигорен, че може само да има някой, който да го направи. http://www.electronicsdesign-bg.com/?t=7&rID=15П.П.Успех и ако направиш нещо такова пиши.

Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...може да е някой мразещ марката се ще му писне да пикае и ще те остави намира :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предлагам да бъде вързан в гората и опикан от цяла дружина :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да Ви се стори смешно,но и аз така преди няколко години зимата преживях подобно нещо. Беше ми препикана цялата лява врата на Аудито,кактп и предният капак и решетката. Представете си как зимата карам с отворени прозорци,защото смръднята беше непоносима. След разни разправии и т'ва о'нва.. се оказа,че препикването е дело на едно куче което на килца беше почти колкото мен ... :D Кавказка овчарка. Относно идеите:На Аудито имах пейджер,устройство което се връзва към алармата. Слагаш два обемни датчика обърнати навън и макс чувствителност на алармата при обемен сигнал. При всяко преминаване покрай колата,пейджера ще сигнализира. Мисля,че нощно време не е толкова населено,та може и да го хванеш.. на место ;) Алармата не се задейства,ако и дадеш да сигнализира само на пейджера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва хората понякога ме изумяват при нас почнаха да си пишат номерата на паркинга все едно ме грее ,че има номер.Съседния вход си извикаха багер изора им там няква плевелна градинка насипаха чакъл и стана супер си написаха номерата и съм съгласен хората са дали пари направоли са си го там не спирам ама на нашия тва ,че някои чичковци са решили да си слагат колите там всеки ден супер не ми пречи абе просто нямам думи.Бил съм свидетел на брутален скандал как едни викат "ние тука спираме от 7-8г." и решили ,че никой неможе да спира там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предлагам да бъде вързан в гората и опикан от цяла дружина :D

;) Редактирано от d_r_tushe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва хората понякога ме изумяват при нас почнаха да си пишат номерата на паркинга все едно ме грее ,че има номер.Съседния вход си извикаха багер изора им там няква плевелна градинка насипаха чакъл и стана супер си написаха номерата и съм съгласен хората са дали пари направоли са си го там не спирам ама на нашия тва ,че някои чичковци са решили да си слагат колите там всеки ден супер не ми пречи абе просто нямам думи.Бил съм свидетел на брутален скандал как едни викат "ние тука спираме от 7-8г." и решили ,че никой неможе да спира там.

Пак добре когато е само разправия, аз като си купих колата и започнах да я спирам пред блока явно заех "нечие" място та човека беше решил да ме зажули леко отзад и да ми одере ъгъла на задната броня, ама се беше престарал и я беше откъртил от калника та се наложи да се правя на майстор. Ама така и не го разбрах кой беше :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех и аз имам една идейка ама не съм сигурен че е осъществима. Та технически и електрически по-компетентните да се изкажат...Та възможно ли е с някакъв алтернативен източник на електричество, примерно друг акумулатор и серия от кондензатори да се зареди електрически купето на колата без това да влияе на другите ел системи. Идеята е да се получи нещо като тези уреди за самозащита с двата електрода за електрошок. Така колата ще е заредена и при допир или да кажем при струя течност ще се получи доста изнтересно за собственика на струята. :D:ph34r: Не съм убеден че е изпълнимо, но за това казвам е само идея. Вие кажете може ли да стане и как.П.С. Недостатъка е че може да има косвени жертви, като деца и случайни минувачи.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех и аз имам енд аидейка ама не съм сигурен че е осъществима. Та технически и електрически по компетентните да се изкажат...Та възможно ли е с някакъв алтернативен източник на електричество, примерно друг акумулатор и серия от кондензатори да се зареди електрически купето на колата без това да влияе на другите ел системи. Идеята е да се получи нещо като тези уреди за самозащита с двата електрода за електрошок. Така колата ще е заредена и при допир или да кажем при струя течност ще се получи доста изнтересно за собственика на струята. :D:ph34r: Не съм убеден че е изпълнимо, но за това казвам е само идея. Вие кажете може ли да стане и как.

Това е много яка идея :D ако може да се осъществи разбира се. Бих си сложил и аз такоз нещо най-малкото да спра гадните котки дето ми се качват в/у колата да спят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със струята е невъзможно, митбъстърс доказаха, че трябва да пикаеш почти като чешма, за да протича ток по струята. Но все пак ако заредиш с дотатъчно мощност, че електричеството да прескача индукционно - демек да прави нещо като волтова дъга можеш да се пазиш така :D Въпреки че е много вероятно да утрепеш някого. Аз това с тока го обмислям от бая време, заради гадните общинки с паяци, но засега май няма решение :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ловци на митове се опитваха веднъж да проверят дали може да те удари ток ако се изпикаеш върху една релса по която тече ток. Е, не стана - манекена "оживя". :ph34r:Edit: докато пиша и се занимавам с други работи, prozium е отговорил

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия китоловци упц (митоловци) ако искат да го проведа аз опита с тях да видим дали няма да стане :dry: давам гаранция че нема да са доволни от резултата ама хич едни 20 кв мисля че ще са достатъчни.Та на въпроса друг е проблема цялата ел. инсталация е вързана към купето, така наречената маса и трябва всеки елемент да се изолира и да му се пуска (-), боята също изолира а и може някой случайно подпрял се да пострада та малко е неприложима тая мярка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек ако е секи ден , що не поседиш неколко вечери и ще разбереш кой е ..... па дори и през ден да е .. Верно че ние българите сме добри за даване на идеи ама според мен само ще си дадеш парите за тия инсталации и подобия ..

Редактирано от Barba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш намери от някъде едно по-едро куче и го остави една нощ в колата. Ако не друго, то поне онзи (най-вероятно) ще се стресне, когато започне да лае и ще си опикае гащите :) Не може ли един GSM с доста голяма памет (примерно 4 ГБ) да се бодне с едно зарядно в колата и да се пусне камерата? Или пак няма да стигне паметта??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаммм сигурно ще ви е интересно да знаете че има българска фирма с името ГАВРА :D Как ви се струва да ядете млечните продукти на фирма ГАВРА ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...