Jump to content
Otto Kluge

"Мое" и "твое" място

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Преносно си имам.. едно място под едно дръвче ми е любимо. И много ме е яд някой като спре там. :fun: Но само си казвам "мамка му" и търся друго. Никога не бих сторил нещо на нечия кола, както са правили на моята, а и сигурно на всеки един колега от форума. Ще имам място като си платя за него, въпреки, че са ми казвали, че продаването на паркоместа е незаконно и противоречиво с куп други закони...

И аз така си имам 2-3 любими местенца, но ако са заети не е драма и си търся друго. Но понеже хондата не я карам през седмицата, а джъткам със служебна, ако реша да я изкарам надвечер, паркирам служебната на нейно място, да си го пазя, иначе като си дойда по нощите трябва баш на улицата да я оставя.Но един път ме изпревариха - един пришълец от друг блок се шмугна точно в промеждутъка когато изкарах хондата и щях да паркирам служебната. Ама се засмях, кво толкова, няма да му нацепя гумите или да му издера боята я. Даже го оставих да си стои там. Той май не разбра каква маневра бях замислил. Редактирано от batemisho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги само внимавайте при саморазправите да не се полу4и както при вица за Мутрата с лъскавата кола и багериста...¨....абе аз що не ти е*а м****.... 4е ми спираш ти на мястото с тоя багер¨ и слиза да се разправя.Багериста нищо неподозиращ също слиза.Мутрата неприятно изненадан от по-едрият мъжага в багера у4тиво запитва ¨ да имате слу4айно гае4ен клю4 36...¨Багериста - ¨е па немам я тези ги навивам на ръка ¨

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пострадах този уикенд във В. Търново. 2 вечери спирах на един почти празен паркинг и ми надраха задната дясна врата, а на друго място в града съм си отнесал удар с врата (както каза колегата - отварят все едно няма кола до тях) и имам вертикално задиране от врата (даже чужда боя се вижда).Просто няма оправия. И за камера съм мислил, но ежедневно спирам на толкова различни места, че камерата трябва да е в колата, а как ще я направя да записва и на какво... Не става.Това си е до българския манталитет - и мен са ме гонили от "техни" места пред разни блокове и аз съм бягал, защото после не искам да осъмна с издрана кола или срязани гуми. И да ги търся и отмъщавам - все са неприятни емоции, свързани с време, нерви, разправии и пари (щети и т.н.). Пред нашия блок сме се разбрали на общо събрание да разграфим паркинга, да си напишем номерата и да си сложим падащи прегради с катинар. В случая земята до блока е наша лична собственост, така че можем да го направим. Лошото е, че колите и собствениците винаги ще са повече от местата и ще трябва да се редуваме на някакъв ротационен принцип. Все някой ще търси къде да паркира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ото, че на мен терасата ми гледа към Каса де куба-коя е твойта кола

:) Почти винаги с различна. Специално този ден бях с едно С4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото от което мога да се оплача, са вертикални драскотини от изроди дето спират до мен и отварят вратата все едно до тях няма кола.

Ей това много го мразя, като ги засилят тези врати все едно бункер отварят, и та гледа животното и не може да асимилира за какво му говориш. Имам 4 хлътвания и доста драскотини.По-темата : Няма смисъл от разправии, съвсем спокойно питам дали имат талон от общината за платено парко място или тротоарно право или поне основателна причина да си махна колата, ако "да" - местя, ако "не" - остава и застрахователя да и мисли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години имах случай, когато ми бяха спрели пред гаража. Той е под кооперацията. Срещу гаража има заведение. Между двете сгради има около 3.5 м. Обикновено си спирам колата в тази празнина. Т.е. това по подразбиране е мое място, защото ако някой там паркира, просто няма как да си влезна в гаража, нито да излезна. Започва да спира там някаква кола. Оказа се, че дъртото БМВ е собственост на някакви майсторчета, които някъде нещо из кооперацията правят. Съвсем любезно ги помолих да не спират там. Репликираха ме, видиш ли какъв шофьор съм бил, щом не мога да си извадя колата от гаража. Ами не може. Или ако може е много трудно и рискувам да направя беля. Както и да е. Не взеха от дума. Помолих втори път. Резултатът беше някакъв грозен селски презрителен поглед. Обадих се на паяците. Дойдоха гората и вдигнаха колата. Да, според закона за ДП това е нарушение. Повече въпросните шльоковци не ги видях. Мога само да съжалявам, че не се разбираме не с две думи, а просто с поглед. Все трябва някого да увещаваш, да молиш, да спориш. Келяв народ сме. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм пострадал от българската идиотщина. Само че на моята кола някои се е изявил като поет и е написал на предния капак,звучната дума с три букви започваща с Х** В интерес на истината можеби съм бил спрял на нечие място, но просто бързах за работа и нямаше къде другаде да търся място в момента. След 6 часа отивам да си взема колата и останах огорчен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел,защото спрял на чуждо място му изляли една кана с бензин върху капака и му драснали клечката,за кво говорим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в кооперация построена от дядо ми през 1952 година.Сега пред нас има 3-4 коли от провинцията.Единия го бих и вече не паркира там...............другите съм ги предупредил.Греша ли в подхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с какво разбиране трябва да са някой хора, та да си мислят, че като спират на дадено място ( за което не плащат) N- на брой пъти , то става тяхно и никой вече не може да им спира "НА МЯСТОТО" . Сега ако ти спира пред гаража е друга работа, но пак да ходиш да дупчиш гуми, да го биеш или да му палиш капака, вече не знам какво е и какъв трябва да си. А бе простотия колкото искаш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаме един съсед дето все ми прави проблеми как паркирам.вярно на няколко пъти съм спирал където трябва да минава детска количка до стълбите но вече се отучих.та един ден ми бяха счупени странични огледала.друг пьт гуми спукани.трети пьт на трите коли бяха намятани яйца и едвам ги изчистих.тогава подивях.купих 2 флакона с пяна и на чисто новата му колица му е..х мамицата.всичко в ауспуха.от тогава нямам проблеми с тоя идиот

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в кооперация построена от дядо ми през 1952 година.Сега пред нас има 3-4 коли от провинцията.Единия го бих и вече не паркира там...............другите съм ги предупредил.Греша ли в подхода?

Грешиш! Дядо ти като е построил къщата, едва ли е купил и улицата пред нея, та да казваш кой ще спира там. Ако няма забранителен знак, ако нямаш документ за собственост на мястото пред кооперацията или документ за ползване на служебен абонамент, всеки може да си спре там...Вярно, че е дразнещо да видиш "чужди" коли на "твоето" място, но това с боя е меко казано странно... и на всичко отгоре питаш дали грешиш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gogo25 е потребител, не за този форум ;) Според мен няма Хонда. Това е моето лично мнение като индивид.Освен това, не е и достоен да има Хонда, щом е пребил човек заради мястото. Не само, че не е достоен, ами е и подсъдим и ако бях адвокат щях да си изкарам една 8ген. тайп ер от gogo25 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаме един съсед дето все ми прави проблеми как паркирам.вярно на няколко пъти съм спирал където трябва да минава детска количка до стълбите но вече се отучих.та един ден ми бяха счупени странични огледала.друг пьт гуми спукани.трети пьт на трите коли бяха намятани яйца и едвам ги изчистих.тогава подивях.купих 2 флакона с пяна и на чисто новата му колица му е..х мамицата.всичко в ауспуха.от тогава нямам проблеми с тоя идиот

Това с пяната ме накефи. Само така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че като съседи в /блок,кооперация,и.т.н./ трябва да има толерантност по между ни..бой..разправии и други свади са напълно излишни,ако подходиш с добра дума към човек..в по-вечето случаи би те разбрал,кофти е да ти спре някой на "твоето"място..но пък то твое ли е??..платил ли си си наем..купил ли си го??...не се разправям за тези "бели" кахъри...винаги си намира къде да спреш,какво толкова...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купих 2 флакона с пяна и на чисто новата му колица му е..х мамицата.всичко в ауспуха.от тогава нямам проблеми с тоя идиот

:D :D :D Това е велико, трябва да се пробва !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Niko1: Напълно си прав за толерантността, но ние българите "по съседски" само си правим мизерии от чиста злоба.. от скоро се сдобих със Хонда, преди това имах Рено Туинго - счупиха ми чистачката, крадоха ми емблемата то какво ли не беше.. а сега Хондичката (ХРВ) още даже не съм и се нарадвал (взеха ми книжката два дена след като купих колата) и вече някой е минал задната броня с нещо остро.. просто нямам думи!! Девиза на българина е "не е важно на теб да ти е добре, а на другия да му е зле".. ПС. Миналата година направиха ремонт около блоковете където живея в момента, направиха градинки, паркинги и др. и единия от съседите реши че щом паркоместото е под терасата му значи е негово и без да си плаща си сложи вериха с катинар.. на няколко пъти идваха и му я махаха но той е инат и пак си я слага.. АМАН!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та не се дразни, това е масово явление. ние обичаме да се караме и разправяме, обичаме да отмъщаваме. по-добре на другия да му е гадно като му спукам гумите, щото другия път няма да си спре колата на МОЕТО МЯСТО, отколкото аз да я спра по-надолу и да вървя 10 метра повече.... съжалявам за грубия тон, но съм бая афектиран от БЪЛГАРЩИНАТА за пореден път..

Добре казано от колегата. Иначе среща се от време на време някой от съседните входове да ми каже, че от 20 години спирал там до стълбчето или не знам си къде, но за сега само отминавам тия глупости с усмивка. Като не нося багаж и не вали, хич не ми дреме, че ще спря 10-20 или 100 метра по-нататък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-мразя малоумните комшии , които паркират на 10см от вратата ми и я одират с тяхната ! От такива няма избавление !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време писах, ама да не се повтарям..."Моето" място тази година го изоставих, понеже беше малко по-дъждовна от предната. А, иначе се намира пред входа върху градинката, второто от дясната страна (пада ми се точно срещу прозореца на спалнята). Та, заради разкалянето станах малко по-културен и започнах да спирам на малкото парко-места на асфалта. Тук, работата е малко "който превари, той завари" и за сега никой (и от съседите) не се е оплакал, че са му паркирали на мястото.В успокоение на "prelude_2.3" - аз често, често спирам на поне 40см от другата кола, поне да мога що-годе нормално да сляза (63кг съм) и внимавам да не нанеса щети, а ако колегата до мен е малко по-едър - той да му мисли как да се качва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в къща , имам си и гараж , но почти всеки ден влизам и излизам от него с разправия..написах с огромни букви на него "ГАРАЖ" с ярко червено за да може да го виждат.Уви всеки ден все някой си е харесал там местенцето и все ги търся , до грубости не съм стигал защото за мен е безмислено.Същото ,което аз сторя на другия, може да ми се върне.Е веднъж спуснах една гума ,но то почти не се брои.Работя в застрахователна компания и съм виждал доста последствия от паркиране на "чужди" местенца.. две от най-забавните за които се сещам бяха на Опел Вектра и една Мазда 323...Вектрата се появи на 2ри Януари за щета с чуден надпис на капака на багажника - "ЧНГ ПЕДАЛ" , а на целия заден панел на Маздата пишеше с големи букви "ГЕЙ"... излишно е да ви казвам колко им беше неудобно на клиентите... и колко смешно на мен . Като цяло няма смисъл от саморазправа , въпреки че на много от нас им е трудно да си сдържат нервите..какво да правим простащината е навсякъде. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно селско е това, което българина праи по колите на другите за такива глупости, като ТОВА МЯСТО СИ Е МОЕ. Трябва да си изключително смешен и страхлив да си го изкараш на кола, а не на човека който стои зад нея. Случвало ми се е такова нещо, с човек имащ цял сервиз. Постарах се една нощ да нарежа всички гуми, по всички коли които имаше в наличност там! И само чаках след това да се видим на 4-ри очи и да се разбереме кой кфи намерения е имал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз през лЕто 2009-то :P:( извадих късмет. На плаж съм си на 3-та буна всичко е окей...решаваме да си ходим и следва преобличане до колата ала бала както си му е реда.Обаче разбирате ли, до шофьорската страна имаше свободно място, и спира един голф..., а вътре голям компот от сливи... И при слизането едната девойка с изненадваща скорост отвори широко вратана на голфарата и бам, вратата ми, причерня ми! А тя малииии като кърлеж щях да и се забия на г*за и три дни нямаше да сляза :) :)Добре, че бях си прострял хавлията на вратата и нямаше последстия, после имаше реванш за стреса вечерта :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно селско е това, което българина праи по колите на другите за такива глупости, като ТОВА МЯСТО СИ Е МОЕ. Трябва да си изключително смешен и страхлив да си го изкараш на кола, а не на човека който стои зад нея. Случвало ми се е такова нещо, с човек имащ цял сервиз. Постарах се една нощ да нарежа всички гуми, по всички коли които имаше в наличност там! И само чаках след това да се видим на 4-ри очи и да се разбереме кой кфи намерения е имал!

;) Т.е. излиза, че си страхливец. Така разбирам това, което си написал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излишни проблеми от неуредеността ни в Бг-то,в САЩ например където живях на всеки апартамент му се полагат ,две парко-места.И проблеми никакви (всяка жаба си знае гьола).Спирането на улицата си е оказано с огромни табели -в кой дни ,в кой часове можеш да я оставаш.Със стикер на колата,които ти показва от кой квартал си паркираш без проблем ,но спреш ли в друг си плащаш...И тука може да го направат .ПРОСТИ И ЯСНИ ПРАВИЛАА относно бутването,при отварянето на вратите -неизбежно е ;) Колата си е една купчина ламарина ,та била тя Хонда или каквато и да е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София, жк. Младост, паркинг пред блока, в който живея от 25 години. Всички познават колата. Една сутрин я заварвам с надран преден капак. Комшиите от съседния вход отричат. Подадох жалба в районното и след една седмица ми се обади кварталния по телефона. Искаше повече инфо и кого подозирам, за да поговори с тях. След като пристигна патрулка пред техния вход, станаха много мили и отзивчиви. Даже вече се поздравяваме... Идеята ми е, че понякога властта си върши работата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое място си нямам. Едната ми кола си стои в гараж/ който не съм плащал вече 5 месеца/, а другата където намеря свободно.Малко се дразня че от другия блок колите половината са пред нашия ама ко да се рзправям - не съм го купил тоя паркинг. карам се само с едни новодомци че спират на площадката пред входа и пречат на майките с колички, включително и на моята жена и на мен като изкарваме малкия, ама са военни - ко да им обясниш/ с риск да обидя някой колега/. Който си иска негово място да си го плати и да си сложи табела и копие от документа или да бега някъде по на село. Иначе и аз съм рисувал знака на Зоро по коли ама по други поводи, да не разводним темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-мразя малоумните комшии , които паркират на 10см от вратата ми и я одират с тяхната ! От такива няма избавление !

И аз имам един такъв заклет комунист комшия. Винаги спира плътно до колата ми и все до моята. Дори веднъж ми направи забележка, че съм оставял много място до другата кола като съм паркирал... Очука ми колата като манерка всеки път като си вади щайгите, дето ги е товарил на село.За щастие още съм патил от паркиране на "чуждо" място, само са ме предупрежвали... Но какво да направим - безсилни сме. Шиб@н български манталитет :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска 1 съсед направо ми дигна нервите, защото съм бил спрял на "неговото" място пред блока... Как така става това място да е твое купил ли си го какво е направил не ми стана ясно, но като по културен си се изместих, защото не ми се занимаваше да му обяснявам на човека, а и да си дигам излишно нервите.. Пък и знаете какви са някои хора... спрял си им на мястото и утре си намираш колата я одрана, я с пукната гума ... селска работа е това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият път, когато съм трошил чужда кола е за да си изляза от къщата :) ! Не се гордея със случката, просто нямаше как да изляза... Колата беше паркирана точно, ама точно на входната врата на къщата, не знам колко нагъл трябва да си за да го направиш това :) ... Е, поне се научи да не паркира повече така :) , жалко че трябваше да е по трудния начин... Иначе, се старая да орстъпвам и да не се карам с хората, че като се знам колко ми е границата на търпение... белята може да стане от нищо! Затова, преди да започнете да наказвате, викате, биете или нещо подобно, поемете си дълбоко въздух и помислете, какво точно ще направите и има ли въобще смисъл :D:) Понеже от няколко месеца пътувам доста със служебните, все се моля, особено след преспиване в друг град, някоя сутрин като се събудя, да не намеря колата с нарязани гуми или други гадости, понеже съм спрял на някой на "мястото" на паркинга...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай направо... това само в България го има.Някои хора имат ебати разбиранията бил спрял там 10 пъти и айде негово станало мястото ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХА,каква интересна тема:blink:! Всеки си е патил от комшии "ДОБРОНАМЕРЕНИ" :D Единственото което можеш да направиш е да разбиеш на един главата,без свидетели и после си става направо рахат ...даже и да не е виновен в този случаи точно тои:D Казвам го от опит......безотказно е:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм в Англия и комшията беше решил,че като остави 2 контейнера на мястото пред къщата и никой няма да спре.Първият път не съм ги пипал спрях малко по-нататък.Обаче понеже има страшно много коли в града и даже е по-гъсто населен от Лондон няма места за спиране.На втория път просто ги махнах и реших проблема знае,че съм аз и не се оплаква нито ми е казвал нещо.Шансовете да намериш свободни паркоместа на улицата са между 7 и 9 сутринта и 2 до 5 следобед и понеже ми се налага да я ползвам след това спирам на съседната улица или я оставам на място,което се плаща и после я махам в 8 сутринта,че втори път глоба не плащам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...