Jump to content
Otto Kluge

"Мое" и "твое" място

Recommended Posts

Имате ли си "ваши" места пред блоковете и кооперациите?Как реагирате като ви кажат, че това място не е ваше?И какво правите, когато ви нашарят колата с ключове?! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е типична черта от българската народопсихология. На мен заради спиране на "нечие" място ми бяха срязали с нож 2 чисто нови гуми. И то бях спрял на паркинга пред блока, в който живея. Наясно бях и кой ми ги е срязал. Но саморазправата в такива случаи не води до нищо добро. С такива индивиди оправия няма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах!Нямам мое място,тъй като съм в гараж!Но и никой които не си плаща за земята или постройката над нея също няма негово място!ТОва,че някой спира 10 пъти на това място,и после някой друг спре там и се почва едно запушване,драскане,пукане на гуми....е те тва е глупаво!Ако искаш да си имаш твое място-купи си!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е типична черта от българската народопсихология. На мен заради спиране на "нечие" място ми бяха срязали с нож 2 чисто нови гуми. И то бях спрял на паркинга пред блока, в който живея. Наясно бях и кой ми ги е срязал. Но саморазправата в такива случаи не води до нищо добро. С такива индивиди оправия няма!

Ти пак с малко си се разминал, на комшията му заминаха и четирите! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преносно си имам.. едно място под едно дръвче ми е любимо. И много ме е яд някой като спре там. :) Но само си казвам "мамка му" и търся друго. Никога не бих сторил нещо на нечия кола, както са правили на моята, а и сигурно на всеки един колега от форума. Ще имам място като си платя за него, въпреки, че са ми казвали, че продаването на паркоместа е незаконно и противоречиво с куп други закони.Като ми кажат, че това място не е мое се изумявам. Питам го чие е, и според развитието на разговора преценям - дали да си преместя колата или да я оставя там. Бях срещнал един индивид, който като му казах, че ще викна полиция /защото пристингна с колата пиян на кирка/ "Абе, дрисльо, мен с полиция и затвор не можеш ме уплаши". Той дойде с мръсна газ, защото се опитах да спра на неговото място... в крайна сметка ме заплаши, че ако си оставя колата там утре ще видя какво ще й се е случило. Нямаше смисъл да разбирам.. просто я преместих след като той се качи във входа. 10мин. по-късно я премести на мястото "си".Какво правя... не са ми го правили до сега, но бих паркирал друга кола на същото място в друг ден. И да дебна от моята да видя кой драска. И като го направи... Бог да му е на помощ!

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sunny, петното пред гаража плащал ли си го?Oto Kluge, шамари без да се замисля...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sunny, петното пред гаража плащал ли си го?Oto Kluge, шамари без да се замисля...

Всичко що ми е данък го плащам!Аз живея в къща извън града и гаража ми е навътре в двора близо до басейна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм страдал на блока кадето ми е офиса огънат калник предел ляв и 3 пъти набождани гуми с пирони като сменях няколко пъти мястото, добре, че в Елин Пелин съм си решил проблема закупихме си преди време едно дворно място близо до блока и си направихме там 4 гаража за колите и за сега нямам ядове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз както ShEfA си имам едно любимо местенце но когато е заето търся друго, просто във Варна а и в другите големи градове паркоместата са голям проблем. Иначе и аз съм имал поражения след паркиране на "нечие" място - цялата ми предна броня беше надраскана с жълт спрей. След това гледах кой спира там и мислех да му направя същото нещо, но после се замислих и реших да не се принизявам до неговото ниво.

 

Поздрави.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно се доказва вина, когато някой поломи колата ти. А отмъщението не го толерирам. Все си мисля, че има и други начини да се разбереш с хората..Иначе моето място е пред Casa de Cuba :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купуваш си трабанче за 200лв и го паркираш на "мястото му" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) нямаме ядове пред нашия блок.ползваме два паркинга . е верно като видиш ,че е заета вече сянката не че те хваща яд на другия ами просто си казваш-ей изпреварили са ме ,и си търсим друго сенчесто място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купуваш си трабанче за 200лв и го паркираш на "мястото му" :)

Не става, хващат се 4-ма и го местят. Да не говорим че ако ромите видят че не се кара, минават 2-ма с една каруца и го отнасят. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oto Kluge, трудно, но се доказва...И ако може да ми обясниш разликата: да видиш как ти пукат гумите/драскат колата и това да не видиш, но знаеш кой на 90%?Какво би направил в тези ситуации, какви ще са начините - "Все си мисля, че има и други начини да се разбереш с хората.." !? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хванат на местопрестъпление е едно..А да си сигурен кой ти е направил золум е друго..Пипна ли някой да ми драска колата (или нещо друго по нея), много ясно че няма да му чета етика и морал. Хубаво ще му тегля едни бой както си знам, но и това е наказуемо и автоматично минавам в графата криминално проявен. Това обаче са твърде крайни мерки, до които за 33 години живот все още не съм прибягвал. Гадно е обаче колата да става изкупителна жертва на някакви мними междусъседски борби.Я сподели как ще докажа, че някой е злосторил върху клетата ми кола? Пръстови отпечатъци? Камери? Очевидци? :) Давай, че става интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С камера е най-лесно :) Залагаш примамка, втората си кола например, и като я надраска го записваш. Отиваш до него и му казваш какво го чака и какво трябва да ти плати.. ако не се съгласи... или съд или саморазправа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oto Kluge, задаваш отговори...Очаквам да ми обясниш разликата и да ми кажеш за другите начини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Отговарям: Този, когото подозирам, ми оставя бележки под чистачките :) Допускам и друго - трета страна, която прави нещата, за да гледа сеир. :)Шефа, това добре, но е трудно изпълнимо. Камера мога да поставя, но каква е гаранцията, че ще спра в удобна позиция? ;) Дебненето в друга кола е също трудно. Освен това няма никаква гаранция за успех. Дебненето може да ми коства дни. А когато съм ненаспан и гладен ставам зъл :)

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

българинът е свикнал по тоя начин.. като си пре колата два пъти пред блока, в който живее, решава че това е "неговото място" и край! започват скандали и разправии. веднъж се разправях с един селянин половин час, защото искаше да си спре колата на мястото, на което бях спрял моята, защото било неговото! имаше още поне 5 свободни места на паркинга, но не! пред една гъзарска нова сграда видях отпред няколко места направени за автомобили и пред всяко място имаше знак с регистрационния номер на колата! ей това вече спокойно можеш да кажеш, че си е твоето място! много се изкефих и даже имам снимка из някой телефон.та не се дразни, това е масово явление. ние обичаме да се караме и разправяме, обичаме да отмъщаваме. по-добре на другия да му е гадно като му спукам гумите, щото другия път няма да си спре колата на МОЕТО МЯСТО, отколкото аз да я спра по-надолу и да вървя 10 метра повече.... съжалявам за грубия тон, но съм бая афектиран от БЪЛГАРЩИНАТА за пореден път..

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия паркоместа струват пари. Гледах скоро един апартамент до колелото на 52 блок в Пловдив. Към него може да си купиш такова паркомясто на скромната цена от 3.000 евро :) И пак си навън. И пак няма гаранция, че някой "погрешка" няма да ти спре на местенцето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея в къща ,имам 3 коли,а само един гараж ,2 са отвън, имам 1 комшия дето много се ядосва като спирам колата пред нас половината кола стърчи обаче към неговата половина,та нашия си мисли че тротуара пред тях е негов.Едната кола ми я надра ,не мога да го докажа но друг няма кой,баядисах я после пак надрана.На жената колата същата работа,остава на същото място сутрен гледам пак надрана.По принцип съм спокоен човек,но този път не издержах ,изревах много яко пред тях им казах на всички нещастници от неговата къща, че ако ги вида до колите направо бухалката в главата, няма деца ,възрастни и путки лелини и т.н. ,направо се вбесявам като се сетя. Мина половин година ,пребоядисах колата на жената елате да видете нямя и драскутинка и минават около колите на 3 метра.Колата не е виновна в хората са проблемите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз па имам 3. Гаража де , и 1 кола! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си имам мое местенце и много се дразня някой да ми спре там. Редовно се разправям :) Но пък и повечето дето спират там си заслужават разправянето, защото спират не както трябва и пречат и на движението и на гаража, аз поне като си спра колата знам как да я паркирам и да не преча на никого. За сега е нямало проблеми като драскания по колата и така нататък, но ако някой го направи ще му го върна ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

В подобни теми, няколко пъти съм писал как се оправих с "Това е моето место БЕ" и "Аз никога нема да ти посегнЕм на колата!" Монтирах камери на паркинга. После отидох културно и го попитах: "Защо си ми издевателствал над колата?", а отговора беше: "Аз никога нема да ти посегнЕм на колата! Само да видя някой да и посегА веднага щИ кажЕм!". Не си призна после отидох при застрахователите със записа. На паркинга вече няма "мое" място и коли не се дерат, гуми не се пукат и така на татък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред къщата си имаме една малка уличка правена някога допълнително за една месарница да се зарежда по достълно и нема проблем ... с "първа частна" :) тук таме някой са опита да подмрънка от... завист,ама бързо са предават :) Но пък един път хванах едно лапе да ми очертава капака с кестен ,но кво да му напраиш на малчогана(то мънинко )...семейството бедно ... съседи ... полир паста и преглъщаш щетата :) по късно застрахователите пооправят положението ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз съм от лошите. разбирайте - започнах да спирам на мястото един голф. човека си беше "създал" мястото на тревните плоши до блока м/у едно дърво и малко навътре от кофите за боклук. добре си го беше измислил мястото и само той си спираше там.обаче като взех прелюда и се прибирам в нас, и познайте - само това място беше свободно. спирам аз там с ясната мисъл, че това е собственик на голф и прелюда може да е адски надран на следващия ден, ама нямаше къде да се спре пусто!..и така вече три седмици откакто съм взела колата. голфаджията още не ме е надрал и още не е изпушил, а аз направо му го откраднах. явно е разбран човек.мъжа ми с акорда си е измислил много готино място - никой не му го взима, защото спира на супер висока полянка точно под един лост-тупалка и се влиза в него под много остъг ъгъл -)) И хората ги е страх да се пробват.

Редактирано от mikroni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:rolleyes: Аз живея в къща и като ми паркира някой колата си пред вратата откачам ей направо беснея ама да ви кажа спират само некви оръфляци дето не ме познават иначе комшии и такива познати не спират сяка жаба си знае гьола. Е сега лятото малко кофти има 3-4 дървета на улицата и който първи заеме мястото никой с никой не се кара. Сутрин е кофти като е прибрана колата в гаража щото съм до едно училище и сичко спира да си истръсва келешите пред нас и пред комшиите разбира се и човек не може да си изкара колата от нагли хора. Аз винаги се съобразявам да не спра пред гараж или къща с гараж. Редактирано от black angel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред блока всичките местенца са готини и на сянка, от терасата си виждам колата, дразня се някой като се паркира като албански тираджия и заема място за двама или някой стърчи на алеята и едвам се минава, бе с две думи се дразня на некадърното паркиране.Ото, че на мен терасата ми гледа към Каса де куба-коя е твойта кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво много да кажа. Да чукна на дърво досега съм нямал абсолютно никакви проблеми. Единственно странно - веднъж си паркирам и един съсед ме "пита продаде ли я ?" Някакви младежи щели да я купуват :unsure: ама това е друга тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз още не съм стигал до сериозни разпри .....освен един път кога бях спрял на нечие масто и чистачките ми бяха вдигнати демек "тукъ спирам язе ... шъ го ядеж" ,малиии побеснях гледам един чичка ме гледа и му викам а някой барне колата а някой отива в Пирогов.Няма мое и твое като извадиш квитанция и документи ,че плащаш ..тогава ще претендираш ...криво разбираме ние демокрацията!Айде ,че почвам да се паля :huh::unsure:

Редактирано от saaron

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво мислите за сложените понякога столове, каси от бира, конуси / мисля и аз да си взема един/ ... всеки път ли трябва да се разправя човек и да обяснява на 'оня', че требе да си платиш преди да имаш някви претенции за това място :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма мое твое пред блоковете,и аз уж си имам място,но когато някой друг е спрял там...просто си намирам друго...но пък ако някой ми направи беля по колата заради това че съм спрял на "неговото"място...няма да има саморазправа..но ще му се върне стократно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това с номерата ми хареса:unsure:)явно е пред някоя нова кооперация,пред която живущите там са си закупили т.нар.паркоместа ,които в нашия град струват почти колкото гараж.Строителите се изтарикатиха да ги продават ама....докато има шматки да купуват....защо да не си изкарат по още някое евро/кв.метър:(сега уж общината не одобрява проекти,в които не са осигурени парко места или подземни гаражи за закупилите жилища или офис,но както всичко в Бг.....и тук си има вратички;)пред нашия блок вечер направо си е постижение да паркираш:Pне мога да ви опиша какво е ....ако има начин по терасите ще ги наредим тези коли;)случвало ми се е да заемам нечие място и последствието беше строшен стоп:huh:Ненормална история,ама какво да правя?!?!тъпанари всякакви!!много ме хвана яд-да дойде,да ме обиди,да ми тегли една.....(макар че няма никакво право)....аз много обичам със спокойствието си да побърквам подобни глупаци;)хи хи все ще го преживея някак....ама да посегне на милата ми красива колица.....това е голяма простотия;) Дори и да знам кой е -какво??трябва да го бия;)))))))

Редактирано от nina_witch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз чак такъв проблем с мое твое място нямам. Има едни бутки пред блока и аз обикновенно спирам с задницата назад та като няма място спирам плътно до бутките за да не стърча на пътя. Един (той не живее в блока даже) ми се развика да не съм му бил спирал зад бутката му, че го обгазявам когато тръгвам в същото време той кара корса която спира на мястото кадето бих се побрал без проблем - предлагам му да сменим местата на колите че и двамата да сме доволни той ми отговаря троснато "Гледай си работата". Моя отговор: "ОК тогава да не се оплакваш после" той явно видя че регистрацията е бургаска в София и реши, че на мъж ще се прави и ми изръси "Ей сега ще видиш какво ще ти се случи на колата" и тогава просто му обясних че бутката може случаино да се подпали някоя вечер от тогава проблеми нямам никоя не ме е драл с ключ да чукна на дърво. Единственото от което мога да се оплача, са вертикални драскотини от изроди дето спират до мен и отварят вратата все едно до тях няма кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LUZIFER, не мога да се сдържа да не попитам какво се продава в "безценната" му бутка, че се притеснява толкова много от обгазяване? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера като четох темата си казах, добре че на моята кола още нищо не и се е случило. Ама си останах само с мечтите нищо да и няма. Днес като отидох на работа се паркирах на сянка под едно дърво. Обикновено я оставям на паркинг, ама днес нали е събота и реших да ми е по-близо в тази жега и като си тръгнах на вратата ми беше надраскан един голям Х , а зад мен на няма и 5см. се паркирал някакъв друг. Да кажете, че никъде няма дърво там и сянка си е направо виц, ама явно съм паркирала на чуждо място и си заслужих надраскването на колата ми. :lol: Дано управниците измислят нещо по въпроса с паркирането на чуждите места :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тази тема е наболяла доста, а живеем в къща.Гаража на съседите е срещу входната ни врата и единия гараж и постоянно се правят забележки да паркираме надолу по улицата, защото виждаш ли не може да си вкарат колата в гаража.А улицата широко и място бол, но просто тъпанара трябва да направи не 1,а 2 маневри и явно е доста смотан. За съжаление всеки път правят забележка на родителите ми, иначе ако ми кажат нещо на мен ще им поискам нотариален акт за улицата. И нас са ни заплашвали с проблеми по колите, но досега не са направили нищо... но посмеят ли директно в полицията със жалба.Аман от селяндури и идиоти :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак сме си българи. И аз уж съм си заплюл място пред блока, ама се случва да паркират там. Е, намира се малко по-настрани и се курдисвам там (все още няма много коли в блока :angry: ). Обаче, зимата в големия сняг, рових с лопатата поне час и половина и след 2 дни (понеже не можах да я изкарам с летните гуми :D ) като се постопи, един с джип се курдиса точно там, от цалата градинка, дето вече стана паркинг. Ще кажеш, че ще му затъне джипа, ако беше малко по-настрани. В него ден брат ми ме издърпа, за да излезна. А като се прибирах, от инерцията щях да си паркирам точно на мястото. Да, ама не. Като го видях този и закъсах в коловозите пред него. На следващата сутрин се усмихвах любезно на другите комшии, че съм задръстил половината "паркинг", а те с разбиране ме побутнаха да изляза. Очудих се и от факта, че почти всички са ме видели с лопатата.За сега съм нямал други проблеми. Освен, че ми обърнаха дясното огледало преди седмица, ама то май е от дечурлигата дето се гонят наоколо. Още незнам как ще реагирам, ако ми се случи нещо по-сериозно. А "моето" си място го наблюдавах 2 месеца преди да си взена колата и никой не спираше там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що забелязах,че и аз съм в отбора на нашарените от клучове!!!И това става пред собствения ми гараж.Направо не е за вярване,но факт.Сега съм решил да сложа камера за да дебна тези п.....и.Друг начин не виждам поне засега...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на всякаде е така и на моита хонда има някоя друга драскотина и натиснат калник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...