Jump to content
tonyss

Без коментар!

Recommended Posts

Повече е бил пиян отколкото е бързал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам само как така няма пострадали. Добре че са се отървали. Да му е като обеца на ухото на колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не знам... наистина.. и то не един човек, ама и тримата и няма пострадали... ще си взимам май 5ген. прелюд, щом издържа на това!А и... всеки ден стават катастрофи... просто тази е с Хонда... разликата е само в ламарината, но явно шофьора е на акъл еднакъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се случи на всеки. Няма значение каква кола караш, а какво имаш в главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се случи на всеки. Няма значение каква кола караш, а какво имаш в главата.

А грешиш колега, точно такова нещо не може да се случи на всеки, само на ненормалници които карат като луди из града само и само да впечатлят някого

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях тази картинка на живо и направо настръхнах ;) Глетката беше вцепеняваща :) След това този човек ако не си вземе поука ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А грешиш колега, точно такова нещо не може да се случи на всеки, само на ненормалници които карат като луди из града само и само да впечатлят някого

В конкретния случай сигурно си прав. Аз говоря принципно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независимо каква е причината, важното е че всички са оцелели след тази зверска катастрофа. За пореден път Прелюда доказва че е много сигурна кола. Имало е и късмет в случая, но... това е живота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.дир.бг се съобщава ,че е имало още един пътник отзад, като гледам колата най-вероятно е бил Господ щом никой не е пострадъл.2.сестра ми днес се върна от германия и минавала точно от там по време на катастрофата.Тя каза ,че човека се държал за главата и се чудил какво става.(ами то си за чудене)3.Ако някой познава колегата и му има номера моля да ми съдейства.Искам да го питам нещо.може на лични да не стават фалове с номера му.4.Не мога да повярвам как се е отсякла тая кола без да се огъне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя е бързал за оня свят, ама са му казали, че не му е дошло времето още.... гледам и не вярвам на ушите си.... няма пострадали.... това не е късмет, това е ЗВЕРСКИ КЪСМЕТ:)! И в колата не са били 3, а 4.... четвъртия е бил дедо ГОСПОД.... аман от пияндета и дрогари по пътищата :);););) Интересно с каква скорост е :o прелюда...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независимо каква е причината, важното е че всички са оцелели след тази зверска катастрофа. За пореден път Прелюда доказва че е много сигурна кола. Имало е и късмет в случая, но... това е живота.

Колега сложи си ръка на сърцето, погледни пак снимките и отново кажи че прелюда е сигурна кола...Така като гледам САМО късмет е имало..Караме тука всички прелюд и сивик, но поне да бъдем обективни. Хубаво е като видиш снимките да осъзнаеш че не караш Hummer и да внимаваш повече, вместо да се утешаваш колко е сигурен прелюд.. Не се заяждам,просто наистина трябва да се замислим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пълен кашкавал .. и прелюда бил като сивика. Не е на добре тая работа. Учудвам се че тези хора не са на оня свят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Гледката е наистина потресаваща, аз лищо вече изтръпвам при такива картини. Незнам дали колегата на който му се е случило това е от форума и всъщност това е без значение...без значение е и това, че автомобила е хонда...без значение е и колко сигурен е и който и да било автомобил. Тази катастрофа е поредната ужасяваща истина, показваща реалната ситуация по нашите пътища. Много се радвам, че тези хора са живи и дано да разберат, че са истински щастливци и късметлии. Както казах и след моята зверска катастрофа, от която точно днес се навършва месец, скоростта е наркотик като всички други - от него се умира... трудно да се откажеш... и че разликата между бързото и безрасъдното шофиране в повечето случаи се изразява в изгубени човешки животи. Не ме разбирайте погрешно и на мен сачмата в главата ми е малко по-голяма от необходимото, но когато ти се случи нещо такова, човек наистина се замисля(така и трябва) за това, колко бързо и лесно може да си отиде всичко...и че му е даден втори шанс, при които да се справи по-добре...Знам, че времето лекува всичко, но лично за себе си се надявам никога да не забравям тези няколко мига, в които колата изхвърча от пътя и започва да се преобръща, защото вече те са моя личен ограничител на скоростта.Много ми се иска всички, които гледат отстрани и не са преживявали подобно нещо да се поучат от нашите грешки, защото грозната действителност е че не всеки изкарва такъв невероятен късмет, за да може да си направи сам равносметката и да си извлече нужните поуки за безрасъдните си действия от първо лице. Всички ние, качвайки се ежедневно зад волана трябва да си припомняме, че все още никой не е безсмъртен - нито ние, нито хората в колата ни, нито останалите хора по пътя около нас...време е всеки от нас да се опита да бъде поне мъничко по-разумен, за да се спре войната по пътищата...БЕЗОПОСТНОСТТА ПО ПЪТИЩАТА ЗАВИСИ ОТ МЕН...

Редактирано от pemy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Честито" на късметлиите.Има още едно видео, освен това горе, с по-близки кадри:http://btv.bg/videos/> таб Новинии > заглавие "Катастрофа на Цариградско шосе"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледката е наистина потресаваща, аз лищо вече изтръпвам при такива картини. Незнам дали колегата на който му се е случило това е от форума и всъщност това е без значение...без значение е и това, че автомобила е хонда...без значение е и колко сигурен е и който и да било автомобил. Тази катастрофа е поредната ужасяваща истина, показваща реалната ситуация по нашите пътища. Много се радвам, че тези хора са живи и дано да разберат, че са истински щастливци и късметлии. Както казах и след моята зверска катастрофа, от която точно днес се навършва месец, скоростта е наркотик като всички други - от него се умира... трудно да се откажеш... и че разликата между бързото и безрасъдното шофиране в повечето случаи се изразява в изгубени човешки животи. Не ме разбирайте погрешно и на мен сачмата в главата ми е малко по-голяма от необходимото, но когато ти се случи нещо такова, човек наистина се замисля(така и трябва) за това, колко бързо и лесно може да си отиде всичко...и че му е даден втори шанс, при които да се справи по-добре...Знам, че времето лекува всичко, но лично за себе си се надявам никога да не забравям тези няколко мига, в които колата изхвърча от пътя и започва да се преобръща, защото вече те са моя личен ограничител на скоростта.Много ми се иска всички, които гледат отстрани и не са преживявали подобно нещо да се поучат от нашите грешки, защото грозната действителност е че не всеки изкарва такъв невероятен късмет, за да може да си направи сам равносметката и да си извлече нужните поуки за безрасъдните си действия от първо лице. Всички ние, качвайки се ежедневно зад волана трябва да си припомняме, че все още никой не е безсмъртен - нито ние, нито хората в колата ни, нито останалите хора по пътя около нас...време е всеки от нас да се опита да бъде поне мъничко по-разумен, за да се спре войната по пътищата...БЕЗОПОСТНОСТТА ПО ПЪТИЩАТА ЗАВИСИ ОТ МЕН...

x2тъжно е че спирачката за която говори мацката не спасява всички.тези които сме минали между капките се променяме според щетите които сме понесли.колкото по-малко си засегнат,толкова по-бързо започваш да правиш глупости.иначе тъжната истина лъсва пред очите ни все повече.хонди се карат от най-големите келеши вече,включително и прелюдите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

току що гледах репортажа по БТВ... и е ужасно не знам как, но добре, че са ОК хоратавъпросът не е кой какво кара, защото това го виждаме все по-често и не само с Хондаи дано не се сещаме, че това може да се случи на всеки след като вече е станало, а да си припомним мотото от Националната среща...всеки знае какво е то!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на тва му се вика удар !Ужас с тия катастрофи,цял ден по новините казват кой къде се бил нацепил.

Шофирай разумно,спаси живот

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега да видим от каското какво ще измислят,за да не я пишат тоталка :) Малко шега,за да разведрим обстановката.Лошото е ,че винаги си взимаме поука след като се изложим.Това важи и за мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'Tr1nky'

 

"вместо да се утешаваш колко е сигурен прелюд..."

 

Представи си сега същата катастрофа с Фиат Уно, Голф 2, или Опел Корса например.

За да се разцепи на две този Прелюд се е врязал странично поне с 150 км/ч :)

 

Ти какво очакваш? Да има само драскотина по вратата? Гледката е ужасяваща, но хората са живи, и ТОВА е най-важното;)

 

Призовавам да се кара РАЗУМНО(а нека всеки сам за себе си да прецени с каква скорост)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много по-малко от 150 км/ч са достатъчни , за да отворят така кола като консерва.особено кола като нашите.удара е в доста слабо място на колата,стълба е минал като острие през ламарините.затова не се е и усукал-няма достатъчно здравина в тази част на конструкцията дори да се опита да се съпротивлява на срязването.аз по БТВ чух че са били двама човека в колата.абе карайте разумно,защото краш тестовете се правят с 56км/ч,а всеки знае каква грозна гледка са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото... прадокс е, че точно кашкавалеността на колата ги е спасила - четях мнението на Иво и се замислих - ако беше по-здрава колата, тя щеше да се обвие около стълба и да смачка като преса хората вътре... Но въпреки това... колкото и да апелираме, не сме били ние там и шока както и да гледаш не е същия и обицата на ухото я няма, защото всъщност тя никога не те е докосвала...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Прелюд може и от два други да е "съшит" , но да са живи и здрави пътниците. И дано са гледали новините щото при удара едва ли са разбрали нещо. Не е нужно човек да претърпи лично катастрофа за да си даде сметка (макар че на "нискочелите" явно бавно им стоплят реотаните и трябва да се опарят)И язък за мотото на националната и усилието на толкова хора след като един пиян недорасляк може да си развява сработилата възглавница с (Н) отгоре пред цялата държава. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам,ама тва е втората катастрафа с хонда,която е разцепена на 2...В Бургас един 19г. със същия сивик седан като моя се разцепи на 2 и колата я видях на живо или по-скоро багажника като кенче смачкан и останалата част пак така със седалките непокътната... :lol: Незнам къде го чух,че при такъв удар хондата била направена да се къса на ли незнам и аз..ама прелюд и сивик по един и същи начин :lol: или си чист късмет... Наистина, колкото повече хора осъзнаят,че Безопастността по пътищата,зависи от Мен, толкова по-бързо ще спре войната по пътищата.. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, съжалявам за песимистичното мнение, но каквото и да си говорим, тази година, както се казва в един клип по телевизията, ще умрат повече от 900 човека на пътя. Промяната на съзнанието ни няма да се случи, а колко от нас ще имат дивия късмет на тоя пиян келеш ? Не много, предполагам. Затова трябва да има контрол на пътя, докато не минат много години, и да се създаде нова автомобилна култура - била тя за стил на шофиране, или за това как си поддържаш колата (Швейцария е пример в това отношение). Контролът на пътя в момента може да бъде изразен само в камери и тук таме някой униформен.

Редактирано от Кирил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 150 хора в тая консерва не могат да оцелеят! Това е сигурно. Един колега спомена версията, че може този автомобил да е "кърпен" и правен от други два. Склонен съм да вярвам в тази версия и да допълня, че вероятно скоростта не е била чак толкова висока.Или просто в колата са се возили Терминатори !!! Треснали са се със 150. Изтупали са панталонките и яко дим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ paRADOxКолега аз не споря че голф или фиат ще останат непокътнати..Просто казах че прелюда не е сигурна кола, да не се самозалъгваме.. Иначе то е ясно, не зависи от колата ами от манталитета на шофьора, дали ще има трагедии или не..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре че няма пострадали !!!

Редактирано от wishmaster_333

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в началото мненията бяха, че Прелюда е много сигурна кола, след като са оцелели всички. После някой намекна, че този смачкана консервна кутия съвсем не е надежден автомобил, пък после някой реши че, ааааа да видиш ли за това са оцелели, щото е локум, следователно пак хонда са го измислили. Колеги, отворете си очите, това нито е предвидено при конструирането на този автомобил, нито е достатъчна здравина. Никой производител не прави краш тестове при страничен удар в стълб. Истински късмет е, че в тази тема в момента не изказваме съболезнования! А всеки, който твърди, че са оцелели, защото това било Хонда, а не Опел или Гоуф е ку-ку!Радвам се, че на колата нямаше лепенка "Безопасността на пътя зависи от мен". Лицемерието щеше да е почти като това на Стависки, който "Не кара пил".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нито е колата, нито е скоростта.можеш да се удариш с 50 км/ч и да умреш, и със 150 км/ч и да се измъкнеш малко потрошен примерно. аз лично за себе си съм се убедила, че съм ма "мнооо проста"! като стане някаква таква катастрофа и се спичам. съответно - през следващия месец карам бавно и внимателно. след това постепенно започвам да забравям и да правя глупости по пътя. после се случи пак да мина покрай някой омлял се (в повечето случаи бмв-та и аудита) и пак така за месец...и все си повтарям като се кача зад волана "милено, днес ще караш внимателно". и след 30 сек на следващия светофар ми изпушват нервите и айде.. в насрещното за 50 метра.може би няма да ми е излишно да си напиша някъде на таблото напомнителна бележка. голяма съм патка! отдавна съм се убедила, че "това няма да ми се случи" е химерен израз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... в насрещното за 50 метра...

Как ги правите тези работи бе хора ;) При мен е голям зор да запомня всички дупки в правилната лента, а какво остава да карам в насрещното където се движат на обратно дупки и хафтомобили. Ако ме изпревариш в насрещното през двойна непрекъсната лента ще карам успоредно с теб пък ако ще и с трактор да си, и нека да ме псуват че не съм бил колегиален Редактирано от Nasakoto.Yakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех България е единствената страна в която когато караш в насрещното могат да те блъснат отзад

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете споровете относно конструкцията на колата,това си е безумен късмет.За съжаление познавам тъпи копелета с по 2-3 такива катастрофи които не са поумнели.Трябват зверски мерки за прилагането на закона за движение по пътищата.Защото същото тъпо копеле можеше да се е бухнал вместо в стълб в друга кола с малки деца вътре примерно... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее хайде стига вече: катоастрофата с Прелюд-а може би в деца, в коли, в хора... Станалото-станало! Няма жертви! Ама дайте сега закона да го приложим стриктно.... ако беше така 60% от шофьорите в България не трябва да са със шофьорски книжки, пък да не говорим за движение по пътищата и т.н. Жена, която кара с 10км/ч, колата и гасне през 5м, и след нея има колона от 20 автомобила.....е нея не трябва да я глобяваме - ТЯ СПАЗВА ПРАВИЛНИКА! Аман! Бях на поправителен изпит преди 3 месеца...имате ли идея колко глупости и парадокси са написани в ЗДП-а, от хора които не знаят за какво са 3-те педала под волана?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прадокс ама таз жена няма да убие никой нали ;) Карай си с колкото искаш ама стига призовава да не се спазва правилника :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прадокс ама таз жена няма да убие никой нали ;) Карай си с колкото искаш ама стига призовава да не се спазва правилника :D

Яко офтопик, ама все пак ... реално тази хипотетична жена няма да убие никого с шофирането си, но изнервя всичи останали и така косвено създава предпоставки за безрасъдно шофиране, а от там и инциденти. А по темата - наистина голям късмет са имали хората, дано го осъзнаят и да знаят за друг път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и желаещите за кат.В трябва да държат психотест :D Лично мнение, разбира се. Повече от половината действащи шофьори са негодни. Ама нали кат.В не била отговорна като С и D, та компромиси явно се правят в излишък. Като си спомня пък как ми направиха медицинско за подновяване на книжката.. :) В щатите имат една много интересна система за водачи, които вече веднъж са хванати с алкохол. Монтира им се дрегер в колата, който разрешава на компютъра да пали само, ако количеството изпит преди това алкохол е в норма :D И после - няма да е лошо пак да въведат полигон :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... реално тази хипотетична жена няма да убие никого с шофирането си, но изнервя всичи останали и така косвено създава предпоставки за безрасъдно шофиране, а от там и инциденти.

...това е вярно аз съм виждал подобни ситуации

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ЗдравейтеХа- дрегер в колата, и ако си пил, няма да запали двигателя ?!?! :( Преди повече от година братушките показаха как се запалва двигател на такава кола от пиян шофьор: вместо от шофьора, на дрегера се подава въздух от един балон- дрегера не отчита никакъв алкохол- и колата е в движение...А по темата: независимо дали има жертви или не- безотговорното поведение на шофьора е факт... днес жертви няма, но утре не се знае ;);)Поздрави и шофирайте разумно

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...