Jump to content
Юлиян Петров

Максим

Recommended Posts

Колеги........няма справедливост. Преди 1 час гледах новините и Максим Стависки е получил присъда- пак. Делото е водено от Върховния касационен съд и не подлежи вече на обжалване. Той е получил 2,5г. условна присъда и 5 г. срок на пробация. Обещетенията за убитото момче и Еманоела са значително намалени от предишното съдебно решение. За семейството на момчето 100хил. лв, а за Еманоела 90хил. лв.- срам и позор. Обичам страната си, но за пореден път се срамувам от някой българи, като тези който са определили тази абсурдна присъда. Той отне 2 живота ( този на Еманоела, живот ли е) и се отърва. Къде отиде справедливостта, къде отиде достойнството. Интервюйраха бащата на момчето, той бе почти безмълвен, по лицето му личеше, че е изгубил отдавна надежда за справедливост. Не знам за вас, но ако бях на мястото на бащата на Еманоела Горсова, щях да го линчувам на обществено място тоя руснак, щях да снимам как го правя и да го кача в Интернат, за да видят българските съдий и цял свят как се раздава истинска присъда.За сравнение.Имам колега, лежал в затвора, за това, че като се е развел с жена си не е искал да и даде телевизора, който им е бил подарък от майка му. И лежал, та нали е господин НИКОЙ. Разказваше и за един циганин, който лежал в затвора 18 месеца и все още нямал присъда. Циганинът опитал да открадне някаква пуйка и го хванали на местопрестъплението, от там директно в панделата. Че е мангал, добре, но той само е искал да нахрани многобройното си семейство, а ако той бе убил човек, какво щеше да стане с него.ПОЗОР........ БЪЛГАРИ, ТЕПЪРВА ЩЕ СТРАДАМЕ, ИЗГЛЕЖДА СРЕД НАС ВЕЧЕ КИПИ ОТ НЕДОСТОЙНИ ХОРА:lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срам :lol: и аз се ядосах много като четох в нета ! даже всички суми са му намалени , дори ако не се лъжа някви там 5000 лв за съда дето са са намалени на 500 лв :lol: няма да се учудя ако накарат жертвите да му платят джипа :lol: срамота , яд ме е че ако недай си боже се случи на нас простосмъртните това, живота ни свършва..НЕЩАСТНИЦИ :Dяд ме е също , че още като стана инцидента цяла България гръмна и хората бяха убедени , че ще го пожалят и леко , леко , тактично с времето когато отшумя малко , всичко си дойде на мястото ! тапаци... пиян убива 2ма друг в кома (не знам дали беше точно така) не влиза в затвора... без коментар просто!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам какво да кажа освен че от управниците ни и чеп за зеле не става. Докато ни управляват говеда все ще е така. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е някакав виц :huh: Просто не е истина.Докато четох 1-вия пост просто си мислех,че това е някъв майтап.Ама явно управниците найстина си правят майтап с хората и с човешкия живот :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, учуден съм, че сте учудени!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е някакав виц :huh: Просто не е истина.Докато четох 1-вия пост просто си мислех,че това е някъв майтап.Ама явно управниците найстина си правят майтап с хората и с човешкия живот :angry:

За съжаление, за някой ирландец може да прозвучи като виц, но в България и сам знаеш, че се случва много често. Случаят на Максим бе доста одумван из пресата, затова знаем за него..... а за колко случай дори и не се е чуло, един Господ знае.И колкото и да е смешно (трагично), ако си спомняте, полицейска патрулка спира Максим няколко стотин метра преди да се случи злощастието и го пускат, въпреки, че знаят, че е пил. Малко след това, този човек променя живота на десетки хора като се блъска в Хонда Сивик (5ген. хетчбек, син металик и сигурно някой момчета от сайта са го познавали загиналия) и осакатява едно младо момиче и убива едно младо момче. Един колега преди време беше качил снимки на Хамъра и Сивика, няма да се очудите като кажа, че бяха потресаващи. Ако не се лъжа, километража на Хамъра бе спрял на 100-110км/ч. Представете си това чудовище, с тази скорост, като се сблъска с количка като Сивик, какво се получава......Плучава се поредното безумие в България. :) И колкото и брутално да звучи, момчето поне си е отишло и сигурно не е усетило нищо. А Еми още се мъчи и така ще е през останалата част от живота и, както за нея, така и за родителите и. Мир на праха на момчето! :) P.S. Моля ако някой колега знае кога и в коя тема бяха поместени снимките на катастрофата да пусне линк към нея, за да я видят повече зайнтересовани хора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запитайте се кой е виновен за всичко това!Жокер: Не са управниците :angry:Идват избори. Задайте си този въпрос по често и не само по време на избори!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запитайте се кой е виновен за всичко това!Жокер: Не са управниците :)Идват избори. Задайте си този въпрос по често и не само по време на избори!

Какво е значението,ако всички гласуваме :) ще изберем някой свестен и като влезне ще се развали покрай останалите.От тези вируси няма спасение.Поне аз изход не виждам... а и не само аз @Зизката като казвам виц имам предвит,че е абсурдно всичко,което написа за циганина и за познатия,който имаш .... Това ще продалжи :angry: и ако си спомняте бяха му отнели книжката на тоз смо^аняк и той пак зад волана :huh: имаше някаде клип и снимки докато кара ... и на базата на тези факти те му намалиха присъдата и сумата която трябва да изплати като обещетение...А за какво са им тези пари на хората на загиналото момче и с какво ще промени загубата им.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега SH3M37A, погрешно си ме разбрал. Думата" виц" на съм я взаймствал от твоя пост, а ако е така, не е нарочно. Найстина мисля, че като разкажеш на хората при теб тези историй, те ще си помислят, че се шегуваш и сигурно им разказваш виц. Моля да бъда извинен ако съм ти създал погрешно впечатление с коментара си, не съм го целял. Но стига глупости от моя стряна. Пуснах темата заради несправедливостта и десетките съсипани животи след една жестока катастрофа. Надявам се с нея да се сетим пак за Еми и момчето и да им отдадем почит.

Редактирано от Зизката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го гледах това и изводът е дайте да ставаме световни шампиони и после няма6 грижи. баси държавата майна ако беше някой обикновен човечец сега вече щтеше да е забравил какво е да си на вън а не зад ре6тките.това нещо за в българия може да стане.бил си платил за всичко.Вече и живота струва пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е единственият случай :huh: всеки ден стават катастрофи , кой виновен , кой не в повечето случай , никой не влиза зад решетките то ако беше така досега по пътищата нямаше да е "война". И както всички знаем това става заради беззаконието :) заради рушветите на полицаите :angry: И най вече заради нас самите... НО както са казали "прост народ слаба държава"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, много си прав колега, прост народ, слаба държава. И както виждате съдът и да издава присъди, то те са условни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто нямам думи пак се измъкна тоя убиец от сериозна присъда затова никога няма да се оправиме в наща държава това ако беше в друга страна на кръст да са го разпнали но уви за съжаление тук се измъкна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, но ако бях на мястото на бащата на Еманоела Горсова, щях да го линчувам на обществено място тоя руснак, щях да снимам как го правя и да го кача в Интернат, за да видят българските съдий и цял свят как се раздава истинска присъда.

Това трябва да стане.Няма да е справедливо, но другите ще се страхуват да не бъдат наказани така, с лично отмъщение.Такива са обаче законите в първобитните общества, като в Албания, Сицилия, Корсика и т.н.Око за око, зъб за зъб.В БГ няма справедливост и няма и да има, докато не вкарат управници от вън,както навремето са докарали Фердинант.Излезте на изборите и гласувайте против сегашните управници. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма...ка му и уруд, пиян галош, УБИЕЦ....пак се отърва....мотаха делото сумати време и накрая с условна и щял да плати 100 к на едното и 90 к на другото семейство...незнам просто как се чувстват семействата на пострадалите...аз бих го убил...даже не ми го побира акъла, той да ми убие детето и съдът да не го осъди поне с 20 години затвор. Мисля, че в Либия беше, ги заравяха до кръста и 20-30 човека мерят с камъни докато го пребият - ей това заслужава според мен... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) вижте колеги,днеска някой спомена в предаването по нова тв.добре за ставийски се вдигна патакламата ами замислете се колко незнайни герои като него не са в затвора заради вратички в закона,не е виновен максим за това а ония 240 като него.ти един такъв сме го хващали по три-четири да не казвам че има случаи и повече пъти и какво-глобичка,пробацийка и това е,като убие човек ли ще я смятаме,ама такава ни е системата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смърт... наказанието не може да 2 години условно майка му стара и 190 000 лв. Не е нормално:) В коя нормална дъжава ще се случи това... Само тук. Ако бяхме малко по на запад - щеше да лежи ако не цял живот, то поне 20 години. А ако бяхме някъде малко по на изток (което и според мен е по-доброто решение) наказанието за причинена смърт щеше да е смърт... отмъщение или както искаме така можем да го наречем. Просто някой щеше да си затвори очите докато близките ЕФЕКТИВНО изпълняват присъдата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смешна държава сме :D Едни истински закони неискат да приемат смешниците в парламента :) Не е само той :D но това незначи , че трябва да се размине със затвора :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прочетохте ли обосновката на съда за условната присъда повръща ми се

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) колега в месеца по два пъти най-малко ми се повръща от подобни обосновки на съда,ние нямаме съд имаме адвокатура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прочетохте ли обосновката на съда за условната присъда повръща ми се

Не съм прочел(ако можеш, качи я в темата), но мисля, че целият свят сега недоумява тази присъда. Даже сигурно сме смешни в техните очи. А уж сме в Евро съюза, та ние сме на светлинни години от тях.Относно полицайте, не ги съдете толкова много. Да си представим, че в тая държава има 1000 полицай ( примерно), от тях 50( пак примерно) са честни и достойни хора. Когато един от тези честни полицаи спре кинтар и му направи акт, може да стане много сложно, защото след като му напише акт не се знае, какво ще се случи с него, представете си , че заплашат него или семейството му или го изгвърлят от работа, от нищо не се очудвам. Полицаят в своята свера е най- низшата инстанция, нали се сещате. А едрите риби притежават и имат власт над дупетати, управници, началници...Така че дори на първа инстанция ( катаджия) да е установено някакво нарушение, то то изчезва безследно, след като бъде придвижено нагоре. Ако теорията ми е вярна и вие сте на мястото на катаджията, ще напишете ли акт на бомбар, след като освен, че няма да има ефект, може да си довлечете и неприятности. Разберете, цялата система е в гъза.А за съдийте взели смешното съдебно решение, с което истимаро оневиняват Максим, направо се чудя как спят спокойно нощем такива хора! Такива хора позорят нацията и народа ни и на заслужават да бъдат наричани българи. Това са хора, който вземат много тежки решения, решения, който променят хора, животи и съдби. А решенията изглегда биват повлиявани само от пари и интереси. Да си го кажем, Максим Стависки е "оневинен", защото някой от "горе"( голямото добро утро) е натиснал съдийте. Как е станало това не е трудно да се сетите, подкупи, изнудвания и кой знае , какви гнусотий.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да се оправи тази държава.От вчера промениха и закона за движение по пътищата.Вече можеш да си караш колкото искаш бързо стига да си плащаш.http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=133736

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахахахах, Срало и мазало, от градско ограничение 50, можете да си карате със 100 и само може да ви лепнат фиш !!! :o:cry::o какво ли още гениално ще измислят докато паднат от власт мама им...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не ми се ще да казвам това, защото искам да вярвам, че наистина хората могат да променят нещата в тази страна с гласа си, но истината е че изборите винаги са били фалшифицирани и ще продължава да е така... Тук винаги са играели интересите на хора на много високо ниво - хората които управляват големи сили като Русия и САЩ (нямам предвид президенти, политици и друга такава бълвоч). В света нещата винаги са се движели от евреи и едни други хора, които винаги са били им опозиция... Така че дори и всички да излезем и гласуваме нещата пак няма да се променят. Големите нямат интерес тук да има ред и всичко да е нормално, защото когато един малък народ има много злободневни проблеми, той няма време да се замисля за по-големите такива, а се старае да оцелее. За това всички в тази страна са готови да си продадат гъза за жълти стотинки. За това и тук нормално (истинско) правосъдие няма да има, защото хората са лесно подкупни. От друга страна когато един народ е каран да мисли само как да препечели, за да не умре от глад, няма време да мисли за култура, изкуство, наука и неща като чест, справедливост, достойнство... Идеята е българите да ставаме все по-тъпи, така ще сме по лесни за манипулиране. И за голямо мое съжаление това се случва... Виждам го навсякъде - простотия, ниска интелигентност, безхаберие, слаба култура и възпитание... Та така. Максим Стависки е само върха на айсберга, както се казва.

Редактирано от kalio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

МАКСИМ=ИЗРУСЕНА ПИЯНА РУСКА ШУНТА=УБИЕЦ=ЗАТВОРEnd of story!!!

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Зизката, вземи го промени тоя аватар бе, мама му стара :rolleyes: Пише се ОСРА, а не УСРА.По темата - твърде импулсивно разсъждавате. Обсъждали сме го вече много пъти. Отнесох доста псувни и глупави коментари.Затова се завеждат дела, защото всеки случай е сам по себе си. Има много фактори, които трябва да се вземат предвид и да се стигне до някаква присъда. В случая присъда имаме - тук няма какво да коментирам. Макар и условна, присъдата е присъда. Има си и изпитателен срок. Ако някъде сгафи - ще го съдят отново по това дело и със сигурност ще има ефективна присъда.Слушах как говори бащата на загиналото момче. Мога само да съжалявам, че един млад живот вече го няма на този свят. Но нека погледнем нещата от друга гледна точка, а не само да се чудим за това и онова и да плюем съдебната система. Защото утре и аз, и ти можем да сме на негово място и едва ли ще се натискаме да лежим по затворите с истинските престъпници.Нито крачка не съм отстъпил от предишното си мнение. Смятам, че МС плати достатъчно висока цена - и в двата смисъла. Искам някой да ми покаже колко подобни дела са завършвали с такива умопомрачителни кръвнини. Не бих искал да кажа НИКОЛКО, но със сигурност не са много. Известността на МС му изигра лоша шега. Понеже е известен всички се емнаха да го плюят и хокат. Кофти. Вчера в Пловдив сгазиха 67 годишна жена. Гледам във форума никой нищо не пише. Кой колко е виновен тепърва ще се решава. Защо никой нищо не казва за този случай? Защото такива неща са ежедневие, но малко от вас могат да го признаят и да разсъждават трезво.Не бих искал аз да съм на местото на родителите на това момче. Но животът ми никога повече няма да е същия. Дали ще е в затвора или не, виновникът няма да може да върне детето ми. Няма да направи болката ми по-малка. А както казах, Стависки вече достатъчно плати - с кариера, с покаяние, с пари. КОЛКО ОЩЕ?

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, Oto, не става въпрос за това дали Максим е изстрадал достатъчно, а за това, че законът не е еднакъв за всички. Ако бяхме аз или ти на негово място, дали щяхме да минем с условна присъда, а? Та, казваш, че бил платил много..... Ти мисля, че не си на 21-22год., сигурно имаш поколение. Ако това стане с твоето дете, как ще реагираш, ако процеса протече с условна присъда. Като знаеш, колко си обичаш детето, колко много си го искал, как си го отгледал от парченце месо, как си се радвал и тъжал заедно с него, как единствената благодарност за теб е била да виждаш блясъка от щастие в очите му.... дали всичко това струва 100хил. лв? Та това е безценно. Ако се случи на мен, аз ще откажа тези пари, това са кървави пари, за каквото и да ги употребя, то винаги ще ми напомня за невинната смърт на детето ми и е отвратително. Още повече, че за някой хора 100хил. са нищо. За нямащите като мен е отделен въпрос.Относно това, дали се е разкаял Максим....ако не се лъжа, един колега по- горе беше писал, че Максим е видян да кара след инцидента, макар че книжката му е била отнета. Ако това е вярно, значи не се е разкаял, ама никак.P.S. Колега, Oto, относно първото изречение от последното ти мнение...Ако е само закачка, моля да бъда извинен за личното съобщение, малко присърце го взех, а май не трябваше! :rolleyes: Поздрави!

Редактирано от Зизката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заставам зад всяка една написана от тебе думичка. Все едно аз съм го писал.Нищо не можем да върнем назад, колкото и да ни се иска. Мога да си представя какво изпитват родителите на момчето сега. Наистина мога. Но тогава защо е тази кръвнина? Откровено казано не съм запознат изцяло със съдебния процес. Не искам да изпадам в полемики със самия себе си. Край! Детето го няма и вече нищо не е същото. И никога няма да бъде същото.Максим е извършил престъпление, което аз не отричам. Но деянието му не е умишлено. Не може той да лежи в затвор, в който са изпечени убийци и истинсски престъпници. Вината на МС е че е употребил алкохол и е седнал зад волана. Но със сигурност не е бил мъртво пиян. Дори не и опиянен. Промил алкохол не е никак много. Но законът е закон. И той го е нарушил. Станал е неволен убиец.Но пак казвам. Към всяко дело не трябва да се подхожда едностранчиво - щом е убил, значи е убиец. Тогава нека всички убийци да ги осъждаме на смърт. И да потретя - той все пак е осъден. Присъда има. Не е ефективно, но я има. И от юридическа гледна точка мисля, че няма нарушения.И да. Максим плаща. И на едното дете. И на другото. Осъдиха го условно. Отиде му кариерата. И неговият живот е свършил. Макар и физически да е жив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Известни, много по-известни личности и носещи слава на страната си са лежали, или поне стъпвали в затвор заради нещо подобно, но тук в България явно си е някакъв рай. Браво момче!, да почерпиш, че не си убил американец в страната му, а българин в неговата................Силно се надявам поне Мануела да се възтанови напълно и по-скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се надявам.И ако баща й не беше профукал толкова пари, вероятно това възстановяване щеше да е в значително по-напреднал стадий от сегашния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хмм незнам защо си мислите че кариерата му е свършила...Наскоро гледах едно предаване по руски канал, което е нещо като "танцувай с мен" само че е за фигурно пързалянеДвойките са съставени от професионален кънкьор и такъв който никога не се е качвал на кънки. Става дума за известни личности в Русия.Е, Максим беше участник в една от двойките. Мислите ли че кариерата му е свършила? Там хонорарите са ОГРОМНИ.Вярно дал е много пари за жертвите от катастрофата, обаче както вече се каза, това няма да върне убитото момче, нито ще помогне това събитие да се забрави от тези които са го преживяли... А и не ми прави впечатление на много разкаян... и аз мога да изглеждам сломен пред камера. Ако това, че са го видяли да кара след инцидента е вярно... ее, сами преценете.

Редактирано от kalio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ледниковый период" - това е шоуто, за което пишеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, именно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм незнам защо си мислите че кариерата му е свършила...Наскоро гледах едно предаване по руски канал, което е нещо като "танцувай с мен" само че е за фигурно пързалянеДвойките са съставени от професионален кънкьор и такъв който никога не се е качвал на кънки. Става дума за известни личности в Русия.Е, Максим беше участник в една от двойките. Мислите ли че кариерата му е свършила? Там хонорарите са ОГРОМНИ.Вярно дал е много пари за жертвите от катастрофата, обаче както вече се каза, това няма да върне убитото момче, нито ще помогне това събитие да се забрави от тези които са го преживяли... А и не ми прави впечатление на много разкаян... и аз мога да изглеждам сломен пред камера. Ако това, че са го видяли да кара след инцидента е вярно... ее, сами преценете.

Даже, ако не се лъжа, в момента на присъдата, Максим е бил в Русия и в същото време е бил на леда. Така, че колкото и да се е прецакала кариерата му, той продължава да е някой. И все пак, нека е някой, нека продължи да живее и да изкара много, много дълги години живот. Така мисълта за всичко случило се ще го преследва повече. Като не може да е в затвора, поне да се скапе тотално психически навън. Всеки да го сочи като го види и да му казва "Убиец", това също е достатъчно. Но за съжаление, всеки толкова се е вглъбил в свойте собствени проблеми, че инцидента на Максим е поредната капка в морето и ще се забрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еб...си и простотията, глобичка и случая е забравен. И на мен ми се е случвало така по тъмното да влеза в такъв участък с ремонт без да е отбелязан с някакви знаци и за щастие се отървах само с крива джанта и много псуване :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...