Jump to content
H22_turbo_Vtec

Какво да правим, ако счупим нещо в дупка

Recommended Posts

Колеги вероятно на всеки се е случвало да се нахака в някоя голяма дупка и след това да започнат странни шумове или тресене от към джантите.Каква е процедурата ,ако примерно изкривиш джанта, дефектира окачването или замине гумата следствие на дупка.(софиянци да кажат, че те си ги имат в повече).Имали възможност да се изисква нещо от виновните за дупките.Както примерно при каско стават работите.Въжат ли тези неща при нормална гражданска.Ако някой е успял да вземе пари от такова нещо или някой който се опитъл поне да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С гражданската застраховка ти застраховаш другите коли, а не твоята.

Редактирано от Ceco85

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то ясно ама аз какво съм виновен, че на пътя има дупка повече от 5см.(маи толкова беше мах).Сега гледам са натиснали да правят шахтите.Все някой трябва да плаща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се захваща съдиш общината, но едва ли искаш толкова главоболия...В крайна сметка ние си плащаме за всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен как стоят нещата, но предполагам могат да бъдат осъдени общината( ако удъра е в града) или пътното управление (ако е извън града). Мисля също, че ако човек се зайнати да съди някоя от тези институций, със сигурност ще спечели делото, обаче ще е свързано с много нерви. Нека не забравяме, че все пак плащаме винетки и данъци, а те са за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

нищо.... викаш кат - пишат ти акт за каране с несъобразена скорост - от там ако имаш нерви съдиш общината за 1-2-5-10 години и евентуално прибираш някой лев, които си дал за ремонт и адвокати. Другия вариант е да викаш КАТ и телевизията :) тогава шанса е по голям да стане нещо

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да викаш КАТ и телевизията :) тогава шанса е по голям да стане нещо

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вероятно на всеки се е случвало да се нахака в някоя голяма дупка и след това да започнат странни шумове или тресене от към джантите.Каква е процедурата ,ако примерно изкривиш джанта, дефектира окачването или замине гумата следствие на дупка.(софиянци да кажат, че те си ги имат в повече).Имали възможност да се изисква нещо от виновните за дупките.Както примерно при каско стават работите.Въжат ли тези неща при нормална гражданска.Ако някой е успял да вземе пари от такова нещо или някой който се опитъл поне да пише.

колега аз преди седмица изживях всичко това скочих в едни окопи не дупки и изкривих и четирите джанти и нито една гума не става след това за каране,и се интересувах по този въпрос,как стоят работите, както е казал колегата по горе викаш КАТ и ти пишат акта за несъобразена скорост и след това обжалваш, става дълга и широка и както винаги в българия оправяш се както можеш за съжаление,казано на кратко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братлета аз от малко опит. Един път извън Бургас спукахме гума с един авер. Движихме се в кордон защото беше 24 май след патрулна кола и нямаше такъв филм за несъобразена скорост само алкохлна проба. После полицаят писа нещо и моя човек взе пари за една нова гума от застрахователя си но за задната нищо, а имаше 2 балона след дупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно нещо се случи и с мен, след дупката таса го нямаше, още несъм проверил кривината на джантата. Интересното е, че КАТ доколкото знам трябва да съставя актове на организациите поддържащиопределения път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дупка повече от 5см.(маи толкова беше мах)...

Какво ще рече, при дупка от минимално 5см ли можеш да търсиш отговорност заради последствия по колата? Интересно ми е, понеже на два пъти буквално се натрисам със 70км/ч в изрязани участъци асфалт, при ограничение 80! Това на градски околовръстен път, нощем, без обозначения за път в ремонт или какъвто и да е знак, указващ безопасно преминаване на проблемния участък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз влезнах в една ОГРОМНА ДУПКА със 130 и гумата ме удари в коляното... като по чудо никви стряскащи звуци след това (чукам на дърво)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май само пострадали има и нито един възвърнал поне малка част от сумата, която е платил след това.Само колега с ''едната гума'' но той май е имал каско.Ако има някой адвокат или поне някой с правни познания да даде малко акъл.Не може вечно да продължава тази простотия с дупките.Аз мисля, че ако 2-3 успеят да направят нещо и после пътят да се знае.Всички ще почнат да си търсят правата.Имам чуството, че само в България (от по-цивилизованите страни в европа) се правят някакъкви неорентирани с пътната обстановка ремонти, смешни убозначения(някъде и никакви).Оня ден си карам в града на двулентов път в едната посока и след десен завой ката срещу мен една Фадрома от големите.Направо настрахнах добре, че нямаше никой в другата лента(иначе щеше да има материал за най-смешните снимки.)И там нямаше никакво убозначение че се прави ремонт.В Германия като правят нещо по пътя има гора от знаци чак ставаш разноглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз личен опит. Октомври месец 2008 се натресох в една дупка (явно с много кофти ръбове) и резултата беше предна срязана гума и задна с балон. Какво да прави човек зависи от това дали има застраховка (каско) и при кой застраховател. Мойте се оказа, че плащат за гуми, но трябва да имаш протокол от КАТ. Тогава това беше истинска одисея, защото от КАТ не идват на място на инцидента, а ти дават номер по телефона с който после чакаш пред една барака цял ден, "ГОЛЯМ КУПОН" :lol: Както и да е... та номера за да не ти напишат АКТ е да напишеш изрично в обяснението, че си попаднал в НЕОБОЗНАЧЕНА И НЕОБЕЗОПАСЕНА ДУПКА на пътното платно. Взех протокола (без АКТ) и с него при застрахователите, те ми оцениха гумите и джантите (субективно естествено) и така...Ако нямаш застраховка си взимаш протокол и съдиш общината и докато всички с обчото си мислене си казват "абе защо да се занимавам" и се оправят сами ще сме на това дередже... Развито гражданското общество се гради от хора, които си отстояват правата, иначе ще си останем прости селяни и ще ни мачкат още много дълги години :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, да споделя и аз но опита е бил на мой приятел. Той работи в Люлин, а живее в Нови Искър и всеки ден минава през огромни дупки на околовръстния път на София. Щетите са няколко нови гуми и 4 нови джанти. Решил да си търси правата и започнал да звъни, първо в столична община, те казали че това не е към тях, прехвърлили го към пътна инфраструктура .. След звънене в 5 институции всяка прехвърляща отговорността на другата решение няма. Не знае към кой да се обърне и кой да съди, защото не може да се установи този район към кой е..Така че май решението е само каското и то не ти покрива реалните щетиКофти, но факт .. Карайте със 4 очи въпреки, че това не спасява положението :lol:

Редактирано от Glupi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,един съвет ,за изход от тези ситуаций.Ако нацелите ами и имате щети и извикате КАТ,могат да ви напишат акт за несъобразена скорост,НО ако дупката е пълна с вода(локва)ви пишат протокол и отивате на щета.Затова сваляте кривата джанта и чакате дъжд ;) .А другите варианти са описани горе.За съжаление е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега не съм се замислял, че мога да си търся правата, след подобен инцидент. Обаче има логика да можеш, все пак данъци пътища под формата на винетки си ги плащаме и имаме право да искаме да не си чупим колите. Няма ли някой правист във форума да разясни как седят въпросите и да направи 1 прост алгоритъм как се действа в подобни случаи. Най-добре би било да се намери един адвокат и да представя целия форум - представете си когато 100-200-300 човека осъдят общината или когото трябва и им се изплатят парите, може пък отговорните за положението с дупките да се стреснат и да направят нещо по въпроса. Така бихме помогнали на себе си - няма да си плащаме ние ремонтите, а и на всички останали - ако се промени положението и дупките се запълват своевременно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения човек трябва да си търси правата, иначе както каза един колега по-горе никога няма да живеем в демократично гражданско общество.Ами нали един вид ние сме ги наели да ни потдържат пътищата като си плащаме данъците и винетките. Ние си изпълняваме задълженията, а те не. Това означава, че ние сме ДЛЪЖНИ да им държим сметка. И това е съда. Крайно време е да се осъзнаем и да не вървим като говеда и да водим апатични разговори като "Дупим се", стига сме се дупили, от нас зависи до кога това ще продължава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............. 1 прост алгоритъм как се действа в подобни случаи.

Аз алгоритъма съм го описал, май...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега не съм се замислял, че мога да си търся правата, след подобен инцидент. Обаче има логика да можеш, все пак данъци пътища под формата на винетки си ги плащаме и имаме право да искаме да не си чупим колите. Няма ли някой правист във форума да разясни как седят въпросите и да направи 1 прост алгоритъм как се действа в подобни случаи. Най-добре би било да се намери един адвокат и да представя целия форум - представете си когато 100-200-300 човека осъдят общината или когото трябва и им се изплатят парите, може пък отговорните за положението с дупките да се стреснат и да направят нещо по въпроса. Така бихме помогнали на себе си - няма да си плащаме ние ремонтите, а и на всички останали - ако се промени положението и дупките се запълват своевременно.

Аз съм ЗА :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мене имате +1 пожелание за успех в съдилищата.Инак с дупките не може да не се признае, че е много интересно да се кара по родните пътища !!!.Моят регулярен извънградски маршрут е през Петрохан, а там е като разорано поле - в дупките при нужда може и човек да си погребеш ..... ще го хванат така да се каже. Познавам няколко фена, които заради дупките нарочно не си купиха и карат без винетки /аз не съм от тях/, тъй като не смятат, че при такава лоша пътна мрежа трябва да плащат и стотинка.Най-веселото е, че освен от дупки трябва да се пазим и от 'изненадки на пътя':http://dnes.dir.bg/2009/05/13/news4437566.html"Хлапаци слагат камъни на пътя, 7 коли потрошени13 май 2009 / News.dir.bgМагистрални полицаи от областната дирекция на МВР в София са разкрили група непълнолетни, които в продължение на месец поставяли камъни на главен път І-8 в района на Божурище и са предизвикали редица катастрофи с материални щети, съобщи МВР."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години счупих картера в дупка.Имах пълно каско в Булинс.Покриха ми разходите за заварката без проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.Аз си мисля, че всеки които почне да си търси правата в тези случай трябва да пише във форума за да е по лесно на останалите. Аз лично ще почна да си ги търся защото ми писна да карам на слалом по улиците.Иначе си мисля, че вар. са два:1. Да почнем всички да си търсим правата за да има общество /както е написало момчето по - горе/.2. Да спреме да плащаме всякакви видове данъци, винетки и всичко свързано с колите ни защото няма смисъл от тях.Аз имам винетка ама като тръгна към вилата пак карам на слалом, за какво съм си дал паричките и останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде го четох ама като не помни магарето !! ще карам на спомени и не гарантирам, че е вярно :1. За да търсите каквото и да е обезщетение от Общината по район колата трябва да има сертификат за ретро-автомобил или да е изключително рядък автомобил придружен отново с документи2. Нито един ремонт по пътната настилка не се извършва директно от Общината, тя играе роля на инвеститор и съответно извършва инвеститорски контрол върху строителния обект до завършването му от изпълнителя. След подписване на така наречения приемно предавателен протокол започва да тече гаранция за качеството на строителните работи дадени от изпълнителя. Когато изтече въпросната гаранция, общината извършва проверка на място и ако има нужда се прави търг за нов ремонт. Общо взето с малки изключения общината винаги е невинна. 3. Имаше и минимална стойност на щетите за да предявиш иск но нямам спомен колко.А сега от горчив опит :-преди около месец два уцелих доста качествена дупка на "Цар Симеон І" и резултата за мое щастие беше балон и тропаща биалетка, общо взето 65лв. Заключение : Чаша студена вода и бегом в сервиза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз пък да ви кажа понеже работя като застраховател,наистина от застрахователи пари за счупване от дупки няма да видите,но можеш да съдиш общината,в повечето случай,когато някой заведе дело срещу общината, "Тя" просто не се явява в съда,и вие автоматично печелите делото,общината не се занимава с малки проблеми и предпочита ако я призовете да не отиде и да загуби делото така или иначе дупката я има общината е виновна,тя ще загуби,така и така ви се изплащат щетите,но това само за хора който посмеят да съдят,мн малко са тези който знаят как и какво се прави....всеки да си търси правата,аз ако попадна в дупка - такава че да имам щети и за 5 лв ще ги съдя,и ще спечеля....имам познати който са съдили,4 от 4 общината не се яви в съда,правете си изводи :lol:

Редактирано от HONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе то джантите да са железни пак добре.. ами ако са др... майко мила както изправянето струва левче на цол ... и една обикновена гума БАМ почти 100лв ... в най добрия и мек случей... да не говорим че съм виждал направо колата потънала в кратер наречен дупка.. аз нямам винетка и не смятам да си вземам защото си разбих цялата кола по пътищата и така :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...