Jump to content
honde

Камери и радари в Страната

Recommended Posts

Здравейте колеги. Засега ето един линк : http://koli.bg/bg/autoextras_7.html на които са описани местата на който са поставени камери за видеонаблюдение и радари в София. Ако някои знае за други градове и места по пътищата да сподели!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:punk: За пред камерите ще караме както са ни учили, а като ги няма - както само ние си знаем..Голфаджийска работа :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой случайно да има информация за камерите във Варна ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tука има за някакво инфо за цялата страна. Постно е според мен, ама може и да се напълни по-нататък.http://www.renault-bg.com/radars/index.jsp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

:D За пред камерите ще караме както са ни учили, а като ги няма - както само ние си знаем..Голфаджийска работа :D

:D:(:D;) ;) Редактирано от ursus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е интересно, ако от КАТ сменят местонахожденията на камерите. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еб@ах му м@йк@т@, начи требе да чакам 30-40 акта...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах страницата качена от колегата Sfu и по- специално за камери из Пловдив. Стана ми доста интересно, аз дори и не знаех, че в града има подобна техника. И все пак се чудя, къде са ми актовете, след като има камери. Не че карам като луд, но със сигурност като съм минавал оттам може да съм нарушил закона някой път. Моля някой, който е хванат в нарушение от камера е получил акт да пише, защото поне аз не знам за такъв!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И мен ме гложди горният въпрос, щото по празниците врътнах едни 1200 км. и гледам из държавицата на доста места са "набоцкали" тея табелки ВНИМАНИЕ - РАДАР, вкл. и по разни драки :P Аз си ги минавам "законосъобразно", обаче подминавайки поредната (доста се бях отдалечил) се бях позасилил когато на банкета видях една бананова на цвят (полицейския модел) Астра и разминавайки се с нея мярнах вътре двама със светлоотразителни жилетки, които ме гледаха някак "служебно". Превишението бе малко под 20 км/ч извънградско при разрешено изпреварване на камион, но той не ме "скриваше". Та се питам ако са ме щракнали, ДАЛИ и кога, по какъв начин и много ли ще ме ... ? Някой ако е наясно (дори и да не е потърпевш) нека сподели "как работи СИСТЕМАТА" :angry: и да не дава господ.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само знам , че доста патрулки вече са оборудвани с нунжата апаратура без да ви спират да ви глобяват , т.е. полицаите си стоят в колата , чоплят семки , а машинката си снима нарушителите и не подбира кой кой е и с колко кара :P отърване от подобна снимка няма - за сега :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах страницата качена от колегата Sfu и по- специално за камери из Пловдив. Стана ми доста интересно, аз дори и не знаех, че в града има подобна техника. И все пак се чудя, къде са ми актовете, след като има камери. Не че карам като луд, но със сигурност като съм минавал оттам може да съм нарушил закона някой път. Моля някой, който е хванат в нарушение от камера е получил акт да пише, защото поне аз не знам за такъв!

Мисля, че въпросната странница/таблица, показва къде са стоянките на куките, а не мястотона поставена снимачна техника.Специялно за Стара Загора всичките стоянки са вярни, друг е въпроса, колко често са там, но до колкото знам монтирани камери няма :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само знам , че доста патрулки вече са оборудвани с нунжата апаратура без да ви спират да ви глобяват , т.е. полицаите си стоят в колата , чоплят семки , а машинката си снима нарушителите и не подбира кой кой е и с колко кара :P отърване от подобна снимка няма - за сега ;)

Именно. На един колега така му пристигна "честитка", че пресякъл жълтата бус лента не точно по пунктира, а няколко метра по-рано. Глобата беше нещо от сорта на 20 лв., без отнемане на контролни точки. Да наблегна - не е карал в бус лентата, а просто е настъпил линията при десен завой. Всички от фирмата този завой го взимаме по няколко пъти на ден и е невъзможно да се сгънеш, без дя пресечеш, както е направил колегата, но онези явно не ги интересува. Може би си гонят някакъв план, а може и да са на процент от глобите, знае ли ги човек. ;) А завоят е много гаден. Хем има идиоти, които карат в бус лентата и ти като тръгнеш да завиваш от твоята те освиркват най-селски и ти пречат, хем тези, които карат след теб очакват да влезеш в бус лентата и да не им се пречкаш и въобще не намаляват или пък да решат да се престроят в съседната, дори при подаден пътепоказател (мигач). Това, българите, телета се раждат, говеда си умират. Няма оправия. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой (мислч че беше от общината), преди близо месец, ми каза че ако получа по пощата картичка че ме е снимала камера може да не си плащам, защото в България камерата не била признато доказателство в съд или нещо подобно. Не знам колко е вярно, но нали има пазители на реда във форума, те ще знаят :P А тук в Германия просто не смея да настъпя газта, че е претъпкано с камери. Има ги всчкакви, мерят дистанция, скорост... само дето не те разпознават пил ли си не си ли :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласно законите тук снимката на колата е доказателство на нарушението (пак казвам нарушение, не престъпление). Не се доказва самоличността с камера, дори да ти се вижда прекрасно физиономията, затова отиваш и казваш кой е карал и на него се пише акта.Иначе призовките би трябвало да ги връчват с обратна разписка, но не знам дали и това правят. Аз не бях получил покана, но като ходих в кат преди 2 години ми излезе един запис (тая от гишето не ми даде талона и ме прати в стая номер едикойси). Обясних на инспекторката, че не съм получил лично поканата и ако са ми я пуснали в пощата нищо чудно да е изчезнала без да съм я видял. Личното ми мнение е, че трябва да се снимат само "истински" нарушения като профучаване с превишена скорост, минаване на червено, отнемане на предимство, неспиране на пешеходна пътека/стоп и т.н. Може ли да те снимат и глобят, че си "настъпил" някаква бус лента или стоп линия, а в същото време срещу 20лв рушвет да хвърчиш със 180 и да караш на червено? Даваха наскоро по новините, че огромния процент глоби на проклетите камери на ректората в София са за настъпена стоп линия! Може ли да е*ават хората с глоби за подобни "нарушения"????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш, че пишат акта на тоя, който е карал, ами ако колата е ФИРМЕНА и я кара повече от един човек, тогава какво става?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Честитката" идва във фирмата, разбирате се кой е карал и той отива в КАТ. При нас поне е така. Има си пътни листа и всичките му там подробности и се знае кой коя кола кога е карал. И после няма "Ааа-а-а! Не бях аз, друг е бил!"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, глобата би тежала на МОЛ-а и съответно той прави малко вътрешно разследване кой е карал. Праща го в КАТ и го суровакат. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...