Jump to content
SH3M37A

На къде отива България

Recommended Posts

Колеги прибирам се от работа преди малко и чета следното : "Уважаеми Българи,

искат да отменят Българския Език като задължителен, т.е. държавата ни няма да изисква от гражданите си да знаят граматични и пунктоационни правила. Той пак ще се изучава, но няма да се изисква. "Няма държава, която да не изисква от гражданите си, които са минали българско обучение, да не знаят книжовен език. Няма значение турци, роми, африканци, араби. Щом са граждани не трябва да се съобразяват със законите и правилата на държавата, в която имат гражданство..."

Това е предложено от председателя на Комисията по образованието и науката господин Лютви Местан (по народност турчин)! На 20 март е прието на първо четене без възражение. Защо не е казано по новините никой си няма и на представа.

Апелирам всички, които имат българско самосъзнание да подпишат петицията, защото иначе от България скоро няма да остане и следа. Това е скандално и не бива да се остави така.

На подолъ посоченият електронен адрес можете да подкрепите българскив език."

ето го и линка

Незнам дали е истина,но ако е така то ще е много жалко.Аз съмия съм 100% сигорен,че не пиша грамотно пък за пунктоацията да не говорим.А ако това е така то какво ще стане за по нататъшното поколение :)

И най-интересното Турчин предлага това и се приема :lol: :lol: :( :( :( :( :(:) Не съм расист,но си обичам Българското и несмятам че една толкова древна държава трябва да бъде погубена с лека ръка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е предложено от председателя на Комисията по образованието и науката господин Лютви Местан (по народност турчин)! На 20 март е прието на първо четене без възражение. Защо не е казано по новините никой си няма и на представа.

Тоя манаф грозен го е предложил поради лични интереси - сигурно не може да чете. Да е*а лайнара му с лайнар.

БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лютви *бан,много се издразних,чак си обърках името като гласувах :lol: Турците вън от Българския Парламент! :lol:

Редактирано от Дончо Царев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най лошото е че много малко хора знаят за това понеже небило съобщено по новините :lol: И нормално то си е жива бомба с закъснител ... и пак недоумявам защо никой незнае за това и новините не са съобщили нищо днес е 14 април а това е било прието на 20 март :lol: Това за пореден път доказва че гадните политици искат да ни сложат капаци като на конете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, сигурни ли сте че това вече не е пускано? Отговориха ми че вече съм го подписал а пък съм забравил :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази държава вече е съвсем разграден двор. Щом по телевизията в най-гледаното време, по най-гледаната национална телевизия ни "забавляват" с разни палячовци, които не могат да говорят български (Марин и Мустафа от Мюзик Айдъл)... Те много деца и без това не учат български, така че "уважаемите народни избранници" искат само да го узаконят. После как да не изпитвам носталгия по "баи тошовото" време, когато такива неща бяха немислими! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарим Ви, че подкрепихте петицията "В ЗАЩИТА НА Т. 4, ЧЛ. 16 ОТ ЗАКОНА ЗА НАРОДНАТА ПРОСВЕТА: да се запази усвояването на книжовния български език като част от Държавните образователни изисквания". :lol: То за турския и циганския..ясно!Но децата ни знаят по-добре английски от родния си български матерен език?! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАИСТИНА ВЕЧЕ НЯМАМ ДУМИ...:lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва съм го подписал преди доста време кво да кажа по темата КАЛАШНИКОВ "Ей, писна ми от тоз живот ве мама му стара!Бум бум бум бум бумще си купя автомат, хей я!Ка-лаш-ни-ковБум бум бум бум бумТук ти трябва майсторлък!Не е прашка, не е лък,Той е правен в КазанлъкЗареди го, насочи го, изпразни го, открадни го,Разглоби го, почисти го, изпразни го, а така!" :lol::lol::(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама каво се учудвате от колко години има новини на "майчин език" в смисъл Турски по Българската национална телевизия което мен лично ме убижда много турците лека по-лека искат да изместят границата .Ако това не се уци в учелищата то какво Ислямизъм ли :D;) ;) ;):blush:-_-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро предчуствам една гражданска воина със тея псевдотурци и гадните цигани!Никъде го няма това! защо в турция няма новини на Български?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеххх отива си България,не е на добре работата :blush:То скоро и бежанци ще станем

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеххх отива си България,не е на добре работата :blush:То скоро и бежанци ще станем

Недей така България никаде няма да замини.Някои хора помнят миналото на тази държава,за всички въсходи и падения ,за великата държава и поробена,не трябва така да се говори,а по темата направо ми се плаче.Нямам думи, на каде гледат тези които се смятат за българи в този парламент.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Тук искам да се включа деликатно. Имаме тема за правопис във форума, една от най-зле посетените важни теми във форума! Тази петиция съм я попълнил със всичките ми налични мейли.

Искам да добавя още нещо запазването на българският език зависи от нас самите! Когато ние се "икономисваме" и пишем на маймуница, шльокавица, методиевица или чатърица или както още там искате го наречете ние убиваме родният ни език! Не предендирам че пиша граматически или стилистически вярно, но винаги пиша на кирилица! А ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го копирах от един друг форум:(СЛОВО НА ВТОРИ-МАНДАТ ПРЕМИЕРА С. СТАНИШООЛУ ИЗ КОНГРЕСА НА БКП, СЪСТОЯЛ СЕ В СРЯДА НА 13 АПРИЛ 2011 г. В ЗАЛА 1 НА НДК.)ПРИОРИТЕТИ НА ПАРТИЯТА-МАЙКА В ДАЛАВЕРИТЕ И ЧЛЕНСТВО В ПОТУРНАШКИЯ СЪЮЗДраги Булгарбаши Седефчобаба Първаноолу,Драги другарки и другари,Драги съпотурнаци и съчалмари,Аз Сюргюн Станишоолу се обръщам към вас в края на този исторически конгрес на Булгаристанската Комунистическа Партия с който ние тюрко-болшевиките от ДПС, ГЕРБ, БСП(БКП), СДС, ДС(е)Б(е) и другите изроди на БКП ще бъдем запомнени завинаги!(залата е на крака и аплодира!)Накратко да Ви съобщя решенията които взехме:ПЕТКонституционни промени:Името на България да се замени с Булгаристан – традиционно анадолско наименование на земите между р. Дунав и Беломорска Тракия. (оглушително Ураааа! в залата)Столица на новата държава става град Диарбекир в Анадола. Знамето на Булгаристан ще бъде червено със сърп и чук, полумесец и звезда.Гербът на Булгаристан ще представлява златен щит с изобразени на него цвят на мак, лист марихуана, лята джанта- петица, Мерцедес, бъчва, салфетки и логото на Пайнер мюзик. Златният щит ще бъде придържан от двете страни от две мутри с наднормено тегло и златни ланци.Работническата епопея “6 без 10” (“Шест без десет”) се обявява за химн на Булгаристан. Официалната версия на химна ще се изпълни от Азис а към инструментала ще се добавят куплети написани от Слави Трифонов и Надежда Захариева във възхвала на новите “стари” ценности на Анадола! (в залата зазвучава мелодията на “6 без 10” и хиляди салфетки политат нагоре)Връщат се имената на всички населени имена на територията на Б’стан от времето на Османското присъствие.Хетеросексуални вече и официално нямат да имат право да заемат висши държавни постове. ( лицето на премиера грейва победоносно)(Едноминутна пауза за аплодисменти, възгласи – Доган, Станишоолу, Борисоолу, БКП! В залата звучи “И ловец съм и Рибар съм, на закона…!” Делегатите са в екстаз – 300 кв.м прозорци от двете страни на НДК падат и стават на сол от вибрациите!)nostradamus.bulgarvs@gmail.com ©All rights reserved. ©

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка докато не почнем активно да гласуваме(както не правихме допреди 2-3 години)работите няма да се оправят от самосебе си.Най-големия проблем на българина.Той си казва:защо да гласувам!Какво ще променя!Една птичка пролет не прави!Да но си го казват и 70% от българското население.ДПС това и чакат,всеки циганин или за 10лв.ще гласува за тях,а циганите в България не са малко.Нека си вземат поука течи българи които се предават и не вземат участие в гласуването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Doggy напълно си прав колега,дано на следващите избори повече хора да се "събудят" :blush:-_-:D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка докато не почнем активно да гласуваме(както не правихме допреди 2-3 години)работите няма да се оправят от самосебе си.Най-големия проблем на българина.Той си казва:защо да гласувам!Какво ще променя!Една птичка пролет не прави!Да но си го казват и 70% от българското население.ДПС това и чакат,всеки циганин или за 10лв.ще гласува за тях,а циганите в България не са малко.Нека си вземат поука течи българи които се предават и не вземат участие в гласуването.

Този дето е стигнал да го избират за депутат пак е минал през партия а там вярвай ми няма случайни хора пък и даже има фирми от кръга на някоя политическа партия която нежно принуждава хората дето работят за нея да гласуват за нея няма да пиша повече да не си търся нова работа.Поне при нас колкото ми е известно няма един честен и почтен човек всичко е от измамник на горе примери да давам ли не знам.Не че не искам да гласувам за някои но не мога да вида някои свестен.Ние не живеем в държава с закони а в държава с управници мафиоти,крадци,убийци и т.н. Редактирано от atanasbe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АААААААААААААААААААААААААААААА ЩЕ ОТКАЧА БЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ;) ТЕЯ СКАПАНЯЦИ , КОГА ЩЕ ГИ ИЗГОНИМЕ ОТ ДЪРЖАВАТА ;) Как неква чалма скапана , ще казва кво да става тука ;) 500-години са ни е... , убивали , мачкали и са се гаврили с нас , а ние още ги търпимееееее :ranting: В.ЛЕВСКИ , ако ни гледа в момента , какво правиме му идва нас да ни изколи до един :angry: Трябва да вземем някви мерки , че в най-скоро време ще стане мазалото и аз ще съм част от него 100% :guns:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подписана от мен, мои приятели и познати преди време.Лошото в "ситуацията"(и не само), че не мислим и действаме с време(от рано)! Доста от хората(говоря за трезвомислещите) не ги вълнува, понеже битовизмите са ги заляли до такава степен, че им е все едно кой/кого/кога/защо/какво.В този ред на мисли си мисля, че цялата ситуация е умишлено създадена - вдига се шум за едно, за да се прокара друго...После/следпис: Нищо против цигани и турци(поне тези с които контактувам са точни), но за мен е редно - щом си в България, на публични места да се говори на български, във вас на какъв език говориш си е друга тема на разговор(въпрос на избор)!

Редактирано от ivankrystev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нима ще се оставим на турчалята пак да ни превземат и то този път без бой...това е долно дори само като си го помисля.Турчин ще предлага свалянето на Българския език и нашите тъпи говеда в парламента го приемат...да не са и посмяли да се нарекат Българи - това трябва да се заслужи. Левски би се обесил сам наново, ако види на какво дередже сме...всичко българско ли се опитват да ни отнемат, сигурно, ако попитам някое лапе дали са учили "Аз съм Българче" или Химна или други народни, чисто Българси неща, сигурно ще ме гледа като теле. Имам чувството, че и да предложат Турския да е национален език онея тъпи маймуни в парламента и това ще приемат....от години управляващите ни правят само глупости, първата беше да пуснат турците в парламента, после правихме свир..и на американците, кланяхме се на евросъюза, дадохме си дупето и ни го навряха целия...спряха ни повечето реактори на аеца, за да може не ние да печелим а Французите....Каде отидоха всичките велики Българи, които се бориха за да съществуваме сега....аз ще ви кажа...обръщат се на салта в гроба си като гледат как се съсипваме сами и потъпкваме труда им...осъзнай се Българино и се хващайте и отивайте на следващите избори да гласувате, защото до голяма степен сами сме си виновни за туй дередже..... Колкото и-маила имам съмгласувал с тях...........мале как се ядосах.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги прибирам се от работа преди малко и чета следното : "Уважаеми Българи,искат да отменят Българския Език като задължителен, т.е. държавата ни няма да изисква от гражданите си да знаят граматични и пунктоационни правила. Той пак ще се изучава, но няма да се изисква. "Няма държава, която да не изисква от гражданите си, които са минали българско обучение, да не знаят книжовен език. Няма значение турци, роми, африканци, араби. Щом са граждани не трябва да се съобразяват със законите и правилата на държавата, в която имат гражданство..."Това е предложено от председателя на Комисията по образованието и науката господин Лютви Местан (по народност турчин)! На 20 март е прието на първо четене без възражение. Защо не е казано по новините никой си няма и на представа.Незнам къде си го прочел това но до колкото ми е известно това беше през март миналата година и за щастие законопроекта не беше приет."http://www.parliament.bg"

Редактирано от marfii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не е приет законопроекта, но самия факт че е влязъл в народното събрание за гласуване говори много.....Както колегата DOGGY каза всичко това се случва поради апатията и нежеланието на около 80 процента от Българите да гласуват, когато всеки българин отиде да гласува, тогава ще се пооправят нещата, и дано стане по-скоро......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мама ин мрасна!Ще ни затрият ей.Госто в станата ни ще ни направят!ВЪН ВЪН ВЪН майка ви мрасна турска.Мрете:)!:):)!:):)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз да питам с тая петиция как ще разберем какво ще се получи щото ни се подписваме ама дали някой ще я вземе под внимание :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз да питам с тая петиция как ще разберем какво ще се получи щото ни се подписваме ама дали някой ще я вземе под внимание :P

Затова трябва да гласуваме, ПРОТИВ дпс!Тея изкрадоха и завзеха всичко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сьм бьлгарин (от турски произход) това значи ли че трябва и по мен да има :P , :P жалко ако всички вьпроси се решават така . Изказвания от рода да ви е... маиката турска са некоректни.Това че го предлага турчин означава ли че и аз сьм го предложил.Напьлно подкрепям вашите мнения но преди всичко бьдете хора.Аз виновен ли сьм за тия 500 години. А Левски този велик бьлгарин кой го предаде. Аз лично неискам да напускам родната си страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз да питам с тая петиция как ще разберем какво ще се получи щото ни се подписваме ама дали някой ще я вземе под внимание ;)

Незнам за петицията дали въобще са я видяли, но като гледам как взимат под внимание протестите пред парламента си правя извода че дори си нямат представа за тази петиция. Тези подигравки срещу нас българите са от години но май някой хора чак сега го забелязват. Помнители онзи анадолски педал който искаше да поставя на връх Шипка паметник на геройско загиналите терани (турци) до българския паметник!? Или онази, как да я нарека мастия или ку...ва а можеби продажна ма...ия и к....ва, която твърдеше, забележете " НЯМАЛО Е БАТАШКО КЛАНЕ, ТОВА БИЛО ИЗМИСЛЕНО ОТ КОМУНИСТИТЕ ЗА ДА НАСЛАГВАТ ОМРАЗА: ;):P:):P:):P:). Подигравките си продължават и досега и занапред ще ги има, докато сме разединени ще е така.

 

П.П. Щях да забравя! Някой да е чувал скоро по новините да се говори за приемането на нов закон който да забранява носенето на религозни предмети в училище????? Хайде учениците да свалят кръстовете че я виж е станал поредния скандал.

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0_o не го вярвам направо! Подписах се за всеки случай. Всичките ни проблеми с управляващите са свързани с факта, че нямаме действащо общество. Този проблем е много присъщ за нас Българите и не знам дали ще му намерим решение. Всеки се спасява сам, а това е неправилно - за това и не гласуваме, защото всеки гледа себе си и си казва какво пък и да гласувам и да не гласувам все тая е - пак ще ни управляват същите и по същия начин, независимо от коя партия са - всички са едни и същи. Ако тази информация е истина, то нещата с управлението са толкова зле, че аз не мога да го повярвам. От доста време се работи по "американския модел" с крайна цел пълно затъпяване на населението, защото колкото по-тъпи сме толкова по-лесно е да ни манипулират и да правят каквото си искат. Доста съм черноглед за нашето бъдеще като нация, за това се абстрахирам от идиотщината и както беше казал един колега в преден пост - концентрирам се върху битовизмите. Грешно е, но какво можем да направим? Колега, Barito, в България има и свестни хора от турски и ромски произход, но като че ли те са прекалено малко в сравнение с общата маса... Радвам се, че си съгласен с позицията на въпросната петиция, не го приемай лично. Потресен съм от факта какви своеволия се допускат в управлението на Република България! Все си мислех, че управляващите имат поне 1 грам акъл, който да им стигне докато лъжат, мамят, крадат и прибират всичко, до което се домогнат, да вършат поне малко неща, които да са добри и да ни бутат напред. Подобни изцепки са абсурдни и напълно неприемливи.п.с. Всъщност това май няма да премахне Българския език от повечето училища, по-скоро само в селата, в които преобладават турци. Въпреки това го намирам за крайно неприемливо - ако не искат да говорят на Български език - да си ходят в Турция!

Редактирано от Jimmy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Щях да забравя! Някой да е чувал скоро по новините да се говори за приемането на нов закон който да забранява носенето на религозни предмети в училище????? Хайде учениците да свалят кръстовете че я виж е станал поредния скандал.

Има такъв закон и аз не мога да преценя до колко е правилен. Свързан е с фереджетата, които се носят в някои училища в някои села... Естествено под чука попадат и кръстчетата. Слушах коментари по темата в "челюсти" по дарик радио и двете страни изказаха що годе смислени доводи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и още едно нещо немога да възприема за нормално. Защо в центъра на Пловдив, като имат някакви молитви в джамията и пускат високоговорителите, за да слуша целия център техните религиозни молитви, нямам нищо против да си се молят, не ме разбирайте погрешно, имам против тея високоговорители и това целия център да кънти от от техните молитви.....те като дойдат чуждестранните туристи и като застанат на античния театър и ще си мислят че сме мюсюлмани, аз не съм видял на някоя християнска църква високоговорители за да ги чува половината град като има служба, което пак е по-нормално защото сме християни, ако не се лъжа :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГЛАСУВАТЕ БЕ ЕЙЙЙЙЙЙЙЙ:)НЯМАТЕ ЛИ БЪЛГАРСКО САМОСЪЗНАНИЕ??? ;);) ;) ;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aбе аз гласувам, ама една птичка пролет не прави...трябва всички да се хванем в ръце и на тея избори да се гласува...ние си решаваме сами съдбата, няма кой да мисли вместо нас...и после държавата ни не ставала...ми не става, щото ние не ставаме :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам турците ни поробват без война , а ние както винаги им лижем з......... нямам думи аман от продажници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре дошли в "Абсурдистан" това НЕ може да е истина:Pнямам думи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лютви Местан 0888 70 19 81 тва му е номера звънете мумалко е стара информацията ама може да се провери

Редактирано от atanasbe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всички имащи право да гласуват....гласуват,ДПС нямат все още шанс да имат власт в политическия живот на България,но трябва българите да гласуват..всички,аз съм родолюбец и моето мнение е че с това робство 500год.достатъчно са ни потъпкали,клали,бесили и.т.н. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е начина да се постави началото на нещо ново. Като се гласува. Няма идеални политици, но по-вредена партия от ДПС няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че на тия от върха въобще ни им пука кой какъв е, те си гонят гласоподавателите и затова разделят обществото, колкото по разделено е - толкова повече гласове за всички тях. Вижте че сега започнаха да мисюлманизират и ромите/още гласове, а от там и повече власт/. Значи проблема не е кой какъв е, а как да се докопат до повече електорат, начина няма значение. Аз познавам много български турци и смея да твърдя че единственото което ни разделя като хора е религията, не е ли страно сигурен съм, че и тяхната религия проповядва само добри идеи, а в същото време религиите ни създават невидима пречка да общуваме като обикновинни хора-каквито сме всъщност всички.Искрено се надявам след предстоящите избори статуквото да се промени и започне да се работи в тая държава. Безхаберието и незнанието на сегашните политици ме вбесява но не смятам че трябва да се настройваме и озлобяваме едни срещу други. От това няма да спечелим ние, ще спечелят те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...