Jump to content
voroshilov

Защо съм български националист

Recommended Posts

Маето, никой не те обвинява, че има лошо да си купуваш дрешки - ама грам, ако си ме разбрал грешно - сори. Това трябва да бъде така, все пак живеем в такива времена. Просто исках да кажа, че това е много користно дело, работодателя, за да бъде смятано за допринасяне към България. И не, ти не си лошия - това да си работодател е само гордост - разбрали сте ме грешно. :P Самия аз работя за себе си :P А това за гордостите на всяка държава - не те карам да ги забравяш, но недей да се отнасяш така пренебрежително с нашите - ние не сме Америка, а България, онези "нищожества", с които просто не трябва да се ебават. Ти самия видя, че не можа да изброиш кой знае какъв списък от имена в чуждите истории, които имат подобни битки - а изброи един куп в нашата! Това искам да кажа, че се гордея и изтръпвам като прочета за Генерал Вазов и тактическите му постижения, за който свалят знамената на половина в Англия /нещо, което не се случва за щяло и нещяло/. Явно много грешно звучи защитата ми - ненавиждам Волен Сидеров, цялата му ценностна система /ако мога така да я нарека/, всичките му вярвания, скандирания и закани. Аз не съм на негова страна, аз не искам да изселим всички Турци. До сега в нито един пост не съм го написал. Ако не целиш да обидиш никой, защо тогава ни упрекваш - така ни обиждаш - цялото ти първо мнение е изпълнено с ненавист към нас, с презрение и обиди /макар и не буквални/. Как ние сме били прости като сме се мислели за националисти. Щях да приема мнението ти, че България по двои думи няма нито една голяма гордост и сме сред най-ужасните държави на света, та щях да го приема, ако не го противопоставяше така явно и настойчиво срещу нашето, като ти толкова дръзко го натикваш в лицата ни и казваш, че сме прости да вярваме в красотата, традициите, положителното на държава си... да виждаме Паметника на Шипка, да виждаме малките си китни градчета и селца като нещо хубаво - за да не тънем ден след ден в нищетата И на собствените си мисли. Защото когато ходя по улиците тъна в нищета - всички намръщени, нацупени, виждаш как те презират и хранят докато те оглеждат как, видиш ли, си се спретнал да изглеждаш добре. Затова не ми харесва мнението ти, защото си от точно тези, поне според начина, по който пишеш, които вървят по улицата и хранят наред, които няма да ти се усмихнат ако им кажеш просто ей-така здравей на улицата, които ще изпреварят цялата колона от ляво за да минат на светофара, защото живеят в смотаната си държава... по принуда... Не е нужно да миеш чинии за да живееш в друга държава... но погледни от тази страна - ти ще миеш чинии защото само това ще можеш да работиш, или защото по квалификация там само за това ще можеш? !!! Познавам десетки хора, които отидоха в Англия, и то в Лондон и НЕ мият чинии, а работят по професия, защото са достатъчно оправни. !!! Такаче... това не е достоверно оправдание, че не си заминал навън само затова, или пък за приятелите... Лесно вече се заминава, не е онзи строй, в който аз не съм имал "щастието" да живея. Кой съм аз... а ти кой си, че да съдиш не само мен, но и още 20 човека, които се смятат за такива и такива? И 200 сираци да си осиновил, пак не можеш да потъпчеш вярванията ни само, защото ти имаш различно мнение. !!!Аз искрено се надявам да се запозная с теб някой ден... защото така не ти виждам очите, а по очите се познава душата - тогава ще мога да ти кажа, дали си това, което лъхти така тежко от постовете ти или нещо друго. !!!

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посочи ми къде съм казал, че сте прости, глупави или каквото и да е обидно като общо понятие. Изразявал съм само веднъж лично мнение към някои и това е, че не мога да приема някой да убива заради новини на турски. Смятам това за ненормално дори и на шега казано. Съжалявам, немога да го приема това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матео,не можеш да разбереш или не искаш? Никой тук не ти говори за убийства заради новини на турски. Просто дразни, когато са ни клали 5 века, сега пак да се промъкват тук и да си правят каквото си искат. А го правят, защото сме овчедушни. От нищо не се интересуваме, освен от собствените си лични достижения и сияйни ореоли. И с право ще продължават да ни наричат "рая", защото си го заслужаваме. Това не е национализъм. Това е желание да работим и живеем в една ДЪРЖАВА, която в момента не съществува. И след Асен и Петър - не е съществувала. Какво направих за държавата ли?! Ами аз не оставам в заблуда къде ми отиват данъците. За сметка на това обаче, помагам на възрастни, деца и всякакъв тип хора - абсолютно безвъзмездно. Опитвам се да бъда социален, а не меркантилен и само пари да са ми в главата. Има хиляди начини да помогнеш на някой, дори и ръка да му подадеш, когато се е спънал на улицата. Защото ми е писнало да ме псуват, когато спирам на пешеходна пътека. А доста от псуващите са работодатели. Така че - това не е критерий.Да, горд съм, че съм българин. Имам доста тракийска кръв във вените си, което ме прави още по-горд. Но не съм горделив. Просто искам да живея като нормален човек - това мисля, че всички го искаме. Но в една държава, която съм кръстил Чалгария, да се чувствам "рая", слушайки новини на турски език - е няма да стане. Всяка жаба да си знае италианеца. Това не е национализъм - пак повтарям. Това е нормалната реакция на човек, на когото са му са се качили на главата. И нямам намерение да го премълчавам.А реакцията на хора, които са готови за избягат от проблема, а не да се борят с него - не я разбирам. Пътят може да е трънлив и стръмен, но аз ще го премина. И така като гледам - много хора ще са до мен. Който иска да работи и живее зад граница - жив и здрав.П.П. Едно предложение - хайде да не споменаваме повече онзи клоун Сидеров, че това име ми действа като пургатив.

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо Бих искал да поздравя автора на тази тема.БРАВО:thumbs1:В мнго автомобилни форуми се ровя но да не се лъжа само в този видях тема за Бг национализъм.Аз съм националист, всичките ми прадядовци са измрели за България и за доброто и.Заради това че се е запазила културата ни и така нататък.Подкрепям темата с две ръце.БРАВО:D БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО :D:P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ние освен да се оплакваме, друго не правим и милата ни родина тъне в пошлост и простотия. Колеги, дайте да измислим ние какво даправим за да си подобрим ситуацията, че на мен честно казано започва да ми писва. Обичам България и ме боли да я гледам болна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, сега и аз да дам своето мнение.

 

Напълно подкрепям последното мнение на MAD DOG по темата (бях така добър да изчета цялата тема преди да пиша, каквото и да е било).

Относно малцинствата, не се определям като расист, но и мен ме дразнят новините на турски език, както и факта, че се разминавам с хора из Пловдив, говорещи на турски. Да не говорим, че има крайща на страната в който говорят само на турски. Нека не забравяме, че това е България. Мисля също, че един човек, който се е родил в българия може да бъде наречен "българин", но да не се казва Мустафа, нали се сещате. Още повече, че съм на мнение, че един турчин, роден в българия и живял само тук, няма манталитет различен от българския. Ако е живял в Турция много време, тогава е различно. Тогава нека да заживеем в мир всички ( обаче това е само мит). Ние винаги ще сме си българи , а тях ще наричаме просто "другите" или "различните". Работил съм с виетнамци, бил съм им началник и какви са мойте впечатления... Другият им началник ги обиждаше и им се подиграваше, та той ги нямаше за хора, камо ли за равни. А защо ли, защото е изрод, а беше българин. А тези нещастни хорица с височина 160см. и тежащи 55-60кг. просто търсеха препитание в България, за да могат да издържат семействата си, а това срамно ли е?! Много българи вече са в чижбина и все си мисля, че сигурно там се държат лошо с тях, както точно ние се държим с чужденците у нас. Затова нека влезем в положение на невинните и онеправданите и да бъдем над лошото. Нека сме по- добри и да се обичаме повече.

Ако трябва да коментирам един клип, пуснат от колега, в който турци се гаврят с български гроб..... Отвращавам се от подобни млади хора и ми се иска такива никога да не се раждат, да не говорим, че аз бих ги избил или осакатил, ако имах тази власт. И все пак, има Господ и той вижда всичко .

Относно колегата написал, че живее в "Чалгария". Колега аз слушам почти всякаква музика, но най- много поп фолк. Аз като интелигентен човек, разделям музиката на два вида- добра и лоша. Затова твърдения от рода, че поп фолка е просташка музика са срамни и недостойни. Ти какво, по готино ти е да слушаш Linkin Park, DMX, Dr. Dre и тем подобни, дето те псуват и пеят само на жаргон. Като сте толкова отворени всички на тема музика, хайде сега всички да си вдигнат ръцете, който слушат народна музика ( или и това е срамно). Колегата Loko fc е пуснал линк към песента на Стефка Съботинова - Притури са планината, ха признайте си сега кой е чувал за песента и за певицата. Аз я имам в компютъра и много я обичам. На бас, че по- малко от 10% от съфорумниците слушат подобна музика. А аз я обичам, дори в момента, докато пиша съм си пуснал Планета и слушах допреди малко Славка Калчева. И някой наричат себе си националисти, а не слушат българска музика. А знаете ли, че Сърбите като ги бомбардираха бяха излезли навън и пееха. И това не можете да го опровергаете по никакъв начин, защото родната ми къща се намира на по- малко от 100 метра от границата ни с тях. Ето това е националист, шапка им свалям, на Милошевич също.

Относно това дали съм националист или не, преценете вие. Не крада, рядко лъжа имам се за справедлив и уважавам чуждото мнение, макар и ако не съм съгласен с него. Не съм изневерявал и се надявам никога да не го направя, имам се за високо културен и интелигентен човек, имам наглостта да твърдя, че пиша правилно. Слушам българска музика, а вие? Има още много други такива неща който мога да спомена, но не е това главното. Винаги съм мислел, че за да направим света по- добър, трябва да започнем първо от себе си. Трябва да започнем да мислим и чувстваме различно. Цял живот вярвам в това и няма да престана да вярвам и винаги ще работя върху себе си, за да се уча и да ставам все по- достоен и по- достоен човек.

Редактирано от Зизката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей бе баце, ти незнаеш аз колко обичам да слушам родопско, гайди и доста от старите фолклорни песни на Слави особенно на маса. Иначе през останалото време си слушам пънкарийка, хаусче, каквото му дойде. Но нищо неможе да се сравнява с нашета народна музика, има песни които направо ти вземат акъла. И така, де музиката наистена е само хубава и лоша, стилове за мен няма- всичко зависи от настроението на човека !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, Metaka, само така. Аз от своя страна не слушам родопско, но все пак, ако се съберат повече хора, слушащи българска музика, аз много ще се гордея, защото нашата музика е признак за нашата националност и култура. Естествено и аз бих се изкефил ако в колата си пусна нещо по- басово в стил техно, в това няма нищо лошо. Аз пак държа да подчертая, че не слушам само поп фолк, съществуват много хубави песни от цял свят. Но все пак сме българи и трябва да подкрепяме българското като цяло и да се гордеем с него, защото това е свързано с нашите корени. Поздрави !!!

Редактирано от Зизката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Знайте, че борбата за освобождението ни ще погълне в жертвения си олтар много от вас, но още повече ще погълне борбата след освобождението ни.Аз не веднъж съм ви казвал: ” Тоз който ни освободи той ще да ни и пороби”. Внимавайте, в народната работа няма шега, освобождението ни трябва да бъде плод на нашите задружни усилия. Вие, които ви грабят, безчестят и лъжат днешните ни управници, не мислете, че работата ни свършва с едното освобождение. Не тя с това започва.Нашето драгоценно отечество, ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи И не забравяйте - Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.Националистите не са фашисти, нито фанатици, те са хората на които им е дошло до гуша да търпят да ги тъпчат в собствената им държава и те са хората които ще ви измъкнат от калта в която всички сме затънали. Омръзна ми да съм в тинята и да ме тъпчат. Искам да живея нормално със близките и приятелите си и никога няма да се откажа от тази идея. Не ми пука за малцинствата, искам само законите да са еднакви за всички, искам престъпниците в затвора, искам честните хора да ни управляват и искам да съм горд когато казвам, че съм Българин:huh:България над всичко:huh:

Eeee,браво,много ми хареса отношението ти към темата :huh: Но за съжаление,циганите ще ни притопят,защото раждат по 6 деца,а ние едвам се навиваме за едно ! Турците ще ни превземат,защото май само те гласуват и съответно ще спечелят изборите ! Заради такива като Волен Сидеров,ЕС ще гледа с насмешка и недоумение към нас(аджеба,защо тея балканци му дават толкова власт) ! Няма да изброявам кръдливите политици,заради които Ни спряха един куп субсидии по Европейските програми,уж,за да достигнем някакъв нормален стандарт за живот и да не бъдем последни на опашката на ЕС! Повечето българи ще станат непукисти като Матео(което си е абсолютно нормално,човек трябва да се приспособява и да оцелява). Повечето умни и кадърни българчета,ще избягат зад граница(то вече си е факт).Тъжното е ,че Ни трябва някой като Хитлер,Маргарет Тачър,Стафан Стамболов,Ататюрк....ТРЯБВА НИ ДИКТАТОР,ТРЯБВА СИЛНА И ТЕЖКА РЪКА...без "жертви"няма светло бъдеще....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо съм български националист!? 1. Защото България е моята Родина. (така си е, тук съм се родил! А дали тук ще си омра???)2. Защото държавата ми отвоюва своята над 13 вековна история на Балканите. (никак не са малко тези векове)3. Защото българите днес удивяват света със своите постижения, знания и успехи. (това неможе да се успорва, дали сме много на света, много от технологийте който ползваме днес са създанени от сънародници, но за жалост все реализирани в западните държави но и не в България , много жалко)4. Защото българите са носител на цивилизацията на Балканите.(ей това сега го научавам, че българите сме донесли цивилизацията на балканите)5. Защото в Добруджа е побит мечът на Аспарух. (с думите "Тук ще е България, аз казах" .)6. Защото Македония е българска земя.(това може да се успорва много)7. Защото звездите са най-ярки над Пирин.(и не само над Пирин)8. Защото небето се оглежда в езерата на Рила. ( Никога не съм ходил на тези езера, време е да ги посетя)9. Защото в Родопите ехти камбанен звън. (и гайдите, 100-те Габа гайди, няма по горда, силна и чувствителна музика от Габа гайда и тежкия силен родопчанси глас, винаги настръхвам когато чуя тази велика музика, имам голямо уважение към родопите)10. Защото Вардар, Струма, Места и Марица се срещат в Бялото море. (а какви помий исипваме в тези реки, ужас)11. Защото Балканът пази спомена за Караджата. (убийте ме но не се сещам за този караджа. Това го написах с наведена глава от срам:P)12. Защото опълченците все още бдят на Шипка. (и ние никога няма да ги забравим, винаги ще сме горди с тях.)13. Защото екът от Сливница се чува в Пирот. (тук пак съм с наведена глава от срам!??)14. Защото “Одрин падна”.( за три дни. До колкото знам одринската крепост е проектирана от германски инжинери с увереноста че е непревземяема. Какъв ли срам са брали тези инжинери когато са разбрали че за три дни е превзета. ДЪЛБОК поклон пред участници в тази битка. Един от участниците в превземането на одринската крепост е пра-дядото на една фенка от клуба, дори ми показа една антика (военна плячка от Одрин) )15. Защото над Дойран още се носи българското ура. ( Урааааааааааааааа. Дано никога не отекне в миналото и да бъде забравено)16. Защото враговете на България още помнят удара “На нож”. (И сега звучи доста страшно)17. Защото нито едно българско бойно знаме, никога не попадна в плен. ( Уникално постижение за военната ни изтория. Тук ще поправя автора на тази тема "Защото нито едно българско бойно знаме, никога не е попадна(ло) в плен". Писал го е сякаш е присъствал на всичките войни, със сигурност е допусната правописна грешка, не е умишлено. :P18. Защото моят народ създаде и съхрани през вековете своята писменост и култура. (както и всички съществуващи народи с култура и писменост. Но като се има в предвид 500-те години робство е удивително че сме си запазили бита, културата и писмеността и най вече българското самосъзнание.)19. Защото България е там, където има и един българин. (да, бай Ганьо никога не остава незабелязан)20. Затова живея и се боря за тази България, духовна обединителка на българския род, пазителка на хилядолетни традиция и култура... (борили са се нашите прадеди срещу поробители, а ние сега се борим единствено срещу себеси. Бием се, плуем се, караме се, прецакваме се, крадем се, мразим се, продаваме се. В момента се самоунищожаваме. Това е единственото нещо което правим наи- добре) Ще цитирам един автор на една книга, там е описал какво е българския нациолнализам. " Българския национализъм е спомена от героичното ни минало и славното ни настояще, но след време рзбираме че онова славно настояще не е било никак славно, добре че бързо е отишло в героичното ни минало." Лежим на стари героични лаври печелини от наще велики прадеди отдали живота си за родината която ние сега рушим. Само се тупаме по гърдите викаики БУЛГАР, БУЛГАР. Какво ще оставим на нашите деца и внуци, дай боже и пра-внуци...? С какво един ден наще наследници ще се гордеят с нас, с наще велики дела, ще имали такива дела че наследниците ни да се гордеят с нас както ние се гордеем с прадедите ни ????.Няма нищо по добро да има националисти в тези трудни времена, но те не са достатъчни само с развяване на трибагреника, пеене на възрожденски песни, и самохвалене кой е по-велик и какво бил направил за България. Тези приказки съм ги слушал само на маса когато ракията е отлежала. На нас ни трябват ПАТРИОТИ истински патриоти. Хора който да вършат дела, дела който са за благото на народа а не за самозадоволяване на собствените си нужди. Един от колегите е написал писмото на Васил Левски, там е истината, самата истина за бъдещето на нацията ни. Хораааааа, разберете че когато сме единни и имаме една кауза за която да се борим сме непобедими. Но за жалост сме разединена нация, нещо като стадо овце разпръснати из гората и вълците необезпокоявано ни разкъсват един по един. П.П. Бог да пази България, че май ние няма да успеем!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, отдавна не съм имал възможност да бъда във форума и сега наваксвам.Та попаднах и на тази тема.Моето мнение: В България думата "националист" я превърнаха в синоним на фашист.Много удобно за манипулация на по-необразованите хора.Да сте чули някъде положителна оценка за националистите, може би не, няма и да чуем. Според мен да си националист е задължение, признателност към хората борили се ние да сме единствената държава в Европа, която 1300г. се казва БЪЛГАРИЯ. Гледам тука спорите,кой какво бил направил за България. Не се обиждайте, но е малко смешно , защото това , което го правим ние го правим предимно за себе си, а не за България. Да си националист е гордост, според мен. Но тук в нашата държава го приравниха на разсизъм. В никакъв случай,аз не съм расист, но желая България да е на хора, които се смятат за българи, хора които зачитат и уважават историята, езика и най-важното спазват законите, които уж са за всички ни. Само, че не са. И до къде се стигна с всичката толерантност и търпимост? До там, че когато отида на гости на мои приятели в южна България да не мога да си купя един хляб , защото или не ме разбират или са толкова нагли ,че не искат да ме разберат. А когато аз нещо се възмутя отварят огромни усти , че не съм толерантен , че това било демокрация и хиляди криворазбрани глупости. Айде стига с тая толерантност, че вече ми се повръща от нагли гадове незачитащи и тъпчещи всичко българско. Стигна се дотам ,че на моя квартал казват вече, не ЛЕВСКИ, а "малката турция" . И последно за национализма. При предизборните обиколки на сегашният френски президент , той казваше така:" Това да си националист е едно от най-нормалните неща. За да бъдеш мъж , трябва да поставяш родината си и народът си на първо място и да го защитаваш с всички сили."- да чухте тези негови думи по някоя медия-не, защото тук да си националист е нещо лошо, или си луд и т.н.поздрави и ако съм засегнал някой , не съм искал и се извинявам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги погледнете на какво попаднах днес

 

Бюст на Левски, открит в пункт за вторични суровини, получи Националният исторически музей

 

Публикувано изображение

 

07 май 2009 | 13:32 | Агенция "Фокус"

 

София. Родолюбив гражданин от Костинброд е открил в пункт за вторични суровини бронзов бюст на Васил Левски, откупил го е, и днес е повикал и го предал на оперативната група за бързо реагиране на Националния исторически музей, ръководена от ст.н.с.д-р Цветана Кьосева. Това съобщи за Агенция “Фокус” директорът на Националния исторически музей Божидар Димитров. Бронзовият бюст на Васил Левски представя водача на българската национална революция в униформа на четник от Белградската легия. Бюстът носи подписа на видния български скулптор Петър Балабанов, работил между 20-те и 40-те години на ХХ век.

Не е известно засега откъде е откраднат бюстът.

Директорът на НИМ д-р Божидар Димитров заяви, че няма капка намерение да го връща, ако се установи мястото, където е стоял бюстът. “Институции, които не опазват паметниците си, не заслужават да им ги връщаме” – каза директорът на НИМ.

Бюстът може да се снима в НИМ днес, 7 май 2009 г. и утре, 8 май 2009 г. в кабинета на директора на НИМ.

Редактирано от reddek

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1. (така си е, тук съм се родил! А дали тук ще си омра???)

3. (това неможе да се успорва, дали сме много на света, много от технологийте, който ползваме днес са създанени от сънародници, но за жалост все реализирани в западните държави но и не в България , много жалко)

 

 

6. Защото Македония е българска земя.(това може да се успорва много)

 

 

 

9. имам голямо уважение към родопите)

 

10. (а какви помий изсипваме в тези реки, ужас)

 

11. (убийте ме, но не се сещам за този караджа. Това го написах с наведена глава от срам:()

 

 

13. Защото екът от Сливница се чува в Пирот. (тук пак съм с наведена глава от срам!??)

 

14. ( за три дни. До колкото знам одринската крепост е проектирана от германски инжинери с увереностТа, че е непревземяема. Какъв ли срам са брали тези инжинери, когато са разбрали, че за три дни е превзета.

 

 

 

17. Защото нито едно българско бойно знаме, никога не попадна в плен. ( Уникално постижение за военната ни изтория. Тук ще поправя автора на тази тема "Защото нито едно българско бойно знаме, никога не е попадна(ло) в плен". Писал го е сякаш е присъствал на всичките войни, със сигурност е допусната правописна грешка, не е умишлено. :D

 

18. (както и всички съществуващи народи с култура и писменост. Но като се има в предвид 500-те години робство е удивително че сме си запазили бита, културата и писмеността и най-вече българското самосъзнание.) И представа си нямаш колко писмености и култури са изчезнали (дори латинския се използва само в определени сфери)

 

20. (борили са се нашите прадеди срещу поробители, а ние сега се борим единствено срещу себеси. Бием се, плуем се, караме се, прецакваме се, крадем се, мразим се, продаваме се. В момента се самоунищожаваме. Това е единственото нещо което правим наи- добре)

 

Ще цитирам един автор на една книга, там е описал какво е българскияТ нациолнализам. " Българския национализъм е споменЪТ от героичното ни минало и славното ни настояще, но след време рзбираме, че онова славно настояще не е било никак славно, добре, че бързо е отишло в героичното ни минало."

Лежим на стари, героични лаври, печелЕни от наще велики прадеди отдали живота си за родината, която ние сега рушим. Само се тупаме по гърдите, викаЙки БУЛГАР, БУЛГАР. Какво ще оставим на нашите деца и внуци, дай боже и пра-внуци...? С какво един ден наШИТе наследници ще се гордеят с нас, с наще велики дела, ще имали такива дела че наследниците ни да се гордеят с нас както ние се гордеем с прадедите ни ????Няма нищо по добро да има националисти в тези трудни времена, но те не са достатъчни само с развяване на трибагреника, пеене на възрожденски песни, и самохвалене кой е по-велик и какво бил направил за България. Тези приказки съм ги слушал само на маса когато ракията е отлежала. На нас ни трябват ПАТРИОТИ истински патриоти. Хора който да вършат дела, дела който са за благото на народа а не за самозадоволяване на собствените си нужди. Един от колегите е написал писмото на Васил Левски, там е истината, самата истина за бъдещето на нацията ни. Хораааааа, разберете че когато сме единни и имаме една кауза за която да се борим сме непобедими. Но за жалост сме разединена нация, нещо като стадо овце разпръснати из гората и вълците необезпокоявано ни разкъсват един по един.

13. (тук пак съм с наведена глава от срам!??)

Дам, и изобщо не я вдигай! Нямаш право да пишеш в тази тема. Редактирано от lord_of_the_road

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Чета и немея.. :( Тук повечето не правят разлика между патриотизъм и национализъм. Като прибавим и че същите тези хора пишат по-неграмотно от 9 годишната ми дъщеря..Не знам какво да кажа.Знам, че колкото и славна история да имаме, вече нищо не може да се върне. Държавата се е обезличила. Няма я идентичността. Някакви такива конвулсни изблици на патриотизъм и национализъм, отпечатани на черни фланелки с надпис "България на три морета" ми се струват по-скоро като евтина политическа пропаганда, отколкото болезнена носталгия по миналото.Само грешки се правят в тая държава, където шуробаджанащината е двигател за всичко.

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

+1 :unsure: С огромно съжаление, но е така. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, шуробаджанащината е проблем. Но ето, съвсем скоро има избори. Много българи няма да гласуват възмутени и обезверени. Но нека да помислим, че правото на глас не се дава по право, то е извоювано, ако не от нас, то от тези преди нас. Така, че е добре да се възползваме от възможността да определяме кой е горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и за кого да гласувам?!След като 240 муцуни от не знам колко години се въртят в някакъв порочен партиен кръг и само променят своята партийна принадлежност. Според интереса, разбира се. Сашко Томов, повече познат като Лупи Хлъзгавото, обиколи всички партии без изключение.За кого наистина да дам своя глас? За ГЕРБ? За СДС? БСП? НДСВ? Откровено казано съм силно объркан и едва ли бих могъл да направя трезва преценка кое зло е най-малкото.От друга страна си давам сметката, че истината се крие в хората. А докато няма истински хора, и ГОСПОД да слезне на земята (който и да е той), нищо няма да се оправи. Не и в България. Трудно е да има светлина в края на тунела, когато никой от нищо не се страхува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хораааааа, разберете че когато сме единни и имаме една кауза за която да се борим сме непобедими. Но за жалост сме разединена нация, нещо като стадо овце разпръснати из гората и вълците необезпокоявано ни разкъсват един по един.

tiankata е абсолютно прав ! Младите като мен затова гледат да избягат навън , а и не само младите .Когато става дума за маса ядене и пиене сички сме 1-ви,когато трябва да се свърши нещо "Нямам време...'' ми колеги 5% от населението осазнава за какво става дума и се мъчи да направи нещо,ама безуспешно.25% същотот само,че се канат да направят нещо ама ненамират време,само оправдание.А другите 60% дреме им на ..... С право БайГаньо е бил измислен......България е една пародия на държава.Българин съм,но мразя държавата,но обичам родината :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ото, по-добре гласувай за Гергьовден, отколкото да не гласуваш. Че Доган така ни го наниза.Все още искам българсият език да ни е официален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблема на тази държава не е в патриотизма, национализма или липсата им. Проблема е най-вече в предразсъдаците на цялото общество, което води до назадничеви идеи, изкривени разбирания, погрешно възпитание, криворазбрани понятия и т.н. Има елементарни неща, които първо трябва да се променят в обществото ни и тогава можем да говорим за останалото. Давам пример с факта, че все още в БГ боя се смята за възпитателно средство, домашното насилие присъства в голяма част от българските домове, говори се за "родителски права" примерно, като навсякъде в нормалните общества има "родителски задължения"... Ей такива нещица първо да оправим, че уж изглеждат маловажни, но реално от тях зависи качеството ни на живот тук. Ако ще на 10 морета да се разпрострем, ако по улиците цари същото безобразие както сега, нищо няма да е по-различно.И малко оброзвателен мат'риал:

Национализмът е идеология, насочена към запазване или подкрепяне на съществуването на дадена нация и е тясно свързан с идеята за държавността. Националистите смятат образуването на нация и съответно на национална държава като висша стъпка и крайна цел на развитието на народа, към който принадлежат.Национализмът изиграва изключително положителна роля в ранното капиталистическо развитие на Европа - чрез силно влияние в посока на образуване на официални национални езици и очертаване на ясни културно-икономически граници между народите, образувайки хомогенна национална среда за бурно развитие на културата, науката и икономиката. Твърди се, че [1] глобализмът е формата, под която се поднася на останалия свят американският национализъм.

Мит първиЗа разлика от "лошия" национализъм, съществува "добър" патриотизъм, и ние трябва да се стремим към него. В съвременната литература по въпросите на национализма не се прави разлика между последния и т.нар "патриотизъм". Всъщност "патриотизмът" е дума от словесния арсенал на самите националисти, а в България той е затвърден най-вече от комунистическия режим (самият той силно националистически от 60-те години на миналия век насетне), който правеше разлика между социалистическия патриотизъм и буржоазния национализъм. Вместо неадекватното противопоставяне на "добър" и "лош", "просветен" и "непросветен" национализъм и "патриотизъм", трябва да се подчертае, че съществуват най-общо два типа отношение към националните "ценности". Първият ги приема безрезервно и нерефлексивно с всичките им характерни исторически, географски и пр. претенции, и това е националистическият тип, който често благовидно се самоназовава "патриотизъм". Второто отношение към националната идентичност (ако изключим тоталното й игнориране или евтиното й "деконструиране") предполага критично отношение към нея, чувствително към възможните чужди контрааргументи. Днес тъкмо по такъв начин се третира националната история в страни от ЕС като Франция, например: националната история не е изчезнала, но е лишена от предишната си селективност и стилизирана "чистота" откъм неудобни въпроси. Тя е сериозно пренаписана, като не се изпускат собствените прегрешения и престъпления спрямо малцинства и съседи. Това отношение обаче предполага вътрешно реформулиране на самата национална принадлежност.Мит втори Нацията - това е етносът, а етносът - това е кръвта. Макар и т.нар. "етнически" модел на национално изграждане да е бил доминантен в редица части на Стария континент, днес той е сериозно разколебан най-малкото от емиграционния наплив, който ще засяга все повече и самата България. Тази тенденция проблематизира традиционното етническо понятие за българска идентичност. Както днес французите не могат да си позволят да смятат френския гражданин от африкански произход за "неистински" французин, така и българското (понастоящем откровено расистко) отношение към емиграцията от т.нар. Трети свят ще трябва да се промени, а заедно с нея и политиката на даване на българско гражданство. Нещо повече, този развой не представлява просто конформизиране с повърхностна "политическа коректност": в съвременната етнология етничността се третира не като "корени", "кръв" и "потекло", а като социална конструкция, която при това е исторически променлива. Тук само бих могъл да спомена някои водещи историци, социолози, антрополози (Хобсбом, Андерсън, Гелнър и пр.), които обосноваха съвсем нова визия за националната идентичност, подчертавайки твърде съвременния й, често исторически случаен характер, както и съмнителната й връзка с "предшестващи етноси".Това разбиране на националната идентичност и на етничността хвърля сянка върху идеята за "кръвни братя" вън от държавните граници и ще проблематизира допълнително категории като "етническите българи" от страни като Молдова, Македония и пр., същевременно отваряйки българското гражданство за хора от други страни и континенти. Но на първо време ни предстои раздяла с идеята, че националната идентичност трябва да има обективни основания, установими с просто око като цвета на кожата, и тя да се възприеме като един субективен, макар и социално валиден, феномен. Днес това в България се възприема само до половина и съществува определен двоен стандарт - съвсем приемливо и ласкаещо е нароченият за "турчин" да обяви от къщата на "Биг брадър", че се чувства българин, но ужас предизвиква възможността българите в Цариброд, например, да чувстват по подобен начин сръбска национална принадлежност. Преосмислянето на понятието за "етнос" и разделянето му от понятието за гражданство изисква и раздяла с идеите за изключителни, "вродени" характеристики на нацията, които са толкова чести в българското публично пространство. Мит трети Ние, българите, сме толерантен народ. Не твърдя противното, доколкото всякакви подобни обобщения, тиражирани от скудоумния кич на т.нар. "народопсихология" и развивани от нафталинени академици от времето на Живков, са безсмислени. Дори по-млади колумнисти във водещи вестници, опитващи се да бъдат критични както към "комунизма", така и към субекта "ние", винаги завиват към теми като "нашия национален характер", "корени", "славянство" и пр. измислици от националната традиция. Всички наши съседи също се възприемат като "най-толерантни", и както при тях, така и в България неудобните моменти от историята се премълчават и завоалират през призмата на вечната собствена "толерантност".Направо шокиращо беше, например, едно наскорошно предаване на "Панорама", посветено на т.нар. "Възродителен процес", в което депутат от Новото време обясни, че последиците от това събитие (провокирано може би от извънземни) били изгладени, благодарение на "традиционната толерантност на българина". Показателно беше, че нито на депутата, нито на водещия не хрумна възможността тъкмо турците да са твърде "толерантен народ" след извършеното спрямо тях насилие.Така българските медии сами по себе си до голяма степен разрушават мита за толерантността. Редица предавания по телевизиите, като започнем от националните, та свършим с нелепите кабеларки, не биха били възможни в държава на ЕС. Струва ни се съвсем естествено всяка събота преди обед "Канал 1" да ни напомня, че граничим само със "свои земи", но със сигурност няма да ни хареса водещ гръцки ТВ-канал да посвети специално предаване на затрития елинизъм в Пловдив, Мелник, Несебър, Поморие и пр. Наскоро пред РФИ-България шефът на Института по история на БАН обвини в "ислямизъм" Турция задето се грижела за османското наследство на Балканите, но пък е напълно приемливо ние да се интересуваме за "нашите" имоти в Истанбул. В държава от ЕС би било невъзможно и "най-гледаното" неделно предаване по същия канал, което с манипулативния си тон открито насажда расистка омраза спрямо циганите. И ежевечерното шоу с просташка подигравка с малцинства и чужденци би било също толкова невъзможно. Мит четвърти"На нас, българите, ни липсва национално самочувствие". Реалността е видимо противоположна. Едно наскоро проведено в редица страни проучване (може би с недотам коректна методика, но все пак) установи, че българите имат най-висока самооценка за собствената си "култура" след пословичните със своето самочувствие американци. Да не говорим в случая за смешните, дошли кой знае откъде, шаблони от типа на "най-умните хора след евреите", "страна на най-красивите жени" и пр. Нищо чудно, след непрекъснатото повтаряне колко сме "свити", интелектуалци и медии да са ни направили твърде нагли и всъщност смехотворни грандомани. И докато някои от убедените в изключителността на българската си принадлежност младежи се разделят с тези идеи едва след по-дълъг престой в чужбина, български държавници подаряват на чуждестранни гости книжки като "Българите - първите европейци", от които би се изчервил всеки европейски политик на тяхно място. Няма да се спирам на несъстоятелните опити в България да се основават "европейски" и "модерни националистически" партии: заигравайки с тази карта, мнозина политици попадат в твърде базови националистически митологеми, компенсиращи липсата на проблеми като масова имиграция или на цели като повече суверенитет спрямо Брюксел. Измама е твърдението, че (понеже съществувала "Европа на нациите") в ЕС трябвало да влезем с националната си "култура", ако смятаме, че с това "влизане" последната няма да претърпи никаква сериозна вътрешна трансформация. В противен случай в ЕС ще изглеждаме като прашасал, измислен от краеведи, етнографски музей от 19 век.Елементарното зачеркване на националната идентичност или обявяването на нейното "изчезване" в ЕС представлява лоша шега с онези, които не са особено наясно с културния пейзаж в Европа. Но убедеността, че кръвта определя идентичността, идеите за едностранната вина на съседите, както тези за собствената непогрешимост и изключителност представляват сериозни заблуди, с които българите, както и техните съседи, ще трябва неминуемо да се разделят, ако желаят да са адекватни спрямо хората, сред които ще попаднат.------* Чавдар Маринов е докторант по история във Висшето училище за социални науки в Париж и по философия в Софийския университет.

Шовинизмът е крайно и сляпо поддържане на собствената група, съчетано със злонамереност и омраза към съперничеща група. На български обикновено се използва за краен национализъм. Самият термин произлиза от името на Никола Шовен, войник на Наполеон Бонапарт, станал известен с фанатичната си привързаност към него.Терминът става популярен след сатиричното изобразяване на Шовен във френската пиеса La Cocarde Tricolore (Трицветната кокарда), поставена от братя Коняр през 1831.Произходът и първоначалната употреба на термина подсказват, че той е станал синоним за краен национализъм или патриотизъм. Във Великобритания се използва термина джингоизъм.

Редактирано от mastorpetko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес прочетох поредната безумица. Ако коментарите на драгите "братя" македонци не бяха толкова обидни и злобни, вероятно нямаше така да се ядосам, само че мисля, че чашата преля.Става дума за един вот, на който попаднах в интернет, във facebook.com, където имам профил. Та както другите тестчета и вотове, които се пускат там, реших, че това си е поредният безсмислен вот, но се оказа, че не е съвсем така. Вотът беше прост: "България или Македония?". Всеки има правото да гласува както си намери за добре, това никой не оспорва. По-любопитното в случая бяха коментарите как България няма история, как историята на България принадлежи на Македония, как българите били най-долните твари, били 100% татари и цигани, как сме нямали език, култура и т.н. Същевременно почти всички от тях използват кирилицата, за да напишат всичката тази помия... Аз лично мисля, че това е безумие...Преди време гледах един филм на Иван Кулеков за Македония и македонците и тяхното мнение за България и българите. Та ходиха при тях, спираха ги по улиците, питаха ги какво мислят. На македонците им е насадено в промитите мозъци, че те са най-висшата нация, че те са постигнали много повече от нас, че ние сме долни твари. Имаше такива, които казаха "Че това българите хора ли са? Това са животни!". Отново хиляди пъти се спомена думата "татари". Това, което наистина ме изуми, беше фактът, че те открито си признаха как бият и тормозят българите, живеещи там, и видимо се гордеят с това. За да не помислите, че има нещо преекспонирано, искам да подчертая, че те самите си го признаха. Кулеков говори с български семейства, станали жертви на подобни действия, по лицата им имаше рани, целите посинени, а "братята" македонци с гордост си признаваха, че те са извършили всичко това. Да, пребивали са малки деца, пребивали са възрастни хора... И на въпроса "Защо ги тормозите?", отговорът им беше "Защото са българи"...Не ми се изпада в още подробности, защото филмът беше повече от ужасяващ. Аз лично не деля хората на такива и онакива, но съм горда с това, че съм българка, защото... Ами ето защо: http://vbox7.com/play:124bedab Тези, които ще изгледат филмчето до края, искам да ми кажат: почувствахте ли се поне малко горди, че сте българи? И ако да, то не оставяйте някой да говори така за нас, да ползва нашия език, за да ни обижда, да потъпква всичко, което тези хора от клипчето са направили за нас...П.П.: Тези, които ползват facebook, и имат желание да защият своето, нека го направят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние българите сме твърде толерантни хора, опитваме се постоянно да се интегрираме и да интегрираме другите. А тези другите нито искат да ни интегрират, нито да бъдат интегрирани. Опитваме се да решаваме проблемите на другите, а не се съсредоточаваме в нашите собствени проблеми. Истината е, че нито македонците, нито гърците, турците, сърбите, румънците ни обичат. В Европа пет пари не дават за нас, трябваме им само като консуматорска маса, а в Америка не са и чували за нас. Така че българите, които не се чувстват конфортно в чужбина, нека се върнат в България. А турците например, на които не им харесва в България, да се преместят да живеят в Турция, а не да се опитват да променят нашите обичаи и порядки. В България има място за всички, които се чувстват българи.За пример ще дам моя роднина, която от 23 години е женена и живее в Швейцария. Има си добра работа, голяма собствена къща, 2 коли и всичко, което си има един средностатистически швейцарец. Но за тези 23 години тя не успя да се интегрира в тази държава, швейцарците винаги ще я приемат за чужда, А тя е много комуникативна личност. Не се чувства щастлива там и би се върнала в България, ако не бяха трите и деца. Сърцето и е тук, дори след толкова години. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на 5 юли ходете да гласувате

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Велико Търново в крепостта(Царевец),видяхте ли флага български как се вей :D :D ... напълни ми сърцето отвсякаде(огромен беше) красота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

България е продадена, окрадена, разпокъсана и почти заличена.

 

При смяната на всяко управление - монархия, комунизъм и т.н. винаги има моменти на анархия. Мафията, организираната престъпност, ъндърграунд, съседни държави с техните интереси са силни само тогава - по време на преход съпроводен винаги хаос и анархия. Ние сме повече от 20 години в преход, такъв аналог има само в африканските държави. Какво е населението там? -> прости и необразовани хора.

Безхаберието на българите е пословично има разeдинение в обществото и някои от колегите тука по нагоре само го потврждават.

"Не съм съгласен, че всеки, който живее в българия е българин... " казва един колега , това е толкова грешно, обществото е маса която има силата да промени всичко, всеки роден в България е българин няма значение на какъв език говори и каква религия изповядва това е неговата родина той трябва да милее и да го е грижа за нея, проблема за разединението на обществото може би е в ходжите, политиците, родителите или Бог знае в какво, но според мен е най-вече в лошото възпитание и необразованите хора. Няма никъква надежда да се промени този хаос, ако хората стават по-глупави в днешно време и децата им оставени на произвола се възпитават от телевизията и от улицата.

Преди се оправдавахме с комунизма че ни бил подтискал дълго време и превърнал хората в тези безгръбначи и безлични същества. Очакваше се от новото поколение да промени нещата...

Но това няма как да стане, огромен процент от нашия елит пее някъкъв абсурд наречен чалга, простотията и абсурда са идеализирани и обект на подръжание! Да не говорим че останалата част от него (елита) са измамници и мошенници.

Вижте какво направи Александър Томов и никой, никой не му обърна внимание и не предприе нищо. Нека не захващаме темата с политиците там абсурдите са безброй.

Замислете се над една българска поговорка -"Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава" - нашите политици, организирана престъпност и чуждодържавните вмешателства никога няма да се спрат или "наядат", от нас се очаква да ги ограничим.

Какво направих аз? Какво направи ти за да се промени нещо?

Вината е у нас и нямаме право да обвиняваме никой друг!

 

Чудя се кое е по-переспективно? - децата ми да учат английски или турски? - това е толкова жалко :D :D

През последните 15 години са направени около 1500 джамии. Нашата толерантност е минала всякакви граници. - Това се случва докато ние се чудим кое е прав и кой е крив - заличаваме се и изчезваме. Но това не е толерантност, това е глупоста на народа.

Същевременно в Гърция е построена само една джамия :lol:

 

 

П.П. Хаотично нахвърлените теми в този пост (плюс много други не споменати) убиват всякъква национализъм и патриотизъм у мен.

 

На идните избори пак не гласувайте :D - на избори 2005г. гласуваха 55% от населението и Доган взе 14%, ако бяхме гласували всички, какво щеше да стане - 7%? Направете поне това за да имаме някъква надежда за промяна и самосъхранение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обичам държавата си...не харесвам помиярите и помията която правят /за управляващите говоря/от 89г. насам нито едно правителство не работи за подобряване живота на обикновенния жител на държавата..точно обратното..обират, крадат,лъжат нагло и извършват най-безобразно и показно куп престъпления...и всичко това пред очите на народа и безнаказано...това го няма в никоя друга държава...отвратен съм.. а истината е че ако българина не се опомни,до някоя друга година може сутрин да ни буди ходжата..и да постиламе килимчетата...но ще видим с тази работа до къде ще я докара ония гнус Доган...вярвам че народа ще се опомни...но да не е късно...ето едно линкче да почетете малко и да си кажете мнението http://www.xnetbg.com/new/forum/index.php?...1625.0...виж те го..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обичам държавата си...не харесвам помиярите и помията която правят /за управляващите говоря/от 89г. насам нито едно правителство не работи за подобряване живота на обикновенния жител на държавата..точно обратното..обират, крадат,лъжат нагло и извършват най-безобразно и показно куп престъпления...и всичко това пред очите на народа и безнаказано...това го няма в никоя друга държава...отвратен съм.. а истината е че ако българина не се опомни,до някоя друга година може сутрин да ни буди ходжата..и да постиламе килимчетата...но ще видим с тази работа до къде ще я докара ония гнус Доган...вярвам че народа ще се опомни...но да не е късно...ето едно линкче да почетете малко и да си кажете мнението http://www.xnetbg.com/new/forum/index.php?...1625.0...виж те го..

за това говорим:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доган: Аз съм властта, а ДПС е бацил.........:)http://dnes.dir.bg/2009/06/24/news4666397.htmlhttp://dnes.dir.bg/2009/06/24/video4666397_0.htmlЗащо сме такива овце, нещастници, рая........ЗАЩО БЕ.........?Такива думи ми напират да напиша, че май по-добре само с това да се огранича!Единствено призовавам всички БЪЛГАРИ да се явим на изборите и ДА ГЛАСУВАМЕ!Да го направим заради нас и заради нашите деца, да накараме и познати и роднини да гласуват!Нека след успешната Национална среща покажем, че освен големи фенове сме и ГОЛЕМИ БЪЛГАРИ:)Всеки да си избере бюлетината по предпочитание и ориентираност, но моля ви и ви призовавам - ГЛАСУВАЙТЕ ЗА БЪЛГАРИЯ!!! :bg::bg::bg::bg::bg::bg::bg::bg::bg::bg::bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боят настана ...тъпкат сърца ни .... :bg: България за Българите !! :) !!! :bg: :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям майната на 100%гласувайте, не бъдете роби!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно време е всеки колкото и обезверен и разочарован да е да проумее една простичка и мъничка истина -По добрия вариянт е да гласуваш за когото и да е отколкото да не го направиш,ГЛАСУВАЙТЕ БЕ ХОРА :bg::)!!!!!!:bg:!:bg:!:bg:!:bg:!:bg:!:bg:!:bg:!:bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако 90% от имащите право на глас се разходят до урните няма да има един член на ДПС в парламента ама този филм в България не може да се снима за съжаление.Б-ти кви овце сме станали.Пра дядовците ни се обръщат в гробовете сигурно.Не знам за вас ама мене много ме е срам в каква пумия живеем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

боже, побиват ме тръпки като гледам тия мръсни турци какво правят в страната НИ, полудявам и искам да псувам и да чупя, искам да.. мразя ги и ги презирам в дъното на душата си, 500 години са ни изнасилвали жените и са ни убивали децата, а сега във всеки град е пълно с джамии и в парламента ни е пълно с турци... на средата на пловдив има огромна джамия и всеки ден се пускат такива турски лайна да се чуват из целия център, на средата на софия отново има огромна джамия винаги пълна с тия боклуци, налягали по земята боси и молещи се на АЛЛАХ! повдига ми се! извинявам се за грубия пост.. ГЛАСУВАЙТЕ ! ГЛАСУВАЙТЕ АКО ЩЕ ЗА БОРИСОВ, НО ГЛАСУВАЙТЕ ! НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ ДА СМЕ ОТНОВО ПОД ТУРСКО РОБСТВО! :) :) :)може да съм на 20, но съм по-патриот от повечето "българи", които си мислят, че на 3ти март като изкарат знамето на терасата и са големи родолюбци! същото като тия, които на великден пукат черквите по шевовете, а през останалите 364 дни от годината не се сещат ни за вяра ни за нищо.. изпълнен съм с ненавист! защо Сидеров не беше малко по-нормален, та да направи нещо с държавата ни..съжалявам отново за грубите писания, но това чувствам и това казвам!

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

има само в африканските държави. Какво е населението там? -> прости и необразовани хора.

Вината е у нас и нямаме право да обвиняваме никой друг!

Ами само се замисли какво точно е образованието (начално, средно, висше).....

Познавам хора инженери (магистър) , които имат проблем с пресмятането на правоъгълен триъгълник

Или пък с квалификация на учител , а не прави разлика между Ленин и Сталин , нито е наясно какво точно се е случило в Европа през 1917-1920.

И после се чудят , защо не могат да си намерят работа по специалноста :)

Децата излизат от училище и влизат в живота с идеята , че за да успееш не е нужно да рзбираш от това което правиш или да носиш отговорност за работата си...

Достатъчно е да станеш "Брадър " или нещо такова...:)

Доста голяма част от народа , възприема далверата , като нещо нормално и при възможност ....

И да очакваш гражданска позиция и трезва преценка?

По тази причина няма и свестни политици... Просто няма търсене:)

 

п.с. А да и проблема не е в турците, а в ДПС, на което просто всички сме дали възможност да отдели и капсулова 10% от българските граждани, чрез страх и простотия. Вината е обаче на нас българите

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. А да и проблема не е в турците, а в ДПС, на което просто всички сме дали възможност да отдели и капсулова 10% от българските граждани, чрез страх и простотия. Вината е обаче на нас българите

съгласен съм с колегата, мен една приятелка туркиня ме светна преди време за идеята с наслагването на омраза към турците, и наслагването на страх у тях с партии като атака, която по слухове е финансирана от дпс, за мен тази партия има за цел да активизира гласуването сред турското население и да обере вота на националистично настроените граждани, които 100% биха гласували за партия различна от дпс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11. Защото Балканът пази спомена за Караджата. (убийте ме но не се сещам за този караджа. Това го написах с наведена глава от срам :) )

Е за убиване си, човече, сериозно :) но нищо, той Караджата няма да избяга, можеш да прочетеш за него - хубавото е, че се интересуваш от тия неща :)

13. Защото екът от Сливница се чува в Пирот. (тук пак съм с наведена глава от срам!??)

На македонците им е насадено в промитите мозъци, че те са най-висшата нация, че те са постигнали много повече от нас, че ние сме долни твари.

Абе и аз като "виден" овен, инат и патриот спорих с едни сърби - казвах им, че историята им е скалъпена, изменена и мозъците им са промити. Казах им как са ни забили нож в гърба при Втората балканска (Междусъюзническа) война (използвах спомените си от часовете по история, които са били мнооого отдавна). После малко намалих децибелите на разговора като отворихме уикипедия и некфи още неща от гугъла по въпроса... Та Сливница ще си остане велика дата в сърцето ми, ама политиците пак нещо май са осрали нещата антефактум. Та не знам моята памет ли изневерява, или учебниците по история от моето време са написали, че Сърбия и Румъния ни нападат, което, хм...А македонците са ми жалки, макар че средностатистическите граждани нямат много вина по въпроса... И ще бият българите, да, като политиците ни им (по)дариха танкове, вместо да ги изпратят на собствен ход до там! ;))) ("До там и обратно", щях да кажа, което пък е яка книга на Толкин)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...