Jump to content
Iceman4o

Да спасим един Nsx

Recommended Posts

Здравейте колеги.Вероятно повечето от вас знаят, че в Сливен се намира един от малкото НСХ в българия....За съжаление колата е лошо ударена и собнекът й тарси начини да я вазстанови от доста време без успех и е вече на път да се откаже.

Молбата ми е към всички който могат да помогнат да намерим части да върнем тази невероятна машина на пътя.Пускам снимки да се види в какво състояние е колата.Мисля че най добрия вариянт ще е да се намери цяла предница. Колата е 1994г 3.0 274 к.с в Сливен е от 1997 г. и е изключително запазена познавам и двата и собственици колата в буквалния смисъл е галена през годините и заслужава да се върне на пътя. Ако някой може да предложи конкретна оферта ,нека го направи.Както ще видите от предните калници на зад колата е непокатната.

 

п.п Пускам темата в технически защото така прецених, ако модераторите преценят друго да я преместят.

преди;Публикувано изображение

 

сега

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Молбата е към всички хора тук които се занимават с внос на части от Англия, Германия, Япония и т.н. дали могат да намерят предница за тази красавица...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грозна картинка...тая алуминиевата кола наемали се някой да я оправя :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

калниците и капака как са,няма ли да могат да станат.гредите могат да се разпънат,само че със заварките не знам как ще стане ако е алуминиева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам човек който се занимава с алуминиеви заварки .... и е правил доста от новите алуминиеви коли....такаче не е невъзможно със заварките ...но тва с цялата предница......е сложна работа.....ето колко е един калник КАЛНИКкато това е единственото нещо което има из САЩ и ЮК ибеи

Редактирано от miHo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от финансовото състояние на собственика. Много е зле колата, сякаш е срещнала челно камион или рейс. :cool: Ще се оглеждам, но е трудна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така..., намирам преден капак (макар, че май такъв има ако не се лъжа Вили?) TukНа части обаче нещата ще излязат екстремно скъпи ветоятно най-добре ще е да се открие цяла предница или купе ударено орзад без двигател...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да потърсите колегата Poli, той вкарва рязани коли, до седалките, ако му испадне нещо, ще даде цена...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калници , броня и капак може да има евтини копия от уретан или пластмаса.Ама фарове и останалата част няма да станат.Най-добрия вариант е цяла предница , Поли от Япония или Драгича от Англия нещо ако ви намерят.Успех , дано скоро я видим на пътя тази красавица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://cgi.ebay.co.uk/1992-HONDA-NSX-3-0-V...A1%7C240%3A1318Вземайте цяла кола брат,аз такава не съм виждал да се продава ударена в Англия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друг варианъ е да се направят калници и капак от смола,но пак остава проблема с фаровете.бронята и тя може да се направи.ама за части трудно ще намери някаде накои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от гернмания за тази кола частите, нови, оригинални излизат доста солено.вариянта е да се търси предница или както драгича предложи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам момчета който правят сърфове и такива неща от карбон,ако се вземат капака бронята и калниците може да се направят от карбон защо да са алуминиеви ? ще се пръснат червни ако трябва и готово :D аз с това мога да помогна ще се свържа да питам могат ли да се заемат... за външния вид лесно...ама като гледам липват яко чаркове вътре....то незнам дали има нещо зобщо ? ?! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от представителството на Хонда ? немогат ли да направят нещо ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото виждам от снимките ми се струва че на колата и липсва кормилната уредба,това значи че или е свалена или е разбита,което пак значи че частите трябва да са от кола с ляв волан т.е евентулната предница която може да се купи за части трябва да е от USA (там ги има най много) или от страна с нормално движение.Калници,фарове и капак ще намерят и преди сме намирали те не такав проблем.Нямах време да намеря снимка какво точно стой под предния капак,до колкото се сещам там е водния радиатор,за климатика и разните му там хидравлични и серво апарати,също и акумулатора.Драгича и Поли съм ги питал и преди за сега не могат да помогнат но са обещали да се оглеждат, пък може и кола с десен волан да помогне не съм чак толкова запознат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъчно ми е като го гледам,а съм го виждал на живо в Стара Загора,преиди години-сменяха му предното стъкло!Дано се намерят части и човек който да я завари!Това с алуминия е доста трудна работа,сблъсквал съм се с такъв проблем при велосипедите счупена рамка-заваряхме я при много добър заварчик специализирал в Германия и човека каза че има значение номера и пробата на алуминия и можв да се скъса след заварката,както и стана!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко за красавицата и собственикът й!!! Мнооого лош удар наистина! Като се сетя аз как преживях удара на моята хубавица, не ми се мисли как се чувства колегата!Като помисля трезво излиза, че най-вероятно ще се окаже по-евтино за собственика да си купи нова, а ударената да запази за резервни части! Тоя алуминиев кокпит ще е голям проблем, както казаха колегите по-горе, има много голяма вероятност заварките да се скъсат, особено вземайки в предвид на какви сили на усукване е подложено това купе с този двигател и тези коне под капака!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен това със заварките е наи малкия проблем ще кажете как така ами преди2 год боидисвах 1 ауди а8 и колегата/тенекиджия/направи 3 в1 от 2 ударени и малко нови части го създаде както знаете то е цялото алуминиево човека отряза шасито под задните седалки и след това завари задна част от друго ударено отпред до ден днешен си го карат и няма проблеми така че и тази би трябвало да стане и си остава големия проблем с частите успех на пичовете дано съживят тази хубавица

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано я оправи колегата.Много лошо е ударена,вайното тои да е добре,но иначе жалко за nsx-a.Колеги да ве питам тои дали я продава в това състояние :huh: Поздрави :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

и може да се скъса след заварката,както и стана!

Проблема в случаите когато се се къса след заварката е че в 99% заварката става по-здрава от останалата част. Но е въпрос на много комплекси настрйки и фактори. Всички производители продават един вид алуминиеви електроди. В твоя случай подозирам че са ти заварили дуралуминиева рамка с алуминиев електрод.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам а де, преди около година ми изладна един линк с половинки-автомобили и имаше бая екзотики (за НСХ не помня, ама все пак) - и беше в Гърция фирмата. Ако някой се сеща, да го дава тоя линк и да се провери при тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Iceman точно това е на Poli фирмата, проговорено е вече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитаите тук : http://www.nsxprime.com/forums/index.php..а инак ето 2 калника за 600 usd : http://www.nsxprime.com/forums/showthread.php?t=118275PS:Всъщност калниците са купени ве4е :)

Редактирано от mercury

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.nsxparts.com/home.htmlтук доколкото оспях да разбера има възможност да намерите частите, а аз ще се заема да питам пича, от който си взех колата, той вкарва постоянно от Англия и може да намери нещо, даже е регистриран във форума и се пише Bobi_Honda или нещо от тоя род. А тоя NSX още първите години като бях в техникума съм го виждал из сливен как взимаше завоите на пергел и за мен това беше най-яката кола, която съм виждал, още си спомням как чаках една сутрин 2-ката за училище и НСХ-са влезе на пергел в завоя и профуча надолу като стрела....сори за офф-а но се развълнувах...от кога е ударен, не го бях виждал из сливен от доста време.......дано се намерят части и да се върне към втори живот тази красота :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.nsxparts.com/home.htmlтук доколкото оспях да разбера има възможност да намерите частите, а аз ще се заема да питам пича, от който си взех колата, той вкарва постоянно от Англия и може да намери нещо, даже е регистриран във форума и се пише Bobi_Honda или нещо от тоя род. А тоя NSX още първите години като бях в техникума съм го виждал из сливен как взимаше завоите на пергел и за мен това беше най-яката кола, която съм виждал, още си спомням как чаках една сутрин 2-ката за училище и НСХ-са влезе на пергел в завоя и профуча надолу като стрела....сори за офф-а но се развълнувах...от кога е ударен, не го бях виждал из сливен от доста време.......дано се намерят части и да се върне към втори живот тази красота :)

За съжаление този сайт не работи. Оказва се че й предница с десен волан ще свърши работа.Така че ако някой случайно засече да се продава да свирка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси гадното.Направо ме боли.Маи ще трябва части от щатите наи тънко ще са а и по вероятно да ги има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво стана някакво развитие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и според мен варианта с калниците и капака е да ти ги направят някой спец по пластмасовите изработки иначе като гледам цените са направо непосилни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво стана някакво развитие?

Свързахме се с няколко специализирани сервиза в чужбина.Сумата обаче за оправяне на тази кола в европа е близо 20 000 евро.... :lol: За сега реставрацията е в застой докато не се намери по-нормално решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С части втора ръка няма ли да доиде по евтино? Има доста колеги с транспорт до и от Англия. http://pistonheads.com/sales/292790.htm

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трудно ще намерят такива части колеги но не е невъзможно успех и дано всички които могат да помогнат да го направят :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С части втора ръка няма ли да доиде по евтино? Има доста колеги с транспорт до и от Англия. http://pistonheads.com/sales/292790.htm

Това е със части втора употреба.С нови части и в сервиза на представителството например в Австрия сумата е 60 000 евро! :weights: Най-изгодния вариянт си остава Фронт Кът от Щатите но нищо не излиза ;)Благодаря ти за линка!Току що писах на човека и чакам оферта! Редактирано от Krelion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The front assembly is critical for the rigidity of the front compartment and front wheel alignment, as it is integrated with the frontwheelhouse. During installation, the dimension shown in the body dimensional drawings. Welding must be performed by usingthe aluminum alloy MIG welder. Perform the trial welding first following the welder manufacturer's instructions, then weldproperly.NOTE: Do not section frame rails except at manufacturers seamsАко нямате упътванията за ремонт на NSX свирни.

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще прозвучи ужасно обаче това е изгубена кауза според мен.Язък за прекрасния автомобил:cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти видя ли от коя година е темата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като не е писано от доста време, какво стана? Още ли сте в застой или е оправена?:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 % не е оправена иначе ще шеда се вижда и засича из родината ни .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече от стоене е само за частиПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...