Jump to content
Aleksandyr

Логическа задачка!

Recommended Posts

1=52=253=3254=43255=?Отговора ще ви кажа утре към обяд. Мислете ! :thumbs1::huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли-54325? :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи дали имам да вземам или да давам.... :drunk: ...би трябвало да е уж 54325,ама е прекалено лесно за да е това.Не ми прилича на логическа,а на математическа задачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5=1 :drunk:И какво печеля ако не е тайна ?Май на някой му липсват началните класове.

Редактирано от micro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора утре по обяд ,мислете ;) !! :) И всело прекарване на празника :drunk:

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1=5 .... е тогава 5=1 Позналите печелят УСМИВКА ПО РАДИОТО :rolleyes::cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде една загадка и от мен :P Намирате се в стая без прозорци и херметически затворена (идеално гладко и без цепки) затворена врата. Стаята е цилиндрична и Вие сте в центъра й. Цялата вътрешност на стаята е облицована с огледала. Въпросът е колко свои отражения виждате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно цилиндрично.

ако пода и тавана са и те в огледало , стават 3 :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега няма познал верния отговор.Като видя верния ще ви кажа ,да не спамим само :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито едно ,няма светлина :P Няма как да видиш нещо.. :P Познах ли ? :lol:

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Мда няма светлина от никъде = 0 отражения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P то ако няма светлина е ясно че няма да видиш нищо. Все пак ако има светлина и пода и тавана също са от огледало, то отговора клони към безкрайност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познахте.Няма нито едно отражение,защото няма от къде да влезе светлина (трябва да се чете внимателно въпроса :P )Сещам се за много подобни загадки :lol: айде още една(лесна е) :Разполагате с 500лв. и с тях трябва да закупите точно 100 животни. 1 крава - 50лв. 1 овца - 10лв. 1 коза - 1лв. Какви ще са ,или по-точно от кои вид по колко за да са точно 100 за 500лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

1 крава х 50 лева = 50 лева39 овце х 10 лева = 390 лева (440 лева с кравата)60 кози х 1 лев = 60 лева (500 лева общо)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, отговора на Al Capone е верния и според моите изчисления. Искам само да направя уточнение за първата задачка от тази тема: отговорът 5=1 може и да е, но може и да не е! Не е направено правилното уточнение на задачата (1,2,3,4 и 5 може да за числа, но може и да са символи). Например 2х=1 - следва, че х=1/2 Ако ви питам решение ли е това, ще кажете ДА, но аз не съм уточнил. Ако се пита, дали е решение на уравнението - това е вярно, но ако се пита дали е решение на някаква задача ( а в задачата се търсят ХОРА например- съответно това не е рещение). :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На улицата седи паркирано едно трабантче ... от лявата му страна седи слон, от дясната му страна също седи слон ... кой слон ще влезе и ще кара трабантчето ? :PОтговора - томороу по някое време, че имам проблеми с пц'то вкъщи и не знам кога отново ще имам достъп до интернет. :lol:

Редактирано от kalmara
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще кара слона който има книжка :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1=5

2=25

3=325

4=4325

5=?

1=5 .... е тогава 5=1

 

Позналите печелят УСМИВКА ПО РАДИОТО :P:P

Амиии... то малко оф-топик се получава, щото вече трета загадка има тук :lol:... ама да споделя...

 

Математиката и логиката са точни науки... демек всичко в тях се извежда чрез логически правилни съждения стъпвайки на някаква изначална база (малък брой "pre-дефинирани" понятия и постулати/аксиоми). При тях няма тън-мън, няма "около", няма "може би"...

 

Та исках да кажа, че таз задачка-закачка по-горе НЯМА (единствен) ПРАВИЛЕН ОТГОВОР... Тя много повече се доближава до следната задачка например:

Какво е искал да каже авторът в стихотврението по-долу?

> Котка ближе контакт -

> невероятно, но факт

> цък-цък...

> Язък!

...отколкото до "истинска" логическа или математическа или някаква подобна задача с еднозначен отговор.

 

Иначе - много яка тема! В един друг форум имаше подобна тема със задачки-закачки (на друга тематика) и там първия дал правилен отговор на последната задачка/питанка имаше задължението/правото да пусне той следващата такава :-)...

 

Гледам, че Al Capone вече е готов с отговор на последната... тъй че - дай да видим какво ще запиташ ти :-)!??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

От един кораб е провесена въжена стълба. Разстоянието между две стъпала е 20 см. Стълбата е потопена във водата до 4-тото стъпало (броейки от края, който е във водата). Идва прилив. Нивото на водата се покачва с 40 см. Въпросът е: Още колко стъпъла от стълбата ще потънат във водата?Ето я моята задачка. Нека за да е по интересно да направим така. 24 часа време за даване на верният отговор. Ако няма верен отговор автора дава верният отговор и пуска нова задачка. Съгласни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята е перфектна, само ако някой даде верен отговор информирай преди да е изтекло времето ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От един кораб е провесена въжена стълба. Разстоянието между две стъпала е 20 см. Стълбата е потопена във водата до 4-тото стъпало (броейки от края, който е във водата). Идва прилив. Нивото на водата се покачва с 40 см.

Въпросът е: Още колко стъпъла от стълбата ще потънат във водата?

Ами пак ще си е потопено до 4-тото стъпало :D

 

За загатката със Слоновете : stan4o е дал верен отговор ;)

 

 

п.п. Тези задачи не ми се струват много ЛОГИЧЕСКИ :huh: По скоро ги отнасям към задачите дето се лъжат малките деца, защото не се сещат някоя дреболийка. Хубавите въпроси са само с един отговор, точен и ясен. И условието на задачата не се тълкува, а се взима такова каквото е . ето една задача(лесна е , ама просто пример да дам):

 

Момченце живее на 8-ия етаж! Когато излиза от блока, слиза до първия етаж, но когато се качва, пътува с асансьора до 5-тия етаж и след това на горе пеш! Защо?

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като един кандидат тюлен знам че стълбата е вързана за кораба.. т.е. вдига се със кораба все толкова си е потопена независимо от прилива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Давай следваща задачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

teror1staТи да работиш в цирка като джудже ;) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;):huh: това нова гатанка ли е или е отговор на моята ? :D :D Не е джудже, просто е дете и е още ниско :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яка тема...Момченцето от осмия етаж е нисичко и не достига по-горно копче - това ли е ???Може ли да напиша една задачка, но е дълга ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Това е отговора. Ти си със следващата загадка.А аз сега видях че Терориста си е едитнал поста и е сложил там загадката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Племе канибали пленили трима мъдреци. Споразумели се преди да ги хапнат, да им зададат една задачка - ако има верен отговор ги пускат на свобода, при грешен е ясно.Показали на мъдреците три пера - две бели и три червени, като им казали, че ще завържат на главата на всеки по едно перо и който каже какъв цвят е перото на главата му и познае цвета - ги пускат. Завързали ги на три стълба в колона, като мъдреците не могат да разговарят и гледат в една посока, т.е третия вижда първите двама, втория - първия, а първия - нищо не вижда. Завързали им очите и сложили три пера на главите им, а останалите две скрили. След това им отвързали очите.Първият мъдрец е дал верен отговор / този който нищо не вижда /. Въпросът е кой цвят е казал и защо ? Успех ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червен

 

мъдрец1 --> мъдрец2 --> мъдрец3 --> казан с вряща чорба (все още вегетарианска)

(мъдрец3 е най-отпред дет вижда само врящия казан на ханибалите, мъдрец2 по средата, мъдрец1 най-отзад)

 

Щом мъдрец3 първи се е обадил (което става ясно от условието), значи той е разсъдил така:

 

"Ако допусна, че имам бяло перо на перчема си, тогава колегата мъдрец2-хондаджия зад мен ми вижда бялото перо. Тогава той - мъдрец2 - на фона на мълчащия зад него мъдрец1 щеше да каже, че неговото перо е червено... Защото би разсъдил така:

 

------(описание на мислите на мъдрец2) Виждам бяло перо пред мен. Вижда го и мъдрец1, който е зад мен. Ако аз имам бяло перо също, тогава мъдрец1 виждайки 2 бели пера общо пред себе си, би казал веднага, че неговото е червено... защото белите са 2 общо и той ги вижда, значи остава да е някое от червените на неговата глава. НО ТОЙ МЪЛЧИ. Значи вижда бяло и червено перо пред себе си. Значи моето е червено, щот мъдрец3 е с бялото! (край на описанието на мислите на мъдрец2)------

 

...да, ама ТОЙ МЪЛЧИ (мъдрец2)

Значи допускането ми е невярно. Значи мойто перо е чурвено!"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това беше хубав въпрос ;) Ама ian извади правилната логика :)

 

п.п. В този ред мисли : "Няма сложен въпрос, стига да знаеш отговора!" ;)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Демек "You do not have questions for my answers!"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK, ето и от мен една за "лека нощ" (или за "добрутру")...

 

 

Колегата X и колегата Y се пускат на пистата ABC в състезание на 400 м. Колегата X минава първи 400-тях метра, като в момента на пресичането на финалната линия, Y изостава на 5 метра зад него (амен с 2 дължини го е дръпнал).

 

След полвин час почивка и пипване тук-там под капаците, колегите Х и Y се пускат отново. Но този път нареждат хонделите по следния начин... Хонда-та на Y застава на старт линията, а Хонда-та на X застава на 5 метра зад старт линията - за да е "уравновесен" стартът с оглед на резултата от предното състезание... като отново бягат до финалната линия. По време на втората дръпка и едната, и другата Хонда дават същите средни скорости, които са дали съответно в първото състезание.

 

Въпросът е - при второто състезание какво се случва - колегата X ли печели отново, колегата Y ли... или приключват наравно?

 

 

P.S. Всеки, който чете, може да замести буквата на победителя (според него) със себе си, пък на падналия - с конкурент, който знае, че побеждава винаги :).

 

P.P.S. Лека редакция от мен на мислата изразена от колегата teror1sta - ""Няма сложен въпрос, стига да знаеш РЕШЕНИЕТО!" (т.е. не отговора, а как да стигнеш до отговора)

Редактирано от ian

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...