Jump to content
Aleksandyr

Логическа задачка!

Recommended Posts

Тъкмо щях да обяснявам, но вече са дали правилен отговор.

Пътя, крива, кото свързва външния ръб на всяко стъпало е равен.

Вие сте.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам отговора на борко 30 (има да ми се реваншира :) ), че направих формули за проверка в ексела и цял ден правя комбинации но не откривам отговора стигнах до число с 7 цифри и пак не открих отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, това е май като ребусчето на @his от 10 стр.

ПРИЗ.ПРИЗ=НАГРАДА

И аз съм любопитна за отговора. )

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята задачка се прескочи брутално ,понеже на някой колега не му се смятало ,коко трицифрен е отговора -бъркаш някъде ,не съм ти длъжен с нищо ,казах че ще пробвам -пробвах ама на тея годинки явно вече не става номера -описах достоверно резултата от опитите ми  .Като ще минаваме на следващата щом не ни се занимава с някоя задача-бахти темата дето ще стане ,но така да бъде!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме, Борко, посипвам си главата с пепел...че наруших правилата.

Но не е като да не смятах.

И аз нещо бъркам, може.

Моля за жокер, примерно, това число :

Намерете число,което се дели на 13 без остатък,а при деление на 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 се получава остатък 1.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майната и на задачата ,тя вече е в миналото и следва друга ,следва друга от друг колега на когото може и да ви се занимава да смятате .Vesivanova,ако ми изплющиш два шамара няма да се засегна изобщо ,обаче това дето прескачаш задачата все едно ми казваш в лицето еби си майката и не важиш .Не знам значи ли нещо за тебе ,но досега никой не е правил това в темата ,кой не би се засегнал .

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път, моля за извинение, Борко 30.

Не помолих за вашето позволение за нова задачка, преди да е решена последната.

.

Шамари не си позволявам дори на децата си.

Другото си е ваше мнение, успех.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма нужда някой тук да моли за позволение за нещо ,свободен форум е -решила сте да направите така ,направила сте го.Въпрос на етика е ,не дали аз или някой друг ще позволи нещо.Доста колеги са ми благодарни за напътствията в техническите теми и съм им помогнал да си оправят колите ,обаче тука се намира човек за който съм никой и казва мани го този и даваме напред със задачките примерно .Аз не се сърдя ,просто е обидно-не съм от вчера член хонда сектата че да заслужавам пренебрежително отношение от който и да е .Поздрави на всички хонда фенове!

п.п Пускайте новата задача ,все едно нищо не съм писал -така или иначе повече в тази тема няма да пиша !

Редактирано от borko 30
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, това със стълбата още ме гложди...

 

Да помислим по сходна ситуация - примерно пътя Асеновград - Пампорово.

 

Понеже съм карал стотици пъти, да предположим, че " режа " всички завои и карам максимално близо до правата.

 

А между две точки, най - късия  път е тя.

 

Имаме и друг колега - дисциплиниран, който " изписва " завоите и не си помисля да настъпи осовата...

 

Моят път ще е по - кратък, нали... 

 

Не е ли същото със стъпалото - Y може да е еднакъв, но външния край на стъпалото...

 

Вита - та стълба е като отворено ветрило... 

 

Каква е до оста, около която е завъртяна, ... каква е по периферията...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Глеам, че дружината се сбра...  :punk:

 

Пример - пускаме един конец, само между две стъпала, ... защо е ясно

 

Всъщност два - един до основата на витата стълба, друг близо до периферията.

 

Пускаме две мравки - височината ще им е еднаква, но " външната " мравка има да измине много по - широко стъпало...

 

Задачата е вярна, ако дългите страни на стъпалата са равни...

 

Иначе...

 

Или бъркам...  :punk:

Редактирано от Hunter
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Витата стълба е винтова линия.

Когато наклона и крайната височина на винтовата линия е един и същ, а диаметъра е различен,

тогава се получава така, че винта с малкия диаметър ще направи много повече обороти около оста си до достигане на крайната височина.

Този с по големия диаметър ще направи много по малко обороти.

Ето и снимков материал и трите стълби са с един наклон и височина но с различен диаметър, и на трите размера на винтовата линия е: 15834,775мм

 

post-23891-0-21545000-1437560660_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш ли да си втората, " външната " мравка, а аз ще съм тая до оста...  :tooth:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за един и същ наклон и различен диаметър (разбира се и при трите стълби човека върви по средната линия на стълбата)

Има логика в твоето твърдение НО то не се отнася до условието на задачата.

При теб става дума за една и съща стълба при която вътрешната винтова линия не е с наклона на външната (ето с това не отговаряш на условието)

 

 

 

post-23891-0-77927400-1437561786_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борко, кажи им най-накрая отговора на задачата.

Всички търсят под вола теле, а той според мен е елементарен: просто няма такова число  :).

 

По въпроса за стълбата:

аз на бойна кула, вита стълба по средата, започваща от центъра и стигаща до вътрешната страна, не съм виждал и по филмите. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Emicha,тази задача не съм я измислил аз -от нета е ,отговорът е че има такова число ,така или иначе тя е в миналото на темата -защо повдигаш въпроса за нея пак ,колега я прескочи и сега има друга над която да мислите .Ако някой от който най-малко очакваш  ти забие нож в сърцето и изваждайки го каже извинявай ,как ще реагираш -това ти е следващата задача !

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борко , не обичам хората, които не разбират от майтап - или казано по-точно, тези които могат да се майтапят с другите, но не понасят майтап към себе си.

Ценя хората които имат чувство за хумор - а най-много тези, които могат да се шегуват и иронизират особено със себе си - това е изкуство и не всеки го може.

Останал съм с впечатление , че ти си майтапчия човек, но в момента се държиш като обидено дете.

 

п.п. По въпроса ти:

Ако ми забият нож в сърцето и съм оживял за да чуя извинението, ще съм сърдит естествено - че само са ме мъчили, но ще им дам и съвет, следващия път да използват нож с по-дълго острие, за  по сигурно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с правилното впечатление си останал за мен ,обичам майтапите ,дори често пред приятели правя весело като се самоиронизирам ,държа и на майтап от други хора -зависи кои обаче .Не знам защо Vesivanova ме накара така да реагирам-писах че е човека от който най-малко съм го очаквал,може би затова ,нещо като спонтанна защитна реакция .Ако беше ти примерно Емич или някой друг ,щях да те оправя набързо аз като жапанесето :tooth:-Гурyто на нашия форум :) .Ама като ти дойде изневиделица от където не очакваш и настъпва объркване и се питаш кво става тука.Vesivanova, май прекалих -прости ми !Ти си си в правото -като не ви се занимава с някоя задача ,ми зачерквате я и продължавате напред,не сте длъжни да се задълбочавате над всичко което всеки пише.Емич ,дай им съвет следващия път да го завъртят след като е забит -така ще е сигурна работата :tooth:Няма се пуашиш копеуе :punk:Хайде със здраве на всички :yes:

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борко 30 нищо лично НО е по добре да дадеш отговора да не стане както е било до скоро с този форум.

Ако не вярваш как е било виж последната задача на весииванова за убийците (коя година е зададен страница 10 пост 366) и виж кога аз откривам верния отговор (колко години по късно).

Така ли искаш да застине този интересен за всички форум?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко ,някои хора свикнаха да намират отговорите още на първата отворена страница на Гугъл,така ли искаш да продължава -не нали ,ми напънете си собствените мозъци и ще намерите числото ,пък и колко пъти става на въпрос вече че е стара тази задача и има нова над която да мислите .За тази задача на Vesivanova ,за която говориш не знам за какво става въпрос ,но моята е от нета и има отговор ,за сведение на Емича !Стига сега с моята ,вчера я хвърлихте на боклука без даже един да се пробва да напише някво число ,сега кажи та кажи -ми няма да кажа :pppИмате нова зададена от друг колега -над нея размишлявайте.

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ок ще продължавам да мисля (но все си мисля че има нещо гнило в заданието, защото както си го задал така и го вкарах в ексела и не излизая нищо

), а за другата даже и снимков материал съм дал за отговора  :cool:

Редактирано от koko__2002

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е зададено в нета -така съм го пуснал,може би за трети път казвам че не съм я измислил аз -или може би на лични като си лафихме беше-не помня вече.Eмич ,нали видя какво стана с бъзиците с Japanese-то ,таман набрах скорост и ни пратиха за месец да берем БАН-ани,пък той човека виж разбран излезе и той се бъзикаше с мене ама админите решиха че трябва да си починеееем-ми да лято е все пак :tooth: Пък с Vesivanova ,не мога да си правя бъзик-някак не върви ,жена е ,трябва тя да ни гледа сейра на нас и да ни се смее ,не някой да си прави с нея шеги-може и за това да съм реагирал така ,не знам ,но така или иначе мъжете трябва да разсмиват жените ,па макар и да се правят на шутове помежду си .

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

o m g

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@borko 30 под наблюдение си ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия червени минуси дето ми ги е нацвъкал някой/и ,нали знае къде да си ги завре ,знае ами как да не знае,всичките на циреи да му/им  станат .Атома ,това вече е наистина последно в тази тема !

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сус бре, момци.

 

Не с лошото.

 

Те тия минуси и плюсове не знам за какво са изобщо, ама ако ще водят до нерви... 

 

Пример - за едно и също изказване, човек получава и минус и плюс...  :tooth:

 

Не сме се събрали тук да си мерим пишките, още повече има и дами.

 

Карайте я по - спокойно.

 

Живота е кратък - не го взимайте толкова на сериозно.

 

И понеже вече забравихме, за какво е темата, ... да ви пусна една питанка:

 

Двама хвърлят обикновен зар, един след друг.

 

Каква е вероятността единия да хвърли по - голямо число от другия 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

~40% а по повод спора - и аз дадох минуси, защото не може един мъж да се държи като сърдита тийнейджърка

 

 

ето и задача, не знам дали е давана:

Ако ви предложа: “хващам се на бас на един лев, че ако ми дадете 5 лева, аз ще ви дам 100 в замяна”, изгодно ли е да приемете?

Редактирано от g0sh
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По задачата на хънтър 1/3 (или ще е по малко, или по голямо, или същото) :)

По задачата на гош : зависи дали ако питащия спечели ще трябва да му върна 100-те лева. Защото ако е така съм вътре с 1 лев.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като в бургаски бутик - нищо не се връща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към koko и gOsh, а и към другите...

 

Понеже " малките " винаги бързат... закЪде ли, сигурно да остареят...  :tooth:

 

Едно дЖокерчИ - ако първия хвърли едно,... ко стаа. 

 

- koko, ... пак ли ще е 1/3...  ;)

 

- т'Фа 40 % , фъргано в облаците още по - малко го разбрах...

 

Я си сипвам един Grolsch, а вие си мислете, мислете...  :punk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е изгодно, майна...  :punk:

 

Ще каже, че губи баса, ще ти кихне 1 кинт.

 

Ти ще спечелиш баса, ама ще изгубиш 4 кинта...  :tooth:

 

п.п. Сега айде да поиграем на зарчета...  :drunk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Шанса е фифти/фифти, или ще хвърли, или няма да хвърли :D

 

Размислих ... отговорът е пак фифти/фифти, ама обяснението е друго, или и двамата ще хвърлят еднакви числа, или единия ще е хвърлил по-голямо ;)

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5/6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако едният хвърли 6 другия няма как да хвъли повече . Значи не е фифти/фифти според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате Емич - браво на него, ... фана вярната пътека, ... ама това е първата стъпка...  :punk:

 

Ще питате що, ... 

 

Вероятността двамата да хвърлят едно и също число е 1/6...

 

5/6 е вероятността, единия да хвърли по - голямо число, ... но те са двама...

 

И първия не винаги фърга едно и също, нал се сещате.... :punk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5/6 делено на 2 ... а в % колко е..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емича е абсолютно прав, ако приемем условието на задачата буквално, т.е. без да уточняваме кой от двамата е първи, Единия, или Другия.

 

 

 

Каква е вероятността единия да хвърли по - голямо число от другия 

 

Значи няма значение кой е хвърлил по-голямо число, шанса някой да хвърли по-голямо число е 5/6 :)

 

Виж, ако питането беше "Какъв е шанса втория да хвърли по-голямо число?", тогава ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМ чи, ... Краси, ... то първия, зат'ва е Първи, щото фърга първи, бре...  :tooth:

 

Не моат да фъргат едновременно, нал така...  :punk:

 

Вероятността е 5/12...

 

п.п. Емича ще каже защо - аз вярвам в него...  :drunk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си!

Значи, нямам представа, дали верния отговор е 5/12, обаче разбрах, защо аз греша. Не съм обърнал внимание на "ОТ", т.е. единия ОТ другия. Ако беше "Единия ИЛИ другия", тогава отговора щеше да е 5/6 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вероятността да хвърлят еднакъв зар е ясна - 1/6.

Ако се има в предвид не само един, а единия или другия /защото са двама/ затова  е - 5/12.

Разбрах, че питаш за един, тогава се дели и затова казах - 5/6.

Редактирано от Emicha
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Слагам нещо по-забавно. Имате инициалите на известни личностти от България и светът, както и техните професии, плюс бонус - пол. Вашата цел е да познаете кои са личностите. За да съм сигурен че чичко Гугъл не ще ви помогне, много трудно съм разменил местата на професиите - т.е. повечето не са на мястото си, а единния от тях не е с такава професия. Половете си отговарят, а там където има въпросителен - с повишена трудност smoke.gif Успех! Заб.: Всички личности са познати.

1.В.Н.Л. - шахматист (ж.)
2.Л.Г. - президент (?)
3.К.К.А. - тв.водещ (ж)
4.В.Т. - лекар (?)
5.А.Т.Т. - политик (м)
6.С.Т.Т - актьор (м)
7. А.А.Ч. - волейболист (м)
8.Д.К.Д - актьор (м)
9.Ж.Р.Ш - басктетболист (м)
10.Х.К - танцьор (?)

 

Аз още търся отговорите :D

Редактирано от g0sh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...