Jump to content
Otto Kluge

Как зареждате гориво?

Recommended Posts

:P Всеки свободно може да се изкаже, както разбира въпроса - от кратки и изчерпателни отговори, до разтягане на локуми :P Ще изчакам малко мнения да се генерират и тогава ще се включа и аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с пари :P друг вариант няма. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с пари :P друг вариант няма. ;)

:P Зачита се. Нещо по-подробно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с голямо удоволствие , че ще има още возене на любимата кола , и с отегчение ,че е 1,70лв/литър :P но кеф цена няма както казват повечето колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До горе, докато не прелее малко- натъпкването е около 1 мин.Това е за да няма разлика при отчитането/сверяването на показанията на infoborda :P (поздрави на колегите, които ни зарадваха с него) :P

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

еееееее кой е като теб , ама това е да си БАН-аджия :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Не бе, то не е до парите/заплатата, а до подхода :PЗареждаш веднъж до горе, и после след като изминеш 100 километра- зареждаш отново до горе :P През по- къси интервали на зареждане излиза по- евтино допълването :P Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като дръпна лостчето в купето,развия капачката на резервоара и сипвам.Ебати въпроса. Какъв е смисъла на темата ?????????? :P:P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ми светне лампата,че оставам кам 5 литра,отивам зареждам за 50лв. на "Петрол",минавам 430км. и пак светва лампата и следователно - зареждам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна тема за Офф Топик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: оглеждам се бай Ото да не дебне наоколо, шегичка. Второ: взимам така наречения пистолет, чаам да се нулира брояча и почвам да замествам парите с горивенцеее. Не мирише на нафта - това е добре. След секунди с гузна физиономия се появява служител, и вика - -За колко искате?, ще се справите ли?! А аз понеже не се чувствам двама и нежно му викам да се разкара. Нещо в стил - Ами аз почти съм готов!Плащам, сядам в колата и ако чуя клаксон изотзад значи е време да запратя пътната карта на задната седалка и да изчезвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам до горе, че да е по-нарядко :) ! Като падне под половината, започвам да се притеснявам :) ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: оглеждам се бай Ото да не дебне наоколо, шегичка. Второ: взимам така наречения пистолет, чаам да се нулира брояча и почвам да замествам парите с горивенцеее. Не мирише на нафта - това е добре. След секунди с гузна физиономия се появява служител, и вика - -За колко искате?, ще се справите ли?! А аз понеже не се чувствам двама и нежно му викам да се разкара. Нещо в стил - Ами аз почти съм готов!Плащам, сядам в колата и ако чуя клаксон изотзад значи е време да запратя пътната карта на задната седалка и да изчезвам.

:) Оригинален отговор. Поздравления! А изтръскваш ли го? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път за по 10-20лв. за да е по лека колата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждане ли? Как се правеше това. --> VTEC E :) P.S. Между другото колко е сега бензина :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С огромно удоволствие,все пак даваме 1.70 за литър,а лятото давахме по 2.50-2.60лв за литър!За 80лв пълня резервоара и се побърквам от возене! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна тема за Офф Топик

:punk::beer::w00t::fun::ppp:) :) Наистина що за тема???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навярно автора иска да сподели на всеослушание той как зарежда и сега го чакаме... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навярно автора иска да сподели на всеослушание той как зарежда и сега го чакаме... :)

Ха! :fun: В такъв момент си проличава кой какъв характер е :punk: На всеослушание нищо няма да казвам, защото завистта е голяма работа и до хубаво не води. За завиждащия.Интересно ми беше как всеки ще разбере въпроса от една страна и какви отговори ще даде от другата страна.Както винаги мърморанковци не липсват и не пропуснаха възможността да обвинят автора в мое лице в безполезност и безпредметност. :beer: Но мен като са ме правили, бая широко са ме скроили.. Нищо че съм 85 кг мокър.Зареждам на кръгли литри - 15, 20 или 50. Според нуждата и автомобила. Зареждам си сам. Натискам много бавно пистолета, ако зареждам нафта. А за бензина ми е все тая. Изтръсквам го хубаво до последната капка :) Плащам в брой. Рядко с дебитна или кредитна карта. Занулявам километража. Купувам кафе и вестник - задължително софийски ежедневник. Почиствам си предното и задното стъкло. Пускам една вода... Абе, табиетът си е табиет :w00t: Рядко човек от бензиностанцията зарежда гориво. Като им кажеш цифра, все си мислят, че за левове говорим, а не за литри.. :ppp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казах "навярно автора иска да сподели..." просто изказах предположение за това каква би могла да бъде идеята на темата... :)

Може и да няма такава... както и да е.

За да бъда максимално неутрален и за да не бъда зачислен към мърморковците (може би е късно) ще се включа и по темата.

 

По стечение на обстоятелствата карам на газ. Отивам на OMV, пълнят ми бутилката до горе, влизам, плащам около 20 лв, предлагат ми шоколадово яйце на промоция, плащам си го и него и си тръгвам... след 200 км пак съм там, но този път промоцията е друга :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казах "навярно автора иска да сподели..." просто изказах предположение за това каква би могла да бъде идеята на темата... :)

Може и да няма такава... както и да е.

За да бъда максимално неутрален и за да не бъда зачислен към мърморковците (може би е късно) ще се включа и по темата.

 

По стечение на обстоятелствата карам на газ. Отивам на OMV, пълнят ми бутилката до горе, влизам, плащам около 20 лв, предлагат ми шоколадово яйце на промоция, плащам си го и него и си тръгвам... след 200 км пак съм там, но този път промоцията е друга :punk:

Този път е минерална вода с Марс :beer:

 

Като каза газ се сетих за една предишна кола, на която бях сложил газ. От бензин на газ е добре :fun: Ама дизел е по-добре :)

Много са се опитвали да ме лъжат маймуните. По тази причина пълних догоре 25 литровата бутилка, за да сведа вероятността за измама до нула. Зареждали са ми и по 29 литра в Шел :w00t: За такива неща много съм се карал с разните му там управителчета на бензиностанции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се цапам с пистолета! Винаги има кой да свърши мръсната работа. Колата се пълни до горе, ако е нужно се почистват стъклата и задължително си проверявам гумите.Един ден бях втрещен когато на ОМВ се яви една симпатична девойка да налива, но за да не я обидя я оставих да си свърши работата. За всеки случай обаче дебело подчертах какво гориво да ми налее, за да няма грешки от типа - Ма таз талига що не върви на нафта? И съответно да се налага да и кажа да го вкарва, лапа и смуче. За муркуча и нафтата в резервоара говоря.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винаги зареждам "до горе и с отвръщение" - 100 лева са си 100 лева :)

Аз отдавна не съм зареждал за 100 лева :punk: Обикновено като започне да наближава 1/2 и започват тръпки да ме побиват. Отивам и зарежам за максимум 50 лева (към 30 литра), защото повече не побира. Някой ми разправяше, че за ГНП-то не било добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз зареждам винаги догоре,като гледам никога да не ми светва резервата! Като за 50-60лева всеки път! Сега се ядва-1.70 лева си е друго!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз зареждам винаги догоре,като гледам никога да не ми светва резервата! Като за 50-60лева всеки път! Сега се ядва-1.70 лева си е друго!

Тръпки ме побиват как имаше един момент, в който зареждах нафта за 2.70 :D И бензин за 2.55 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как зареждам - аз? :D Значи последния път на безиностанцията - "Ъ-ъ-ъ .. добър ден за 7 ЛЕВА бензин ...ъъ такова" .. :D ... - бензинаджийката - "Добре ... много далече сте паркирали от колонката" - аз (наум) - "Айде бе жена, че умирам от срам с тия кирливи 7 лева .." - на глас - "Ами ... бързам" :D:D. Щрак ... 4 литра и нещо - аре чао ... Мъка, мъкаааа ... ей сега си седи в червеното лежерно паркирана в нас ... А кара ли ми се? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги до "горе"Докато пълнят резервоара, разменям някоко приказки с касиера/ката , търпеливо изслушвам обясненията за промоциите /това им е работата на хората и трябва да се прояви разбиране/ .Плащам с карта,купувам си и нещо за освежаване,давам бакшиш на момчето което е измило фаровете и стъклата и потеглям.п.п. Темата не ми се струва безмислена.Все пак в този форум освен тунери, "състезатели" и търговци има и обикновенни хора,които имат своето ежедневие свързано най-вече с работа,която да им осигури парите да се наслаждават на любимата (Хонда или жена, а най-добре и двете) :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам и тема "Как правите секс с жена си(приятелката си)".Или "Как ядете боб - с люта чушка или без?"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги до "горе"Докато пълнят резервоара, разменям някоко приказки с касиера/ката , търпеливо изслушвам обясненията за промоциите /това им е работата на хората и трябва да се прояви разбиране/ .Плащам с карта,купувам си и нещо за освежаване,давам бакшиш на момчето което е измило фаровете и стъклата и потеглям.п.п. Темата не ми се струва безмислена.Все пак в този форум освен тунери, "състезатели" и търговци има и обикновенни хора,които имат своето ежедневие свързано най-вече с работа,която да им осигури парите да се наслаждават на любимата (Хонда или жена, а най-добре и двете) :lol:

Това съвпада напълно с това което правя и аз.Единствено уточнение въпреки множеството лоши коментари аз съм фен на ШЕЛ и винаги зареждам само там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, а си говорихме за форума преди няколко години, тази тема напълно олицетворява потребителската революция! :)Ама аз съм си спамърче още от началото, затова да се изкажа по този така нашумял и важен за обществото въпрос:Спирам винаги от страната, от която ми е капачката за бензина, само веднъж спрях на обратната, ама това беше, защото момчето се беше заело да почисти AMG-то на дебеловратия чичко изоснови - фарове, стопове, стъкла, ауспуха му как не почисти не знам. Та, най-често като ме видят с обикновена Хондичка и никой не идва да ме обслужи, защото няма да дам бакшиш като човека с мерцедеца пред мен, затова дърпам маркуча, завирам го внимателно в дупката, която съм направил сам като съм отвъртял капачката, и силно стискам на пистолета спусъка. Това го правя, защото се носи слух, че ако помпаш бавно отчита по-неточно. Най-често сипвам за 10лв., понякога и за 5, много рядко за 20, 50, 100 :) След това спирам да наливам, връщам пистолета на мястото, отивам на касата, парирам задаващия се въпрос "Фактура?" с изречението "Само касова бележка, без фактура" и излизам... оставям касовата бележка на едно специално място, което са оставили Японците за други предназначения, въртя ключа, припомпвам газта, че да ме чуят, че тръгвам и офейквам лека-полека. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам винаги догоре, никога не пипам маркуча, на някой там му плащат за тази работа (само преди на безмитната съм си зареждал сам, защото там е така), влизам вътре, отговарям 4 пъти поред "Не" едновременно със задаването на въпросите (Фактура? Имате ли наша карта? А искате ли? Да ви предложим нещо на промоция?), взимам си едно еспресо ако има машина (да не е от автомат) и си тръгвам, ако са ми измити стъклата добре, ако не-здраве да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, а си говорихме за форума преди няколко години, тази тема напълно олицетворява потребителската революция! :)Ама аз съм си спамърче още от началото, затова да се изкажа по този така нашумял и важен за обществото въпрос:Спирам винаги от страната, от която ми е капачката за бензина, само веднъж спрях на обратната, ама това беше, защото момчето се беше заело да почисти AMG-то на дебеловратия чичко изоснови - фарове, стопове, стъкла, ауспуха му как не почисти не знам. Та, най-често като ме видят с обикновена Хондичка и никой не идва да ме обслужи, защото няма да дам бакшиш като човека с мерцедеца пред мен, затова дърпам маркуча, завирам го внимателно в дупката, която съм направил сам като съм отвъртял капачката, и силно стискам на пистолета спусъка. Това го правя, защото се носи слух, че ако помпаш бавно отчита по-неточно. Най-често сипвам за 10лв., понякога и за 5, много рядко за 20, 50, 100 :) След това спирам да наливам, връщам пистолета на мястото, отивам на касата, парирам задаващия се въпрос "Фактура?" с изречението "Само касова бележка, без фактура" и излизам... оставям касовата бележка на едно специално място, което са оставили Японците за други предназначения, въртя ключа, припомпвам газта, че да ме чуят, че тръгвам и офейквам лека-полека. :)

колега аз пък съм точно на обратното мнение, при бързото сипване има малко количество въздух, колко е сигурно незнам, но съм работил 5 месеца на бензиностанция и оттогава винаги когато си сипвам сам слагам палчето на пистолета на по-бавната степен и така, не мога да твърдя нищо 100%, просто така правя аз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам винаги догоре, никога не пипам маркуча, на някой там му плащат за тази работа (само преди на безмитната съм си зареждал сам, защото там е така), влизам вътре, отговарям 4 пъти поред "Не" едновременно със задаването на въпросите (Фактура? Имате ли наша карта? А искате ли? Да ви предложим нещо на промоция?), взимам си едно еспресо ако има машина (да не е от автомат) и си тръгвам, ако са ми измити стъклата добре, ако не-здраве да е.

Колко са различни хората само :( Аз предпочитам сам да си зареждам. Както и сам да си мия колите - това е особен ритуал за мене :) Имах и един неприятен инцидент с чужда кола, когато на Range Rover заредиха дизел, вместо бензин :) Идеален коментар по темата колко са ни кадърни работниците, които не правят разлика между Unleaded и Diesel :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че сме различни, няма да е интересно ако сме еднакви. Колата и аз си я мия сам, защото имам безплатна автомивка на самообслужване, но по принцип ако я нямам тая екстра я карам на автомивка, не ми доставя удоволствие. И, въпреки че съм инженер по ДВГ, си карам колата в сервиз да ми сменят маслото, свещите, ремъците. Ценя си времето и усилията.ПС За да не ми сипват дизел винаги като се разминавам със служителя му казвам "А 95".

Редактирано от lord_of_the_road

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предпочитам сам да си сипя но ако ми сипват винаги гледам в бележката какво гориво са ми сипали за да няма изненади :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят начин със свободното тълкуване :hondarulez:.Бутам лостчето в краката ми,капачето изскача,слизам гледам да няма момче дето да се бута да ми зареди.Отвъртвам капачката чува се познатото съскане,взимам пищова,ръгЪм където трябва "нулирам"и зачаквам търпеливо да нацвъка 20 кинта което прави около 11 литра и некви милилитри,като през т'ва време псувам на ум че вчера горивото беше с 2 стотинки по-ефтинко ма т'ва е друга тема.След това с унила стъпка отивам да оставя сумата дет' "влезе" в резервоара като насреща се показва млада (понякога) мацка дето ми предлага куп бомбонки,списания,безалкохолна напитка на промоция и т.н.Благодаря с усмиФка,паля сивата мацка и жар докато мина километрите и не повторя всичкото това отново :hondarulez:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина колкото и да псуват някой хора шел аз съм си доволен, всеки път от един и същи шел на същата колконка и с момчетата се знаем, винаги зареждам догоре, някак си по не ме боли като ги дам отведнъж парите, а не всяка седмица да зареждам за по 10-15 кинд. Повечето пъти ми мият поне предния джам, проверявам си гумите САМ въпреки настояването на пича бачкащ там, после с мъка на сърце оставям към 60 кинта на касата."фактура - не благодаря ; смарт карта - нямам ; с усмивка казвам довиждане и с ряз изхвърчам от бензиностанцията все едно съм вдъхнал нов живот не само на колата нои на себе си, а и винаги подчертавам какво гориво искам, че Д15-ката няма да се радва на нафта :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждане ли? Как се правеше това. --> VTEC E ;) P.S. Между другото колко е сега бензина :P

мразя друг да ми зарежда колата само аз :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...