Jump to content
sturshel

скорост, глоба

Recommended Posts

Виждаше ми се майтап работа до днес-40 -км превишена - един месец пехотинец и 150 кинта грешна пара, та мисьлта ми е, спазвайте ограниченията, особено в населени места!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 7 точки. И мен ме засякоха на изхода на Асеновград. 34 отгоре и бях втора кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и 7 точки но при 34 май не ти гори тефтера а аз бях точно с 40, мамка му :hondarulez: , абе сам сьм си виновен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама не наистина трябва да си се спазват ограниченията ама :hondarulez: как да стане. Като карам с 50 км. все едно съм спрял :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй колега, ама като си пешак върви ги вдигни тия 50 километра........... :hondarulez::angry::angry: Но ограниченията не е лошо да се поспазват поне от време на време, че зима идва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 30 нагоре вече се взимат 7т., 150 лв и един месец пеша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алооо, пуснах темичката за да ви припомня и предпазя евентуално, достатьчно ме ебават познати така че...........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойта като си я взех един приятел вика я да видим варви ли и без колани уж само малко ама то като земе да реве се надъхваш и как да спреш и покраи едни полицай уж намалих ама тоя приятел вика ко намали 130 направо трябваше да им оставям колата и книжката добре че бяха с гръб (бяха спрели вече някой) :hondarulez: иначе бавничко брамча онзи ден ми оправяха аванса и на една права я тествам пак с толкова и пак полицайте с граб и третия пат ще го ям големия :Д но напомням газарите карат бавно за да ги видат всички ! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз като превиших скоростта с 21 км/ч колко глоба ще ми лепнат,точки,книжката ще ми я вземат ли за някой друг месец ?Карах в града с 71 км.,а един джип ме изпревари отдясно ,него не го спряха ,явно аз съм им бил по-симпатичен :(

Редактирано от loko_fc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз като превиших скоростта с 21 км/ч колко глоба ще ми лепнат,точки,книжката ще ми я вземат ли за някой друг месец ?Карах в града с 71 км.,а един джип ме изпревари отдясно ,него не го спряха ,явно аз съм им бил по-симпатичен :(

23 на магистрала, 30-50 лева и 3-4точки някъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За превишаване на разрешената в населено място максимална скорост с до 10 км/ч е предвидена глоба 10 лева, с от 11 до 20 км/ч - 30 лева, с от 21 до 30 км/ч - 100 лева, с от 31 до 40 км/ч - 150 лева и един месец лишаване от правоуправление, с от 41 до 50 км/ч - 200 лева и два месеца лишаване от право да управлява МПС, а над 51 км/ч - 250 лева и три месеца лишаване от правоуправление.За превишаване на разрешената максимална скорост извън населено място от 21 до 30 км/ч е предвидена глоба 50 лева, от 31 до 40 км/ч - 100 лева и един месец лишаване от право да управлява автомобил, от 41 до 50 км/ч - 150 лева и два месеца лишаване от правоуправление, и над 51 км/ч - 200 лева и три месеца лишаване от правоуправление.

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеделник с 84км.на коматевския , както карах с 50км.настъпах да изпреваря една хондичка и веднага куки.....Чак ми стана чудно как толкова много км.дори не погледнах километрите....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За превишаване на разрешената в населено място максимална скорост с до 10 км/ч е предвидена глоба 10 лева, с от 11 до 20 км/ч - 30 лева, с от 21 до 30 км/ч - 100 лева, с от 31 до 40 км/ч - 150 лева и един месец лишаване от правоуправление, с от 41 до 50 км/ч - 200 лева и два месеца лишаване от право да управлява МПС, а над 51 км/ч - 250 лева и три месеца лишаване от правоуправление.За превишаване на разрешената максимална скорост извън населено място от 21 до 30 км/ч е предвидена глоба 50 лева, от 31 до 40 км/ч - 100 лева и един месец лишаване от право да управлява автомобил, от 41 до 50 км/ч - 150 лева и два месеца лишаване от правоуправление, и над 51 км/ч - 200 лева и три месеца лишаване от правоуправление.

И сега за 1 км. в повече ще ми вземат 100 лв. вместо 30 :) Сега баш по празниците ще ме обършат стотарка,дано не ми вземат книжката за 1 месец ,че в зимата без кола е много лошо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел превишил 30 км за малко да му вземат книжката за 1 месец и да му треснат глоба 250 лв но мина по тъко оправи се с органите на реда как няма да коментирам :)

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Строги закони - добре!НО ограниченията са смешни -40км на прав път,липса на магистрали,дупки,измислени знаци несъобразени с техническите възможности на колите.Изобщо сме като във феодализма,държавата само взима,без да осигурява нищо,даже и ЕС финансирането ни спряха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че ви стимулирам да карате бързо, напротив, но това че са ви хванали с превишена скорост, особенно вслучаите когато мислите, че скоростта на радара не ваша, има доста възможности наказателното постановление да падне в съда.Причината е в това, че радарите в момента не отговарят на законовите изисквания и дават възможност за злоупотреби от страна на недобросъвестни полицаи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че ви стимулирам да карате бързо, напротив, но ако смятате, че скоростта, показана на радара не е ваша, наказателното постановление може да падне в съда, защото радарите са стари и не индивидуализират МПС-то и дават възможност за злоупотреби от страна на недобросъвестни полицаи.Ето защо винаги когато ви спрат за превишена скорост и ви покажат показанията на радара, вижте добре скоростта и часът, който е записан, също така вижте дали радарът е на стойка или полицаят го държи в ръка, това е важно, за да не ви натопят за чужда скорост, на някой който преди вас се е разбрал с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май не си им виждал новото оборудване, спряха ме,на дисплей в астрата ми показаха точна снимка номер на колата , дата , час всичко- а иди оспорвай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се коси, жена ти ще те вози :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега за 1 км. в повече ще ми вземат 100 лв. вместо 30 :D Сега баш по празниците ще ме обършат стотарка

...и аз така по Коледа платих стотарка за 24 км отгоре ама точките не ми пипнаха ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене със 141 км/ч по магистралата ме спряха и ме глобиха с фиш 30 лв. - плаща се на място и заминаваш :D Стана ми кофити обаче , че ако бях със 140 можеше и да не ме спрат ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме снимаха със 104км/ч на ограничение 50км/ч в града,250лв,16точки и 3месеца пеша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора, знам за новите радари, само, че в момента са много малко и ако са ви засекли с такъв, значи сте най-големите каръци. Така че ако ви засекат глейдайте дали е радара TR4/ той се изписва в акта и в нак.постановление/, ако е такъв няма проблем и цяла фото-сесия да са ви направили. Казвам го защото новите радари са много скъпи и отделните РПУ трябва да си ги купят от собствените бюджети, затова те предпочитат да сложат камери на старите радари, те обаче от своя страна не са тествани с тези камери и са незаконни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За превишаване на разрешената максимална скорост извън населено място от 21 до 30 км/ч е предвидена глоба 50 лева, от 31 до 40 км/ч - 100 лева и един месец лишаване от право да управлява автомобил, от 41 до 50 км/ч - 150 лева и два месеца лишаване от правоуправление, и над 51 км/ч - 200 лева и три месеца лишаване от правоуправление.

Това не означава ли, че извън населено място можеш да си караш безнаказано със 110 км/ч.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За къде бързате :D ,не е важно за колко време ще стигнете,важно е да стигнете до там за кадето сте тръгнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За къде бързате :D ,не е важно за колко време ще стигнете,важно е да стигнете до там за кадето сте тръгнали.

Така е,но да караш с 50 не мислиш ли че е дразнещо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от ситуацията :D,много хора обичат да карат бързо,но малко го владеят ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не е само скороста.Има и много други други неща, които не се спазват, а трябва/к'во ли приказвам, като и аз съм така :) /, НО закона е за това да се спазва.За това ви предлага ето http://www.mvr.bg/RegulatoryFramework/default.htm свалете си закона и правилника и си ги прочетете.За да знаете какви са вашите права и тези на служителите на реда.Аз до сега не съм давал пари на катаджия и нямам и мамерение, както бе споменато по-горе в темада, за другия начин за избягване на глоба.Когато си виновен си понасяш наказанието.А по-лошо от глоба от 20-30лв. е полицая да не е вземе и да те обвини в даване на подкуп, тога ще има големи ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме спряха с 117 км грацко в град пазаджик .. (минавах от там в 2 през ноща ...) ;) И след доста разправий ме мисаха с 79 км ... и само 100 лв акт иначе книжката фарчи .. нече немога да карам без нея ама ...Триабва да си купим по един анти радар.. има доста добри . Вярно неса по 20 лв ама ся имам да плащям 300 лв актове да бях си купил..Неможе да се разчита и на колегите от среща с намигане ... просто на касмет.. Най - добре мисля да се предпазиш от Полоцеиски радар е Анти радара ....

Редактирано от AlexDJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нищо лично ама , младо момче си, вземи оправи правописа ,че меко казано написаното от теб предизвиква усмивки!!!117 в града-еми голфьрска простотия,антирадари и глупости,ще утрепеш някой бе дечко!!!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нищо лично ама , младо момче си, вземи оправи правописа ,че меко казано написаното от теб предизвиква усмивки!!!117 в града-еми голфьрска простотия,антирадари и глупости,ще утрепеш някой бе дечко!!!!!!!!!!!!!!

На околоврастен пат няма жива кола аз барзам да се прибирам то оставало да карам с 50 км ;) П.П. Искам да ти кажа че не годините определят стажа .. аз с каране си изкарвам парите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги намирате тез пътища за такива километри, аз за 1 месец колата ми се разби не мяза на нищо вече ;) (предни амортсьори) просто в таз държава не виждам всеки за къде бърза. Иначе съм за глобите защото нямаме западната култура на каране. Това е моето виждане. Всеки си има право на мнение :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добър вечер :).Още отначалото да си кажа,че не се заждам с никой да няма недоволни после :).Колегата отгоре е прав за AlexDJ-братле наистина вземи обърни внимание на правопис писание и т.н.Сега предполагам, че никой няма да се хване за това че пишеш без точки,тирета и запетай ама обърни внимание на другото (граЦко,фАрчи,трИАбва,пАт) някакси е неуместно във форум който го четат хиляди хора :).Другото което искам да кажа-ако почнем всичките да караме с антирадари било в градско или извънградско до къде ще я докараме?.Или пък я дай за по-лесно да си заварим по една ЖП релса на предната броня и да трепем всичко по пътищата и извън тях.Кеф а?:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, тука не става въпрос за антирадари, а за култура при шофиране! На българина все другият му е виновен.Замислете се, че ако са ви глобили за превишена скорост или каквото и да било друго, то вие сами сте си виновни и оправдания от сорта на "бях втора кола" или "един джип ме изпревари, ама него не го спряха, явно не съм им бил симпатичен", звучат смешно - днес ще глобят вас, утре него!Държа да отбележа и още нещо - в нашата прекрасна държава искаш, не искаш... няма как да караш без да правиш нарушения. Просто преценявайте добре ситуацията, за да не ви спипат, когато настъпите десния педал - нарушението се счита за такова, само когато ви сбарат. Карайте толкова бързо, доколкото не застрашавате нечий живот!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сьгласен сам с колегата всичко е точна преценка на пьтя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E да ама някои колеги преценката им е доста погрешна и затова има КАТ да им я корегира ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в тази връзка през септември претърпях птп с тойотата ,предният участник внезапно спря и аз се ударих леко в него,просто кракът ми се изплъзна от педала на спирачката в последния момент.В акта написаха като причина неспазване на дистанция със причинени леки материални щети ,естествено наказателното ми постановление още не е излязло защото в Кат Варна се чака доста.Днес свалих правилника и приложението за наказателните точки които се отнемат,глобата ми ще бъде от 100 до 200 лв,но никъде не видях формулировка за точките който ще ми бъдат отнети..някой претърпявал ли е такова птп за да зная за какво става дума..мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...