Jump to content
Guest stan4o

Колко живее един паяк?

Recommended Posts

Guest stan4o

Преди известно време, една позната се качва в колата ми и видя паяк... хубаво нямаше жертви :lol:Мина известно време една вечер прибирам се от работа с един колега и хоп пак същия паяк... е изтласкахме го през прозореца :lol: Тая вечер пътувам си към нас и на предния прозорец, какво да видя.... паяк :lol: е опитах да го подпаля със запалка ама бега гадтъта интерено ми е:1. Колко време може да издържи такава гад без храна щото сигурно не му е много богат улова.2. Да сменя ли ароматизатора3. Тия във авто мивките дали имат некви препарати против паяци?4. Един и същ изглежда гада ама да не би да са цяло стадо?еми т'ва е...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахаха :lol::lol::lol: браво бате, паднах от смях ... няма такава тема като твоята ... ;) иначе на въпроса: аз в гаража имам един паяк, в единия ъгъл, ама съм си го оставил и не го барам. кръстил съм го гошо ... не знам колко живее ама от бая време го има, така че сигурно поне един сезон карат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паякът живее докато не го набара прахосмукачката :lol: В мойта кола също има един, дето го пъдих, ама пак е там, плете си някъде, то нали е на късмет...иначе пръскаш с Raid вечерта, после караш цяла сутрин с отворени прозорци да се проветри и си решаваш проблема :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах паяк в таблото (в кухината между циферблатите и предпазното стъкло). Мърджаше си, живееше си. Даже го поздравявах :lol: Та...сега пак си имам паяк, ама е събрал краката и не мърда :lol: Не съм го мъчил с нищо, просто си е умрял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-скоро със стрелката на бензина, че точно под нея стои в момента :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го палиш със запалка?! Ти какъв си, садист??! :) Представи си, че тоя паяк е Сойчиро Хонда, който в настоящия си живот се е преродил в (естествено) паяк и просто иска да живее някъде, където да се чувства като у дома си. А може пък и да си е просто обикновен паяк, но пък да се е родил в твоята кола, а рода му да се корени в далечна Япония и да е пропътувал хиляди километри...Вероятностите трябва да се уважават! А пък ти... със запалка ще го гориш... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за темата. Сега ме зарибихте и ще взема и аз да си отглеждам някой паяк в колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма тема изпълнена с мъдрост. Аз имах една богомолка в колата. Това е много гадно да го видиш изведнъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ме кефят тия гадинки... :P

Отглеждам си ги вкъщи в 2 от ъглите на стаята, като следя да не се уливат с плетенето... :) Като се престараят чистя всичко и чакам да се засели някой друг. Лятото има голям ефект - полезни сме си един за друг, хем аз ги храня, хем те ме оттърват от комарите. ;)

А относно колко носят късмет ... не знам, но определено няма да е късметлийско ако покрай теб се навърта една такава хубавица... :P

Публикувано изображение

 

п.п. Стефане - богомолките са много благородни животни, в щатите убиеш ли такова и някой разбере - затварят те моментално! (богомолките също ме кефят, но за жалост съм виждал на живо точно един път през целия си 18 и кусур годишен живот... :) )

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои видове паяци живеят до момента в който успеят да си изпълнят дълга с женска, хич не ми се мисли оня паяк защо е умрял :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати и темата.... :P;) Аз пък като си чистих колата видях един паяк и опищях цялата автомивка (имам свидетели :) ), ама се скри и не можах да го изгоня, сигурно е още някъде вътре... Добре че не успях да му навредя, че иначе сигурно щяхте да ме линчувате :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека са благородни, но е много неприятно да я видиш на 5 см. от главата си. Беше се паркирала на страничната греда между предния и шофьорския прозорци. Като я видях, направо изтръпнах. Поне 7 см. беше дълга :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятното е ако паяка е някъде където не го знаете ( както при мен ) и се появява от време на време и ви стряска...един ден се прибирахме с мойта приятелка от кино, паяка си беше пуснал една пайжинка от дръжката на тавана на пасажерската седалка и да видите как се бият аварийки на кръстовището на НДК, за да го гониме навън и хората отстрани ни гледат умно :)

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава тема! Това сигурно е Конър Маклауд на паяците и трябва да му резнеш главицата за да пукне :) ! Майтап няма- държеливи гадинки са, обаче вероятността да е същия е минимална. Те са като китайците- приличат си до един... Не съм от суеверните, обаче казват, че не било хубаво да трепеш паяци. Най-добре го изхвърли и ако пак се върне си поприказвайте очи в очи! Примерно че ситуацията в България е такава, че не можеш да храниш още едно гърло :) . Сигурен съм, че ще излезе разбран и сам ще си тръгне. Ако не стане- пребий го и го изхвърли, обаче си наеми охрана после, че може да се окаже отмъстителен :P ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахаха :P;):) браво бате, паднах от смях ... няма такава тема като твоята ... :P иначе на въпроса: аз в гаража имам един паяк, в единия ъгъл, ама съм си го оставил и не го барам. кръстил съм го гошо ... не знам колко живее ама от бая време го има, така че сигурно поне един сезон карат :)

Уби ме, чак го кръстил... а по въпроса: ами не знам колко живеят, обаче и аз имам подобен "проблем". Разликата е , че само паяжини намирам в колата, а паяка още не съм го срещнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично според мен Руши е по-добро име за паяк.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха темата ме кефи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе според мен е от ароматизатора, лятото пък един голем гад беше умрял на задната кора, некъв стършел или де да знам какво беше :) на седмичата среща само русия вълк /Оги/ се престраши да го пипне и то с хартийка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

....живеят повечето поне 10 години от които поне половината могат да издържат гладни,някой от тях могат да убиват хора при самоотбрана ...така пише поне в Голямата книга ;) понеже не си описал кой вид е твоя едва ли може да дадем много полезна информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нашия форум отдаавна не съм чел толкова яка тема... едни ги кръщават, други рано сутрин ги поздравяват... уникално, просто уникално!При мен се вясна само един път - на тръгване от вилата ми, късно вечерта след като бях разглабял нещо по интериора май се беше вмъкнал. Та за по-малко от 30мин. си беше направил мрежа на пасажерската седалка... аз като се качих и не го видях, ама приятелката ми се срещна с него лице в лице и като писна... почна да се тупа, скочи от колата, аз реших, че нещо видя пред колата... добре, че още не бяхме тръгнали - слезнах, бутнах го с една хартийка отвън, но преди да тръгнем на път й казах "Ако видиш сега паяк и ми се разпищиш в колата, спирам, изхвърлям те и продължавам! Заради тоя паяк ще вземеш да ме стреснеш и да се утрепем, пък той да уживее." Прие съвета и тръгнахме... не го видяхме повече, ама беше много дебел и голям - 3-4 санта в диаметър и един в дебелина. ;) Беше си за плашене.ПО ТЕМАТА;)! :Според първият резултат в гугъл, паяците могат да живеят около една година средно, като повече от шест месеца обикновено прекарват в снасяне. Тарантулите издържат по 2-3 години, а има рекорди, които поставят 10 години във вегетация. ;) Ам някои индивиди прекарват само от няколко седмици до няколко месеца ;)Други мнения гласят "Докато не ги смачкаш" "До 2 минути след като ги намеря" "Докато не ги намеря" "Докато не застана върху тях" "Достатъчно дълго да си взема обувката и да ги размажа" и много много други. ТАКАЧЕ: В зависимост от "породата" - от 1 седмица до 30+ години.Сега намирам мнения, че живеят всички около три години, но наистина така без точна информация няма как да се каже със сигурност.

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еиги на и двата от мазата ама сигурно са обратни щото за 1година и още нямат деца.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Overkill

Еиги на и двата от мазата ама сигурно са обратни щото за 1година и още нямат деца.

Публикувано изображение

Мда... Всякакви "чудеса" съм виждал в Интернет, но досега гей-дружинка паяци не бях... Винаги има първи път явно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hime

От къде мога да си купия и аз паяк за Хонда? ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паяците носят късмет, не ги убивайте...

Май било на пари? Едни полицаи се правеха на интересни - докато тоя на дясната седалка повтаряше "Ше ти пишем акт", тоя на лявата седалка се плясаше по ръкта и вика - Ейййййййй, паяче! Огняне, знаеш ли какво значи да те лази паяк?

 

@morridina: котки, паяции... ти какво ли не виждаш на тея автомивки, внимавай да не излезе някоя ламя и да няма нелепа смърт ;)

@станчо: абе гнус си ме беше... не са ми приятни, иначе са симпатични. Оня ден снимах един с макро и акто видях после снимката си еб@ майката :angry:

 

P.S. прилагам снимков материал: Публикувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от Big Blonde Wolf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паяакът е най-добрия метеоролог в историята. Ако си укрепва мрежата яростно - ще се разваля времето - точност - до 2 дни. М@йната им на Иво Андреев и прогнозите! :angry:;) ;)

 

Но колегата tazzz е на прав път...

 

Публикувано изображение

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съобщение от пресцентъра на МВР: "Внимание, на свобода се разхождат специална порода паяци, носещи наименованието "паяци автоджамбази"! В повечето случаи техни жертви стават собственици на автомобили хонда! Потърпевшите да звънят на 112"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stanislava
:) Може паяците да означават късмет или пари... Аз знам поверието, че означават "гости". Затова никога не ги махам от вкъщи. А когато са в колата, сигурно няма да се махнат, докато не я напълниш с приятели, да ги повозиш, ей така... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mugen Power

Темата е убиец просто ;) Останах с отворена уста като я видях :D И какво да видя в нета ;)Европейски паяк на 2008 годинаТака че кътайте си ги, може някой от вашите "домашни" любимци да се окаже носител на титлата :D:) П.П. Някъде бях чула, че домашните паяци (тези с тънките крачета и малките телца) били най-отровните ;) , но понеже челюстите им не били достатъчно силни, за да охапят човек, за това не влизали в класацията за най-отровен паяк. НО както казах това само съм го чула, не е потвърдено ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици и аз имах приключение :) Тъкмо превключвах скоростите на един лек завой в града и усещам че нещо скочи на дясната ми ръка -> огромна богомолка. Добре че нямаше хора които да пресичат щото определено се стреснах от големият дзвер и завоя го взех на автопилот. Като се освятках я изтръсках на дясната седалка и там си остана кротко докато паркирам. След това си поиграх с нея, оказа се много послушно животинче, но в крайна сметка реших че не и е мястото в колата. От тогава имам 1 на ум когато оставям колата с отворени врати за дълго време и наблизо има трева.

Ето и снимка на моята нова приятелка

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата : моята Йорданка изкара първата си зима без да яде, а тогава още беше само на три месеца !И дори не стана раздразнителна :D. Втората зима я изкара също на диета защото няма много щурци из тревата - т.е. паяците държат много :) ... казаха ми че възрастен екземпляр може да изкара повече от година без да си помисли за манджа ( но тогава ако надуши пръст ще го отхапе ;) ) Извън темата: Калмарче, такова паяче, като на снимката , имах за кратко време , но се наложи да го ефтаназираме след-като заби зъбки във якето на мой съученик :D за късмет якето беше дебело ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една колекцийка от снимки на разни паячета и насекоми.Тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо за Тарантулата :starwars: Паяците са страховити за много хора по редица причини- хищните им инстинкти, способнос­тта им да се движат бър­зо, тяхната отрова и броят на краката им. Въпреки това, в послед­ните години все повече хора стават любители на тези животни.В терариумни условия преди всичко се отглеж­дат представители на семейство THERAPHSIDAE - гигантски паяци, които са разпростране­ни в Централна и Южна Америка, Африка и Юг­оизточна Азия. В час­тност, в България най- по­пулярни са тарантулите от Централна и Южна Америка, от Чилийска роза - Grammostola Spatulatumродове­те: Brachypelma, Grammostola, Avicularia.За отглеждане на паяк в домашни условия е необходим терариум с размери 35/35/35 см. с добро проветрение. Дъното му трябва да е пос­тлано със смес от торф, листовка и пръст. Тем­пературата в терариума трябва да бъде около 25-27 С. За поилка се използува плитък съд или Петриава паничка. Терариума се опръсква един път на ден с хладка вода.Тарантулите се хранят с различни видове насе­коми като: Imageхлебарки, щурци, ларви на браш­нен червей. Също така особено по-големите, предпочитат новороде­ни мишлета, а някои и малки гущерчета. Трябва да се знае, че ко­гато линеят паяците не се хранят.Мексиканска тарантулаТарантулите са идеално до­машно животно за любители, които по една или друга при­чина не могат да се грижат за по- традиционни животни. Те са идеални за апартаменти, тъй като не заемат много място, не вди­гат шум и не отнемат вре­ме за разхож­дане. При добро гледане женските н а някои видове живеят до 20 години, докато мъжките живеят кратко след като навършат полова зряло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То паяк да има в колата е на хубаво, аз на една от старите ми коли имах един комар в таблото-на хербарий, също и някаква много странна гъгрица, която ядеше ламарините на опелчето, така и не я видях да се запознаем........... :);):D:););):starwars::lol:;):lol::lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ме налази тази гад - богомолка:

 

 

Публикувано изображение

 

Толкова агресивна и бърза гадинка отдавна не бях виждала... явно бе гладна.

 

При опита да я изгоня, вдигна предни "лапи"..., добре че имах вестник под ръка.:o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах това е добре молете се да нямате гнездо на мишки или плъхове че тогава става лошо на един комшия така му е подпали колата трагично е с тези гадини и стряскащоо :)

Редактирано от karis4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...