Jump to content
JK_HONDA

каква марка зимни гуми

Recommended Posts

ЗДР колеги тай като зимата наближава и това ще са парвите зимни гуми който ще копувам за хондето реших да потарсия савети от вас.Гледах вав много форуми вклу4ително и тук ,но така и няма марка която да е сред най предпо4итаните.Размерат е 175/65/14 става дума за НОВИ гуми.Досега се спрях на

 

 

 

DEBICA FRIGO 2-85.15лв/бр Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

 

 

 

MALOYA Cresta 220-102.29лв/брПубликувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от m@ni@k@9111

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TYPE-S

Заложи на Дебицата много добри са за ценат си....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата зима карах с LASA доволен съм от тях а и не са много скъпи,но тази зима май ще се кара с Mishelin :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

УААААА :lol: взимай ФРИГО2 И с двете съм карал и креста 220 е ужасна в сравнение с дебицата.Дебицата първия сезон се държи много добре, а втория малко по-зле. Явно остарява, но ако сега ми се налага пак да избера между двете вобще няма да се замисля. А и крестата май беше една идея по-скъпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е извън,това което питаш, но помисли и по този въпрос...:Миналата година си намерих зимни гуми FULDFA бяха вкарани от вънка. По датата на производство излизаха, че са правени преди по-малко от година. Някой си ги беше купил и ги бе търкалял 1-2 месеца. Грайфер..,протектор.., въобще гумата изглеждаше наистина чисто нова. Един кавал ме натисна 20 дена по-късно и прелетях през едни бродюри..,островчета..(хубаво,че точно там липсваше мантинелата)...едната гума се пръсна при удара..... после КАТ , застрахователи, огледи, чакаш да преведът парите...Смених ги с чисто нов TRAYAL, като знаех,че не са най-добрата марка(в)ъпреки, че ми ги нахвалиха, щото били по патент MICHELIN ili DANLOP ili..,всъщност били..еди ква си реномирана марка, ма щото се правят в друга държава..бля ,бля ,бля...немало да имам грижи....ДОБРЕ че това ми се случи, за да видя разликата между гумите.До преди това на възел Родопи в Пловдив, за да се включа в отбивката за към центъра ..намалям от 110 до към......с ЧИСТО НОВИЯ TRAYAL ако, на същото място за влизане в завоя съм с повече от 80..сега нямаше да ти пиша..Благодарен съм на мисира дето ме блъсна и заради ,който трябваше да сменя гумите..Тва бе единствения начин да видиш разликата..със смяната на гумите...Сега за мен вече си знам.., давам си поръчка на човека и предплата да ми търси ..и като изкочат такива пак ''почти" чисто нови гуми са за мен.. и нека да са вторра употреба.Моето мнение: гледаи кога са произведени, колко са запазени и КВА е марката...,а ти вече можеш и сам да си решиш кое е по-добре за теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора на зимна гума зависи от условията на експлоатация на същата - важни са максималната температура /каучука на гумата "омеква" и се износва интензивно/ , пътните условия / чист, неутъпкан сняг = "мека" гума , дупки с остри ръбове = твърд страничен протектор- "твърда" / , брой сезони за експлоатация / след 3-тата година каучука се "самовулканизира" или втвърдява , след 5-тата е "пластмаса" /, "шарка"на протектора / по-голям растер на ламелите = по-добра за кал , киша , офроуд , но и по- голям шум на асфалт / , и т.н. За нашата зима препоръчвам да се ползват един размер "по-тесни" гуми /например стандартен размер - 175/75/13 = зима- 165/80/13 / - така се увеличава специфичният натиск на гумата /намалява контактното петно на гумата с пътя / , което помага при сняг и киша .Меки гуми - фулда , дебика , бфгоодрич , клебер , мишлен , сава ....Твърди - ласа , бричстоун , фаерстоун , траял ....В момента съм с предни континентал контакт от 14 седмица 1996г. - / гумаджията ми не ми дава да ги сменям до края на месеца/ и задни кви да е / бяха бричстоун зимни от 42 седмица 1995 г , но се изпокъсаха теловете/ .... :D - винаги карах на тръни :lol:

Редактирано от kokodaf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега,предполагам се занимаваш с гуми :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да няма полемика и гадаене по въпроса свързан с всичко за автомобилните гуми, ето Ви един полезен ЛИНК към форума на колегите от MAZDA - БЪЛГАРИЯ, където всичко относно гумите, а и джантите е много ясно, точно и прегледно написано и обяснено :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да няма полемика и гадаене по въпроса свързан с всичко за автомобилните гуми, ето Ви един полезен ЛИНК към форума на колегите от MAZDA - БЪЛГАРИЯ, където всичко относно гумите, а и джантите е много ясно, точно и прегледно написано и обяснено :lol:

Това там са извадки от сайта на http://www.avtogumi.com/

 

А какво мислите за yokohama w.drive v902. Аз се спрях на тях. 145 лева за размер 195/60 R15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest m@ni@k@9111

ами колеги незнам аз се спрях на два моделе това не зна4и ще само тях ще избера исакм да кажа 4е може и вие да се вклиу4ите и да кажете от какава марка сте доволни ,защото бащами на пасата има cresta 220 размер 185/65/14 и сам го карал доста вав зимата ми то нямаше едно поднасяне едно превартане и се даржеше доста адекватно ,но пак от друга страна занм 4е и дебика не са толко зле зехме две на 4и4ата и той каза 4е доста стабилно се даржали.Та казвайте модели и марки пак да видим . :/ Благодаря на вси4ки до момента ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest m@ni@k@9111
:/ Благодаря на вси4ки до момента ;) Редактирано от m@ni@k@9111

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Аз карам с Дебица и съм доволен. Не са лоши. Добър спирачен път и сравнително мек каучук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mr97%

Колега, не мога да направя сравнение, но карам мръсницата вече няколко години с Дебица Фриго и няма от какво да се оплача. Мисля че, за цената си са направо супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега май има предимсвто ДЕБИКА никой не казва нищо за МАЛОЯ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малоя са сравнително прилични и евтини гуми. Иначе марката е швейцарска, много меки бордове. Собственост са на вредщайн , има завод за 13-ки в Русия.Информацията ми е от приятел - гумаджия . Мнение - http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...mp;#entry395871 АДАС - http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...cePageID=108217

Редактирано от kokodaf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малоя са сравнително прилични евтини гуми.Иначе марката е швейцарска, много меки бордове. Собственост са на вредщайн.

а от 1 година вредщайн станаха собственост на руската АТМел :/Даже малките 13-14 ки гуми всички се правят в Русия - летните които си взех пролетта Малоя са "маде ин Руссиа" ;) - не се оплаквам! просто за протокола, че може би си струва да се огледа човек за цените на АТмел, доколокото четох някои модели на вредщайн 1към1 се продават и с името на майката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest guni

Аз другта седмица чакам да ми дойдат гумите 175/65/14

Kumho KW17 за по 100 лв парчето. Карал съм такива на други коли и съм много доволен от работата им.

Публикувано изображение

Редактирано от guni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам с DAYTON вече 2 сезона , за тоя сезон ще си взема нов комплект гумите от същите преди 2 сезона бях около 80лв /бр , много съм доволен като се има в предвид , че живея на боровец и колата е видяла доста сняг , друга изпитана гума е GISLAVED но беше по скъпа , а аз си сменям гумите на 2 сезона независимо от пробега им / зимата не си правя експерименти/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нашата зима препоръчвам да се ползват един размер "по-тесни" гуми /например стандартен размер - 175/75/13 = зима- 165/80/13 / - така се увеличава специфичният натиск на гумата /намалява контактното петно на гумата с пътя / , което помага при сняг и киша .

твърдо ЗА, миналата зима карах 155/70/13 и тази пак ще си ги търкалям. Единствения ми проблем е че са малко по-ниски от фабричния размер.колата изглежда малко смешно, но никой не се смее докато го заобикалям :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година след няколко проучвания по гумаджийници избрах SAVA ESKIMO S3 за сега само на кал им направих изпитание и съм повече от доволен. Предполагам и на сняг ще се държат добре имайки предвид шарката им и мекия каучук, но да видим. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните ми гуми са 175/65/14 и се чудя за зимата дали тоя размер или по-високи е по-добре...

 

P.S. guni,тея KUMHO от къде?

Редактирано от ghostkiller

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата който предложи GISLAVED !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За нашата зима препоръчвам да се ползват един размер "по-тесни" гуми /например стандартен размер - 175/75/13 = зима- 165/80/13 / - така се увеличава специфичният натиск на гумата

 

 

За протокола-175/75 13 не съществува.Сигурно имаш предвид 175/70 13 :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УААААА :( взимай ФРИГО2 И с двете съм карал и креста 220 е ужасна в сравнение с дебицата.Дебицата първия сезон се държи много добре, а втория малко по-зле. Явно остарява, но ако сега ми се налага пак да избера между двете вобще няма да се замисля. А и крестата май беше една идея по-скъпа.

незнам АДАЦ ... чии интереси защитават, но според техните резултати от 2005/2006та, където бяха тествали само евтини зимни гуми ... дебика фриго беше най-лошата гума от тестваните, а малоя беше към средата на колоната ...няколко човека препоръчаха GISLAVED ... тази година теста им определя GISLAVED, като определно НЕПРЕПОРЪЧИТЕЛНА ...а дебика въобще не са тествали...http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winte...rcePageID=8979# Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните ми гуми са 175/65/14 и се чудя за зимата дали тоя размер или по-високи е по-добре...

 

P.S. guni,тея KUMHO от къде?

При един гумаджия във Лозенец. Човека е мнооого наясно с гумите, стоях цял час при него си говорихме и ми обясняваше какво ли не. Надявам в сряда да съм с новите вече и ще споделя как се държат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо относно Nokian - 195 65 14 118.00 лв и Firestone WINTERHAWK - 185 65 14 86 T 132.00 лв

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз другта седмица чакам да ми дойдат гумите 175/65/14

Kumho KW17 за по 100 лв парчето. Карал съм такива на други коли и съм много доволен от работата им.

Публикувано изображение

Какво мислите за това KUMHO някой карал ли е с тях и ако е какви са му впе4атленията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в магазин "Kaufland" гумите Debica Frigo 185/65/14 се продават за 76 лв (ако някой се интересува).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нямали никой с такова KUMHO

Редактирано от m@ni@k@9111

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой ще каже ли нещо лошо за гумите с които е карал миналата зима? :angry::);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дебица ползвана втори сезон : на сухо , мокро и лед хич я нямаше. Даже на сухо ме хващаше страх да ли ще спранА сняг много добре се държеше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fulda Kristall Montero 2 - тежка (50% над летния Uniroyal дори повече) и по моему шумна (все едно имаш лагер за смяна), но много корав борд, и супер поведение на сняг и мокро. на сухо може да се търси малко по-добро поведение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,хайде дайте мнение за гума до 100 лв.,която е подходяща за мокро,хлъзгаво и киша.Щото не се знае колко сняг ще падне тази зима,а и се предполага,че почти веднага се хвърля луга и снегът се превръща в киша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,хайде дайте мнение за гума до 100 лв.,която е подходяща за мокро,хлъзгаво и киша.Щото не се знае колко сняг ще падне тази зима,а и се предполага,че почти веднага се хвърля луга и снегът се превръща в киша.

Ами аз затова питам за KUMHO защото предимно сам в градски условия и дали тази гума става ,защото мисля 4е Дебица е за по голям сняг а колкото и да има улиците се надявам да са поза4истени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнам ма тва kumho направо си го заплух и вав диана ми казаха 4е имат 175/65/14 и то за 96 кинта май сам готов за зимата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнам ма тва kumho направо си го заплух и вав диана ми казаха 4е имат 175/65/14 и то за 96 кинта май сам готов за зимата

Утре сутрин отивам да ми ги монтират

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vesso_varna

Още един глас за BF Goodrich. Но са по мекички и се изтъркват по-бързо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво ще кажете за nokian WR G2-гума създадена специално за средна и южна европа със непостоянния зимен климат -гумата се води all seasons ,но е с типи4на зимна шарка http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_...roducts_id/1674,според класацията на adac za 2008 година за зимни гуми тази е препоръ4ителна на 7-8 позиция,освен това не е и скъпа аз купих 16 цолови за по 180 лв пар4ето което е добра цена ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, днес сложих Kumho-то KW17.Колата вози чудесно, гумите са тихи, държисе доста добре на сухото,остава да видим на снега и мокро как ще са.Доволен съм от избора си. С монтажа и демонтажа на гумите 175/75/14 всичко ми излезе 432 лвЦена на гумата 100 лв.Успех на всички останали и не чакайте последния момент за смяна на гумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...