Jump to content
Krelion

Има ли рибари в тоя форум?

Recommended Posts

Ае колеги, датата наближава!!! !!! Точете куките и идваите! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно платено язовирче до Лясковец. Но за съжаление миналата седмица промениха правилата и всичко което е под 500 гр. се води като зарибителен материал и трябва да се връща обратно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Марфии можеш ли да ми дадеш някакво инфо къде по точно до лясковец се намира това платено язовирче! Мерси предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=cqs1246682445k.jpgСкромничко ама за половин ден толкова.

Колега това на "Кантона" ли го хвана...Междувпрочем аз съм от Лясковец,но май не помня вече откога не съм си ходил натам :)На платеното казваш...това не е ли преди Мерданя като се спуснеш надолу, пада се непосредственно в дясно от пътя? Редактирано от Aphex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Лясковец като тръгнеш за Търново първото в ляво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те в тази посока са два един след друг...Първия който се пада по ниско е т.н. от местните "Кантона" а другия отгоре... все още не съм го посещавал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сливенската бригада is back!Ето малко спортен риболов от нас ;)http://vbox7.com/play:47e86136

добри рибета ;) къде това? свиркайте като ходите де ще оставим риба и за вас... септември мислим да ходим на Копринка с Бате Емчо, Ванката и компания :) може да предложите и някой друг гьол по дашен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е язовирчето на гр.Гурково край Нова Загора. Ние ходим почти всяка неделя от 6:00 сутринта до 13:00 ч. Има идеални условия за преспиване също, може да организираме нещо скоро време ;) Рибата обаче се връща във водата, да има за следващия път :) Последната снимка от клипчето беше само да се види рибата, всичко се върна после във водата.

Редактирано от Krelion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз риба не ям да му мислят ония месари :)Тишо нема да го зимаме в такъв случай ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яз. Жребчево по това време на годината кълве предимно през ноща, улова е на плувка :)http://img36.imageshack.us/i/5new.jpg/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яз. Жребчево по това време на годината кълве предимно през ноща, улова е на плувка :)http://img36.imageshack.us/i/5new.jpg/

Браво бе пич, аз на Жребчево ходя обикновенно на "боклука" и сме правили добър улов с колегите.А ти защо още не си идвал на Сливенските срещи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На боклука това лято не съм ходил още, това е на "ракетната" от към скалите.Ще дойда на някоя среща, просто времето е малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде скромно и от мен

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не показвам единственото хванато от мен неделно малко костурче , че дори котката е останала недоволна от размерите му ...... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха митак маЙ зе да се фалиш :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами така ти се струва :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас към Добрич няма хубави язовири, но каквото можем правим :)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи цял аквариум с каракуди :lol::lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи цял аквариум с каракуди :lol::P:P

Верно са каракуди, но китайски! :):lol::lol: Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААЕЕЕЕЕЕ!Отиваме на Искъро да фатаме големи риби,да фиркаме ракиики и да плюскаме тлъсти мезета:punk:;) Петък,събота и неделя-демек 2,3 и 4 октомври:)Които иска да заповяда,да си спретнем купоня.Пльоскаме палатките и фъргаме тоягите в гьоля.И седаме на масата! ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой скоро правил ли е екстремни палатки на яз. Жребчево. Някъвка информация за часовете на кълване, за риболов на плувка?

Редактирано от Desislav

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко вица специално за рибарите от мен :huh: Двама приятели отишли за риба,ама с една въдица и са се разбрали, квото хванат ще разделят. След дълъг и изморителен ден те хванали само една риба, и сега как да го разделят,единия искал опашката и другия искал опашката,и накрая единия назал:-Абе,да направим така,ще се е@ем и който пръв каже "ОХ" губи рибата. Другият се съгласил и почнали, единия е@е, е@е другия едвам се държи да не охка.Накрая човека свършил и другия казва:-Сега е моя ред.А този дето е е@ал казва:-Ааа, ние вкъщи риба не ядем-_-Червейче пита майка си: -Мамо къде е татко?-За рибаЕдин отива на риболов. Закача червейче, замята. Секунда, две, три... Изведнъж усеща бясно дърпане. Тегли рязко, от водата се показва червеят и крещи:-Абе, ти откачи ли!? Там долу за малко да ме изядат:) :) :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има има, малко снимки от тая вечер:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

милите как се сгъчкали в тавата, ама нищо утре ще се гъчкат в тигана :)

 

Наслука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така от доста време съм пишман рибар и днес след поредния престой на Гачевци аз се полу-отказвам от шарановите риби и минавам на речни. Какво се случи:Утивам бавно-бавно към водоема, никога не тичам да испреваря някой друг { с изключение на отделни случаи } не вадя въдиците и не споря с рибарите че мястото е мое. Все пак моята риба е моя, а чуждата е чужда. Приближавам се до брега, стоя 15-20 секунди и се любувам на красивия пейзаж, след това оплаквам ръце във водата, чак тогава изваждам въдиците и от тази минута, съм признат авторитет. Така ама цял ден капо, 3 излета -> 1 каракуда, стига вече.......минавам на кефал като мене....Утивам до центъра и се здобих срещу не малка сума със мухарка, макара, шнур, лидер и разни пчели, бръмбари и т.н.Айде някой мухар да ми покаже със снимки и обясни съвсем точно от до как се връзва шнура към макарата и така до края. Цял ден гледам из форуми ама искам по като за първолак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние пък тъкмо се връщаме от Душанци :Pбраво че въпреки капотата не се отказваш!изявени мухари няма, мятахме разни булда, но нищо... май най-голям успех имахме на плувка. ако искаш да четеш http://akulata.com/ там има доста инфо от А до Я, но наистина това си се учи на реката не пред компютъра ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще постна една снимка за монтаж на мухарка намерена след 8 часа ровене на форуми че накрая руснаците ме спасиха, може да му е полезна на някой. Тия дни се надявам вече да замятам.

Публикувано изображение

 

 

1— удилище; 2— катушка; 3— шнур; 4— бэкинг; 5— петля на бэкинге; 6— петля на шнуре; 7— бандаж; 8— соединение шнура с поводком с помощью бандажа; 9— вариант соединения шнура с поводком при помощи узла; 10— поводок; 11— соединение “поводок—подлесок”; 12— подлесок; 13— крепление мушки; 14— мушка.

Редактирано от doctor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще постна една снимка за монтаж на мухарка намерена след 8 часа ровене на форуми че накрая руснаците ме спасиха, може да му е полезна на някой. Тия дни се надявам вече да замятам.

Публикувано изображение

 

 

1— удилище; 2— катушка; 3— шнур; 4— бэкинг; 5— петля на бэкинге; 6— петля на шнуре; 7— бандаж; 8— соединение шнура с поводком с помощью бандажа; 9— вариант соединения шнура с поводком при помощи узла; 10— поводок; 11— соединение “поводок—подлесок”; 12— подлесок; 13— крепление мушки; 14— мушка.

Давай , колега газ на мухарката .....запалиш ли се - отърване няма...другите въдици ще прахолясат......аз съм така от около 2 години...първо с проходилка , че е по-лесно , после и по реките и така.......днес чукнахме на Лесновската река няколко клена - единя над половинка.....та възбудих малко рибарското чувство....радвам се за всеки нов "мухар" , който вникне в този начин на риболов ;) Поздрави ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха ха незнаех че има такава тема във форума.ето малко снимки от моите скромни походи.поне това което имам на лаптопаhttp://www.elsama.snimka.bg/fishing/ribolov.535817.20717671купих си лодка с мотор и след 15.10 се прибирам в казанлък и се надявам да кача още много снимки :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има.... има..... :dry: казвай от къде ги надърпа тия щуки, и кога ще ходим да видим останали ли са още :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да предупредя,че следващите снимки да не се гледат от рибари със слаба психика:dry:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

За 26 часа уловихме 12 шарана от 2кг до 3,5кг и 1 амур 2.7кг на ДЪРЖАВЕН язовир,тия които са с билетче.

Редактирано от pano

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има.... има..... :) казвай от къде ги надърпа тия щуки, и кога ще ходим да видим останали ли са още :)

около казанлък има малки водоемчета и беше пълно с щука.сега хващат много на язовир копринка,но най вече с лодка до 5 кг.бащами на едно излизане хваща по 4-5,което е доволно.чакам и бялата да тръгне ,но като се прибера ще пиша и който иска да заповяда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...