Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

При мен извънградско между 90 и 140 разликата в разхода е приблизително x2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 5-5,5 извънградско спокойно каране 90-110 км/ч,градско Варна 9/100 без ръчки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jonini
Отговорено (Редактирано)

D16Z6 градско под 11 не мога да падна. Извън града до 100 - 5.5 над 120 до 140 на моменти - 6.5/100 . Това са стойности на базата на някакви наблюдения и предположения. Никой не може да кара със 180 - 100 км и да зареди до горе, за да е точно. Абе настъпвате ли харчи и нищо не оставя.

Редактирано от Jonini

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с D15Z6..интересното, е че този модел има ограничител.....и на 5-а при 4500 об.м неможе повече..., което ще рече максимална скорост на 5-а предавка 180 км...., горе долу толкова и дават и по каталог...тогава как колегата,който започна темата е карал с 200?:cool:!:cool:!:)!!???(pcyfactor)Инче, наистина...изванградско...при ...120-130км = 6.1л/км.., градско 8.5-9..говорим за 1.5Vtec 114кс 6ген.

Със същия мотор съм и това ми беше първото извънградско каране на колата, 200 ги правих на 2 пъти! /само за малко иначе си ме е шубе/Първия път не обърнах внимение на оборотите, но втория път на четрърта около 7100об/м /преди прекъсвач/ километража сочеше 200, като превключих на 5та предавка оборотомера отиде на 5000об/м и продължи да ускорява!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

това лято 7,5 градско6,0 извънградско

Редактирано от dio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско - 8 - 16 литра на 100/км. Силно зависи от задръстванията, колкото и леко да я карам, мина ли през центъра на София под 13 не пада.Харчи около 0.7 литра/час на празен ход, с климатик - 1.1 л/ч , с климатик и всички консуматори - 1.3 л/ч. Извънградско много зависи от настроението и спътниците :cool: : 7.5 л/100км (с жената ), 15+ (сам). Само да вметна че с по-качествен бензин дава 1 литър разлика( ма това си го знаете де).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

около 8л. газ (30% градско и 70% извънградско, 40%с климатик) с 1спътник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15Б2, 91 година 4ген, гориво А95, градко 10/100, извънградско 6/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това започва да ми на мерисва на ....ПО РАЗХОДА ЩЕ ГО ПОЗНАЕШ :cool:)))колеги стига сте преувеличавали/намалявали ... разхода на колите си :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest SweYo

около 8 извън и около 10 -11 градско ( спокойно каране)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

шест до седем извънградско, и от девет до не знам си колко градско. Градското най-често си ми е точна десятка. :)По последно засичане 170км. с 25лв. извънградско. Това беше при цена на бензина 95 - 2.32лв/л. Реално замерване ще направя сега като ходя на море. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest skotie
Отговорено (Редактирано)

ехххх какви времена бяха.... литър 95 гориво беше под 2 лева, а сега.... Извънградско с около 100-110км/ч - около 5.7-5.9Извънградско с 120-140км/ч - 6.4 го замерих последния път.Градско не го меря. По-рано с 20 лева минавах около 140-150км, сега 100-110км. Имам чувството, че средният разход се е увеличил с около 1 литър на 100км и се чудя дали с повишаването на цената, не пада качеството на бензина или лъжат повече на колонките. Но все пак този извод се базира на груби замервания.

Редактирано от skotie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6ген. D15Z6градско сф. ми дава около 8 някаде +/- извънградско 5.0- +/-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest anikolov

Бензин, при нормално каране, без постоянно следене на оборотите: в града 8~9.5/100 ; извън е около 7/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да се обадя 4е сам мн рядко явление :lol: D16Z7 4WD градско в Русе 10-11/100 А95,изван градско 7.5/100 нормално каране и 10л.засе4ено Русе-Разград при скорост от 150-190км при спазване на ограни4ение 50 в населените места.много каса предавателна кутия да има6е една 6 далга 6тях да сам много доволен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново засичанеПриморско-София през подбалкана разход 6/100, като на магистралата от Бургас педаля в металя :lol: и пуснат климатик в колата бяхме 3ма човека с пуснат климатик само на магистралата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

~ 6 л. / 100 км. бензин 95 смесено. Мисля, че може и да падне, но не мога да й се нарадвам.. :ph34r:

Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика ми е 1.4 и ми дава 8,5 градско.. на извъдградско ми даде 6 и съм доволен...само дето в книжката пише че с един резервоар може да изкара 1000км(на извънградско предполагам)... ма няма да може.. поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Англ. д15з6 и разхода ми е градско около 7.5-8(от Търговище съм :ph34r: ) извън 5.5-6.5(климатик не пускам,голяма скъперник съм),и наистина колата е ограничена на 180км/ч на 5-та при 4500 оброта, такова нещо като 200км/ч не съществува ако всичко е стоково

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

октомври 2007 отидох до германиа за да си купа кола и си зех HONDA CIVIC COUPE 1,5i 16V 101 кониа та да се вурна на темата на бензиностанциата зареждам 32л а бензино мера преди това показва6е на дуното баш си и да е имало малко и в резервоара та с тези литри минавам по аутобана 550 км и можех да мина оште поне 20 но незнаех каде ште е следваштата бензиностанциа и реших да зареда и между другото несум карал с под 120 макса беше 180 но за малко така4е както и да го глрдам за мен си е нормално около 6,5-7 извун градско но има и др че нашиа бензин е мнооо пути по зле от този в германиа тук като иа докарах ми дигна малко разхода и неште да варви така както там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дел сол 94 Втек извънградско 5.7л на 100км в града различно от 8 до 15 ;):)

Браво!На твоя та кола и дават фабрично 6.3 извънградско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата си я взех преди 1г. и 3м. Изминала съм повече от 20 хил. км. В 90% от случаите резервоарът е пълнен от светеща лампа до горе и разходът винаги е засичан по този начин - повече от 50 засичания - бензин. Резултатите са следните:Извънградско - между 5,2 и 7,2 - зависи най-вече от оборотите; И понеже темата е за хвалене - отидох до морето и се върнах, без да зареждам - беше целево.Градско - между 7,1 и 9,8 - не мога да изтъкна нещо, от което най-много зависи - всеки път е нещо различно.

Различно е защото нашето не е градско а Софийско каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

градско само веднъж съм правил рекорд да ми падне на 7.5л/100км , но бензинът не беше от бензиностанцията ;) Като почнах да зареждам из наще готини бензиностанции в повечето случаи разхода ми е около 8.5л/100кмИзвънградско до Димитровград вчера отиване и връщане, като се има предвид че да се прибера прекосявам цял Пловдив със 11 литра 180км съм минал, т.е. 6.1/100км. Незнам какво повече мога да искам от тая кола, повече от доволен съм ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гори 8/8.5 градско , 5-6 извънградско (Хонда Сивик 6 ген 1.4)Имам въпросче някаде ми се стори че чух че като караме по енерция горяло повече...???? отговорете дали е така моля ви , аз си мисля точно обратното и ми е станало навик като видя нещо за спиране от далече по енерция...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта пък колкото и сипя все го изгаря

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта пък колкото и сипя все го изгаря

Аз си мислех че го гледа...
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 2.0 тди 97г. 6,5 лятото среден разход градцко и извънградско нормално каране с 180км/ч до София на магистралата 8,3 дизелче :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То моето изобщо не е за хвалба - карам 3 месеца един АКОРД f18a- на градско,на газ харчи -15/100.Направо ме разбива.........Иначе си върви перфектно,не мирише на газ,не пуши,абе всичко е ОК,само този раход да не беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите: Карам хонда сивик D15Z3 1.5 Vtec-e ими даде София-Бургас 6.3/100км. а грацко около 8/100км обаче ми светеше чека на двигателя и лампата на икономията не ми светеше като не сам карал повече от 130км. А преди да трагна е карах на диагностика и ми казаха Че било ламда сонда можели да е и да дава такав разход аз знам като е прецакана ламда сондата харчи повече а моита сонда е от скапите с 5 кабела . Ако знаете нешто пишете............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се впиша. София - Бургас 5.3/100км скорост от 100 до 190 км/ч. Доста врене карах с 180 :) Моторя охххх моторя 1.5 VTec-E D15Z1 в града ми пука 7,2-7.8 зависи от задръствянията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То моето изобщо не е за хвалба - карам 3 месеца един АКОРД f18a- на градско,на газ харчи -15/100.Направо ме разбива.........Иначе си върви перфектно,не мирише на газ,не пуши,абе всичко е ОК,само този раход да не беше.

Мойта е със същия мотор. Взех я с обикновена газова, един месец я карах с нея - разхода ми градско беше около 14/100, извънградско около 9.Впоследствие разкарах газовата, и вече около година си я карам на бенДзин. Градско 11-12/100 лятото, зимата стига 13-15....Извънградско гори около 8 - скорости на магистрали 140-150, междуградски 90-110.В общия случай в София разхода тепърва ще е подобаващ, то ще е по-коректно да се мери на време, не на пробег ;) Та с две думи : градско - около 13, извън - около 8/100 ;) П.П. Не си падам да смятам разход с десетични запетаи, та съм закръглил нагоре до кръгло чисълце :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лято до Варна с 95 от ОМВ падна и до 5 литра, бях, разбира се, изключително доволен; не повече от 120 км/ч и не повече от 2500 оборота. Иначе градско съм стигал и до 9, но средно е 7, падал съм и на около 5.5 ако наистина не я ръчкам. Иначе, като цяло, Сивика има душа, но ако я настъпиш - колкото и сипеш, толкова ще изяде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета какво е написал колегата Rommel за прекъсвача и разхода 9/100 и аз се сещам, че си правих подобен експеримент. Резервоара до горе и каране като баба на 89, на 100 км. зареждане -> 6.8/100 (само градско). След това както е догоре резервоара яко ръчка 100 км. и зареждане -> 7.8/100 :) . Ся пък за 1 кило бензин що пък да не си права кефа :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Капитан Андреево - 5.0 с климатик, не съм ги смятал а по показанието на бордовия, на градско още не съм засичал.п.с. забравих да кажа, че съм карал като бабичка, автопилота на 90, просто търсих най-икономичния режим. Иначе по книга ми дават 5.2 извънградско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета какво е написал колегата Rommel за прекъсвача и разхода 9/100 и аз се сещам, че си правих подобен експеримент. Резервоара до горе и каране като баба на 89, на 100 км. зареждане -> 6.8/100 (само градско). След това както е догоре резервоара яко ръчка 100 км. и зареждане -> 7.8/100 ;) . Ся пък за 1 кило бензин що пък да не си права кефа :worthy: .

Точно до същия извод стигнах и аз ;). За 2 лева няма да си разваляме кефа я.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вий като се лъжите ще вземе и да си повярвате бе!Нямали някой да каже и 3.5-4 на 100 че да се доизлъжем до края?! ;) То че Хондичките са икономични така е ама пък и вие 5/100 с климатик(сигурно не работи),аз също карам Хонда и то мога да кажа в доста добро състояние(пу да не я урочаса някой ;) ) ама с такива икономий не мога се похваля:worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iak

това с разхода е относително.на кой му пука дали гори 10 или 15?- "настъпваш" колата, горивото заминава.- караш 1, 3, 5 и по наклона - с резервоар гориво ше си 5 месеца (и тогава разбира се, ще имаш разход 5/100).не ме вълнува разхода... гледам да си е "здрава" и да ме заведе от .А до .Бне засичам. пълня до горе, като падне под средата - пак до горе и така...и 15 да гори ще си я търкалям по улиците, предпочитам го пред таксита или недай боже градски транспорт!

Редактирано от iak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вий като се лъжите ще вземе и да си повярвате бе!Нямали някой да каже и 3.5-4 на 100 че да се доизлъжем до края?! :) То че Хондичките са икономични така е ама пък и вие 5/100 с климатик(сигурно не работи),аз също карам Хонда и то мога да кажа в доста добро състояние(пу да не я урочаса някой :) ) ама с такива икономий не мога се похваля:)

Е де колега, така сякаш завиждаш. ПУ да не са й уроки, ама вярваш или не, моята кола, която не се води икономичен витек, 1.6 литра ми дава 6.5-7 извънградско... няма никаква причина да мисля, че не може 1.5 не може да даде по-ниско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...