Jump to content
Wish

Данък Honda :)

Recommended Posts

Здравейте.Минаха почти два месеца откакто взех Хонделата и точно толкова бил срока за деклариране в общината на новата придобивка.Аз отидох на 3-тия ден след като я взех и мацката каза да не бързам имало време.Та попълних аз въпросната данъчна декларация и а-ха да я занеса при ония изедници и един приятел вика: "Бе колата ти не може да няма катализатор,все пак е по-нова,и ако има данъка ти е 50% по-малко".Екстра ми се стори твърдението му,обаче възникна проблем.Предполагам че няма как да отида и да заявя пред каката че ИМА катализатор и тя с маникюр 10 см,пола също толкова дълга ;) да клекне под колата и да каже "Супер имаш,дай 10 кинта и по живо,по здраво".Оказа се че трябвало някаква бележка удостоверяваща наличието на такъв катализатор на колата ми.Молбата ми е да ме опътите към въпросен сервиз и ако може, и не съм ви скъсал нервите с толкова дълъг пост, горе-долу да ми кажете колко е данъка за Civic 99 година,D14Z2 двигател,90 магарета :).Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто си заявяваш в декларацията, че е с катализатор и това е достатъчно - по документи и спецификации колата ти си е с катил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_huliganka

Точно колко ти е данъка ще ти го кажат в съответната община, защото варира в определени границиhttp://forums.hondabg.com/index.php?showto...20464&st=15 виж в тази тема има полезно инфоза катализатора нека друг да помогне, че аз съм над 74kW и мен не ме касае и не знам как е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш където правят технически прегледи. Там издават такива удостоверения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме пратиха в ТехноТест

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако си от София (и общината има значение незнам защо ;) ) с катализатор данъка ти излиза 33,75 лв, а без катализатор 67,50 лв. (точно двойно). Интересното е, че за кола от същата графа (моята) в Пловдив излиза 26,81 лв. Лошо за софиянци :). -> http://pariteni.bg/Calcs/13/1ff1de774005f8da18.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... за кола от същата графа (моята) в Пловдив излиза 26,81 лв. Лошо за софиянци ;). -> http://pariteni.bg/Calcs/13/1ff1de774005f8da18.html

Като стана дума за Пловдив, за Акорд (2001), 136 к.с., (с катализатор, разбира се), данъкът е 156.75 лв и миналата, и тази година.Колко се плаща в София при сходни условия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

207.00.... ;). Ама аз затова дадох линкче, който го интересува може да си сметне :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Чукча не читатель - чукча писатель!" Връзката си я бива - сметките са достатъчно точни за ориентир. Благодаря!Във Варна резачката е много по-голяма (25%), отколкото в София - ако това те успокоява :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

неразбрах само защото колкото по стара е колата толкова по малък е данъка според калкулатора :) пример

автомобилът е              над 14г. катализатор           Да размер на данъка        17.82 лева

#

автомобилът е           над 5г. до 14г. катализатор           Да размер на данъка     26.81 лева

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото колега както добре знаеш живеем в страната на абсурдите :). Във всяка нормална европейска държава поощряват употребата на нови автомобили, при нас е точно обратното. На запад, колкото колата ти е по нова и с по малко вредни емисии и прочие, толкова по-малки данъци плащаш. Тук явно колата ти трябва да се разпада и да гори 5/100 масло за да ти излиза по-евтино :). Затова ще продължаваме да си караме старите дараци и по улиците да се движат "автомобили", които отдавна трябва да са спрени от движение. п.с. виж какво става с колите под 5 години, от 20 лева отиваш автоматично на 120 :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ти гледа дали има или няма катализатор,или дали имаш или нямаш удостоверение,попълваш в декларацията че има,и си готов. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може просто така да попълниш. Пращат те в сервиз за потвърждение. А това че България е страната на абсурдите важи с пълна сила. Да те хване яд че живееш в тази страна. Аз се чудя друго - какво като колата е над 100 коня? Ако има катализатор, пак вредните емисии са по малко. Защо няма облекчение в този случай?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пращат те в сервиз за потвърждение

Не знам пращат ли,ама преди 2 месеца във ВТ никой не ме е пращал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врътката с данъка става ако колата е до 100 коня или 74kw по ново му :D Ако е над 100 коня и 100 бележки да отнесете си плащате пълния размер на дакъна ако е под 100 на половината.Бележка, че е работещ катализатора може да ви дадат във всеки сервиз срещу 10лв. или както се договорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с бележките във Варна го няма. Той е толкоз висок тоя данък, че с кеф ти намалят 50%!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе какви са тея вашите данъци по 50 лв :rolleyes: моя 209 лв излиза 84kw тази година пфу

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eddy

Когато декларирах моята (преди седмица - две) никой не ми е искал бележка от сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Минаха почти два месеца откакто взех Хонделата и точно толкова бил срока за деклариране в общината на новата придобивка.Аз отидох на 3-тия ден след като я взех и мацката каза да не бързам имало време.Та попълних аз въпросната данъчна декларация и а-ха да я занеса при ония изедници и един приятел вика: "Бе колата ти не може да няма катализатор,все пак е по-нова,и ако има данъка ти е 50% по-малко".Екстра ми се стори твърдението му,обаче възникна проблем.Предполагам че няма как да отида и да заявя пред каката че ИМА катализатор и тя с маникюр 10 см,пола също толкова дълга :P да клекне под колата и да каже "Супер имаш,дай 10 кинта и по живо,по здраво".Оказа се че трябвало някаква бележка удостоверяваща наличието на такъв катализатор на колата ми.Молбата ми е да ме опътите към въпросен сервиз и ако може, и не съм ви скъсал нервите с толкова дълъг пост, горе-долу да ми кажете колко е данъка за Civic 99 година,D14Z2 двигател,90 магарета :P.Благодаря предварително.

моята е регистрирана преди месец и просто в декларацията има отметка с или без катализатор аз я писах със итолкова никой никакви бележки не е искал допълнително.за D13 данъка ми е 10лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз направих така написах ,че имам катализатор и съответно ме пратих на проверка и с/у подпечатан лист от сервиза ,че имаш РАБОТЕЩ катализатор върви номера , иначе НЕ. Това е във Враца не ,че с/у 10 лв. неми дадоха въпросната бележка нищо ,че катализатора ми беше избушен :P но както казахте вие самите "Живеем в страната на абсурдите и неограничените възможности"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н А Р Е Д Б А ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕТО РАЗМЕРА НА МЕСТНИТЕ ДАНЪЦИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА ПЛОВДИВ

Чл. 41. (1) За леките автомобили размерът на данъка се определя съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:

 

1. До 37 kW включително - 0,34 лв. за 1 kW;

 

1. Над 37 kW до 55 kW включително – 0,40 лв. за 1 kW;

 

1. Над 55 kW до 74 kW включително – 0,54 лв. за 1 kW;

 

1. Над 74 kW до 110 kW включително – 1,10 лв. за 1 kW;

 

1. Над 110 kW – 1,23 лв. за 1 kW;

В зависимост от годината на производство данъкът се умножава с коефициентите, определени с чл.55, ал.1 от Закона за местните данъци и такси, както следва:

Брой на годините от годината на производство, включително годината на производство Коефициент

 

Над 14 години 1

 

Над 5 до 14 години включително 1,5

 

До 5 години включително 2,8

 

Чл. 45. (1) За превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства, данъкът се заплаща с 50 на сто намаление.

 

Това е конкретно за Пловдив. Като всяко община си определя колко лева ще струва киловата . В някой общини (като например Хасково) искат бележка за работещ катализатор ("ТехноТест" ) . Трябва да си намерите - Н А Р Е Д Б А ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕТО РАЗМЕРА НА МЕСТНИТЕ ДАНЪЦИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА - (в която там се намирате ) и ще сте 6.

 

П.П. извинете ме ако съм повторил вече казани неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, моята е същата, както и мотора и годината, взех в края на Февруари. Със сигурност е с катализатор а данъка(в София) ми е 23лв. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RD Team

Моята Д15ка винаги съм я писал ,че има катализатор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Aз не съм ходил до данъчното от както си купих колата. Но като отида, колко лева да очаквам да ми искат, при положение, че съм с малкия в-тек - 125 коня, и имам катализатор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че имаш катализатор няма да ти помогне. Аз също съм с малкия VTEC и не съм ходил да си плащам данъка. За тия тъпанари няма значение наличието на катализатор ако колата ти е над 100 коня. Явно ако е над 100, катализатора вече не пречиства изгорелите газове. Идиотска държава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм не съм мн сигурен обаче май беше ако е над 100 коня, но е и над 1.8 :D не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VangelZ

http://www.bcnl.org/doc.php?DID=242 В този сайт (доста надолу) пише от колко до колко струва киловата, пише и за катализатора кога важи ! А минимума според сайта за тия 125 коня ще се плати поне 101 лева при условие ,че колата е над 14 години ,а ако е от 5 до 14 = 151 лева .

 

Успех :D

 

По конкретно за софия ТУК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много пари стават. 198 лв. Зле е колега, зле е. Поне да отиваха за нещо тези пари, пълним джобовете на разни ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

миналата година ми взеха 24.50 и някаква лихва от 1.46 общо данъка ми за 2007 бе 25.96лв. Но тази година ме убиха като виждам с колко пъти се вдигнаха и без основание, сега данъка ми е 67лв. не са кои знае какви пари но принципа ми е загадка това си е с 160% увеличение, ако някои има обяснение с радост ще го изслушам защото аз ненамирам такова

Редактирано от niksan_vn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ходих в данъчното ми казаха, че кола след 96-та година се водила с катализатор и не било нужно от каквито и да е бележки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми искаха бележка. Само попълних декларацията. Това е в Търговище, когато регистрирах моята в края на септември 2008г. Двигател D14Z4, 90к.с. (66кW) - годишен данък 26,73лв. Като го платих в срок за новата календарна година ми направиха отстъпка 5%. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Предполагам че няма как да отида и да заявя пред каката, че ИМА катализатор и тя с маникюр 10 см, пола също толкова дълга :D да клекне под колата и да каже "Супер имаш, дай 10 кинта и по живо, по здраво". ...

Ако не става със съветите до тук, пробвай и това дето си го намислил. Може и да мине номера, ама вече не знам колко ще ти вземе каката... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то е хубаво че помагате както и на мен така и на другите колеги дето треа да "хранят" държавата чрез данъци, ма някой случайно видя ли датата когато е пусната тая тема :D???Има няма година и половина.Отдавна го платих за миналата година като ползвах 5 % отстъпка щот' съм го платил до края на април месец.Тая година още не съм стигнал до данъчното щото все не остава време.А между другото данъка на 1,4,90 коня,1999 година е 26 лв. :DПоздрави.П.п.Т'ва е данъка с вписан катил :D

Редактирано от Wish

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...