Jump to content
Miroslav.Ivanov

За фалшивите патрулки по пътищата

Recommended Posts

Забелязвали ли сте едни макети по пътищата, направени като полицейски астри и закачени по стълбовете. Аз лично ги видях на пътя след Перник към Дупница и на магистралата към Враца (Витиня). Е няма такава простотия - поредната глупост от страна на МВР, управниците, и т.н.. Не може аз да се движа със скорост от 140-150 и пред мен и зад мен да има други коли движещи се с подобна скорост и изведнъж да се набиват спирачки и да се всява смут в движението. Ами ако някой не успее да реагира при такава скорост - кво правиме. Не стига, че в цивилизованите държави това дебнене зад храстите, на изгладняли подобия на органи на реда го няма, пък тука вече и макети слагат. Това ми прилича на някаква детска игра от сорта на плашенката. Ако тия господа се смятат за някакви хора на реда, жестоко се лъжат. За мен са едни модерни рекетджии - спират безпричинно, определено по-лъскави автомобили и се чудят как да ти вземат 20 лева. Обикновените рекетджии - спират безпричинно, определено по-лъскави автомобили, само дето не се чудят какво да ти вземат а взимат всичко.Благодаря на правителството на Република България за всичките главоболия, които ни докарват (нормално - всеки тъпанар стана политик). Искрено ви пожелавам събитията от 1997 година да се повторят в най-скоро време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези макетни патрулки не са толкова фалшиви, забележете че всички имат по две камери монтирани отгоре.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз ги видях и на 2-та пъти се стреснах като си помислих ,че са истински но мисля ,че е много хубаво това от тяхна страна ако нете накара да караш по бавно поне да те стресне пак знаеш ли следващата може да е и реална и ще има санкции :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно и камерите са менте, иначе мангалите отдавна да са ги свалили :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък мисля че не е глупост. Ако не си в нарушение няма да набиваш спирачки нали? Все едно ще ми кажеш че като видиш патрулка и спираш... абсурд....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Miroslav.Ivanov

аз пък мисля че не е глупост. Ако не си в нарушение няма да набиваш спирачки нали? Все едно ще ми кажеш че като видиш патрулка и спираш... абсурд....

А ти с колко караш на магистралата? Кой не е в нарушение на магистралата? Доста стари са ни законите и листовките по които пише скорост от 120. 120 отдавна е средна скорост - а не максимално допустима. Това не е решение на проблема - затова казвам че простотия и глупост. Германия и Италия са решили този проблем - без ограничения на магистрала. Швейцария също - камери. Поне да сложат камери - засича се нарушението, плащаш си глобата, имаш едно наум, не се създават предпоставки за ПТП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макетите уж са сложени да стряскат шофиорите ама както вече бе споменато може да стане катастрофа така......Даже присъствах на подобен сличай - три коли се движим по пътя към Поморие и първата кола вижда макет, следва набиване на спирачки и другите две коли отзад нямам представа как спряха, защото попринцип се движим с 160-170 км/ч. После по пътя видяхме осхте поне 3 макета....Много тъпо се получава ама както винаги управляващите са взели "най-доброто и разумно" решение. Сигурно вече повечето шофиори са научили къде стоят фалшивите патрулки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може аз да се движа със скорост от 140-150 и пред мен и зад мен да има други коли движещи се с подобна скорост и изведнъж да се набиват спирачки и да се всява смут в движението. Ами ако някой не успее да реагира при такава скорост - кво правиме.

Ако 140-150 км/ч е нормална скорост защо се шашкаш, защо набиваш спирачки и за какъв смут става дума?
Защото колега, дебнещите патрулки са ни достатъчно набити в главата и на мен, а и на поне 90% от шофьорите това е първата реакция - спирачки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
;) Пластмасовите патрулки наистина всяват смут, ама след 3-4 като минеш се свиква и не им обръщаш внимкание толкова!Като ходих до морето, забелязах, че някои са сложени на абсурдни места, примерно високо в тревата на магистралата... :) Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз пък мисля че не е глупост. Ако не си в нарушение няма да набиваш спирачки нали? Все едно ще ми кажеш че като видиш патрулка и спираш... абсурд....

А ти с колко караш на магистралата? Кой не е в нарушение на магистралата? Доста стари са ни законите и листовките по които пише скорост от 120. 120 отдавна е средна скорост - а не максимално допустима. Това не е решение на проблема - затова казвам че простотия и глупост. Германия и Италия са решили този проблем - без ограничения на магистрала. Швейцария също - камери. Поне да сложат камери - засича се нарушението, плащаш си глобата, имаш едно наум, не се създават предпоставки за ПТП.
Нима ? тогава защо в германия на всеки 100 метра има паметник. Нито пътищата са ни на нивото на немски нито нищо за да правиш сравнение. Като има камери а не полицай като отнесеш някой с 150 какво значение има. Аз не виждам защо един пътен патрул е предпоставка за ПТП... Независимо дали е истински или картонен. Дори и да набие спирачки пред теб някой ти по закон си длъжен да спазваш дистанция достатъчна за да можеш да реагираш. И сега ще кажеш "ми ти спазваш ли дистанция"....И утре като пуснат по новините че е станало ПТП заради превишена скорост пак ще си говорим... Заради такива дет 160-170 е "нормална скорост". И за да сме точни ограничението на магистрала е 130 Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям напълно слагането им, да се стряскаме, като се движим с превишена скорост. Много са си добре според мен, наистина има няколко малоумно сложени зад мантинелата или дълбоко в тревата... Аз на път за ПД видях 2-3 и 4тата беше истинска, макар че я помослих за макет и нея. Според мен идеята е добра, така с много малко бюджет според мен ще има разлика в поведението на магистралите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е глупаво....какви са тези глупости , че и макети вече ?! Рекламират ли се какво ? ......да имаха някакво предназначение освен да са предпоставка (да , според мен са опасни..защото ВСЕКИ натиска спирачките яко като види патрулка...казваш 140 ? хайде на бас че и с 60 да се движиш по нормален път,пак ще настъпиш спирачката от СТРЕС !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям напълно слагането им, да се стряскаме, като се движим с превишена скорост. Много са си добре според мен, наистина има няколко малоумно сложени зад мантинелата или дълбоко в тревата... Аз на път за ПД видях 2-3 и 4тата беше истинска, макар че я помослих за макет и нея. Според мен идеята е добра, така с много малко бюджет според мен ще има разлика в поведението на магистралите.

Еми то като си прибраха баслословните милиони от глоби за няколко месеца, та им останаха 200-300 лева за пластмасови плашила. Срамота е при такива приходи да не направят контрол за движението отговарящ на века в който живеем. ZaRRick колега - магистралите са ни добри - пътят към Солун е доста по-добър от много немски магистрали, колите ни не отсъпват на колите в DE - знаеш какви коли се карат тук. Проблема е в раздаването на свидетелства за управление на ППС - ей там е цялата работа. Затова има катастрофи и там и навсякъде. Разбира се не е само това. Шофьор съм от близо 5 години и се стряскам от тия макети - А тези, които взеха книжка преди 2 месеца и с колата на тати и 4-ма приятели я пробват на магистралА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилата са за да се спазват. Не че и аз не съм се стряскал като ги видя на магистралата, но това вече ми е условна реакция. Ограничението на магистралата е 130 км/ч. Колата си ми е кола и носи на повече скорост, но така времето за реакция драстично намалява. Понякога нещата не зависят от теб, може този който е отпред да направи нещо непредвидено и тогава нещата могат да се омажат. За това си карайте като хората за да можете да реагирате на време при екстрена ситуация. Веднъж един човек, който много уважавам ми каза - "Когато най много бързаш карай най бавно". Не веднъж съм намирал смисъл в думите му. Попътен вятър на всички. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

тези макети не са ейй така сложени да стряскат каращите с нормална скорост 150-170,а са сложени за да ги СНИМАТ.На всеки един макет има по две камери както каза колежката,съответно една за всяко платно и като мине някои от "нормалните" шофиори ги снимат и и пращат до 2 месеца акта на адрес по шофиорска книжка :D.така че и да биете спирачки и да не биете акта е готов.Ако не сте забелязали те са поставени точно на определени участъци,където има ограничение на скоростта.идеята им е супер защото на определените места няма да има корумпирани полицаи,а некорумпирани камери.ПП.Колкото до това че за някои колеги 150-170 е нормална скорост няма да го коментирам(вижте подписа ми по доло).Аз карам с 100-120 наи-много,защото смятам че за наще пътища това е една разумна скорост.Също така не набивам спирачки като видя картонена патрулка,защото знам че не съм извършил нарушение и даже да е изтинска няма да ме спрат. :rolleyes:

Редактирано от PeXa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли има такава простащина от страната на "милицията" бре ??? :rolleyes::D:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце съм за камерите - аз лично имам нужда да свикна с мисълта за камерите и като си платя 2-3 глоби, 150 сивика няма да види повече. Но простотията не е в камерите :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да проверено е.за сега има на 75% от макетите но до края на месеца ще бъдат 100% тва значи че даже и да намалиш то ще е след знака и радара те засича подава сигнал на камерата която прави снимка => акт .това го има и в америка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За америка го има да. Просто някой от БГ картонките са на толкова безлюдни места, че ми се струва странно да рискуват да сложат камери! :rolleyes:

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама пълния пакет ли го има - камера плюс картинка на Crown Victoria :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, колеги, хайде да помслим малко - ами щом сасложени - сигурно има някакъв смисъл. 1. 140 - 150 хич ама хич не е нормална скорост... те точно затова са сложени - за да може всички, които семислят за безсмъртни самолетни пилоти да намалят и да помислят малко.... Колеги,а като карате със 140 - 150 за тези около вас замисляте ли се?? А, те дали ще еза от пътя живи...2. Мисля, че тук е мятото колегите policeman и policaja да снамесят.. Хайде раяснете им на момчетата и моичетата каква точно е идеята на тези макети...... при всички отговори в тази тема искам да поелая на всички .. безаварийно каране... ама наистина безаварийно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не знам за риска.сигорно има няккаъв начин да ги предпазят де да знам,ама е факт.и информацията ми е от КАТ.пак и аз самия съм намалял специално да видя дали има камери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно са широкоъгълни и ще те снимат ако опиташ да ги откраднеш...ха-ха-ха!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:rolleyes: хахаха или имат спрей.някви японски камери последни модели (говорещи) :D:P:P Редактирано от PeXa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да има и да няма камери....не е толко важно. Вжно е че ги има и е важно точно това, точно такива оплаквания като на колегата " аааа как може, кво искат да ни изпотрепят ли"......ъм Не, ние сме тези, които се трепем, картонените патрулки са просто неми свидетели на простотията ни. Набивате спирачки като видите поатрулка...едва ли е от стрес, ами е от " Офффф мамка му ся ако ме гепят ще стане кофти, дай да намаля". Демек не ви е чиста работата. Ако карахте в ограниченията нямаше да се притеснявате от каквито и да е патрулки. И да ....при скорост на магистрала 100-140 едно от глупавите неща е да набиеш спирачки кат видиш патрулка, по-глупаво е смао да не спазваш дистанция.За това кое е "нормална" скорост - въпреки че съм карал с доста висока скорост, не го одобрявам. Нито пътищата са ни пътища, пък за манталитета на повечето шофери.....не искам да коментирам. Те са и причината да има ограничения на магистралата. Ако нямаше сульо и пульо щяха да решат че са безсмъртни....и така докато някой друг не ги размаже или докато те самите не се утрепят, завличайки със себе си и невинни! Точно по тази прина и карам максимум със 130 км/ч и даже и това ми се вижда много! И да видях ги тези патрулки, млад шофьор съм и не не се стреснах.....не защото имам здрава психика, ами защото нямаше смисъл да се стресирам, карах си със 100 като пич!Айде със здраве :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PeXa
Отговорено (Редактирано)

ок ако преценим начина на задаване на вапроса имаме --5 коли,карат нормално при равни други условия-една цигара хммм мисля че отговора е В,само цигарата пречи защото отвлича вниманието,пак това набиване на спирачките е нормално явление при каране на кола.тъй като сме писали при равни други условия значи е В. :rolleyes::D

Редактирано от PeXa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Miroslav.Ivanov

Това е една от поредните мерки срещу несъобразената скорост и катастрофите в последствие.А ето тук много добре е обяснено явлението "несъобразена скорост" http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=354023Имаше го и във форума някъде. Забелжете в показаните примери, че точно тези картони могат да бъдат причината, която да доведе до следствието "Катастрофа", която в последствие да бъде отразена във вестника като "Млад шофьор загина в следствие на несъобръзена скорост"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м/у другото таз статия е мн готина и има много изтини.много е прав човека но и това не ни оправдава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези патрулки доказват за пореден път,че тази държава я управляват само малоумници.

Все измислят забрани и глоби,вместо да оправят пътищата и построят магистрали.

Сегашните некадърници от Кат знаят само едно,Превишена,несъобразена скорост и

неправилно изпреварване,неспазване на дистанцията.А дупките те не са предпоставка за ПТП или

износените пътища с обратни виражи направени от други некадърници с асвалтови машини.

 

Да живее България! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези патрулки доказват за пореден път,че тази държава я управляват само малоумници.

Все измислят забрани и глоби,вместо да оправят пътищата и построят магистрали.

Сегашните некадърници от Кат знаят само едно,Превишена,несъобразена скорост и

неправилно изпреварване,неспазване на дистанцията.А дупките те не са предпоставка за ПТП или

износените пътища с обратни виражи направени от други некадърници с асвалтови машини.

 

Да живее България! :rolleyes:

То само това да беше - а тия шуро-баджанащини и корупцията при ГТП. Ходи при комшията, че прави ГТП - то на валците никакво усилие не указваш, ама довечера ще направиш салата да почерпиш и си готов. Ми вместо да дават пари за почерпки, да ходят да си сложат накладки. И други така можеме да си пишеме, колкото си искаме.

 

Някой модератор да допълни темата с "и други подобни" и да я сложи в раздел "Вечни". Ако имаме късмет до 15-20 години няма да е актуална - дай боже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми айде:

 

Представи си хубав прав път и 5 коли карат със скорост, която пътя и колите им позволяват (130 при 90 по закон) и изведнъж първия намаля скоростта, докато втория, тамън си пали цигара и за секунда си отвлича вниманието - БУМ.

 

А) Да върнем комунизма и да караме само лади

Б) Да превъзпитаме 35 годишни зрели хора

В) Да откажем цигарите

Г) Да сложим роботи да карат, които не се разсейват

Д) Да махнем тъпите макети и да сложим само камери

 

А относно пътищата ни. Еми ако пътя не е годен за скорост от 140, кой луд ще кара с такава скорост и ще си изпочупи колата. Тези макети са там където тази скорост може да се развие и поддържа безпроблемно. Защо не ги сложат в Орландовци например, където караш само на 1-ва.

Абе хора мисли ли някой, че ако е сложено ограничение 90 км/ч, то наистина би следвало да се кара с не повече от 90 км/ч. Защо трябва само да си представяме разни ситуации? Нали се сещаш че времето за което ще реагираш и ще намалиш от 90 до 60 не е същото като това от 160 до 60... Остави настрани въпроса за накладките - време, разстояние, реакция...

Защо трябва да си обясняваме неща, които са ясни за всички.. А, може би трябва да поблагодарим на органите на реда, защото ако ги нямаше "тъпите картонени макети" нямаше да знаем изобщо къде са камерите и "безсмъртните шофьори", засечени неволно 3-4 пъти, щяха да останат без книжки за нула време... :P И защо изобщо трябва да има картонени макети, че да ни накарат да се замислим за елементарни неща на пътя като: скорост, дистаннция, светлини и най-важното ДРУГИТЕ УЧАСТНИЦИ В ДВИЖЕНИЕТО:rolleyes: НЕ Е НОРМАЛНО:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези макети са сложени точно там където има повишена концентрация на ПТП и ако са те накарали да намалиш от 140 на 80 км/ч са си свършили прекрасно работата макетите. А това, че ти се движиш с 140 на път който има ограничение 50 (60) км в час за макета на Владая говоря говори лошо за тебе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите са за наблюдение,ако някой открадне или чупи тъпите имитации!Общо 50 бутафорни патрулки ще бъдат разположени по пътищата София - Варна, София - Бургас, Варна - Бургас и Видин - Кулата. За да не бъдат откраднати или повредени, ще бъдат охранявани с видеокамери :rolleyes: !http://www.segabg.com/online/article.asp?i...&id=0000111

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не бъдат откраднати или повредени, ще бъдат охранявани с видеокамери :P !

Е това вече е скандално:rolleyes::P Значи не могат да отделят средства за шибаните пътища и за шибаните условия на шофиране, за които ние си излизаме виновни, защото някой е направил ПТП заради дупка, в която си е спукал гумата:D А са намерили къде да си изперат парите - да си охраняват картонените ламинирани прекрасни патрулки:PСтрахотна държава, нямам думи! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не бъдат откраднати или повредени, ще бъдат охранявани с видеокамери :P !

Е това вече е скандално:rolleyes::P Значи не могат да отделят средства за шибаните пътища и за шибаните условия на шофиране, за които ние си излизаме виновни, защото някой е направил ПТП заради дупка, в която си е спукал гумата:D А са намерили къде да си изперат парите - да си охраняват картонените ламинирани прекрасни патрулки:PСтрахотна държава, нямам думи! ;)
Вярваш ли ми,че с Рекса повече от 100 км/ч не можах да вдигна на магистралата към София,щото пътя беше перфектен.............без дупки и без вълни.Стана ми мноооооооооо тъпо,че си купих годишна винетка,и не само на рекса,а и на още 2 коли ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази инициатива не е на Правителството Ни, МВР, КАТ или друга подобна държавна организация, към която можем да отправим поредното си недоволство или мрънкане, може би просто защото няма как да застанем очи в очи с тях... Инициативата е частна - на фирма Ролпласт, разбира се с подкрепата на КАТ. Като всяко нещо в този живот, си има плюсове и минуси.Плюсовете за мен, а и както става ясно и за други, са, че има шофьори, които намаляват скоростта си и така стават по-безопасни за всички, които са по пътищата. Друг плюс е, че някой конкретен обикновен човек е направил нещо конкретно това да се случи, а не чака имагинерното Правителство, МВР, КАТ... да ни спре да се избиваме по пътищата. Ако всеки един направи по едно нещо, макар и мъничко, няма всеки ден да измират по средно 3 души по пътищата ни. За себе си знам, че всеки един божи ден, може следващата да бъда аз:P Затова приемам, че всичко зависи и от мен. Например за прословутите дупки помагам като си плащам данъците, не давам пари на полицаите, правя осъзнат избор, когато гласувам, сигнализирам за опасни такива...Опитвам се да карам по правилата и когато не го правя (рядко), съм с концентрация много над нормалната, макар и това да не е никакво оправдание.А за споменатите минуси само ще кажа, че не могат да ми навредят внезапните спирачки (които могат да бъдат не заради картонените патрулки, а поради куп други причини), когато спазвам дистанция, пък и едва ли скоростта ми ще е адекватна да съм толкова близо до толкова бързо движеща се кола.Всеки си прави собствения избор за начина на шофиране - но си представете, че сте участник в тежко ПТП (не дай боже) и тогава да си променяте начина на шофиране ще е вече късно... Направете го навреме, за да сме по-щастливи абсолютно всички;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста интересна дискусия се заформи.И дори и тези, които считат тези макети за поредната глупост на КАТ, допринасят за повишаването на нашето внимание по големия проблем с безобразията по пътя.Тук не оправдаваме цялата ни държава за дупките, лошите пътища и тем подобни. Държавата никъв не го върши и тва си е ясно...Но проблемът е и в нас самите. Представете си тази тема до друга за поредната тежка катастрофа (с хонда или без - да не дава Господ).Тогава дали ще са толкова противниците на подобни инициативи?... И което е още по-безумно - ще ги наричаме ли "Пълна простотия"?! (Нищо лично, колега.)Разберете, че тези картонени макети се поставят, за да привлекат внимание и дори с подобни дискусии да ни накарат да се замислим за поведението си на пътя....Кой е поставил макетите? Колежката Станислава даде отговора - инициативата е частна. Така че КАТ в случая не са отговорни за "нарушаването" на нашите свободи да се изрязваме със 160 на магистралата...Въпросните Ролпласт са действали като съзнателни граждани, каквито всички ние трябва да бъдем. Не забравяйте, че обликът на държавата се гради и от нейното население.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм За. Оше преди 20-на години бях гледал, че в Япония слагат пластмасови полицаи да стряскат хората ;)Друг е въпроса, че вече видях две потрошени и надраскани... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ей ся по новините гледах че на полицайте им се дава карт-бланш да налагат глоби "на място" освен за всичко останало и за НЕМИТ/МРЪСЕН автомобил :P;) И тва ако не е простотия. Кои и как ще преценява дали колата ти е чиста. И най вече защо и с какво право.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина какъв им е критерия за мръсна кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...