Jump to content
Draik

Спортен филтър

Recommended Posts

Та въпроса ми е следния:Какви са плюсовете и минусите на един спортен филтър?Конкретно четох за него че вдига мощноста и намаля разхода ( поне така го дават производителите ) При мен защото се получи разход с близо 2 литра на 100 повече и имам чувството,че и вървенето намаля, т.е. напълно обратното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest milen-crx

плюсовете са че при спортния влиза повече кислород от колкото при нормалния миносите са че след 20 000 км ако отвориш двигатела ще бъде надраскан или надран

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

ако си с филтър за 10 лв да.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за 200 лв да е, щом пропуска повече вьздух, ще пропуска и повече прах ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

плюсовете са че при спортния влиза повече кислород от колкото при нормалния миносите са че след 20 000 км ако отвориш двигатела ще бъде надраскан или надран

тва е истината ! а като пиеш кока кола ти се разяждат чарвата! ако бях една туниг фирма бих те дал на съд :blink:за сравка карал съм половин година без филтър (не хонда) и колат а си варви все още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

misho благодаря за линковете които даде наистина ми бяха доста полезни, но моя въпрос беше малко по различен ( извинявам се ако не съм бил ясен с казаното ) затова и темата я пуснах в Общи приказки. Конкретно аз сложих спортен филтър K&N но с тръба до фара а не до бронята и разхода ми се покачи с 2 литра и не осещам голяма разлика във вървенето, даже ми се струва че върви по-малко. Затова зададох този въпрос дали е нормално това. И кое е по-добре да направя, да си взема интейк или да приспособя филтъра в кутията оригиналния, и дали пак ефекта ще е същия както сега. Благодара предварително на колегите които ще помогнат, защотото съм дал доста парички за филтъра и препаратите а ефекта от него за сега е отрицателен. Иначе до това изказване че ще се надере двигателя просто е неуместно, даже след това смазване което има почистването ще е и по-голямо. Все пак на офроад колите се слагат подобни филтри поради същата причина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bastun

и с филтър за -10 лв да си не може да ти качи разхода,още по-малко да се промени начина на вървене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че се промени промени се. Тино аз мисля и генерация да сменям, запалителната система ми е сменена преди това даже. Да видим какво ще се получи след тези интервенции дето мисля да правя и ограничаването на топлия въздух. Ако пак е такъв ефекта тогава вече незнам, ще взема и ще си върна всичко което сток по колата и ще се спра. Благодаря много за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

плюсовете са че при спортния влиза повече кислород от колкото при нормалния миносите са че след 20 000 км ако отвориш двигатела ще бъде надраскан или надран

Карам с K&N към 60 000, мотора трябваше да се е разпаднал :) :) :) :) :) В грешка си колега, четете Важните теми, че ми се плаче вече :) За да авто-производителите да си сложат печатите на K&N явно филтрират. Има много факти, заради които тези филтри наистина пазят мотора и имат повече дебит от обикновените. Но няма да чоплим темата за 100-тен път. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Драйк - прочети пак подробно темите които ти е дал Мишо , защото ако си изпълнил всичко както е написано от други колеги не би трябвало да имаш такъв отрицателен ефект ;) Единственото ми обяснение за какво го имаш отрицателния ефект е ако караш само в задръствания ! Към Едисикойси - Ако знаеш има и хора ( много известен майстор на Хонди ) , който повече от тебе си е карал Акорда без филтър из софийските улици и до колкото знам също няма проблеми от това ;) Към Драйк пак - Колега искам и да ти кажа , че спортния филтър има най-голям ефект при цялостен тунинг ;) Генерация , запалителна система ако щеш и чип ;) Сам по себе си филтъра освен някви минимални проценти ефективност не очаквай , другия хубав ефект е звука ;) Сещам се , че и друг колега му се качи разхода след подобна интервенция защото просто почна повече да натиска колата си за да слуша звука от филтъра :huh:

колега последният ти ред е мн правилен - откакто со сложих проходно гърне разхода ми се увеличи с около 4-5 на 100 поради простата причина че натискам колата повече да се кефя на звука :P , а можеби всичко останало е внушение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да изолирам малко поне филтъра от двигателя и разликата беше много повече от осезаема. Разхода се върна в обичайните норми и вървенето доста се подобри. Малко матиорски го изпълних с една преграда но така ще е докато си намеря интейк. Затова съвет към хората те първа решили да правят тази крачка към спортня филтър - изолирайте го добре от горещия въздух на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно ми е някой има впечталения от тази марка http://www.yed.com.tr/airfilter.htm защото ми изглеждат доста не качествени нбо все пак да попитам хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xNETZx

а моят въпрос е как да си изпера въздушният филтър? има ли специялни препарати за целта и прочие?Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно ми е някой има впечталения от тази марка http://www.yed.com.tr/airfilter.htm защото ми изглеждат доста не качествени нбо все пак да попитам хаха

Вярно дайте мнение за "YED" подариха ми за рд-то такъв и се чудя дали да го слагам... от колкото знам е гръцка фирма ако може да ми препоръчате някакъф гръцки и фатално ли е ако си сложа такъв "yed"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно ми е някой има впечталения от тази марка http://www.yed.com.tr/airfilter.htm защото ми изглеждат доста не качествени нбо все пак да попитам хаха

Вярно дайте мнение за "YED" подариха ми за рд-то такъв и се чудя дали да го слагам... от колкото знам е гръцка фирма ако може да ми препоръчате някакъф гръцки и фатално ли е ако си сложа такъв "yed"
Турска е фирмата , слагай , карай 20 000 км и хвърляй :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно ми е някой има впечталения от тази марка http://www.yed.com.tr/airfilter.htm защото ми изглеждат доста не качествени нбо все пак да попитам хаха

Вярно дайте мнение за "YED" подариха ми за рд-то такъв и се чудя дали да го слагам... от колкото знам е гръцка фирма ако може да ми препоръчате някакъф гръцки и фатално ли е ако си сложа такъв "yed"
Турска е фирмата , слагай , карай 20 000 км и хвърляй :angry:
20 000 км да хвърла ? двигателя или филтъра ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами питаш за филтър , не за двигател ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За разхода не ми стана ясно вдига ли го или го намалява при нормално каране ? На колко време си миете филтъра(K&N конус), че аз като го взимах моя ми казаха да го пера всяка седница ;) ?

Редактирано от Z-Ro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си си купил филтъра би трябвало с него да върви и лист или карта с инструкция , както и препарат за "пране" и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням, че при не много замърсена среда му даваха на 50 000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...