Jump to content
Guest surr3a1

Въпрос за монтаж на филтър

Recommended Posts

Guest surr3a1
Публикувано (Редактирано)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Та днес ми пристигна тоя филтър - Ractive Carbon Fiber (т.е. като този но карбонов а не прозра4ен).

Самата филтрираща мрежа е метална. Гледах навсякъде, но не видях да имат масло за покриване преди монтаж.

Въпроса ми е има ли вероятност да не трябва (не ми се вярва) или да зема просто едно което върши работа за K&N и да си напръскам моя?

Мерси за съветите :thumbs1:

Редактирано от surr3a1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez
:thumbs1: КОЛЕГА, НИЩО НЕ ТИ ТРЯБВА,ТОЗИ "ФИЛТЬР" СИ СТОИ ПРОСТО ТАКА, ЗА ДЕКОРАЦИЯ И RACING LOOK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Ееееее бива ли така. Гледах на не едно място и определено не е мнението такова. Дано не се окажеш прав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

:thumbs1: КОЛЕГА,

НИЩО НЕ ТИ ТРЯБВА,

ТОЗИ "ФИЛТЬР" СИ СТОИ ПРОСТО ТАКА, ЗА ДЕКОРАЦИЯ И RACING LOOK

Ето това намерих по някой групи:

-----------

I would like to balance out the sound and performance by adding a cone

filter to my stock intake pipes. Why? the stock pipes wont get as hot as

metal nor be as loud, even though the resonator is already removed and I

will enjoy some added performance without heat soak, even if the boost is

minimal it all adds up. Let me repeat that "even if the boost is minimal it

all adds up". And it is fun to drive too! ;-)

 

Thats why I am looking into a cone filter that has a built on heat shield.

RACTIVE seems to be the best known company selling these.

------------

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Филтрите би трябвало да се продават обслужени и само е необходимо да се монтират.

Относно до K&N препаратите и прочее, аз не ти ги препоръчвам. Филтрите се обслужват само с препрати дадени от фирмите производители. Значи си търси препарати на марката от която ти е филтъра.

Аз заради тази причина до някъде избрах K&N, защото тук имат пълна поддръжка във всяко отношение. Всички марки филтри са направени от различни матеряли и са с различни химически формули. Препаратите за обработка са преценени с тяхната материя и структура. Разберете, че това е финна материя, а не е дреха дето можеш да я метнеш в пералнята и да и сложиш почти всякакъв прах за пране :thumbs1:

Филтрите се повреждат от третирането с различни от избраните за тях препарати и не само се намалява животът им, а се намалява и живота на Вшият Двигател, защото не работят така както са измислени от производителя!

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Ееееее бива ли така. Гледах на не едно място и определено не е мнението такова. Дано не се окажеш прав.

Ефект има от спортните филтри, не се плаши. Но е хубаво да взимаш от марки, за които си сигурен и има вече изградени впечатления и са направени тестове. А най-хубаво е и Хонда да са казали, че тези могат да правят филтри! Тогава гаранциите си важат при автомобилите им с подменени филтри от съответните марки, както и имаш гаранция за качеството им. Обикновенно обаче, като си купуваш такъв филтър, производителя си пише на видно мясо, че са одобрени и прочее, защото го ползва като реклама, която му продава стоката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Значи Демоне аз намерих че точно за тоя филтър НЕ се маже с нищо. Или иначе казано филрти от метална мрежа не се мажат.А иначе а попрегледах по форумите и тея филтри ги хвалят. Ще кажа какво се е получило ако успея да го сложа днес. :thumbs1:Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Металните не се мажат, но и много не филтрират. Преди 1 год. когато взимах моя, изчетох и събрах сума ти информация за всички видове филтри. Тези имат най-голяма пропускателна способност, но не са много прецизни относно филтрирането на въздуха. Не е много хубаво да се ползват в силно запрашена среда. Слагат ги също така на двигатели на лодки. В двигател пригоден за ежедневна употреба и каране в града нон-стоп е твърде вероятно да събере доста абразив в цилиндрите и да се износи бързо.

Разбира се може и да не съм прав, да не ми е била вярна информацията и статийте по върпоса, ама ако е така след година да кажем ще можеш да ме упровергаеш. И за мен това ще е много полезна информация също!

Филтрите от незнам си там каква марля, като тези на K&N и останалите марки, са създадени за работа в силно запрашена среда и идеята е да пропускат максимално количество пречистен въздух. За това са се ползвали много в ралитата по пустинята като Париж Де Кар да кажем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Ами да ти кажа аз мисля така: да го сложа и ползвам примерно 1седмица и да отворя да провера... ако е зле 6те го намажа леко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Публикувано изображение

 

Ето го филтъра монтиран. Оказа се че пасва дори подобре от стария.

 

Пуснах едно пробно кръгче около квартала.

Незнам дали ми се струва но има осезаема разлика. Има много поголяма чувствителност при рязкото натискане на педала.

 

Оборотомера много побързо достига на 1ва 7К оборота.

 

Това са ми впе4атленията до момента... сега отивам на кино и ще кажа какво съм усетил след това.

 

Ае със здраве :blink:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Ти я земи разкарай тея траболяци които са ти под рога(за въздуха),че да пусне6 малко пове4ко fresh air :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Ами да ги разкарам ама не ми се сваля бронята... ще мисля как да стане, но ще стане. Скоро :blink:))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Ами да ги разкарам ама не ми се сваля бронята... ще мисля как да стане, но ще стане. Скоро :blink:))

Не се сваля броня :) само свали гумата и разкачи пластмасовата кора, там имаш няколко болта :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Ей Демоне ако беше жена щях да те уважа толко ме кефиш бате :blink:))А в случая шапка ти свалям :):P Аз точно това си мислех и вчера дори гледах подкалника дали може да стане.Мерси, да си жив и здрав :P))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

ааааааа......моля, моля, не съм жена :blink: няма проблеми бате, пиши ако има нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gydi

какво стана с филтъра ? Върши ли работа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

да бе наистина върши ли ? :D как е колата ... издуха ли се двигателя ?:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dragorip

хора бе много съм се запалил по тия спортни филтри препоръчайте ми нещо марково и от каде да си го взема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NCN

хора бе много съм се запалил по тия спортни филтри препоръчайте ми нещо марково и от каде да си го взема

K&N

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

хора бе много съм се запалил по тия спортни филтри препоръчайте ми нещо марково и от каде да си го взема

K&N
Линка, който си дал не работи ! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NCN

хора бе много съм се запалил по тия спортни филтри препоръчайте ми нещо марково и от каде да си го взема

K&N
Линка, който си дал не работи ! :angry:
Sory ама сайта е в реконструкция :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос и молба.Някой колега с Н23 да разясни ако е слагал Short Ram Air Intake. Защото има едни тръби които не ги знам за какво са.Ако може и някоя снимка да прати.Благодаря предварително.

Редактирано от Devil_RX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...