Jump to content
Guest La4o

Спортен филтър

Recommended Posts

Guest La4o

Искам да питам заслужава ли си да си сложа спортен филтър. Сте ми качи ли мощноста или само ще има по-добър звук. А каква марка да тжрся

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

какъв ти е двигателя?щте има ефект ако го направиш както трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lary

Исках да кажа Civic 1,6 16v D16A9

<{POST_SNAPBACK}>

истинските спортни филтри качват мошността с около 4-5%, което при повечето коли се усеща. Най-добрия варянт е да си сложиш тайфун( 5-7%). Което ще рече да махнеш твоя заедно с кутията и да си сложиш нов външен който се предлага комплект с трабите. В този случай челта е гарантирана, но тези филтри са по скъпички.Цените им започват от около 250лв. нагоре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

ихаа CIVIC c D16A9 :P красота!аз съм със същия двигател, и K&N филтър, но в кутията, на мястото на оригиналния. Така се запазват шнорхелите, с които дърпа студен въздух. а размера на кутията е достатъчен, че филтъра да е достатъчно голям и да не е пречка.не те съветвам да махаш кутията и да слагаш на нейно място конусовиден филтър, понеже ще взема топъл въздух от след радиатора и до двигателя. за да имаш полза от конусен филтър, трябва да си вземеш хубави тръби, с които да закараш филтъра в подкалника, от където да дърпа студен въздух.или да си направиш air box, да сложиш конусовидния филтър в кутия, и да докараш студен въздух до кутията:) ЦИЖИЦ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

magnuma е абсолютно прав това последното е най добро .ела в сряда на срещата и ще ти обясним

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Аз карам от много време със спортен филтър на K&N и съм много доволен. Колегата Магнум ти е обяснил много добре за какво става въпрос. Аз съм с външен филтър на K&N и от начало той си дърпаше въздух от коша и не беше отделен с нищо и предпазен от топлия въздух. Всъшност тогава видях каква е разликата между топлия и студения въздух за доброто горене в двигателя. После направих "кутия" която отделя филтъра от коша с двигателя и използвах въздухопровода под калника, за да му докарам студен въздух.

 

п.п. Имало е и други теми по въпроса и аз съм съветвал хората, ако не са изолирали мястото за филтъра от коша или нямат тръба, която да заведе филтъра под калника, да си сложат вътрешен за оригиналната кутия. В този случай ефекта е гарантиран и излиза по-евтино.

 

Ето една снимка на моето решение по въпроса:

Линк: Примерно решение за външен спортен филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest La4o

А кой от двата варянта е по-добар. Спортен филтър във оригиналната кутия или външен отделен от коша за да не смуче топъл въздух

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

А кой от двата варянта е по-добар. Спортен филтър във оригиналната кутия или външен отделен от коша за да не смуче топъл въздух

<{POST_SNAPBACK}>

Втория, така си намаляваш и съпротивленията които вкарват фабричните тръби и кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам :Как да "изолирам" коносния фитър така ,че хем да не смуче много топъл въздух от коша/с някаква стена или нещо такова/ , а и да сведа до минимъм вузможността да засмуче вода??Някой знае ли?10х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikicar

Mога да ви предложа Universal air box на SPARCO - цена 217 лв. Много добър вариант с отличен ефект ...Снимки мога да ви изпратя на е-мейл адрес ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mога да ви предложа Universal air box на SPARCO - цена 217 лв. Много добър вариант с отличен ефект ...Снимки мога да ви изпратя на е-мейл адрес ..

п/л/с mincho_aleksandrov@yahoo.com10x :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mога да ви предложа Universal air box на SPARCO - цена 217 лв. Много добър вариант с отличен ефект ...Снимки мога да ви изпратя на е-мейл адрес ..

zangarahonda@gmail.com Мерси предварително :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...