Jump to content
honda_huliganka

новите данъци

Recommended Posts

Тая година данъка на мотора ми е колкото миналата :) Ако ще има увеличение ще е от догодина най - рано :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

увеличението е по места , при нас просто са дигнали коефициента коли над 100 коня и до 14 години ги умножават по 1.5 и така 115 по 1.5.......................абе запалих си челото като чух цифрата за 14 годишен акорд :)!:):)!:)!

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия линк работи перфектно!Моята е 115кв - 156коня - данъка излезе абсолютно точно!Данъка е 396лв. ни повече ни по-малко;)Като я регистирах в данъчното ми обадиха точно толкова.И ВИЖТЕ СЕГА ПОРЕДНАТА БЪЛГАРСКА ПРОСТОТИЯ;)!Ако колата ми е до 5г. - 396лв.Ако е от 5-15годишна - 212 лв.ТАКАВА СЕЛЯНИЯ НЕМА!!НАПРАВО СЪМ БЕСЕН.Не може и дума да става за сравнение на отделяни вредни емисии от една кола 2009 година и една произведена 1995 при еднаква мощност.Ама тъпците в парламента разсъждават така - "Щом е дал 50К за нова кола, кво му е да дава по 400лв. годишно два пъти повече от 15-годишна кола. Все пак ние требва да дойм здраво народа , а природата - е@и и майката! Пътища ще им правим, дупки ще пълним - аре беги - пълним партийните каси и тва е! Балъци - нека плащат"По тяхната логика би следвало всеки да кара 15-годишна кошница. МАЛОУМНИЦИ ПЪЛНИ!! P.S.До офиса пътувам 2-3минути , около километър разстояние и после още 2-3минути минавам 100м - /да сто метра/ - лунен пейзаж , а края на отсечката която минавам е допирателна до центъра на града!Днес яко фитнес трябва, шото иначе ще убия някои - откачих докато пиша! ;)

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този абсурд съм слушал преди време. Това е като това за над 100-те конски сили. Каква е идеята на това? Като е 110 конски сили и има катализатор, да не би да няма вече ефект от него? Пак си върши работата, но данъка не пада наполовина. Или поне да има право пропорционалност. Да не е 2-йно по голям, пак да е по скъп, но да не е 2-йно. По тъпото е че ние си ги плащаме и това си е. Не знам вчера дали гледахте шоуто на Слави. Много ми хареса как ги нахрани политиците. Така трябва всички да мислим и може и да има надежда за нас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мойте 140 коня за 2008г е 480лв, за 2009 ще стане към 600лв, че може и отгоре. Дупките са както навсякъде в града, така и извън него! Безочието им няма граници.

ПРЕДЛАГАМ ДА ТРЪГНЕ КАМПАНИЯ ПО МОТОФОРУМИТЕ НА ВСИЧКИ МАРКИ АВТОМОБИЛИ - да се организираме за едно шествие из всички по-големи градове на определена дата. Протест срещу несъразмерно високите данъци - не сме виновни че толкова години са лапали без да правят ремонти.

 

*Обаче задължително без да се политизира протеста - никоя партия да не се възползва от нашето шествие.

 

Със сигурност ще получим и медийна подкрепа, защото такива действия не остават незабелязани

 

Моля всички които подкрепят идеята и имат регистрации в другите форуми да пуснат теми, НЕКА ИМ ПОКАЖЕМ ЧЕ НЕ МОГАТ ДА ВДИГАТ ДАНЪЦИТЕ ДО БЕЗОБРАЗИЕ!

Редактирано от Vallski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не се политизира колега. И да не искаме пак ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен важното е да се организираме сами, след това вече ще е късно някой да си препише инициативата. а и все пак това си е в наш интерес защото защитаваме нашите си позиции, защото в случая нас мачкат с тези данъци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми е 115 коня, 83 kw, но в КАТ ми объркаха нещо талона и написаха че е 66kw, 90 коня и сега данъка ми е около 30 лева иначе трябваше да е около 130 лева. Накрая и аз видях нещо хубаво от КАТ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) късметлия си ти дани късметлия.ама някой сметна че на пътя ти търсели платен данък,няма такова нещо ама данъчните така или иначе ще те подирят.нема мърдане иска плащане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за d16y3 113hp миналата година беше 160лв ,а сега е над 200лв направо незнам докъде ще стигнат по нататък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P за 118 кв идва някъде 145 и стотинки според интернет калкулатора ,ама е най-добре да се пита в родното ни данъчно дали са на такова мнение и те .това е най-сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

118kW - 160к.с. - 298лв в Бургас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P в бургас явно сте по паралии.шегувам се,зора е повсеместен ,е като искаме да са ни повечко катъри и магарета колите така ще е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

honda 1.4 66kW - 50 лв. с катализатор 25 лв. :P нека ми е зле :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в пазарджик моя данак за д16а8 е 136 лв 96 кw

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 кв-136 кс-црх 87 г-с катализатор :D :D :) -17,20 ст данък

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета темата,в началото всички се оплакваме и ревем,а два три поста преди моя вече започваме да се хвалим и кефим,че имаме малък данък.Със сигурностима и колеги които не плащат данък(вкл.мен),заштото колите им са инвалидни(моля никои да не се хвали за това,за да запазим темата чиста).Всички виждамекакво безобразие са данъците за колите ни,и какви разлики има и то само в разлика от дори 10к.с.Уж все се говори ЕВРОПА,ЕВРОПА...а резултат нулев,зашто не се взимат пример от там(всеки си плаща пътна такса(винетка),а за това,че кара мощна кола по голяма застраховка,данък няма!(говоря за У.К).По принципслед като караш мощна кола,тя гори и много повече,а от това следва че наливаш много мангизи в бензиностанцийте а от там държавата дърпа и повече данък.Та мисълта ми е че въобще НЕ трябва да има данък,защото те си го взимат от винетките и кратерите които ни трошат колите.А доколкото ,че мощните коли мърсят повече от нормалнакола въобще не сам съгласен(едва ли някой е).Всичко е за това,че си мълчим и разпъваме локуми по форумите..(едно бебе като ревне как веднага му се дава цица)ТРЯБВА ДА НАПРАВИМ ТАКА чЕ ДА ГО МАХНАТ,А НЕ ДА ГО НАМАЛЯТ С 10ЛВ.Но кучетата си л....мноо се ядосах.здраве на вси4ки и късмет 4е не здържан пве4е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички,които ни управляват НЕ СА ПОЛИТИЦИ ТЕ СЕ ПИЯВИЦИ(педера.и)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш да не плащаш данак да трябва да е на инвалид но вече е до 65 kw нали и аз исках моита да я правя и не ми дадоха искат парички :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Таа не мое да бьде:punk:!:D!:P!!!п.п - кьм питбула за да не цитирам..

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таа не мое да бьде:punk:!:D!:P!!!п.п - кьм питбула за да не цитирам..

може ве,като я купих по талон я бяха писали 90 кс,от мен в даначното съм прибавил само катализатора(че свалял на половина данъка)и те така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз исках да напраа тва с катализатора ама не успях ... и ся съм прецакан ... 200 лева данъци ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Василски, трябва да обсъдим нещо ми се струва :) Да орева и аз орталъка :) : Град Бургас - 1.6 / 92кW = 230лева (13годишна!). Вчера в дъжда докато пътувах за срещата си изкривих десните джанти...попаднах на онези невидимите дупки пълни с вода ;) То да бяха просто дупки... Сега пак реглажи мостове, изправяне и баланс джанти и молитви да няма поражения в ходовата част... Никакви данъци! Никакви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Община Смолян- Сивик 97г.- 114 к.с. - Данък: 253 лв. :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно си решавам проблема със високите данъци като не ги плащам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно си решавам проблема със високите данъци като не ги плащам!

Това добре, ама как минаваш ГТП и след това ако решиш да я продаваш, нали тоя данък трябва да е платен за да се прехвърли на друг човек ?Иначе за тия пътища и 5 ст. не давам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще плащате и хоро ще играете!Другарката Масларова нали трябва да се вози в първа класа за 16 000 долара,нищо,че сме на последно място в ЕС:ranting:Пък и Ахмед Доган нали и той трябва да взима,нали яхтата,хеликоптера му,джиповете му не вървят с вода все пак :angry: :angry: :angry::thumbs2:

 

Не луд тоя дето яде баницата,а тоя дето му я дава! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИИЙЙЙ тая тема се размърдала най-накрая .... Точно се бях ядосал, че само се чешат езици и нищо по-съществено не върви.

ХОРА, никой няма да се сети да намали данъцте, ако не им се "намекне" Няма също и да минават тарикатщини от рода на- не си регистрирах колата в данъчното - защото системите им са свързани вече.

 

НЕ трябва да търсим начин да се измъкнем от системата, а начин да я направим по-реална.

 

Отново ви предлагам да вдигнем малко шум - една сбирка от например 30 - 40 коли /ако разбира се се съберем/ ще бъде отразена от медиите - лично ще се погрижа за това /постоянно работя с 24ч и труд/ - За Бургас говоря разбира се, но той огъня като пламне бързо ще се разнесе :angry:

 

Нали знаете поговорката:

 

Хората са казали на такъв гъз - такъв _ _ _ му се полага:ranting:

 

На мен лично ми омръзна да ме клати държавата и общината, нека сами, културно и без агресия заедно да си извуюваме правата :thumbs2:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един въпрос: Как минавате преглед (освен ако нямате познати) , като искат данъка ??

от 20 до 30 лв. на ръка и си готов :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм я декларирал в данъчното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях приятно изненадан,любимият ми акордец навърши 14-години вследствие на което данъка ми се сгромоляса от 173 на 119 лева :rant::D :D :D тъпичко но факт за дъртите каруци плащаме по-малки данъци....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ТУК всеки може да пресметне колко данък дължи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да го има , ама ме домързя да изчета всичко на ново та ....

 

относно "удостоверенията" за работещ катализатор: днеска ходих до един сервиз по друга работа ама се сетих да питам за въпросното нещо. В крайна сметка срещу 2 лв. получих едно листче с печат, в което е посочено че моя автомобил има работещ катализатор. Съвсем друг е въпроса, че дори не ме накараха да закарам колата да я тестват :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

срамота: за да си троша колата по ендъците днес платих за сивик 5ген 94 година: 135 лв и 175 лв за 6 ген англичанка 98 год.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за моята д13КА данъка в Казанлък ми беше 11.25 лв. Ноооо, работата е там че я бях регистрирал минатала година октомври, а ходих в данъчното чак преди 2 седмици и ми написаха акт за нарушение...щял да е между 20 и 200 лева (щял съвета да реши) и сега ще чакам да излезе решението и да си платя..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз за Civic coupe пета генерация плащам някаде към 180 лв с 1.6 125 коня мотора (тва в бургас) А иначе за Civic 7ma генерация 1.4,90 коня мотор,някои колега ще сподели ли цифричка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онемявам как може да има такава разлика в данъците от един град до друг как във Бургас 125кс стръват колкото 160кс в софия???Моя данък и миналата година и тази си беше и е 183лв правеха отстъпки ако го платя наведнъж и преди 1април , но аз тази година символично стачкува и ще плащам данъци когато оправят пътищата пък на тези които плащат да им е честито

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година нямало да гледат Евро-тата, а само годината на автомобила.

Така каза лелката при плащане на таксата.

За София 190коня акорд 2004   -  179лв., ако беше взето под предвид евро 4-то би следвало да е около 140лв.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...