Jump to content
honda_huliganka

новите данъци

Recommended Posts

Не се стърпях да споделя ужаса си....

 

Днес бях в Данъчна служба Район Красно Село да си регистрирам колата.

 

Данъка не мога да си платя все още, казаха ми след първи април.

 

Когато попитах каква сума горе-долу да очаквам ми изръсиха за мойта D15Z6, че стъпва върху 173 лв:) :) Като ще дойде малко повече тъй като това е само базата без облагането. Щях да припадна като чух. Та ако това е данък за 84 kW, какво да се очаква от по-мощните. :)

 

Та така.... ще плащаме ........... нямаме избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Честито дет се вика. А ти колега, защо не каза, че колата ти е 66KW, за да слезнеш под границата от 100коня? И там като кажеш, че колата ти има катализатор - още 50% надолу от цената.Но няма да се притесняваш - аз плащам 250+ лв. за данък на колата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че те не гледат ли в талона колко киловата е колата? Ако не гледат много хора ще казват така. Предполагам, че ще искат големия талон при регистриране в данъчното. Там си пише колко киловата е колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма скриване, даваш копие от големия талон, а там си пише всичко....няма как :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм виждал ,че гледат в AutoData но може да се пробваш да излъжеш ,че колата неможе да върви дали има по 80 коня и секви такива , тествано е поне при мен и провървава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondajapan

няма скриване, даваш копие от големия талон, а там си пише всичко....няма как :)

има скриване,колежке!само 4е трябва о6те при парвона4ална регистрация да се пи6е в талона по-малка мощност или кубатура евентуално!става номера,все пак живеем в bg!страната на възможните невъзможности! :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук само номера с работещият катализатор минава. Гледат и големият талон гадините мръсни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво, значи данъка от 170 лева от миналата година остава приятен спомен? колко ли ще е сега за 118KW... в един сайт гледах 250-600 в зависимост от общината???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Попаднах на един интересен линк за калкулиране на данъка, не знам колко е точен обаче:http://www.epi.bg/calc_danak_auto.phpИ още единhttp://pariteni.com/Calcs/1679091c5a880faf6.htmlЛошото е, че в различните общини е различен. За Варна не можах да намеря.

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....понеже скоро ходих в данъчното да си зачисля колата забелязах,че като ми вкара номера на ДВГ-то и други там неща веднага и излезе на компа колко киловата е колата и аз мислех да лъжа и да пиша 66 kw ма не мина номера...питах я колко ще ми е данъка на 125 кс. и тя ми каза 90 кинта корто ми се видя малко а и сега като го сметнах по един от линковете ми излезе 101 лева

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на мен по калкулатора ми излиза м/у 40 и 120 кинта :blink:При мене лошото е, че стария собственик я регистрирал точно колкото е 100 и 1 кончета (пък съм само 1300 кубика)Тва е нечовешко за едно куцо магаре да правят проблем :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко :D Евтините данъци за до 74kW/101hp/ така че ако имаш действащ катализатор си в играта ;)Ами тия с повечето магарета да му мислят :blink:Солидарен съм с Хулиганката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest batkosio

250-800 леваа ако не платя?за дупките ли да плащам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hondю това за моторите да ли е вярно :

 

.............

4. над 350 до 490 куб. см включително - от 50 до 150 лв.;

 

......

 

че да си стягам колелото.....

Вярно е . Специално за Габрово тази година се запазват данъците на МПС в минималния им размер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа какво казахте за тия с по-мощните двигатели?Ами не е тук мястото, който иска може да го коментираме на седмичната.Аз за VTI- то данъка в провинцията ми е малко под 17лв. на год.Като я пререгистрирам в София, не смятам да им плащам повече от 60-70лв. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То само с говорене не става.Като разбрахме Февруари месец че ще вдигат още данъците на моторите, се изсипахме около 1000 мотора пред столична община в знак на протест! !!! Не разбирам защо с автомобилите е различно??? За всичко мълчим и ни тъпчат, после само мрънкаме.По време на протеста пред общината всички представители на въпросното звено се изпокриха - един излязъл, друг болен, трети в почивка ... защо позволяваме такива волности с парите и нервите ни??? Нещата не трябва да се оставят така! Мисля, че имаме много основания за да предявим претенций да не бъдем обирани по този долен начин!Нека този, който мисли, че данъците са справедливи да си каже - не мисля, че ще има някой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да направим един митинг тогава. Обединяваме се с хората от другите форуми и се изтърсваме пред парламента. Ще е добре когато се очаква визита на някоя голяма личност, да кажем свързана с Европейския Съюз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest toto_spa

Мисля ,че е краино време да обсадим парламена.Трябва да вземем пример от Гърция. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VangelZ

Добре че за Пловдив става работата с катализатора до 74 КВ . Защото до колкото знам за някой общини трябва да минеш "Техно Тест" и тогава го признават , пък това чудо е само в софия май .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе по талон моята се води 125 кс, а реално е 115... кой е по-прецакан от мен? :) това прави към 170-200 лв данък до колкото схващам. Преди промените ми беше около 150 лв Последното което чух е 25% увеличение на данъка и като сметна горе-долу май излизат така нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ама каква е тая работа с катализатора в София? Важи ли това намаление още? И къде трябва да ида да го проверят и да ми дадат документ ,че работи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ама каква е тая работа с катализатора в София? Важи ли това намаление още? И къде трябва да ида да го проверят и да ми дадат документ ,че работи ?

Ако си над 100 коня (а ти си) няма катализатор, отстъпки и тем подобни - плащаш си всичко. Не се натоварвай психически.Конкретно на въпроса ти не мога да отговоря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Служебни бележки за действащ катализатор издават в повечето сервизи,които извършват годишни технически прегледино тази бележка служи за автомобили до 100 кс. цената в област Сливен е от 10 лв. до 15 лв. зависи от клиента :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aз веднага след като си купих колата си извадих такава бележка, на мен ми излезна 5лв и изобщо не ми гледаха нищо. само ме попита коя ти е колата, аз му я показах, и той вика: ми добре, нема кво да я гледам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита като я купих беше писана по талон 90 кс.монах първо през данъчното и я вписах на мое име със старите документи,и така на мое име е пак 90 кс.после в кат погледнаха в аутодата и видяха че е 136 кс и така я писаха в новите талони.след кат трябваше да отида пак в даначното с големия талон та да ми впишат новия номер,но минах сномера,че талона(големия)е в чужбина,само малкоия е в мен и ако не ми впишат номера от нега няма да си платя данъка.е,вписаха го и сега колата ми се води 90 кс с катализатор и данъка ми е 17,20 лв.поне като гледам трагичните улици и тия дупки има кво да ме успокоява отчастибележките за катализатор наистина са до 100 кс,и вече проверяват дали наистина има деистващ катализатор

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и вече проверяват дали наистина има деистващ катализатор

сериозни ли сте с мен ?? :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги ..кой от вас точно ще дойде пред парламента ..не се излагайте. Едно време когато протестирахме против неадекватната политика на правителството относно цените на горивата, от нашия форум бяхме 4ма човека. Като не сме задружни ..плащайте сега и си трайте! Аз лично винетка не съм си купувал никога и никога няма да си купя. Тоя данък дето го коментирате и него не го плащам ..просто щото няма смисъл. Вижте без катализатор не съм карал през живота си, защото в това има смисъл ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно тези проверки ги правят само в софия, тук един приятел сканира големия талон, с пейнт си смени мощноста на колата и датата на внос ламинира си сканирато и ново копие и отиде с него и си плати някви никви пари, така смятам да направя и аз ако реша изобщо да го платя тоз данак:drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не схващам нещо каде точно проверяват за катализатора, при положение че в талона не се вписва такава информация а пък в данъчното се редиш на опашка и след това на гишето си подаваш документите????кви проверки кви 5 леа....преди месец я регистрирах моята в софия и не мисля че някъде някои търсят катализатор....декларацията се попълва и лицето си носи отговорност за неверни данни!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не схващам нещо каде точно проверяват за катализатора, при положение че в талона не се вписва такава информация а пък в данъчното се редиш на опашка и след това на гишето си подаваш документите????кви проверки кви 5 леа....преди месец я регистрирах моята в софия и не мисля че някъде някои търсят катализатор....декларацията се попълва и лицето си носи отговорност за неверни данни!!

Никъде не проверяват за катализатора, то няма и как да става при регистрация след като вече в КАТ не правят технически прегледи. ! А това дето го прочетох по-нагоре за пеправяне на талони с фотошоп е голяма простотия ! Това е документна ИЗМАМА НЕ ГО ПРАВЕТЕ :) подсъдно е ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мои приател работи в сервиз на сба,вече ги карат да проверяват за наличието на катализатор всички коли,които минават годишен технически преглед.в големия талон се вписва дали колата има катализатор или не,и дали има евро1 ,2,3 и тн.ако някои претендира за по нисък данък поради наличието на катализатор на колата му,които не е вписан при първоначална регистрация в кат,отива в сба,проверяват има ли,няма ли и му издават бележка,въз основа на която му се намалява данъка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си регистрираите колите в данъчното досега винаги ги регистрирах и редовно плащах данък но сега вече не дупките си стоят по добре да дам парите за гуми и окачване:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поради тази причина не съм я регистрирал. Ако искат да ме търсят - проблема си е техен. Два пъти чупя джанта заради дупки (невидимки) едната на пресичаща линия на трамвай, другата на изваден капак за оттичане на вода :offtopic: да ме търсят и да си ги взимат ако могат. Да не говорим за предницата ми... :offtopic: Живеем в България закони няма - дупки има...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един въпрос: Как минавате преглед (освен ако нямате познати) , като искат данъка ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искат, но нали знаеш че в България винаги може да се прескочи закона. :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един въпрос: Как минавате преглед (освен ако нямате познати) , като искат данъка ??

такса преглед+10лв-кои бяга от тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как ги продавате после като нотариусьт изисква документ за платен даньк без ,който покупко - продажбата е невьзможна-поне в "малкия" град е така ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

160 кс.---- окло 220 лв. честито

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох доста материал и забелязах, че една с една статиите за данъците не си приличат. Единственото което знам със сигурност е, че в момента се обсъжда новата данъчна политика, но не е сигурно от кога ще влиза в сила и кои сфери (от облагаемите с данъци) ще обхване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в цял свят е така и тука ще е така.не може да ми карате прелюдия 200 коня и да нямате 300 лева за данък.някак си не се връзва.Като ти върви много колата и много данък ще плащаш...мислете му преди да си купувате коли.п.п.между другото белите коли в чужбина са с по-нисък данък.не ме питайте, не знам точно на какво основание :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...